d \XJ Bk 6/ e Matris Raadszitting Drieënvijftigsfe Jaargang Vrijdag 7 december 1979 VAN 29 NOVEMBER 1979 o Uitgaven en ontvangsten voor 1980 1.468.537.273 F! HERNIEUWING DER ABONNEMENTEN Drukker - Uilgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement440 Fr. Prijs per nummer10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Te 19.35 verklaart dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Dhren Groeninck en Prieels worden verontschul digd. Dhren Coolen en Coppens P. zijn afwezig. Vier persmensen en een 10-tal toehoorders vol gen aandachtig de debatten. Dhr De Riemaecker Willen wij ons eerst ak koord stellen over de te volgen agenda. Wij stellen voor vandaag de koptabe! en de ont vangsten der gewone begroting af te handelen. En de rest is dan voor morgen. Dhr Waltniel Laten wij de geplande dagorde volgen. Dhr De Riemaecker Goed, maar tot hoe laat wordt er dan vergaderd Dhr Torrekens Hil. Laat ons zetelen tot 11.30 uur dan zijn we te 12 uur thuis. Dhr Waltniel Dat is een illusie. Dhr Burgemeester We zetelen vandaag tot middernacht. Dhr Waltniel En morgen doen we verder tot de agenda volledig is afgewerkt. Dhr De Riemaecker Laat ons eerst de punten afhandelen buiten de stadsbegroting. Dhr Burgemeester Akkoord. 1Kennisneming proces-verbaal van onderzoek der stadskas over het derde kwartaal 1979. Dhr Waltniel geeft lezing van het kasverslag waaruit blijkt dat het vermogen van de stad beloopt 195.409.050 F. Dhr De Riemaecker Het ware wel wenselijk de post van 250.000 F Reservefonds elektriciteit te voegen bij de post Regie. Dhr Waltniel Ik zal eerst eens nakijken wat de opbrengst is van die 250.000 F. 2) Kennisneming proces-verbaal van onderzoek der kas van het stedelijk zwembad over het derde kwartaal 1979. Dnr Waltniel geeft lezing van het kasverslag. Vermogen 6.416.383 F. 7) Rooilijnplan voor buurtweg nr. 6 en 7, Dreefstraat te Neigem Definitieve goedkeuring. Dhr Timmermans Het is een plan dat ont worpen werd door het gemeentebestuur van de vroegere gemeente Neigem. Er kwamen vijf schriftelijke bezwaren binnnen waarin voorai werd verklaard dat men de huidige straat goed vindt en er dus geen onteigeningen no dig zijn. Wij stellen voor de bezwaren te verwerpen. De bezwaren worden unaniem met 27 stemmen verworpen. Het voorstel wordt met algemeenheid van stemmen aangenomen. 8) Rooilijnplan voor buurtwegen nrs. 3 en 4, Kerk hofstraat en Pastorijweg te Neigem Definitieve aanvaarding. Dhr Timmermans Het openbaar onderzoek leverde 2 schriftelijke bezwaren op. Om op een gestelde vraag van dhr De Riemae cker te antwoorden kan ik mededelen dat de buurt weg op de atlas ingeschreven is als volgt: 4,5 m. breed op het einde en zelfs 7,50 m. breed bij het begin. De bezwaren worden unaniem met 27 stemmen verworpen en het voorstel wordt eveneens met al gemeenheid van stemmen aangenomen. 9) Rooilijnplan voor de buurtweg nr. 10/deei, Her- linckhovestraat te Ninove Definitieve goedkeu ring. Dhr Timmermans Voor dit plan kwamen er geen bezwaren binnen. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 10) Verbeteringswerken aan buurtwegen nrs. 51 en 14, Klooster- en Kasteelstraat te Outer Goed keuring eindafrekening. Dhr Timmermans De voorlopige oplevering beloopt 10.016.121 F. Er waren voor 614.693 F wer ken in meer en voor 510.612 F in min. De afwerking is degelijk. Dhr De Riemaecker Voor sommige meerwer- ken was er een Raadsbeslissing nodig. Dhr Timmermans Deze bleven nog binnen de toegestane 10%-grens. Dhr P. Coppens neemt zijn plaats in). Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 11) Restauratiewerken aan de geklasseerde Wilder- molen te Appelterre-Eichem Princiepsbeslis sing. Dhr Moens Wij vragen U vandaag de princi piële toestemming voor het restaureren van de mo len. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 12) Wegenwerken Ziekenhuisstraat te Outer: a) goedkeuring aangepast ontwerp b) goedkeuring aanbesteding. Dhr Timmermans De aangepaste raming be draagt 2.835.597 F. De aanbesteding had plaats op 7 november 1979 en gaf volgende uitslag: Van Den Eeckhout, Idegem 3.496.677 F. N.V. Marveko, Erpe-Mere 3.699.080 F. Wij stellen voor de opdracht aan de laagste bie der toe te kennen. Dhr De Riemaecker Het gaat hier niet om een aangepast, maar weI om een nieuw ontwerp. De provincie keurde het eerste ontwerp niet goed ver mits haar technische diensten er 26 opmerkingen over maakten. Niettemin stellen we vast dat de aan besteding reeds gedaan is vooraleer net nieuwe ont werp werd goedgekeurd. Met welk begrotingskrediet gaan die werken uit gevoerd worden Dhr Waltniel Langs de buitengewone dienst. Dhr De Riemaecker Voor 1980 Dhr Timmermans Ja. Deze werken waren al ingeschreven in de begroting 1979. Dhr De Riemaecker Ge schikt dit werk uit te voeren zonder subsidies maar volgens de richtlijnen van het Ministerie moeten er subsidies aangevraagd worden. Bovendien staat er in het verslag van de provincie dat die werken vatbaar zijn voor subsidie. Dhr Timmermans De beslissing om dit werk uit te voeren zonder subsidies werd reeds verleden jaar genomen. Dhr De Riemaecker Maar toen waren er die richtlijnen niet. Dhr Waltnel Die waren toen precies dezelfde. Dhr Timmermans Met de aanvraag voor sub sidies komt dit dossier op de lange weg te staan. Dhr De Riemaecker Dat duurt inderdaad een jaar. Maar ik achtte het toch nuttig uw aandacht op deze feiten te vestigen. De punten a en b worden goedgekeurd met 18 stemmen bij 10 onthoudingen (C.V.P. en V.U.). 13) Voorlopige goedkeuring rooiplan van buurtweg nr. 5/deel, Krepelstraat te Denderwindeke. Dhr Timmermans Het plan werd aangepast. Wij vragen U net goed te keuren en dan zullen we het openbaar onderzoek uitschrijven. Goedgekeurd met 27 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker Ik heb mij onthouden omdat het niet ernstig is dat de Wegendienst deze rooilijn zelf aanduidt en daarna een toelating tot bouwen geeft waarbij deze rooilijn dwars door dit gebouw loopt. 14) Herstellingswerken vaste wegbrug over de Den der tussen Roosdaal (Pamel) en Ninove (Oke- gem) Goedkeuring ontwerp en stadsaandeei. Dhr Timmermans Het stadsaandeei in die werken bedraagt 2.580.365 F (BTW en kosten inbe grepen). Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 3) Verslag over het bestuur en de toestand der gemeentezaken voor het dienstjaar 1978, voor geschreven bij artikel 70 der gemeentewet. Dhr De Riemaecker geeft relaas over zijn bevin dingen en stipt bepaaldelijk aan - dat de sectie personeel van de gemeenteraad geen enkele maal vergaderde in 1978, jaar waarin kader en statuut van het stadspersoneel moest vast gelegd worden... - dat er nog gewacht wordt op stadswapen en stadsvlag (Lees verder op pagina 2) Stilaan naderen wij het einde van het jaar en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderkiok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 440,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0478685-87 vanPaul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland470 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje720 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen.

Denderklok | 1979 | | pagina 1