2 DE DENDERKLOK - dat het geval van een fameuze politieagent zal besproken worden waar het behoort - dat het aantal vreemdelingen in 1978 met 66 gestegen is - dat de uitspraak van 30 echtscheidingen - het zij bijna 1 per 1000 inwoners - tot nadenken moet stemmen - dat het sinds de fusie geen zin meer heeft dat onze Muziekacademie een filiale bezit te Dender- houtem - dat de betoelaging met 5000 F van de zelfstan dige bond der gepensioneerden te Lieferinge het probleem stelt der verdelende rechtvaardigheid - dat de gemeenteraad in kennis moest gesteld zijn van het arrest van de Raad van State over het verhaal van de Stad Ninove tegen ministeriële be sluiten over tekorten van ziekenhuizen - dat in verband met brandbeveiliging er slechts ...2 controlebezoeken verricht werden in dancings in 1978 - dat hij zou willen vernemen waar een bunker gesloopt werd - dat uitleg verschuldigd is over de vroegtijdige verkoop van drie woningen, die slechts aangekocht werden in 1971 - dat de gemeenteraad inzagerecht heeft op de geplande uitbreiding van het industriepark en dat het niet opgaat eerst goedkeuringen te vragen in hoger hand - dat de eindbeslissing over de verkoop van in- dustriegrond aan A.K.O. niet vermeld is - dat niets terecht komt van bouwwerken door de nationale maatschappij der waterleidingen - dat de aankoop van leestoestellen voo r micro fiches door de technische dienst, mits 139.200 F, tot de bevoegdheid van de gemeenteraad behoorde - dat het verslag al de retroacten weergeeft van de weinig regelmatige verbouwingswerken van de slachthuisgebouwen die juist het dubbel gekost heb ben van de aanbiedingsprijs - dat er nog geen beslissing is over het verhaal bij de Koning tegen de afschaffing van voetweg 68 te Aspelare - dat inzage verdienen, de voorwaarden gehecht aan de lozingsvergunnng voor de verkaveling D'Hondt te Outer - dat het geen compliment is voor de Schepen dat er niets te melden is over de fusies van gemeen ten - dat er nog niets terecht kwam van de bespro ken grenscorrecties in de Lebeke - dat het weegtoestel Berkel van het vroeger slachthuis thans zou verkocht zijn - dat strenge kontrole dient uitgeoefend op het ledigen van beerputten en het lozen van beer in rio leringen of waterlopen - dat de verkeerscommissie slechts één maal vergaderde. Enkele replieken op deze opmerkingen Dhr Moens In verband met stadsvlag en -wa pen viel er nog geen enkele uitspraak, en nochtans waren wij van de eersten met een voorstel. Dhr Waltniel Aan het hoog aantal echtschei dingen kunnen wij niet verhelpen. Dhr De Riemaecker Toch wel, ge kunt er aanleiding toe geven (algemeen gelach). Dhr Beeckmans Voor de Muziekacademie zijn wij gebonden aan de bestaande uren. Dhr Timmermans Het ware misschien nadelig voor het statuut van onze Academie moest Dender- houtem wegvallen. Dhr De Riemaecker Deze kwestie is het on derzoeken waard. Dhr Waltniel Er werd een bunker gesloopt te Meerbeke om een verkaveling uit te voeren. Dhr Timmermans De 3 woonhuizen van Nino- ve-Welzijn werden aangekocht voor 600 a 700.000 F en thans verkocht voor méér dan 1 miljoen. Ninove- Weizijn wil iets doen aan die voortijdige verkoop al kan men er wettelijk niets meer aan doen na 10 jaar. Dhr Timmermans Het College nam een be slissing in verband met de uitbreiding van de indus- triegror.den te Okegem. Dhr De Riemaecker Dit moest in de Gemeen teraad besproken worden. Dat wordt gepubliceerd in Info Ninove en wij weten van niets. Dhr Desprets De zaak is nog in onderzoek bij Stedebouw. Dhr De Riemaecker Om dan daarna hier al leen nog ja te moeten zeggen. Dhr Desprets Wij zullen U niet voorbij lopen. Dhr De Riemaecker Ge kunt ons niet voorbij lopen. Maar het is te zien op welke manier ge ons passeert. Dhr Timmermans De uitgave van de leestoe stellen is een bestuurlijke uitgave die verweven zit in de werkingskosten van Openbare Werken. Dhr Waltniel De weegschaal van het voorma lige slachthuis werd verkocht voor een degelijke prijs. Dhr Burgemeester ledereen mag aal- en beer putten ledigen. Dhr De Riemaecker Er zijn 3 aannemers. Dhr Burgemeester Gij moogt dat ook doen. Dhr De Riemaecker Ik zal de uwe niet komen ledigen want ik wil nog wat blijven leven. Waar wordt de marchandise afgeleverd Wordt dat gevolgd? Dhr Timmermans Ze moeten zich bij de Poli tie melden. Dhr Van Waeyenberghe Die ondernemers hebben wel klanten waar ze er mee terecht kunnen. Dhr Torrekens Hil. Ik heb ook enkele losse bemerkingen bij dit verslag. Bij de bouw van een nieuw ziekenhuis kan het nuttig zijn vast te stellen dat van de bevallingen die in Ninove gebeuren, het meer dan de helft moeders zijn die Groot-Ninove niet bewonen. Dhr Timmermans Velen komen uit het Pa- jottenland. Dhr Van Waeyenberghe Wie kan dat tegen houden (algemeen gelach). Dhr Torrekens Hil. In 1978 waren er in het stedelijk onderwijs 35 mutaties. Dat is toch veel. Dhr Beeckmans Dat komt door wijzigingen en door ziekte. Dhr Torrekens Hil. Voor 1978 waren er 2.115 uren voor naschoolse lessen. Dat is 12 u. per dag. Kan dat Dhr Beeckmans Er zijn meerdere scholen. Dhr Torrkens Hil. Worden die lesuren werke lijk gegeven Dhr Beeckmans Het gaat niet over lesuren maar over bewaking na lesuren. Dhr Torrekens Hil. Over de verkoop van de jaarkalender van de Jeugdraad zou ik graag de ver rekening zien. Dhr Stevens Ik zal U die bezorgen. Dhr Torrekens Hil. Tevens kreeg ik ook graag wat meer uitleg over uw begroting, want de cijfers zijn moeilijk te ontwarren. Over de bejaardenbonden lezen we bitter weinig in dit jaarvreslag. Er is iets niet in orde met de sportverzekering van een gekwetste speler. Dhr Stevens Ik heb hierover nog niets ont vangen. Dhr Torrekens Hil. Betrokkene zegt van wel. Dhr Stevens Er werden wel documenten aan iemand overhandigd doch niet aan mij. Ik zal U hier over persoonlijk inlichten. Dhr Torrekens Hil. Het verslag spreekt alleen over de grootste stedelijke bibliotheek maar zegt niets over de 7 andere. Ook niets over het leesgeld. Dhr Moens Het verslag houdt het natuurlijk alleen bij de stedelijke bibliotheek. Daar wordt er geen leesgeld. gevraagd. Dhr Torrekens Hil. In 1978 waren er 18 stads feesten. Over a! die feesten zou het verslag ook alle cijfers moeten vermelden. Een veekeuring wordt vermeldt bij feestelijkhe den en hoort toch thuis bij de post landbouw. Dhr Desprets Dat is inderdaad juist. Dhr Torrekens Hil. Graag kende ik het crite ria van toekenning van subsidies aan verenigingen. Dhr Moens Ik zal U dat bezorgen. Dhr Torrekens Hil. Ik wil er op wijzen dat behalve de in het verslag vermelde instellingen, er nog andere zijn waar kinderen van Ninove verblijven. Dhr Moens We zullen dat onderzoeken, maar het is niet gemakkelijk om dit te weet te komen. Dhr Torrekens Hil. Alle volleybalclubs van Ninove krijgen dezelfde toelage. Van die 7 clubs zou er toch onderscheid dienen gemaakt te worden in welke afdeling zij optreden. Wie in een zaal verplicht is te spelen heeft uiter aard merkelijk meer onkosten. Dhr Stevens Via de sporthal zullen wij vanaf volgend jaar die clubs daadwerkelijk kunnen steunen Dhr Torrekens Hil. Door een gunstig tarief voor het gebruik van de zaal Dhr Stevens Ja. Dhr Torrekens Hil. Er worden tijdens de Sint- Niklaasfeestmarkt schone en vele prijzen toegekend aan de tombolaloten. Met een krediet van 100.000 F kan dat toch niet. Dhr Burgemeester De prijzen en de onkosten worden betaald door de verkoop van de loten aan de marktkramers. Dhr De Riemaecker Kan dat Dhr Burgemeester Ja, wij hebben nog nooit beroep gedaan op 't voorziene krediet van 100.000 F. Van vorig jaar hielden we nog een kleur-TV en een wit-zwart-TV over die niet werden afgehaald. Dhr De Riemaecker Dat is wel wat geluk hebben voor de aankoop der prijzen van het jaar nadien. Dhr Burgemeester Er is een boni. Dhr De Riemaecker De Sint-Niklaasfeest- markt wordt dus volledig betaald uit de kas van de marktkramers. Dhr Waltniel Er is geen kas van de markt kramers en dat mag ook niet. Het zijn stadsgelden. Een geluk voor de bediende van de rekendienst dat men daar nooit is opgevallen. Dhr De Riemaecker Allez... allez... om het even welke stadsbediende mag toch penningmeester zijn van een vereniging. De stadsontvanger is nog penningmeester geweest van V.K. Ninove. Dhr Waltniel Het zijn stadsgelden en die be horen in de stadskas te zitten. Dhr Torrekens Hil. In de post landbouw ver nemen we niets over Het Werk van de Akker Dhr Desprets Er wordt een toelage verleend van 10.000 F. Dhr Torrekens Hil. Maar ook niets meer. Is dat een globale toelage Dhr Desprets Ja. Dhr Torrekens Hil. Wat is de criteria voor de noodslachtingen Dhr Desprets 1.000 F per stuk. Er wordt dan een kwartuurtje gepauzeerd en bij het hernemen van de zitting is dhr Van Waeyen berghe niet meer aanwezig. 4) Goedkeuring van de stadsbegroting over 1980. Dhr Waltniel Waarde Collega's, De gewone begroting welke ik de eer heb te Uwer goedkeuring voor te leggen, vertoont een totaal aan ontvangsten van 362 miljoen en een uitgaven- pakket van 361,3 miljoen. Deze begroting voorziet aldus een overschot van ontvangsten op uitgaven van 752.817 F. Tegenover de cijfers van de laatste goedgekeurde begrotingswijziging (372,2 miljoen ont vangsten 326,5 miljoen uitgaven) stellen wij dus een stijging vast van circa 10.5 De buitengewone begroting bedraagt 376,3 mil joen voor wat de ontvangsten aangaat en 368,9 mil joen inzake uitgaven, en vertoont dus een boni van 7,4 miljoen. De stad Ninove zal dus naar schatting in 1980 meer dan 700 miljoen ontvangen en uitgeven, wat enigszins een idee geeft van de omvang der finan ciële operaties welke wij te verwerken hebben. (Spreker situeert dan de uitgaven volgens hun aard) en vervolgt: Ik moge doen opmerken Dat de posten schuld en personeel samen 76% van de totale uitgaven omvatten, het weze iets meer dan drie-vierden van het totaal. Zulks blijkt wel een constante te zijn in ons uitgavenpatroon. (Spreker klasseert dan de uitgaven volgens eco nomische funkties d.w.z. de meer specifieke aard der besteding) en gaat verder als volgt Bij het overschouwen van deze rangschikking valt toch op dat het evenwicht in de bestedingen kon worden gehandhaafd tussen de grote gebieden van hei gemeentelijk beleid als daar zijn de zorg voor een degeiiike administratie en bevei liging van de burger de zorg voor de verbetering en de uitrusting van wegen de zorg voor het onderwijs en de kultuurbevorde- ring de zorg voor de sociale noodwendigheden - de zorg voor het milieu. Ik zal niet uitweiden over het beleid dat in ieder dezer sectoren wordt voorzien, vermits ieder Sche pen bij de begrotingsfuncties die hem bijzonder aan belangen een toelichtende verklaring zal afleggen. Toch wil ik er op wijzen dat de begroting 1980 hoofdzakelijk beinvloed wordt door 2 faktoren. In de eerste plaats hebben wij thans tenvolle de financiële weerslag opgenomen van een een volledige bezet- (Lees verder op pagina 10).

Denderklok | 1979 | | pagina 2