^aams b^ \J o d uwe e/r^/ Q<? Raadszitting Drieënvijftigste Jaargang Vrijdag 14 december 1979 VAN 29 NOVEMBER 1979 0 HARDE EN RAKE KLAPPEN! HERNIEUWING DER ABONNEMENTEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement440 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Dhr Waltniel Hoe gaan we tewerk gaan We gaan toch niet artikel per artikel stemmen Dhr De Riemaecker Over bepaalde artikelen kunnen we afzonderlijk de stemming vragen en op het einde van de bespreking stemmen wij over het geheel van de begroting. Dhr Waltniel Over het geheel stemmen heeft geen enkele betekenis. De oppositie moet wel voor af haar houding bepalen. Dhr De Riemaecker Deze is niet ja en zelfs geen onthouding. Dhr Burgemeester En de V.U. Mevr. Martens-De Kegel Ge denkt toch zeker niet dat wij ja gaan stemmen. Het is ook neen, tenzij we nog een afzonderlijke stemming vragen. Sinds 1969 zijn de gemeentebegrotingen voor alle gemeenten van het Rijk uitgewerkt volgens een indeling van de gemeentelijke financiële verrichtin gen overeenkomstig de taken en de economische stromingen waarop zij betrekking hebben. De ge meentebegroting is samengesteld uit 15 hoofddelen 01 De tabel met de algemene gegevens betreffende de gemeente. 02 De koptabel. 03 De tabel van de vorige dienstjaren. 04 Begroting van het eigenlijke dienstjaar. 05 Samenvatting van de begroting. 06 Beheer van de fondsen. 07 De verrichtingen voor rekening van derden. 08 De thesaurie verrichtingen. 09 De tabel van het gemeentelijk patrimonium. 10 De tabel met de naamlijst van de huurders en pachters. 11 Het programma van de tijdens het dienstjaar uit te voeren werken. 12 De tabel van de gemeenteleningen. 13 De tabel van de in het vooruitzicht gestelde wer ken en leningen. 14 De tabel voor de evolutie van de gemeenteschuld 15 De tabel van het gemeentepersoneel. De voorgelegde begroting is weliswaar inge deeld volgens het functioneel economisch systeem maar zeker niet op de voorgeschreven wijze gepre senteerd. Dit gebrek bemoeilijkt zonder twijfel de studie van dit document. Bovendien ontbreken meer dere hoofdbestanddelen van de begroting, zodat een totale beoordeling uitgesloten is. Dhr Waltniel Wat U daar leest komt uit een handboek. Mevrouw. De aangehaalde tabellen kun nen maar opgesteld worden nadat de begroting zelf is goedgekeurd. Mevr. Martens-De Kegel Eigenaardig toch dat men dat in andere gemeenten wel kan. Dhr Waltniel Dit zijn de tabellen zoals zij aan de Provincie voorgesteld worden. Mevr. Martens-De Kegel In elk geval is dit veel gemakkelijker om te vergelijken. Dhr Waltniel Maar het is een groot werk en een grote kost. Mevr. Martens-De Kegel Ge moet dit werk toch maken voor de Provincie. Dhr De Riemaecker Wat wij nu krijgen als documentatie is een resumé van de begroting. Dhr Waltniel Toch niet. Dhr De Riemaecker Er zijn nog heel wat din gen die wij aan de administratie moeten gaan vra gen. Er zijn b.v. geen fichen van het personeel. Dhr Waltniel Van elk personeelslid bestaat er een dossier. Dhr De Riemaecker Maar die liggen in de kelder. Dhr Waltniel Absoluut niet. Trouwens ik werk nog steeds zoals U het zelf vóór 3 jaar deed. Dhr De Riemaecker Tijdens de 18 jaar dat gij hier de oppositie zat hebt ge er nooit achter ge vraagd. Dhr Waltniel Gij ook niet tijdens de 3 jaar dat ge in de oppositie zit. Mevr. Martens-De Kegel Waar kunnen wij het stadspatrimonium vinden Dhr Waltniel Dat bestaat. Als de begroting hier goedgekeurd wordt zal ik er U het detail van bezorgen zoals het naar de Provincie gaat. Dhr Baro Deze 4de begroting wijst er ons op dat de eerste bestuursperiode van Groot-Ninove wel dra halfweg is... Daar willen wij eens ernstig blijven bij stil staan. De VU-fraktie, Mevr. De Kegel en ik, heeft ge tracht de bestuursmeerderheid positief te benaderen omdat deze gans nieuwe coalitie van een gans nieu we stad (waarvan slechts 1/3 tot de pilootstad be hoort) dus een kans moest krijgen en een veroorde ling bij voorbaat, oppositie om de oppositie is, wat wij afkeuren. De richting van deze bestuursmeerderheid, zeer duidelijk in 1978 ingeslagen en fanatiek in 1979 door gevoerd in het geheel, maar ook in al de delen van het bestuursbeleid, konden wij niet langer bijtreden en zo zien wij ons verplicht deze begroting, zoals vorig jaar, in haar geheel te verwerpen, maar ook in al haar delen zonder één uitzondering. Waarom De inleiding van de schepen van financiën (van de 5 andere schepen op de 6 nog steeds geen nieuws) deze jaarlijkse inleiding dus is en blijft al te eenvoudig en te algemeen. Echt doorzicht gevend is ze niet. Wat ze steeds weergeeft is dat de sche pen ieder jaar de indruk wil geven dat een sluitende begroting a priori een goede begroting is... Of ge dat zelf gelooft daar zou ik aan twijfelen... Eén ding is zekerdat is niet waar en het valt ons niet moei lijk dat te bewijzen. Een begroting, Mr de schepen van O.W., een begroting wordt evenmin gemeten naar het aantal km voetpaden, straten en wegen, rioolering aantal bomen, banken en lichtpaden, woonhuizen, sport- en culturele paleizen en een nieuw stadhuis... Dit zijn de middelen om het doel te bedeiken. Een goede begroting voor Groot-Ninove is die be groting die de reële, echte, juiste toekomstgericht heid voorziet voor de stad waarnaar alle opgenoem de middelen moeten leiden. U spant de kar voor de paarden door de stad letterlijk te verdrinken in een geforceerde middelenlijst die U tot doei stelt, zonder te wijzen cf te zoeken naarwaar dit ons brengen zal. Wat is nu de materiële toekomstgerichtheid van Groot-Ninove Dat is de vraag die gij U hadt moeten stellen 3 jaar geleden de vraag die programmapunt nr 1 had moeten zijn op 1.1.1977... Maar daar werd nog nooit echt over gesproken in deze raad... Wij dachten dat ge het wistuw begrotingen wijzen zeer duidelijk het tegenovergestelde aan. De Ninoofse toekomstgerichtheid hebben wij le ren kennen, niet in boeken, niet in gedwongen partij directieven, maar wel tijdens de meer dan 30 jaar dat wij werkzaam waren als werknemer in een van de grootste nijverheidsinstellingen alhier, als verant woordelijke van een kleine Ninoofse onderneming, maar vooral tijdens de 25 jaaar dat we tussen de zelfstandigen, middenstanders en KMO-ers werk zaam waren. Wat is dan die toekomstgerichtheid van Groot- Ninove Toen ik in 1955 de huis-aan-huis-pers te Ninove begon, viel mij een onthutsende en ontgoochelende bevinding te beurt. Naast de overvloedige publiciteit van de agentschappen voor Brusselse firma's en de eveneens zware publiciteitsinzendingen vanwege Aalsterse handelszaken, kwamen ook firma's, en dit zonder prospectie, van Zottegem, Geraardsbergen, Edingen, Halle en Asse... We zijn toen nog per fiets naar de kleine omliggende stedekens en gemeenten gaan kijken en bestatigden - dat die, voor de jaren van toen, een ontsloten ruim handelsstratencomplex bezaten - dat de Ninoofse handelaars (of beter gezegd, handelsstraat, als je die naam kon gebruiken voor het ordeloos lint dat van de nieuwe kerk tot de brug tot de kliniek en tot Preulegem door de stad liep als een beek met daarrond een waar middenstands kerkhof zender of met afgestorven handelsstraten) - dat de Ninovieters van armoe veel buitenhuis moesten aankopen - dat Ninove een stad was waar ge nog met moeite per fiets kon doorrijden. Samen met een wegkwijnende nijverheid en een (Lees verder op pagina 2) Stilaan naderen wij het einde van het jaar en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 440,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekenlng 000-0478685-87 vanPaul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland470 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje720 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen.

Denderklok | 1979 | | pagina 1