Raadszitting 2 DE DENDERKLOK VAN 8 NOVEMBER 1979 i Even na 19.30 uur verklaart dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Dhren Moens en Prieels worden verontschul digd dhr Evenepoel zal enige vertraging hebben. Dhren Coolen en Durant zijn afwezig. Acht luisteraars en vijf persmensen volgen aan dachtig de debatten. Dhr De Riemaecker - Op 31 oktober ontvingen wij onze uitnodiging voor de zitting van vandaag. Toen ik op 5 november de dossiers op het stadhuis wenste te raadplegen ontbraken er drie, waaronder de twee bundels betreffende de sporthai. Hiervoor is het College volledig in gebreke, vermits die pun ten aan de dagorde werden geplaatst toen de dos siers nog niet klaar waren. Dat is zeer onaangenaam voor de leden van de oppositie en ik dring nogmaals aan, zoals collega Hil. Torrekens dit deed op de voorgaande zitting, dat dit in de toekomst niet meer zou gebeuren. Dhr Burgemeester geeft lezing van een brief van de Hofmaarschalk van het Hof waarin de Koningin en de Koning het stadsbestuur en de bevolking dan ken voor het leerzaam bezoek en het geestdriftig onthaal te Ninove en tevens ook danken voor het mooie schilderij van de hand van Luc De Decker dat hun door Ninove werd aangeboden. 1) Goedkeuring aangaan lening ter financiering van de studiekosten voor de aanleg van een kollec- tor vanaf Graanmarkt tot Benedenindustriepark. Dhr Waltniel - Het gaat om een lening van 170.000 F over 5 jaar. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 2) Goedkeuring aangaan lening ter financiering van de wegeniswerken in de Kaaischoolstraat. Dhr Waltniel - Het gaat om een lening van 4,5 miljoen F over 20 jaar. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 3) Goedkeuring aangaan lening voor betaling saldo studiekosten der saneringswerken aan de Mo lendender. Dhr Waltniel - Het gaat om een lening van 213.000 F over 5 jaar. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 4) Kerkfabriek St.-Pieter Meerbeke - Advies over voorstel tot wijziging nr. 1 van de begroting over 1979. Dhr Waltniel geeft lezing van de voorziene wij ziging. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 5) Kerkfabriek O.L.V. Hemelvaart te Ninove - Ad vies over voorstel tot wijziging nr. 1 van de be groting over 1979. Dhr Waltniel geeft lezing van de voorziene wij ziging. Algemene goedkeuring met 26 stemmen, (dhr Evenepoel neemt zijn plaats in). 6) Kerkfabriek St.-Kristoffel te Pollare - Advies over voorstel tot wijziging nr. 1 van de begroting over 1979. Dhr Waltniel geeft lezing van de voorziene wij ziging. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 7) Kerkfabrieken - Advies over begroting 1980. Dhr Waltniel geeft lezing van de begrotingscij fers voor de Kerkfabrieken van Appelterre, Aspelare. Denderwindeke, Lieferingei Meerbeke, Nederhasselt, Neigem, Ninove (O.L. Vrouw en H. Theresia), Outer (St. Amandus en St. Antonius), Okegem, Pollare en Voorde, en voor de Protestantse Kerk van Dender leeuw. De totale stadstoelage bedraagt 1.991.832 F. Dhr De Riemaecker - Over de Kerkfabrieken hebben wij alleen maar advies te geven, maar toch mogen wij aanmerkingen maken. Zo voor de Kerk fabriek van Lieferinge. Het kerkgebouw is dermate verwaarloosd dat over enkele jaren de restauratie kosten onoverzichtelijk zullen worden en vermits het samenstellen van een dossier voor restauratiewerken aan kerkgebouwen soms jaren kan duren, stel ik het volgende voor Bij het uitbrengen van advies over de begroting 1980 van de Kerkfabriek O.-L.-Vrouw Lieferinge doet de Gemeenteraad aanmerken dat het kerkgebouw hersteliings- en restauratiewerken nodig heeft. Het uitblijven of de cumulatie ervan in de toe komst zal voor gevolg hebben dat het behoud van dit merkwaardig gebouw zware uitgaven zal vergen van de Staat, Provincie en de Gemeente. Daarom suggereert de Gemeenteraad een eerste symbolisch krediet in te schrijven in de buitenge wone dienst van de begroting 1980 voor een studie over de volledige restauratie van het kerkgebouw, in verschillende fazen. De Gemeenteraad beoogt aldus de Kerkfabriek aan te sporen om dit probleem aan te pakken. Dhr Timmermans - Ik ga akkoord met uw voor stel maar we zullen de tekst lichtjes moeten wijzi gen omdat de Kerkfabriek van Lieferinge in verband met onderhouds- en herstellingswerken aan het kerk gebouw, reeds door de hogere overheid in vertoef werd gesteld. Dhr De Riemaecker - Dat wist ik niet. U kunt mijn voorgestelde tekst wijzigen zoals het passend blijkt. Dhr Waitniel - Voor de buitengewone begroting 1980vöorziet de Kerkfabriek van Lieferinge niets. Voor kleine werken in 1979 werd 29.000 F en voor dezelfde post voor 1980 amper 10.000 F. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 8) Stadsbegroting 1979 - Wijziging nr. 6 - Gewone dienst - Goedkeuring. Dhr Waltniel geeft nadere toelichting omtrent deze begrotingswijziging. Dhr De Riemaecker - Er is een post voor aan koop meubilair: vier tekentafels voor de Technische Diensten. Dhr Timmermans - Het is een vergissing, het gaat maar om 2 tekentafels. Dhr De Riemaecker - Mijn opmerking gaat niet over de tafels zelf, maar die mogen niet ingeschre ven worden onder de post van algemene administra tie. Ge beschikt hiervoor over een post bestuurs- kosten. Dhr Timmermans - Die tafels zullen gebruikt worden door de technische dienst. Dhr Waltniel - Wij kunnen die uitgave nog aan passen, tenzij die een kredietwijziging zou vergen. Dhr De Riemaecker - Men kan maar een klare kijk op de uitgaven hebben als elke uitgave op haar plaats staat. Dhr Waltniel - Dat is juist. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 11 (C.V.P. en V.Ü.). 9) Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Wel zijn - Begroting 1979 - Gewone dienst - Wijzi ging nr. 1 - Goedkeuring. Bij afwezigheid van Schepen Moens licht Sche pen Waltniel deze wijziging nader toe. Dhr De Riemaecker - Er wordt een nieuwe stem- pelklok voorzien. Wanneer werd de voorgaande aan gekocht en hoelang heeft ze meegegaan. Dhr Waltniel - Daar kan ik U niet op antwoor den. Dhr De Riemaecker - Dat kan ik begrijpen. Dhr Timmermans - In het O.C.M.W. staat een oude stempelklok. Dhr Coppens P. - Inderdaad. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 11 (C.V.P. en V.U.). 10) Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Wel zijn - Begroting 1980 - Goedkeuring. Dhr Waltniel - Globaal stijgt deze begroting met 5,5% tegen vorig jaar, wat een redelijke stijging kan genoemd worden. Dhr Torrekens H. - Het krediet voor de bezoldi ging van Bejaardenhelpsters wordt verminderd. Voor de bedeling van warme maaitijden worden geen uitgaven voorzien. Moeten we dus stellen dat die maaltijden integraal door de begunstigden zullen dienen betaald te worden. Dhr Waltniel Er zijn andere uitgaven mee ge moeid dan de maaltijden zelf. Dhr Torrekens - Welke was de uitslag van het sociaal onderzoek omtrent de bedeling van warme maaitijden Dhr Timmermans - Gezien daaromtrent toch wel enige drempelvrees bestaat was het onderzoek positief. Er waren 67 kandidaten voor een warme maaltijd en 26 voor een diepvriesmaaltijd. Mevr. Martens-De Kegel - Werd dit onderzoek in Ninove-stad alleen gedaan Dhr Timmermans - Neen, het gebeurde voor gans Groot-Ninove. Dhr Coppens P. - Toen men enkele jaren terug ook met dit initiatief dacht te starten, gebeurde het onderzoek alleen in Ninove-stad. Dhr Callebaut - Ge hadt hierover publiciteit moeten maken in Info-Ninove. Dhr Timmermans - Maar neen. wij hebben het hier vandaag alleen maar over het princiep van be deling van warme maaltijden. Dhr Callebaut - Men kon het initiatief toch aan bevelen. Dhr Timmermans - Eerst moet het princiep toch goedgekeurd worden. Dhr Baro - Over hoeveel bejaarden ging dit so ciaal onderzoek Dhr Timmermans - Over alle bejaarden van Groot-Ninove. Dhr Baro - Dan is het aantal kandidaten toch maar gering. Dhr Timmermans - Toch niet, want de bejaar den moesten zelf inschrijven en dan die drempel vrees ook... Dhr De Riemaecker - Welke is het juist bedrag dat de Stad voor 1979 aan het O.C.M.W. moet be talen Dhr Waltniel - Gezien bepaalde saldo-overna men kan ik het juiste bedrag nu nog niet zeggen. Dhr De Riemaecker - Haarkappen, pedicure enz wordt gedaan door kaderpersoneel Dhr Waltniel - Neen, dat is een free lance te werkstelling. Dhr Torrekens Hil. - Hoe ver staat het met het ontmoetingscentrum in Okegem Dhr Timmermans - De aanbesteding heeft plaats gehad en de bouw is al begonnen. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 11 (C.V.P. en V.U.). Dhr Waltniel - U zult maandag het voorstel van de stadsbegroting 1980 ontvangen. Dhr De Riemaecker - En wanneer is de eerst volgende gemeenteraadszitting Dhr Waltniel - Op 29 november. Dhr De Riemaecker - Dan is de tijd toch kort voor een grondig onderzoek. Dhr Waltniel - Het is toch ruim voldoende. 11) Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Wel zijn Goedkeuring oprichting dienst bedeling warme maaltijden aan huis. Dhr Timmermans - Het O.C.M.W. stelt voor het princiep van warme maaltijdenbedeling goed te keu ren. Het Schepencollege verleent gunstig advies. Dhr De Riemaecker - Wij bezitten toch maar over weinig uitleg omtrent dit initiatief. Wat voorziet men aan personeelsformatie? Hoeveel wagens? Wel ke zijn de normen waaraan zal moeten voldaan wor den Dhr Timmermans - Dat moet het O.C.M.W. zelf nog vaststellen. Dhr De Riemaecker - Hoeveel maaltijden wor den er bedeeld Dhr Timmermans - Eén per dag. Dhr De Riemaecker - Vallen die maaltijden goedkoop uit Dhr Timmermans - Die worden bereid door een firma. Dhr Coppens P. - De warme maaltijden worden door eigen dienst klaar gemaakt. Dhr Timmermans - En de diepvriesmaaltijden door een firma. De prijs kan schommelen tussen 40 en 100 F. Die moet nog vastgesteld worden. Dhr Waltniel - Er zat toch een verslag van het sociaal onderzoek in het bundel. Algemene goedkeuring met 27 stemmen.

Denderklok | 1979 | | pagina 2