10 «DE DENDERKLOK» de commissieleden van openbare werken en socio- culturele zaken zich hierover zullen kunnen uitspre ken. öe bouw van het nieuwe stadhuis, en het admi nistratief centrum voor het Rijk, zijn een prioritaire realisatie, omdat deze dienstverlening thans gebeurt over 12 gebouwen, sommige zelfs gevestigd in een andere deelgemeente. Deze week dinsdag gunde het Schepencollege de opdracht aan de N.V. E. Bla- ton voor een bedrag van 131.712.467 F (raming 150.000.000 F). Alles zal in het werk worden gesteld om spoe dige goedkeuring te bekomen, zodat de bouwwer ken voor het nieuwe stadhuis mogelijk in de eerste helft van 1980 kunnen aanvangen. De aanbesteding van het rijksadministratief gedeelte wordt gehouden op 13 december a.s. De bouwwerken aan het brandweerarsenaal vor deren goed. zodat de afwerking eveneens in de eer ste helft van 1980 mag worden verwacht. De sporthalle hopen wij eveneens open te stel len rond het jaarlijks verlof in 1980 en de restaura tiewerken van de Abdijpoort zullen in de komende Lente ook een feit zijn. De verbeteringswerken aan wegen zal volgend jaar nog aan een versneld tempo worden verder ge zet Wij willen immers het ijzer smeden wijl het heet is en van de mildheid van Minister Galle maximaal gebruik maken. Terloops werd hier gisteren verklaard dat Minis ter Galle Sinterklaas speelt met de miljoenen van ons allemaal. Dat is juist, maar vroeger gingen die miljoenen van ons naar andere oorden Begin volgend jaar zullen Pamelstraat en Karei- hoofdstraat te Ninove worden afgewerkt. Aanbeste dingen werden gehouden voor de Kaaischoolstraat en het Doornkwartier (3de fase) te Ninove de Kas seide te Lieferinge de Karmelietenstraat te Voorde de Stationsstraat te Appeiterre-Eichem de Hoog straat te Aspelare Bosveld en Dasselt te Dender- windeke Ziekenhuizenstraat te Outer; Leopoldstraat en Neerbeekstraat te Okegem de aanbesteding voor het gedeelte Krepelstraat te Denderwindeke wordt gehouden in januari a.s. Verwacht mag worden dat deze werken volgend iaar worden aangevangen. Dossiers zijn in voorbereiding van de overige te verbeteren wegen zoals Dorpsstraat Pollare, de ver binding Linkebeek-Denderwindeke - Neigem, Vander Schuerenstraat en Paellepelstraat, Nederhasselt Gentsestraat, Terrasstraat, Kerkhofstraat, Muylem- straat, Sevecoten en Godeystraat te OuterKerk straat, Breeweg-Kraningen, Hellestraat, St.-Rochus- straat en Walenstraat te Appeiterre-Eichem. De aanleg van de pendelparking aan de Fern. Tavernestraat zal evenmin worden vergeten. Hieruit blijkt opnieuw duidelijk dat naast Nino- ve-stad de inwoners van de 11 andere deelgemeen ten niet vergeten worden. Met deze verbeteringswerken wensen wij even eens verfraaiingswerken uit te voeren door o.a. ver- fraaiingswerken van dorpkernen, aanbrengen van bloemen en beplantingen, ook in de binnenstad. In deze optiek van de verbetering van het leef milieu willen wij een verhoogde inspanning doen voor de aanleg van rioleringen en koliektoren, omdat wij van de Minister van het Vlaamse Gewest de prin cipiële betoelaging hebben ontvangen, ten bedrage van 210.000.000 F voor de oprichting van het zuive- ringsstation. Aldus willen wij ons aandeel brengen bij het streven van de Minister van het Vlaamse Ge west het Denderbekken bij voorrang te zuiveren. De koliektor op de rechterdenderoever wordt volgend jaar uitgevoerd de werken werden door het College gegund voor een bedrag van 22.860.785 F (100% ten laste van de Staat). Op één der volgende zittingen van de Gemeen teraad zal het definitieve bundel voor aanleg van de koliektor vanaf het einde van de Graanmarkt tot het waterzuiveringsstation ter goedkeuring worden voor gelegd. Ruimtelijke ordening Gisteren werd hier op de gemeenteraad de waar de van de studie van het struktuurplan betwist. Al hoewel die bewering tegenstrijdig was, vermits te vens als waarde de reeds voorhanden zijnde studie werd onderstreept. De studie, opgesteld door de Gentse Vereniging voor Planologie, wordt voor het eerste gedeelte dit jaar afgesloten. Wat kontraktuee! vastlag binnen het tijdsbestek van twee jaar. De gemeenteraadsleden zullen dan deze studie ter discussie voorgelegd krij gen om de uiteindelijke opties te bepalen. Tegenover de beweringen van collega Baro wil ik stellen dat de hoofdopsteller in het team van de Gentse Vereni ging voor Planologie, de heer Marc Willems is, plano loog die eveneens het struktuurplan voor Brugge op stelde. Uit dit struktuurplan moeten dan geka derd in functie pan het gewestplan de onmiddellij ke prioriteiten naar voor komen o.a. door het opstel len of wijzigen van Bijzondere Plannen van Aanleg. De B.P.A.'s vormen dan het belangrijkste werk instrument. Te Ninove-stad dienen wij in 1980 de plannen voor Burchtdam, Dam, Denderhoutembaan, Groeneweg en Polderkwartier noodzakelijk vast te leggen. Te Denderwindeke is dit evenzeer zo voor Bokkenveld en te Appeiterre-Eichem voor het Meule- veld. Sociale woningbouw en grondbeleid Voor 1980 staan op het programma inzake so ciale woningbouw Nationale Landmaatschappij Ninove-Ter Duyst40 woningen in maart be schikbaar, 64 nog te bouwen in 2de schijf Meerbeke 28 woningen thans in opbouw. Ninove-Welzijn Appeiterre-Eichem 46 woningen in opbouw, 60 nog in 2de phase Okegem 39 woningen begin 1980 in aanbeste ding Groeneweg latere uitbreiding met 200 wonin gen Savooi-/Bleekstraat25 woningen - stadsver nieuwing. Veilig Wonen Okegem 23 woningen in opbouw. Sociale kavels Denderwindeke-Bokkenveld 100 kavels; Ninove-Denderhoutembaan in optie 90 sociale kavels. Particuliere woningbouw door toedoen van de stad Doornkwartier60 woningen Polderkwartier: 600 woongelegenheden (meest al appartementen) Denderhoutembaan in optie: 150 woningen - residentiële bebouwing. Hef projekt Burchtdam De bouw van ongeveer 280 woningen door de Groep I en het sociaal grondbeleid hierbij gevoegd door het stadsbestuur, bezorgt ons de gelukkige kom binatie dat in net centrum bijkomende woongelegen heden worden gerealiseerd, in het bereik van de gezinnen tot het gemiddelde inkomen en die dik wijls niet meer in aanmerking komen voor een so ciale woning. Het projekt wordt door de C.V.P.-V.U.-oppositie nogal licht van de tafel gevaagd als zijnde waarde loos en vooral tegenstrijdig met de handelsrelatie voor de rechteroever. Niets is minder waar, want het enige wat tegenover het initiatief van het stadsbe stuur wordt gesteld is de aanleg van een direkte verbindingsweg vanaf de Tramstatie tot de Begijne- brug. Het advies van de handelaars uit de wijken Burchtdam en Brusseistraat over dit voorstel was to taal negatief, omdat het autoverkeer dan zeker hun handelsstraten niet méér zou aandoen. Dit aanbod aan nieuwe woningen is nog lang niet voldoende als wij er rekening meehouden dat 1) er 300 nieuwe woningen per jaar noodzake lijk zijn ingevolge demografische woningbehoefte 2) er in Groot-Ninove een groot aantal verou derde woningen zijn - 30% van de woningen werden gebouwd vóór 1919 30% gbouwd tussen 1919 en 1945; - 20% gebouwd vóór 1962. Om het aantal confortabele woningen te verho gen moeten al deze oude woningen worden ver nieuwd. Vernieuwbouw is hier dringend nodig. Sport- en schoolinfrastruktuur Ook op dit vlak levert het stadsbestuur waarde volle inspanningen. Op het getouw staan - de nieuwbouw van de gemeenteschool Ge- raardsbergsestraat - de uitbreiding van de gemeenteschool te Den derwindeke - de oprichting van een sportschuur te Appei terre-Eichem en Denderwindeke - de aanleg van voetbalterreinen te Appeiterre- Eichem, Denderwindeke en Burchtdam te Ninove - de aanleg van de atletiekbaan en tennisterrei- nen te Ninove. Ontsluiting van Groot-Ninove Belangrijk voor de ontsluiting van Ninove en haar bereikbaarheid als centrum zijn 1de verbetering van het openbaar vervoer van de deelgemeenten van Ninove zelf naar het centrum. De frequentie van dit vervoer is totaal onvoldoende en in sommige gevallen onbestaande 2) de verbetering van het particulier vervoer vooral voor de verbinding Aalst-autosnelweg, waar over reeds méér dan 10 jaar wordt gepraat. De huidige rijksweg Aalst-Ninove is immers to taal voorbijgestreefs de max. capaciteit is 7.500 wa gens en de gemiddelde dagelijkse bezetting bedraaqt 8.035 het eerste gedeelte van de nieuwe rijksweg vanaf Den Doorn tot de Hoogstraat te Iddergem werd half september aanbesteed. Minister van Open bare Werken G. Mathot zal spoedig deze werken toewijzen, zodat in de komende Lente de werken kunnen aanvangen. Wij onderstrepen dat Minister Mathot op amper twee jaar tijd voor dit werk nog alles te beslissen had. Door tussenkomst van het stadsbestuur besliste hij begin 1977 het definitieve tracé Van dan af kon worden doorgewerkt. Werkgelegenheid De beroepsbevolking van Ninove is opgedeeld in 47 werklieden 21 bedienden 16 werkgevers en zelfstandigen. Willen wij dan de zogenaamde tertiaire sector doen marcheren gisteren werd hier geklaagd over het gebrek aan initiatief van het stadsbestuur voor de sector distributie dan dienst eerst en vooral het inkomen gewaarborgd van het grootste aantal verbruikers. Want tenslotte zet men de tering naar de nering en zijn handel en nijverheid hiervan afhankelijk. Wel, buiten de werkgelegenheid aan de Stad, in gevolge de werkloosheid nog extra verhoogd met ongeveer 100 eenheden, realiseert het stadsbestuur door haar investeringsprogramma voor Openbare Werken in 1980 minstens voor 180 personen werk voor een gans jaar Houdt daarbij rekening met de onrechtstreekse tewerkstelling die dit alles nog meebrengt, vermits een reeks toeleveringsbedrijven inzake levering van materialen hiermede eveneens worden geholpen. Ik zou willen besluiten met aan collega Baro te zeggen hoe onfair en niet objectief hij is geweest in zijn uiteenzetting gisteren gehouden. Hij heeft een reeks dingen vals voorgesteld en sommige zaken totaal uit hun verband gerukt. Indien hij eerlijk zou zijn, dan moet hij erken nen dat dit stadsbestuur tijd noch moeite spaart om de Groot-Ninoofse gemeenschap ten dienste te zijn. Begraafplaatsen 1) Ter uitvoering van de gemeenteraadsbeslis sing inzake de overbrenging van de concessies op de begraafplaatsen werden kredieten ingeschreven in de begroting. 74 vragen werden ingediend voor overbrenging. Met deze belanghebbenden zal op woensdag 12 de cember a.s. ten stadhuize een vergadering worden gehouden om de problemen terzake te bespreken. Aan de gemeenteraad zal dan het dossier voor beslissing worden voorgelegd. 2) De commissieleden van Openbare Werken zullen tevens uitgenodigd worden om samen met het Schepencollege plaatsbezoek te brengen aan de begraafplaatsen te Ninove-O.L.V.-kerk en Denderhou tembaan Denderwindeke-kerk en Kerkhofstraat en Meerbeke-kerk om een beslissing te nemen inzake de procedure ingesteld tot het beëindigen der con cessies voor verwaarloosde grafzerken. 3) Ik wil tevens van de gelegenheid gebruik maken om te wijzen op de goede staat van onder houd die onze begraafplaatsen kenmerkt en de ver zorgd bloemenaktie bij gelegenheid van de doden herdenking in de novembermaand. 4) Tenslotte zal de gemeenteraad zich op een der eerstvolgende zittingen eveneens moeten buigen over het dossier voor de bouw van - een dodenhuisje en columbarium te Aspelare. - een columbarium te Okegem. - een columbarium te Meerbeke, - en de uitbreiding te Denderwindeke. Dhr De Riemaecker Ge denkt toch niet dat wij vandaag op dit alles zullen antwoorden. Dit komt wel ter gepaster gelegenheid.

Denderklok | 1979 | | pagina 10