10 DE DENDERKLOK Dhr De Riemaecker Dat is dan de 49ste her ziening van het stadsbestuur. Dhr Torrekens Hil. Die vorige lening vervalt dan. Is het dan niet het verschil dat moet geleend v/orden Dhr Timmermans Dat kan wel zijn. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 3) Goedkeuring aangaan lening ter dekking van het saldo stadsaandeel in de wegenwerken aan buurtweg nr. 3 (Rietstraat en deel Eichemstraat) te Appelterre-Eichem. Dhr Timmermans Het gaat hier om een le ning van 1.350.000 F. gaande over 20 jaar. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 4) Goedkeuring aangaan van lening ter dekking stadsaandeel in de wegenwerken aan buurtwe gen nrs. 14 en 51 (Klooster- en Kasteelstraat) te Outer. Dhr Timmermans Het gaat hier om een le ning van 656.000 F, gaande over 20 jaar. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 5) Goedkeuring aangaan van lening ter betaling van het stadsaandeel voor het plaatsen van een verwarmingsinstallatie in de St.-Pieterskerk te Meerbeke. Dhr Timmermans Het gaat hier om een le ning van 216.000 F, gaande over 5 jaar. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 6) Goedkeuring aangaan van lening ter dekking saldo stadsaandeel in de herstellingswerken aan de St.-Pieterskerk te Meerbeke. Dhr Timmermans De voorziene lening van 1.267.000 F wordt teruggebracht tot 253.000 F. We vragen u dus een lening van 253.000 F goed te keu ren. Dit dossier is in de commissie geweest. Dhr De Riemaecker Het is het eerste woord dat we ervan horen. De zaak dateert van juni 1978. Dat is toch moeilijk te aanvaarden. Dhr Timmermans De werken hebben lang stil gelegen. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 7) Goedkeuring aangaan lening ter financiering van de uitbreidingswerken aan de openbare verlich ting in de wijk Eversem te Okegem. Dhr Timmermans Het gaat hier om een le ning van 374.000 F, gaande over 20 jaar. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 8) Goedkeuring aangaan lening ter financiering der verbeteringswerken aan buurtweg nr, 2 (Leo- poldstraat en Neerbeekstraat) te Okegem. Dhr Timmermans Het gaat hier om een le ning van 4.635.000 F, gaande over 20 jaar. Dhr Torrekens Hil. Zijn de onteigeningen al begonnen Dhr Timmermans Die zijn niet nodig. Het gaat om een verbetering van het bestaand wegdek. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 9) Advies over de beslissing van de kerkfabriek O.L.V.-Hemelvaart te Ninove tot verdaging van een discontoverrichting. Dhr Timmermans We stellen een gunstig ad vies voor. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 10) Advies over de beslissing van de kerkfabriek O.L.V.-Hemelvaart te Ninove tot verdiscontering van vast beloofde subsidies. Dhr Timmermans We stellen een gunstig ad vies voor. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 11) Advies over de beslissing van de kerkfabriek St.-Amandus te Nederhasselt tot verdiscontering van vast beloofde subsidies. Dhr Timmermans Het gaat hier om een lening van 440.911 F. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 12) Aankoop hydraulische dubbelwerkende spreider ten behoeve van de Brandweer goedkeuring vaststellen wijze van gunnen van de opdracht goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans Deze spreider zal vooral gebruikt worden door de Dienst 900 bij het bevrijden van geknelde slachtoffers. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 13) Oprichting nieuw stadhuis elektrische instal latie goedkeuring voorontwerp aanvraag om toelagen. Dhr Timmermans De raming van deze wer ken beloopt 12.050.000 F. Toelagen worden aange vraagd. Mevr. Martens-De Kegel Die elektrische in stallatie is dat uitsluitend de verlichting Dhr Timmermans Ja. De verwarming en de ventilatie zijn afzonderlijk. Goedgekeurd met 24 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker Ik heb mij onthouden omdat ik wens logisch te zijn met mijn vroegere stemming. 14) Oprichten nieuw stadhuis verwarming en ven tilatie goedkeuring voorontwerp aanvraag om toelagen. Dhr Timmermans Deze werken worden ge raamd op 11.950.000 F. De toelagen worden aange vraagd. Goedgekeurd met 24 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker Zelfde reden van ont houding. 15) Goedkeuring ontwerp van algemeen rooiings- plan voor buurtweg nr. 1 (Kasseide) te Liefe- ringe. Dhr Timmermans Er zijn geen bezwaren bin nengekomen en vragen u derhalve dit ontwerp te willen goedkeuren. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 16) Goedkeuring ontwerp van algemeen rooiings- plan van buurtwegen nrs. 14 en 15 (Bosveld) te Denderwindeke. Dhr Timmermans Er zijn een 7-tal bezwaren binnen gekomen. Twee ervan gaan over de verhaalbelasting en zijn dus niet ontvankelijk. De andere vijf vragen terug te komen op een vroeger genomen beslissing. Voor deze vijf bezwaren stellen we voor een nieuw onderzoek in te stellen. Dhr De Riemaecker Ge vraagt ons het ont werp goed te keuren en dat kan niet omdat er hier een nieuw ontwerp moet voorgebracht worden als ge de bezwaren aanvaard. Dhr Timmermans Er moet toch een uitspraak zijn over de bezwaren. Dhr De Riemaecker Als ge de ene aanvaardt moet ge de eerste twee ook niet ontvankelijk ver klaren. Dhr Timmermans De eerste twee bezwaren hebben niets te zien met de rooilijn. De vijf overige bezwaren aanvaarden wij. Moeten we eerst afzon derlijk stemmen over die twee bezwaren Dhr De Riemaecker Ge moet motiveren dat ze niet ontvankelijk zijn in verband met de rooilijn. Dhr Callebaut En wat zijn daar de inzichten van het Schepencollege Dhr Timmermans Onteigenen zoals eerst was voorzien en onderhandelen met de gebuur. Dhr Callebaut De toestand zou daar nog kun nen verbeterd worden. Dhr Timmermans Dat is voor de toekomst. De twee ongegronde bezwaren worden afgewe zen met algemeenheid van stemmen. De vijf gegronde bezwaren worden met algeme ne stemmen aanvaard. Dhr Timmermans Collega Coppens N. had voorgesteld om het werk te verlengen van het Bos veld in de richting Varenberg. De uitvoering van het huidige traject van 720 m. wordt geraamd op 9.172.107 F of 12.230 F per lo pende meter. De gevraagde uitbreiding met 260 m. zou een meeruitgave vragen van 3.200.000 F. Het voorstel van dhr Coppens is zeker niet te verwerpen, maar lijkt ons nu toch wel wat te om vangrijk. Dhr De Riemaecker Het is toch verkeerd de werken aan te besteden vooraleer de rooilijn gekend is. Ik begrijp niet dat u in zulke omstandig heden van de provinciale diensten een aanbeste dingsattest kunt krijgen. Dhr Timmermans Dit attest slaat alleen op het technisch aspect. Voor de toewijzing moeten we in het bezit zijn van alle gronden. Dhr De Riemaecker Dat klopt niet. Ge hebt een slechte lesgever. Want in de Guido Gezelle- straat te Appelterre zijt u anders tewerk gegaan. Dhr Timmermans Daar ben ik inderdaad te vlug geweest, maar een ezel stampt zich geen twee maal aan dezelfde steen. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 17) Goedkeuring ontwerp van algemeen rooiings- P'an voor buurtweg nr. 23 (Dasselt) te Dender windeke. Dhr Timmermans Er zijn enkele bezwaren ingestuurd maar ze zijn echter niet te weerhouden omdat zij alleen aanklagen dat de weg te breed zou zijn. De weg zelf zal maar 5 m. breed zijn. Dhr Coppens N. Een indiener van een be zwaar kloeg er over dat men op het plan het hoogte verschil niet te onderscheiden is. Dhr De Riemaecker Dat kan niet want dit moet er op staan. Dhr Callebaut Kan op Dasselt het hoogte verschil niet aangepast worden Dhr Timmermans Dat hoogteverschil bestond reeds van vroeger en wij kunnen daar niets aan ver anderen. Wij kunnen toch niet via trapkens naar de rijksweg gaan. Dhr De Riemaecker Wees maar voorzichtig want alle bezwaren gaan over het niveauverschil. Dhr Callebaut De toestand zou ter plaatse moeten verkend worden. Dhr Timmermans Maar dat hebben we oe- daan We stelien voor de bezwaren te verwerpen. Dhr De Riemaecker Voor zover ze gaan over de rooilijn. Goedgekeurd met 16 stemmen bij 9 onthoudin gen (C.V.P. en V.U.). Het plan zelf Goedgekeurd met 16 stemmen bij 9 onthoudin gen (C.V.P. en V.U.). 18) Wegenis- en rioleringswerken aan buurtweg nr. 5 (Krepelstraat) te Denderwindeke goedkeu ring ontwerp vaststellen wijze van gunnen van de opdracht goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans De werken worden geraamd op 8.356.448 F zonder B.T.W. De aanbesteding zal plaatshebben op 15 januari 1980. Dhr De Riemaecker Ge gaat al aanbesteden en in het volgend punt vraagt ge nog de goedkeu ring van het onteigeningsplan. Dhr Timmermans Wij hebben nog 30 dagen. Dhr De Riemaecker Hoe zo Dhr Timmermans Om de handtekening te be komen van de Minister. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 19) Grondinnemingen langs buurtweg nr. 1 (Krepel straat) te Denderwindeke voorlopige goed keuring onteigeningsplan. Dhr Timmermans De in te nemen oppervlakte beloopt 15 aren 40 ca. Voor de eigendom van oud-Burgemeester De Wit wachten we op machtiging om volledig te kun nen onteigenen. Dhr De Riemaecker We belemmeren u niet hierover onderhandelingen te voeren maar die zaak moet hier alleszins voorgebracht worden. Dhr Timmermans Akkoord. Algemene goedkeuring met 25 stemmen.

Denderklok | 1979 | | pagina 10