d ez-\n Raadszitting OPEft BRIEF Drieënvijftigsie Jaargang Vrijdag 23 november 1979 VAN 8 NOVEMBER 1979 HERNIEUWING DER ABONNEMENTEN AAN ONZE PARLEMENTSLEDEN: Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement440 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 15) Uitbreidingswerken waterleidingsnet te ex-Oke- gem - Fonteinstraat. Dhr Timmermans Een uitbreiding van 226 m. Raming 297.000 F. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 16) Uitbreidingswerken waterleidingsnet te ex-Den- derwindeke - Krepelstraat. Dhr Timmermans Een uitbreiding van 134 m. Raming 175.000 F. Dhr De Riemaecker Het is de hoogste tijd dat eens klaar water wordt geschonken over de modaliteiten van betaling bij de Maatschappij der Waterleidingen. Wie is er stadsafgevaardigde Dhr Waltniel Ik en ik heb daaromtrent reeds vragen gesteld, maar het antwoord was geen klaar water. Ik zal U dit antwoord bezorgen. Dhr De Riemaecker In orde. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 17) Verbeteringswerken Karmelietenstraat te Voor de - Vraag om machtiging tot toepassing van de spoedprocedure, voorzien bij de wet van 26 juli 1962 betreffende de onteigeningen ten algeme ne nutte en de concessies voor de bouw van autosnelwegen. Dhr Timmermans Er zijn twee onteigenings mogelijkheden. Dhr De Riemaecker Neen, neen, ge moet eerst het Koninklijk Besluit hebben dat U toelaat te onteigenen met de spoedprocedure. Dhr Timmermans Wij vragen de spoedproce dure om dit Koninklijk Besluit te kunnen bekomen. Dhr De Riemaecker En op de vorige zitting komt ge hier vertellen dat het Koninklijk Besluit op het Paleis ter ondertekening klaar lag. Voor wat ge vandaag vraagt hebt ge de toestemming van de Gemeenteraad niet nodig. Echter wel na het beko men van dit Koninklijk Besluit om de spoedprocedu re te mogen toepassen tegen een bepaald iemand. Dhr Timmermans Het gaai om een andere Stilaan naderen wij het einde van het jaar en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 440,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0478685-87 vanPaul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland470 fr. Frankrijk, ItalSë, Duitsland, Spanje; 720 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. procedure, maar ge ziet wij zijn al akkoord. Dhr De Riemaecker Wij samen komen altijd akkoord, maar het gaat langs omwegen. Goedgekeurd met 25 stemmen tegen 2 (V.U.). 18) Wegen- en rioleringswerken aan buurtweg nr. 1 (Hoogstraat) te Aspeiare - Goedkeuring aanbe steding. Dhr Timmermans De aanbesteding der wer ken had plaats op 3 oktober jl. en gaf als uitslag Weria: 19.604.962 F. Pevenage 21.022.932 F. De raming voorzag: 17.345.729 F. Wij wensen het werk toe te kennen aan de Fir ma Pevenage van Zottegem omdat de Firma Weria de passende hogere erkenning niet bezit. Daar het verschil tussen beide aanbieders geen 5% is kun nen we het werk wettelijk in orde aan een hogere aanbieder toekennen. Dhr De Riemaecker Volgens het verslag over de aanbesteding behoorden beide firma's tot dezelf de erkenningskategorie. Dhr Timmermans Ja, voor de prijs van de raming, maar niet meer voor de prijs van 19 miljoen. Dhr De Riemaecker Dan is het begin van uw verslag toch wel eigenaardig. Dhr Torrekens Hil. Als we de offerte verge lijken met de raming stellen wij vast dat de grond werken 50% hoger liggen dan de raming en de rio lering 17% hoger dan de raming. Wij vragen ons toch wel af hoe dat allemaal in mekaar zit. Dhr Timmermans Dat hebben wij ons al dik wijls afgevraagd. Neem nu het zuiveringsstation met raming van 24 miljoen F. Laagste aanbieder: 21 miljoen F. Hoogste aanbieder: 49 miljoen F. Dhr De Riemaecker Wat dit werk hier betreft hebben beide aannemers gedaan om het werk toe gezegd te krijgen. Ik mag niet tegenstemmen omdat het over Aspeiare gaat, maar de gevolgde proce dure geeft geen vaste voet meer voor wat aangaat aanbestedingen. Goedgekeurd met 18 stemmen bij 9 onthoudin gen (C.V.P.). 19) Aanvullen reglement op de politie van het weg verkeer - Plaatsen van driekleurige verkeers lichten aan het brandweerarsenaal. Dhr Burgemeester Deze verkeerslichten zul len geplaatst worden aan de hoek van het Paul De Montpiein met de Des. de Bodtkaai en aan de hoek van het stadsrnagazijn. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 20) Brandweerarsenaal - Goedkeuring aankoop driekleurige verkeerslichten - Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Burgemeester De aankoop zal gebeuren met beperkte offerteaanvraag. Wij zulien hiervoor en lening aangaan. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. (Lees verder op pagina 2) DAVIDSFONDS DENDERSTREEK. Caudron J., Cuvelier E-, De Rouck G., De Smeyter G. D'Hondt-Van Openbosch P., Galle M„ Otte R„ Van der Niepen P., Van Renterghem W., Verleysen W Vernimmen W.. Waltniel L., Willems G. Geachte Mevrouw, Geachte Heer, Binnenkort zult U zich, volgens het regeerak koord, moeten uitspreken over de hervorming van de Belgische Staat in z'n tweede fase. Het ziet ernaar uit dat deze hervorming die «voorlopig en onomkeerbaar» wordt genoemd, be langrijke overeenkomsten tussen de gemeenschap pen definitief zal vastleggen. In onze vereniging zijn wij tot de ontstellende vaststelling gekomen dat 1) door de uitvoering van de drieledige gewest vorming, wij Vlamingen (de meerderheid van de Bel gische bevolking), definitief in een minderheidspo sitie van 1 tegenover 2 worden gedrukt 2) door het voorgestelde zgn. «dotatiesys teem wij Vlamingen definitief elk jaar aan de ande re landgenoten miljarden moeten afstaan 3) door het niet opnemen van afdoende maat regelen ter bescherming van de Vlaamse minderheid in Brussel en ter beveiliging van het Vlaamse ka rakter van de randgemeenten, de Vlamingen zowel in Brussel als in de randgemeenten definitief aan hun lot worden overgelaten. Wij menen dat het uiterst naïef zou zijn erop te rekenen dat in een volgende zgn. definitieve fase dit alles nog zal bijgewerkt worden. ledereen weet hoe moeilijk ja onmogelijk het is iets waardevols dat men eerst vr ^opt achter af nog terug te kopen. Wij hopen, geachte Mevrouw, geachte Heer, dat U eveneens inziet dat de voorgestelde hervorming neerkomt op een definitief maken van een voor uw volk fatale minderheidspositie. Wij hopen dat U er zich bewust van bent of wordt dat deze hervorming uw volk op vele vlakken zwaar kan treffen: ekono- misch, financieel, ook sociaal en kultureel We durven er dan ook op rekenen dat U het onomkeerbare niet zult laten gebeuren en deze onrechtvaardige hervorming met kracht zult verwer pen. IN DEASTEEKS DIE U GEK0Z^N hebBEN, NIET Met vertrouwen en hoogachting, Namens Davidsfonds, gewest Denderstreek Appelterre, Aspeiare, Denderwindeke, Geraardsber- gen, Grlmminge, Idegem, Llerde, Meerbeke, Ninove, Okegem, Outer, Roosdaal, Steenhuize-Wijnhuize, Voorde, Zandbergen. we ams

Denderklok | 1979 | | pagina 1