«DE DENDERKLOK» 11 JEUGDCLUB DANSANA MEERBEKE 1980 HET JAAR VAN DE OUDE AMBACHTEN EN DE KUNSTAMBACHTEN STAD NINOVE BERICHT AAN DE BEVOLKING VERKOOP VAN STADSGRONDEN BOND VAN GROTE EN JONGE GEZINNEN Afdeling Ninove Rijke keuze in GEBOORTEKAARTJES DRUKKERIJ LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 - Ninove Tel. (054) 33 27 27 20) Aanleg van twee voetbalvelden te Denderwln- deke (Hernof-Kruisveld) goedkeuring voor ontwerp. Dhr Timmermans Op 28.9.78 hebben we het princiep voor de aanleg van die voetbalvelden goed gekeurd. Nu brengen we hier het voorontwerp voor. De raming der werken beloopt 8.754.404 F (B.T.W. inbegrepen). We zullen hiervoor geen subsidies aanvragen omdat de Secretaris maar over 300 miljoen F be schikt maar voor 1 miljard F toelage-aanvragen heeft liggen. De voetbalvelden zullen een afmeting hebben van 100 x 60 m. Mevr. Martens-De Kegel Is er verlichting voor zien Dhr Timmermans Ja, op één voetbalveld. Dhr Coppens N. Er staat hier verkeerdelijk Hernof. Het moet Bosveld zijn, want Hernof ligt aan de andere kant van de steenweg. Betreffend het agendapunt zelf. Wij hebben in een vroegere gemeenteraad het principe voor het aanleggen van twee voetbalvelden goedgekeurd. Wij maakten echter bemerkingen aangaande de voor ons ongelukkig gekozen plaats van inplanting. Nu het voorontwerp voor ons ligt stellen we vast dat het hier over geen klein werk gaat namel. 8.754.404 de onteigeningen die wij mogen ramen op 3.000.000 is dit in het totaal 11.754.404 F en re kening houdend met de bijgebouwen komt dit op ongeveer 23.000.000 F. Wat de voetbaiterreinen zelf betreft nemen wij aan dat men het goed tracht te doen. Wij weten dat alles kost. De voetbalclub van Denderwindeke, nl. Eendracht Winnik zal hiervan gebruik kunnen ma ken. Zij kunnen die terreinen best gebruiken, want inderdaad zij zitten op dit ogenblik slecht gehuisvest, nl. twee voetbalvelden op ongeveer een km. van el kaar verwijderd is absoluut weinig praktisch en kost meer voor onderhoud. Wat wij echter betreuren en hier wil ik even op terugkomen is de inplanting. Volgens mij ware het beter de terreinen zo dicht mogelijk bij de ge meenteschool te voorzien. Het college waar ik les geef beschikt over tal rijke voetbal- en sportvelden in de onmiddellijke omgeving van het gebouwencomplex. Wel vanaf maart tot oktober zijn die velden bezet. Dit alles doet toch vragen rijzen. Ik. kan u ook wel zeggen en dat zult u begrijpen dat het aangenaam en gezond is lichamelijke op voeding en sport te beoefenen in open lucht. Welnu, de gemeenteschool van Denderwindeke telt ongeveer 400 leerlingen en gezien de komende sociale woonwijk is deze schooi nog steeds in ex pansie. Al deze kinderen zouden de voetbalvelden heel nuttig en aangenaam kunnen gebruiken gedu rende turnlessen of vrije tijdstippen. Daarbij wil ik nog aanmerken dat dit bijkomend gebruik gedurende de zomermaanden geen schade zou doen aan de graszode, dat kan ik dagelijks bij ons in het college vaststellen. Daarenboven zouden de schoolkinderen ae terreinen gebruiken op tijd stippen dat ze toch vrij zijn en dus de bijgebouwen niet moeten betreden. Wij kunnen dus besluiten en zeggen dat wij akkoord zijn met de aanleg van de voetbalvelden maar niet met de inplanting daarom zullen wij ons onthouden. Dhr Timmermans De voetbalclub heeft daar niets mee te zien. Wij zullen verhuren aan wie wij willen en deze voetbalvelden zullen zeker ook te nutte komen van de schoolgaande jeugd. Om motorische storingen te vermijden hebben wij geopteerd voor de scheiding van functies. Mevr. Martens-De Kegel Hoe ver zijn die voet balvelden van de school gelegen Dhr Timmermans Een 200 m. Dhr Cailebaut Zeker 500 m. en er zijn toch ook kleuters van 4 5 jaar in de school. Dhr Timmermans Ge ontkracht de argumen tatie van collega Coppens. Dhr Coppens N. Toch niet. Dhr Burgemeester Die voetbalvelden worden alleszins niet aangelegd ten voordele van de club. Wat zouden we dan moeten doen als er te Dender windeke een tweede voetbalclub zou opgericht wor den. Dhr Coppens N. Het is nog niet geweten wie die infrastructuur van 23 miljoen F zal uitbaten Dhr Timmermans De stad zelf. Dhr Coppens N. Het zal wel voor Eendracht Winnik zijn. Anderen zullen dit niet aankunnen. Dhr Durant Er zijn toch twee voetbalterrei nen. Dhr Coppens N. Het ene zal wel het oefen terrein zijn. Dhr Stevens Er bestaat ook een stadsvoet- balkompetitie en ook die mensen moeten over de voetbalvelden kunnen beschikken. Dhr Coppens N. Ik ben blij voor Eendracht Winnik maar ik vrees dat zij er alleen zullen over beschikken. Goedgekeurd met 18 stemmen (de meerder- heidsgroep, Mevr. Martens-De Kegel en Dhr Torre- kens Hugo) bij 7 onthoudingen (de overige C.V.P.- mandatarissen). Dhr Torrekens Hil. Wij hebben ons onthou den omdat wij andere inzichten hadden over de in planting van die voetbalvelden. Het vervolg van het verslag van deze Raads zitting leest U in ons volgend nummer. Tijdens deze feestdagen draait de club lustig voort. Alle leden, ouders en sympathisanten wensen we een gelukkig nieuw jaar en voor de club hopen we vele nieuwe leden aan te trekken. Voor 100 F kan ieder jongvoelend hart zich lid maken. Het nieuwe jaar wordt op oudejaarsavond inge zet met een grote fuif in de club zelf. zondag 13 januari maken we afspraak met Stampen en Dagen in de Berlindiskring. We ho pen dat velen er een ontspannende avond zullen van maken. Onze volgende film Phase IVdraaien we zondagavond 6 januari. Voor het jaar 1980 is het jaarthema van het Com missariaat-Generaal voor Toerisme Oude ambach ten en kunstambachten De doelstelling is enerzijds het wekken van grotere belangstelling voor de ambachten en het bevorderen van de afzet en anderzijds aan de toe rist een interessant thema aan te bieden voor ex cursies vanuit zijn vakantieverblijf of zijn woonplaats. Daarom moet hij in de eerste plaats het atelier van de ambachtsman kunnen bezoeken, zijn werk zaamheden kunnen volgen en zijn creaties kunnen kopen. Verder wordt er ook gedacht aan initiatie- lessen (stages) in het ambacht en aan ambachts- markten en tentoonstellingen. De bevindingen met een gelijkaardige actie in de provincies Namen, Luxemburg en Luik (op initia tief van het interprovinciaal comité Ardenne et Meuse zijn zeer positief. Het oude ambacht en het kunstambacht in de andere delen van ons land verdient zeker evenveel belangstelling. Deze actie loopt van de maand april tot einde oktober 1980. De ateliers zullen voor het publiek toegankelijk zijn volgens de formule van de open deuren en wel een zondag per maand en per pro vincie. Nuttige inlichtingen kunnen verstrekt worden door het Commissariaat-Generaal voor Toerisme Grasmarkt 61 - 1000 Brussel - tel. (02) 513 90 90. Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis aan de bevolking dat, ingevolge de beslissing van het Schepencollege in zitting van 18 juli 1979, de kandidaat-kopers van de stadsgron- den, gelegen in het Doornkwartier hun aanvraag schriftelijk moeten indienen hetzij bij het College, hetzij bij de notaris daartoe door het Stadsbestuur aangesteld. Er zijn nog 15 loten beschikbaar deeluitmaken de van een goedgekeurde verkaveling en liggend langs de Zwaluwenlaan en Merellaan. Alle nodige inlichtingen en inschrijvingsformu lieren zijn te bekomen op de Technische Dienst, Paul De Montplein 10 te 9400 Ninove - tel. (054) 33 62 78. De inschrijvingstermijn met betrekking tot de loten 20, 24 tot en met 37, wordt afgesloten op 14 januari 1980. Ninove, 5 december 1979. Namens het College De Stadssecretaris, De Schepen van Op. Werken, H. De Groot. J. Timmermans. Het bestuur van de afdeling Ninove wenst al zijn leden een gelukkig, vredevol en voorspoedig 1980 toe. Wij danken u voor uw trouw bij de ver nieuwing van uw lidmaatschap en we zullen trachten u zo goed mogelijk van dienst te zijn. Het opschorten door de regering van de maat regelen i.v.m. de verkorting van de diensttijd in het leger en de éne dienst per gezin, verplicht er ons toe tot nieuwe acties over te gaan. Meteen nodigen we u uit op het geleid bezoek aan de textielfabriek FABELTA, dat op zondag 20 januari zal plaatshebben. Dit bedrijf, dat garens vervaardigt voor matras tijk, meubelstoffen, tussenvoeringen,... is sinds 1.1.78 volledig zelfstandig geworden en lijkt, ook in deze moeilijke tijden, de wind in de (gesponnen) zeilen te hebben. De rondleiding gebeurt o.l.v. de heer Rau- woens, hoofd van de technische diensten en de pro- duktie bij Fabelta. We komen te 14.30 uur samen aan de ingang van Fabelta. Voor een vlotte organisatie van deze activiteit zouden we het tenzeerste waarderen als u vóór maandag 14 januari een telefoontje gaf of een kaartje stuurde aan ons bestuurslid André De Vuyst, Steenweg naar Aaist 219, 9400 Ninove (tel. 33 21 09). Mis deze unieke kans niet om die tak van men selijke bedrijvigheid in eigen streek te leren ken nen.

Denderklok | 1979 | | pagina 11