10 «DE DENDERKLOK VROEGTIJDIGE OPSPORING KANKER 11.11.11 TE NINOVE: GROOT SUCCES JEUGDCLUB DANSANA MEERBEKE er geen Vuile Mon aan te pas komt. Dhr Verekens ik heb U goed begrepen. 33) Voorstel van dhr Prieels tot het geschikt maken van voetpaden voor minder-validen. Dhr Torrekens Hil. (in de plaats van dhr Prieels) Met een omzendbrief van 14.2.78 heeft de Minis ter van Vlaamse Aangelegenheden, de Heren Provin ciegouverneurs verzocht erop toe te zien dat in de toekomst bij alle gesubsidieerde werken een aantal maatregelen zouden getroffen worden om de voet paden voor minder-validen geschikt te maken. Deze maatregelen hebben betrekking op de breedte der voetpaden, het voldoende vrijmaken er van, het voorzien van speciale boordstenen met vol doende flauwe opzijhelling aan elke oversteekplaats: zodat rolstoelen zonder schokken de straat kunnen oversteken. Wij stellen voorAan de bestaande voetpaden de nodige werken te laten uitvoeren om de toegan kelijkheid ervan te verbeteren zeker wat het vrij maken ervan en net aanbrengen van de speciale boordstenen betreft. Een daartoe nodig planning kan worden opge maakt. Dhr De Riemaecker Bovendien zijn deze wer ken aan de voetpaden ook noodzakelijK voor validen en voor mensen met kinderwagens. Dhr Timmermans Bedoelde omzendbrief is nog zeer recent en houdt verplichtingen in voor de toekomst. Trapsgewijze zullen we er rekening van houden in het stadscentrum. Dhr Callebaut De voetpaden in de Edm. De Deynstraat zijn dringend aan herstelling toe. Dhr Timmermans Men is er mee bezig. Dhr Burgemeester Ge komt terug op tijd... Dhr De Bodt De weg naar de kerk te Outer... Dhr Timmermans Dat kunnen we toch hier niet allemaal onderzoeken. Bezorg mij hierover een nota. 34) Vraag van dhr Prieels in verband met de toe gankelijkheid van de gemeentelijke begraaf plaatsen. De politieverordening op de gemeentelijke be graafplaatsen vermeldt dat deze toegankelijk zijn voor het publiek van 9 tot 17 u. in de periode tussen 16/9 en 14/5 en van 9 tot 18 u. in de periode tussen 15/5 en 15/9. De verordeningen aangeplakt aan de begraaf plaatsen vermeldt evenwel als openingsuren van 9 tot 16u30. Orn welke reden verschilt de aangeplakte ver ordening van de genomen beslissing (politieveror dening) Dhr Timmermans Ik wist niets af van dit verschil. Dat zal wel komen door de toepassing van de 36-uren-week waardoor de dagtaak eindigt te 16.30 uur. We zullen de aanplakkingsuren wijzigen in 17 uur. Mevr. Martens-De Kegel Het kerkhof zou de ganse week moeten toegankelijk zijn. Dhr Timmermans In feite is dit zo. GEHEIME ZITTING: 35) Beneden-industriepark - Goedkeuring wederin- koop van een perceel nijverheidsgrond. Goedkeuring wordt gehecht aan de wederinkoop van 15.147 m2 industriegrond in het benédenindus- triepark, verkocht aan de firma Dufour, meubelfra- brikant te Molenbeek, die er binnen de bedongen termijn niet op gebouwd heeft. 36) Intercommunale Intergem - Aanduiding manda ten. Schepenen Waltniel, Timmermans en Desprets worden voorgedragen, meerderheid tegen minder heid, als regionale beheerders. Cp protest der oppositie wordt de kandidatuur van raadslid De Riemaecker voorgedragen voor één plaats van kommissaris die tussen... 14 gemeenten moet verdeeld worden... 37) Stedelijke Muziekacademie - Bekrachtigng aan stelling tijdelijke leerkracht voor de cursus no- tenleer. De tijdelijke aanstelling vari Jw Ria Agneessens, De Backerstraat te Deriderhoutem, wordt bekrach tigd. 38) Stedelijke Muziekacademie - Aanvaarding ont slag van een leraar voor de cursus houten blaas instrumenten per 1 oktober 1979. Het ontslag van dhr Franpois Schollaert, Rust oordstraat 9 te Aalst wordt aanvaard. 39) Stedelijke lagere- en kleuterscholen - Bekrach tiging aanstelling van een tijdelijke onderwijzer. De tijdelijke aanstelling van dhr Yves Coppez uit Ninove in vervanging van dhr Jozef Agneessens wordt bekrachtigd. 40) Stedelijke lagere- en kleuterscholen - aanvaar ding aanstelling van een tijdelijke leermeesteres in de katholieke godsdienst. De aanstelling van Mw Anne-Marie Eyckerman, echtgenote Verbeken. Stweg naar Aalst 350 te Nino ve, voor de stadsscholen, wordt aanvaard. 41) Stedelijke technische- en beroepsleergangen - Benoeming op proef van een leraar Nederlands en een leraar Sociale Wetgeving. Voor Nederlands wordt aangesteld dhr Erik De Schrijver, Buysveidstraat 9 Outer met 15 stemmen tegen 8 aan dhr De Leenheer uit Meerbeke, 0 stem men aan dhr J.L. De Vleeschouwer uit Ronse, bij 3 ongeldige en 1 blanco. Voor Sociale Wetgeving wordt aangesteld dhr William Rouquart, Outerstraat 58 Ninove, met 13 stemmen tegen 11 stemmen aan dhr Richard De Troyer uit Outer, bij 2 ongeldige en 1 blanco stem. Het stadsbestuur van Ninove organiseert op nieuw in mei 1980, in samenwerking met het Cen trum voor Studie en behandeling van gezwelziekten aan de Universiteit Gent, een onderzoek Vroeg tijdige opsporing kankervoor dames boven de 25 jaar. Bij de vorige preventieve aktie heeft zich een zeer groot deel van onze bevolking aangeboden voor onderzoek. Door dat onderzoek konden enkele dames tijdig en afdoende behandeld worden. Tijdens de eerste maanden van 1980 zal de vrou welijke bevolking een inschrijvingsformulier van het stadsbestuur ontvangen. Wij zijn ervan overtuigd dat U het belang van dit onderzoek zult inzien en verzoeken U er de no dige bekendbaarheid aan te geven in Uw omgeving, en rekenen op Uw inschrijving. 201.200 FRANK VOOR HET SAHEL-PROJEKT VAN EURO-ACUON-ACORD Ondanks het feit dat de aktie pas iaat op gang kwam werd ze een onverhoopt succes. Dat was te danken aan de snelle kordate en positieve reakties die het organiserend komitee ontving tijdens de laatste twee weken vóór de aktie. De meeste vereni gingen konden slechts op het laatste nippertje ge- kontakteerd worden, zodat het voor de meesten een onverwacht dooreengooien van hun programma te weegbracht. En toch werd bijna nergens de laat tijdigheid als reden aangevoerd wanneer men niet wenste mee te helpen. Het komitee dankt de tien tallen (misschien wel een paar honderd) medewer kers voor hun kordate aanpak. Het slagen van de aktie is vooral aan hen te danken. Uiteraard zijn wij ook een dankwoordje verschuldigd aan de Ninoofse bevolking die meer dan ooit haar grootmoedig hart toonde bedanktHet College van Burgemeester en Schepenen droeg eveneens een belangrijke steen bij door ervoor te zorgen dat alle organisatiekosten moeiteloos werden gedekt. We hopen dat we vol gend jaar op (minstens) evenveel hulp mogen re kenen. Vorig jaar schonk Ninove 170.712 frank aan de bevolking van de Sahel. Dit jaar worden dat er min stens 201.200, wat een belangrijke stap vooruit be tekent. We moeten toegeven dat we ons bijna een bult schrokken wanneer de laatste samentelling werd gemaakt. Met dit bedrag plaatst Ninove zich bij de gulhartige gemeenten van Vlaanderen, wat vorig jaar eigenlijk al het geval was. Voor wie het interesseert volgt hierna de verdeling per deelgemeente Appelterre-Eichem 19.680 Aspelare 13.503 Denderwindeke-Lieferinge 25.027 Meerbeke 45.023 Nederhasselt 7.839 Neigem 6.400 Ninove 54.625 Okegem 13.847 Outer 5.976 Poilare 9.280 Voorde TOTAAL 201.200 De grote vooruitgang werd geboekt te Meerbe ke, Appelterre en Okegem. De rest bleef ongeveer status-quo. maar Voorde kon niet aangedaan worden doordat de plaatselijke medewerker onverhoed de Afrikaanse kontreien moest opzoeken. We zijn in elk geval verschrikkelijk blij met de globale uitslag. Een klein detail moet ons echter toch nog van het hartnet zoals bij bv. de tellingen bij verkiezin gen worden ook in onze omslagen allerlei briefjes met voor ons minder prettige kommentaren gevon den. Met voorgeknipte papiertjes-ter-grootte-van-een briefje-van-honderd of een omslag vol kwartjes kun nen we nog lachen, maar opmerkingen als zou best eerst eens in eigen gemeente rond zien waar er nood is, er is genoeg voor het ogenblik vinden wij op zijn zachtst uitgedrukt onprettig, zeker doordat ze, nooit ondertekend zijn door hun auteur, wat elke vorm van diskussie bij voorbaat uitsluit. Onze mening komt, zeer beknopt, hierop neer: als de rijke wes terse wereld eensgezind zou redeneren ais onze anonieme briefjesschrijvers, zou twee derden van deze aarde gewoon kreperen. En zó egoïstisch en doorslecht zijn wij, Ninovieters, blijkbaar nog niet. Toegegeven, zelfs hier bij ons kan en moet nog nood gelenigd worden. Hoe lang is het geleden, beste waarschijnlijk wel alles-goedmenende briefschrijver, dat je een noemeiijk bedrag overhandigde aan die weduwe van-achter-'t-hoekske, en je gaat die ninoof se gepensioneerde met zijn luttele zevenduizend fr. inkomen toch nog niet vergelijken met die uitgevre ten indiase paria Wij in elk geval nieteen groot aantal Ninovieters blijkt ook een wildvreemde te wil len helpen. En als er hier bij ons personen in nood zijn. wordt er óók bijgesprongen, dat kan onderteke naar dezes persoonlijk en onder ede getuigen. Tot daar dit missqhien wel wat misplaatste hoofdstuk, maar ik vond dat het er toch even bij mocht. Wie graag meer inlichtingen ontvangt omtrent de bestemming van de NCOS-fondsen kan steeds alle details krijgen op volgend adresAktie 11.11.11. Lakensestraat 76-1000 Brussel tel. (02) 218 31 67. Er wordt ook elk jaar een dia-avond ingericht waar de praktische verwezenlijkingen van de aktie getoond worden. ledereen die meegewerkt heeft wordt nogmaals bedankt: volgend jaar minstens even goed! André Scheerlinck. VERJAARDAGSFEESTEN. Dansana verjaart reeds voor de zevende maal. Deze blijde gebeurtenis vieren we met een groot verjaardags the dansant op zaterdag 24 november. Discobar Husch zorgt voor de stemming in zaal het Oud Withuis vanaf 20 uur. Ook op cultureel vlak wil Dansana haar bijdrage leveren op haar verjaardag. Het hele weekend stelt Hilde Van den Steen haar schilderijen ten toon in onze lokalen. Onze krea-club wil hierbij niet achter blijven en maakt van de gelegenheid gebruik om ook haar kunstwerken aan hei Ninoofse publiek te laten zien. Een bevoegd persoon komt zondagavond om 18 uur ons eens uitleggen hoe marsepein gemaakt en versierd wordt. Alle geïnteresseerden zijn natuurlijk welkom voor al deze activiteiten. Maandag 26 november is er een eerste vergade ring van onze nieuwe judo-club. Wie interesse heeft, zakt om 20 uur even naar de club af. Wie op vrijdag 14 december naar de K.V.S. mee- wii om naar Beste Pa te kijken, schrijft zich best zo vlug mogelijk in. Enkel de vlugst ingeschrevenen mogen mee.

Denderklok | 1979 | | pagina 10