Raadszitting V'.1 &Aa), V y 2 DE DENDERKLOK VAN 20 DECEMBER 1979 Een onderaardse gang is op zichzelf niet on waarschijnlijk in onze stad wel meer Ninovieters kennen de gang die de proosdij (huis Van Saene) met de abdij (kerk?) verbond, maar die ter hoogte van de spoorweg door instorting onderbroken ligt. Wij gaan echter de ondergrond niet in. Wij blij ven liever even staan bij wat ons rest van de burcht kapel, - de kapel van het H. Kruis. Hier vertrok jaar na jaar de beroemde kermisommegang, een in we zen religieuze manifestatie, waarbij de abt van St.- Cornelius de relikwie van het Heilig Kruis ronddroeg. Voor en achter hem liep een bonte stoeter rolden verschillende wagens mee, waarop de rederijkers bijbelse en andere taferelen uitbeelden, en verder waren er ook duivels, reuzen, zwaarddansers en mu zikanten van de partij. Een voorloper van de huidige karnavaloptochten misschien, maar dan zonder re clame en wellicht niet zonder stijl. Wij verlaten nu het domein van de Ninoofse burcht, - al met al nog steeds een merkwaardig oord. Het boeit mij altijd, wanneer ik van de voetbal kom niemand, meen ik, blijft onbewogen wanneer hij naast het wegelken zo recht een wildernis inkijkt, 't Spreekt tot de verbeelding, dat alleszins. Misschien vindt men er ooit nog het duiventorentje van de Ni noofse Heren in terug. Dat zou nog eens een gele genheid zijn om een voorstel in te dienen ter be scherming van een oude Vlaamse sportMaar ja, wij moeten nu niet dromen dromen zijn bedrog, al zijn ze nog zo schoon om te vertellen. Langs het water van de Dender wandelen we vervolgens het Brandweerarsenaal voorbij, de ka zerne van het jubilerend corps. Een echt klein legerdacht ik, toen ik ze op Barbara met reden fier zag paraderen. Vergeet hun nijvere buren echter niet Groot probleem aldaarwèèr in dat gebouw, of elders in de stad, gaat men al het nieuwe perso neel een plaatske geven O weezucht iemand. Maar nee, zeg ik onze super-schepen op O.W. weet zeker raad. Die man is waarlijk van geen klein tje vervaard. Want noem eens iemand die, openbaar of minder openbaar, werkt aan tachtig per uur, - pardon tachtig uur per week, bedoel ik. Lach er nu niet mee. door te zeggen dat zulks ongepast is in een tijd waarin men energie besparen moet. Let maar op naar die man wordt later nog een straat genoemd. O ja En welke straat dan wel Dat weet ik niet, natuurlijk. Ik denk echter dat men een stuk van de Statieberg naar hem zal noe men, - het stuk dat hij uit bijna religieus respect voor 't oude stadsbeeld smal heeft willen houden. Ofwel doopt men de Achturenstraat om 1) blijft wat het is, 2) wordt Achtendertigurenstraat en 3) ...Tachtigurenstraat. Zeg zelf: is dat geen uniek achtenfestival Mo van aul da treezeln kraaigde kau - Geen schrik, mijn kameraad, wij zijn er bijna. Nog juist aan de kaai de brug over, richting Koepoort, naar 't Vossenhol of... naar moeder de vrouw. Te 19.35 uur verklaart dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Verontschuldigd Mej. Roosens, dhren Waltniel, Desprets, Baro, Prieels. Afwezig dhr Coolen. Er zijn 2 toehoorders en 4 persmensen aanwe zig- Mevr. Martens-De Kegel Weken geleden werd hier door de heer De Riemaecker gevraagd of alles in orde was in verband met de brandbeveiliging in een verbouwing aan een Taveerne in de Geraards- bergsestraat. Een duidelijk antwoord kwam er toen niet. Verleden week ben ik op de technische diensten gaan nazien of het verslag van de brandweerkom- mandant inmiddels binnen was, want in de bouw vergunning staat klaar en duidelijk dat een verslag van de brandweer noodzakelijk was. Daar verwees men me naar de politie. Bij de politie verwees men me naar de techni sche diensten. Graag vernam ik van de heer schepen wie moet zorgen dat dit verslag er kwam. Dhr Burgemeester De normen moeten geres pecteerd worden. Dhr Timmermans Maar is dit wel een dan- cing een taveerne is toch geen dancing. Dhr De Riemaecker Ik heb gevraagd wat een taveerne precies is. Mevr. Martens-De Kegel Er mocht geen bouw vergunning verleend worden vóór het brandweerver- slag er was. Dhr Burgemeester Een taveerne is een bo dega. Dhr Timmermans In feite is een winkel ook een openbare plaats. Dhr De Riemaecker En het geburengerucht Mevr. Martens-De Kegel Ja. ja, dat is nog wat anders Dhr Burgemeester Er kan toch nog niet ge klaagd worden vooraleer de zaak open is. Dhr De Riemaecker We ontvingen hier van daag de kalender van de gemeenteraadszittingen voor 1980. Er staat ook 3 juli op vermeld. Ons re glement van inwendige orde voorziet dat er geen gemeenteraadszittingen worden belegd in de maan den juli en augustus, tenzij het hoogst noodzakelijk is voor het belang van de stad. Die noodzakelijkheid kan men toch geen 6 maanden op voorhand kennen. Dhr Timmermans Dat is juist, maar de zitting op donderdag 26 juni zal beletten dat sommigen van ons niet kunnen aanwezig zijn op de proclamatie van het schooleinde. De vergaderingen van de com missies zouden toch nog in juni plaatshebben als de raadszitting op 3 juli doorgaat. Mevr. Martens-De Kegel Sommige proclama ties zullen al op de 25ste juni plaatshebben. Dhr Timmermans Ik maak hiervan geen staats zaak en het reglement van inwendige orde heeft na tuurlijk voorrang. Dhr Coppens N. Ik kon wegens "het verlof dit jaar de raadszitting van begin juli niet bijwonen. Dhr Durant Ik heb toch liever die raadszitting op 26 juni. Dhr Burgemeester Die zitting zal dus plaats hebben op 26 juni en mei op 3 juli. Dhr Coppens P. Ik vraag aan de dagorde van de geheime zitting te willen toevoegen Goedkeuring fundamentovereenkomst tussen het Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn van Ninove en de v.z.w. H. Hartziekenhuis te Ninove be treffende bouw en exploitatie van een nieuw zieken huis. Deze fundamentovereenkomst werd op 13 de cember 1979 in vergadering van het O.C.M.W. met algemene stemmen goedgekeurd en op 14 december overgemaakt aan het Schepencollege. Ik motiveer de hoogdringendheid als volgt 1) Vandaag is het de laatste gemeenteraads zitting 1979. Psychologisch ware het best dat deze overeenkomst vóór 31 december 1979 goedgekeurd wordt. 2) Deze fundamentovereenkomst werd ge vraagd door de Heer Staatssecretaris voor de Ne derlandse Gemeenschap en het Vlaams Gewest bij schrijven van 1 oktober 1979. Dit is bijna drie maan den geleden. Een formeel principieel akkoord tot het bouwen van een nieuw ziekenhuis te Ninove wordt slechts verleend na toezending van hogerge- noemd document. 3) De erkenning van de Stedelijke Kliniek van Ninove verstrijkt op 31 december 1979. Motivatie op dit punt in geheime zitting te be spreken 1) Het fundamentakkoord betreft een interne overeenkomst. 2) Na het ondertekenen van het principieel ak koord door de Heer Staatssecretaris zal door het beheer van de beide instellingen, O.C.M.W. en Kli niek HH. Harten gezamenlijk, een persconferentie belegd worden. Dhr Timmermans Het is gevaarlijk dergelijke punten in geheime zitting te bespreken daar ieder een oog en oor heeft voor de bouw van een nieuw ziekenhuis. Ik wens dit punt te bespreken in open bare zitting. Dhr Coppens P. We moeten eerst de prin cipiële goedkeuring hebben van de Heer Staatsse cretaris. Dhr Timmermans We hebben geen tijd ge noeg gekregen cm het dossier te onderzoeken. Uw argumentatie is onvolledig want er zijn zaken die niet kunnen verwezenlijkt worden. Bovendien is de plaats van inplanting toch ook van het hoogste be land. Dhr Coppens P. Dat staat niet in de tekst van 1 oktober 1979. Dhr Timmermans Dan ben ik verkeerd inge licht. We kunnen deze zaak in januari bespreken. Dhr Coppens P. Ik vraag dit punt toe te voe gen aan de geheime zitting van vandaag. Dhr Moens Het gaat niet op zo een belang rijk punt nu nog aan de dagorde te willen voegen. Trouwens was het dossier niet tijdig ter onzer be schikking. Dhr De Riemaecker Over laattijdig ingedien de of onbeschikbare of onvolledige dossiers hoor ik u graag spreken. Ik zal er u op het gepaste ogen blik aan herinneren. Dhr Moens Akkoord. Dhr De Riemaecker We zullen dan alvast mei twee akkoord zijn. De hoogdringendheid voor het voorgestelde punt van dhr Coppens P. wordt verworpen met 16 stemmen tegen 9 (C.V.P. en V.U.). 1) Goedkeuring aangaan lening ter financiering van de plaatsing van centrale verwarming in de ge meentescholen te Nederhasselt en te Appelter- re-Eichem. Dhr Timmermans Deze werken werden toe gewezen aan de Firma Wachtelaer Gebroeders van Ninove. Voor de school te Nederhasselt244.674 F (met BTW) en voor de school te Appelterre 264.161 F (met BTW). Dus voor een totaal van 558.835 F. Wij vragen u een lening goed te keuren van 559.000 F gaande over 10 jaar. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 2) Goedkeuring aangaan van lening voor het be talen van het stadsaandeel In de schilderwerken van het stadhuis te Ninove. Dhr Timmermans Het gaat om een lening van 402.000 F in vervanging van een vroeger aange gane lening van 130.000 F van 11.10.79. (Lees verder op pagina 10). N I I V }'l £KIJ* O v M vuijo N i e x o v t

Denderklok | 1979 | | pagina 2