"stBn 'QQfïï S Ons Politiekorps Z.E/H. Pastoor Poelaert Drieënvijftigste Jaargang Vrijdag 16 november 1979 RUDOLF VAN DE PERRE, BRAVO l JAARGETIJDE VOOR EN ZIJN VRIENDEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement440 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Na ruggespraak met de ambtenaren van het Departement van Binnenlandse Zaken hebben onze stadsbeheerders. op 25 januari 1979. aan de Ge- meenteraad als definitieve personeelsformatie van het Ninoofs Politiekorps voorgesteld Politiecommissaris 1 - Adjunct-politiecommissarissen 3 - Bijzondere agenten 3 - Functionele inspecteurs 5 - Politieagenten 19 - Veldwachters 3 Hetzij een getalsterkte van 34 Bij Koninklijk Besluit van 22 juni 1979 (bekend gemaakt in het Staatsblad van 31 oktober jl.) werd voormelde gemeenteraadsbeslissing gedeeltelijk goedgekeurd. Er wordt geen goedkeuring gehecht aan één bijkomende betrekking van politie-inspecteur. Er wordt wei goedkeuring gehecht aan vijf bij komende betrekkingen van politieagent. De getalsterkte van het Ninoofs politiekorps wordt aldus uiteindelijk vastgesteld op 39 eenheden, hetgeen een eindpunt zet achter alle discussies over een aantalkwestie. Een lid van de oppositie deed opmerken dat het aantal veldwachters veel te laag was om te kun nen instaan voor de behoeften van gans het grond gebied van Groot-Ninove. De woordvoerders van het stadsbestuur repli- keerden dat volgens gezegden van hogere amb tenaren uit hogere besturen het zó moest zijn en niet anders. Ze bekwam koninklijke goedkeuring op 13 februari 1979. Deze UITZONDERLIJKE SPOED bewees de juistheid van de beweringen van de woordvoerders van het stadsbestuurhet opzet van hogere ambte naren om hun hogere visie te imponeren aan een ondergeschikt bestuur. Nog vóór de publicatie van het Koninklijk Be sluit in het Belgisch Staatsblad diende de tegen stemmer op 25 februari een voorstel in tot wijziging van de gemeenteraadsbesiissing van 25 januari. Dit nieuw voorstel beoogde één veldwachter per deelgemeente onder voorbehoud van nadere om schrijving van zijn werkkring. Het voorstel werd stevig gemotiveerd door de verplichtingen van veiligheid en toezicht over 33.141 inwoners, over een grondgebied van 7.314 ha om vattende 222 ha bos, 447 ha boomgaard, 1988 ha weiland en 2494 ha teeltgrond. over 85 km water lopen met 170 km oevers, over 39 km rijkswegen, over andere doorgangs-, buurt-, landbouw- en voet wegen, over industrieparken, enz. Eén veldwachter per deelgemeente beduidde theoretisch 9 eenheden méér of de opdrijving van de getalsterkte van het politiekorps van 34 tot 43 eenheden. Ter gemeenteraadszitting van 15 maart sprak het College zich uit tegen een verhoging van het aantal veldwachters, doch het stelde voor - om de zelfde redenen van het wijzigend voorstel - de ge talsterkte van het politiekorps op te drijven met 5 betrekkingen van politieagent plus één betrekking van inspecteur, hetzji van 34 tot 41 eenheden. Op 26 april werd het voorstel van één veld wachter per deelgemeente verworpen met 16 stem men tegen 12. Het tegenvoorstel van het College werd goedgestemd met 16 stemmen bij 12 onthou dingen. Men kan in 't oneindige discussiëren over voor keur voor de aanstelling van veldwachters, of voor keur voor de aanstelling van politieagenten. Er is pro en contra voor elke stelling. De tijd zai uitwijzen of de traditionele taken van de veldwachters behoorlijk kunnen vervuld wor den door politieagenten. Mee- of tegenval daarvoor zal grotendeels afhangen van de verdeling en van de organisatie van hun werk. Het enige thans van tel is dat niemand nog kan of mag beweren dat het korps onvoldoende gestof feerd is. Van nu af immers beschikt het stadsbestuur over mogelijkheden voor de oprichting van een dege lijk politiekorps. Het zal de taak zijn van de burgemeester, als hoofd van de Politie, om het korps dusdanig in te richten dat het tot algehele voldoening van de Ni- noofse gemeenschap doelmatig zou presteren - op gebied van hygiëne, veiligheid en rust in de straten, openbare plaatsen en gebouwen - voor de naleving van wetten en politieregle- menten op gans het grondgebied der gemeente - voor het beteugelen van wanbedrijven tegen de openbare rust - voor de handhaving van de openbare orde in en op plaatsen waar samenscholingen ontstaan. De Ninoofse gemeenschap spendeerde in 1978 nagenoeg 25 miljoen frank aan een politiekorps van amper 31 man. Eerstdaags zal het voltallig gerestructureerd po litiekorps een uitgave vergen van 30 a 35 miljoen frank. De Ninoofse gemeenschap heeft dan ook het rechtte eisen dat haar grondgebied veilig zou zijn en dat de openbare orde er op degelijke doch redelijke wijze zou gehandhaafd worden. Het is DE taak van de Politie hiervoor in te staan en het is haar plicht hiervoor degelijk te presteren. Een politiekorps, dat - vaak in moeilijke en on dankbare omstandigheden - behoorlijk zijn taak ver vult, heeft dan ook ontegensprekelijk recht op het ontzag en recht op het dankbaar respeci van gans de bevolking. Dat is de visie van A. De Riemaecker, gemeenteraadslid. De dienst voor Kulturele Aangelegenheden van het Provinciebestuur van Oost-Vlaanderen stuurde uitnodigingen voor een huldiging op vrijdag 23 no vember te 20 uur, ten stadhuize te Ninove, van Ru- dolf van de Perre, Laureaat van de provinciale prijs voor letterkunde (essay) 1979. Rudolf van de Perre is in 1934 te Okegem (Ni nove) geboren. Hij studeerde wijsbegeerte en lette ren (germaanse filologie) aan de Rijksuniversiteit te Gent. Hij is leraar M.O. te Gijzegern (Aaist). Van 1958 tot 1973 was hij in opvolging van zijn vader stadsbibliotekaris te Ninove. Hij publiceerde de dichtbundels Verten en grenzen--» (1962) en «Herder en koning (1972) en de essays Poëzie en leven. Dichters ervaren de mens» (1968; aanmoedigingspremie provinciale prijs essay 1969) en Ik snijd in dit ivoor. Een ken nismaking met moderne poëzie (1970). Zijn be kroond essay De gekleurde wereld dat in het najaar 1979 werd gepubliceerd, behaalde bene vens de provinciale prijs 1979 voor het essay ook de Arthur Merghelynckprijs van de Kon. Akademie voor Taal en Letterkunde. Gedichten van hem verschenen in de tijdschrif ten Cyanuur, Dietsche Warande en Belfort, Nieuwe Stemmen en Vlaanderen. Rudolf van de Perre schreef verder nog heelwat bijdragen over letterkunde in diverse andere tijd schriften (De Vlaamse Gids, Jeugd en Cultuur, Boe kengids. Dimensie,. Gezellekroniek, 't Kofschip, Kul- tuurleven, Nova et Vetera, Ons Erfdeel, Studia Ger- manica Gandensia, e.a.m.). De Denderkiokbiedt haar oprechte geluk wensen aan de Laureaat om zijn eervolle bekroning. Zij dankt hem om de luister die ze werpt op zijn geboortestreek. Op dinsdag 20 november a.s. te 19.30 uur in de Sint-Theresiakerk te Ninove Vrienden en kennissen van deze betreurde rechtschapen priester en volksvriend zullen er aan houden deze H. Eucharistieviering bij te wonen.

Denderklok | 1979 | | pagina 1