10 DE DENDERKLOK GEMEENTERAADSZITTING JEUGDCLUB DANSANA MEERBEKE CONTAINERS N.C. MfDDENSTANDSVERBOND N.C.M.V. Dienstbetoon: iedere 1ste en 3de woensdag van de maand van 15.30 uur tot 16.30 uur in ons fokaa! DENDERHOEVE Burchtstraat 29, NINOVE - tel. (054- 33 39 77. Het is bijna halfnegen wanneer Burgemeester Cosyns deze feestzitting voor geopend verklaart. Hij verontschuldigt zich vooraf wegens het uit blijven van de muzikale omlijsting daar dhr Staf De Mol, de pianist die ieder jaar deze plechtigheid ver zorgt, niet aanwezig is. Dhr BBurgemeester Geachte Collega s, Mevrouwen, Juffrouwen, Mijne Heren. Het is met een waar genoegen dat ik deze jaar lijkse feestzitting open verklaar. Het feestelijk ka rakter van deze avond, al ontbreekt de muziek, mo gen we zeker tot de aangenaamste van het hele jaar bestempelen. Het is een lofwaardige traditie teikenjare een feestzitting te wijden aan de huldiging van stadsge noten, waarvan de verdienste vereremerkt, om op een andere wijze plechtig of nationaal erkend te worden. De laureaten, hier vandaag in ons midden uit genodigd, hebben zich ieder op zijn domein gedu rende jaren verdienstelijk gemaakt en de citaties dewelke tijdens deze speciale zitting tot hen worden gericht, zijn ten volle verdiend en worden door het stadsbestuur ten zeerste gewaardeerd. Hierop wordt de erewijn voor de eerste maal geproefd. Ik heb het genoegen vooraf mede te delen dat het college, in zijn zitting van 5 december 1979, be slist heeft de ereprijs Désiré De Bodt toe te kennen. Deze prijs wordt, comform de wilsbeschikkingen van de schenker, toegekend aan de handwerker of de handwerkster, die de leeftijd van 18 tot 28 jaar heeft, en die blijk heeft gegeven van een bijzondere verkleefdheid aan zijn of haar familie. Deze prijs werd dit jaar toegekend aan Stevens Godelieve, 25 jaar, wonende te Appelterre. Haar moe der is op 11.10.1976 op 48-jarige leeftijd overleden na een langdurige ziekte. Het gezin Stevens telt 5 kinderen waarvan Godelieve de oudste is. Zij heeft tot haar 15 jaar lessen gevolgd, snit en naad, en heeft haar derde jaar moeten onderbreken wegens het ziek zijn van haar moeder. Vanaf dat ogenblik heeft zij gezorqd voor haar vader, broers en zusters, at haar moeder verder te verzorgen. Zij doet al het huishoudelijk werk voor het ge zin en gaat ook regelmatig schoonmaken bij familie leden die ziek zijn en niet meer zo goed kunnen zor gen voor het onderhoud van hun woning. Godelieve heeft het voor haar broers en zusters mogelijk gemaakt dat zij verder hebben kunnen stu deren door zelf, niettegenstaande ze geen studie problemen had, deze te hebben stopgezet om de taak van haar moeder over te nemen. Ik heb dan ook de eer deze prijs toe te kennen aan Juffrouw Stevens Godelieve, die ik van harte feliciteer voor de prijzenswaardige aanhankelijkheid aan haar achtbare familie. Het verheugt ons dit jaar hulde te mogen bren gen aan vier laureaten van de Arbeid. Vooreerst heet ik de Heer Van Den Haute Henri. Eredeken van de Arbeid, hier hartelijk welkom. De Heer Burgemeester schetst de zin en de betekenis van Laureaat van de Arbeid en de onderscheiden takken. Het Bronzen Ereteken voor deze personen die 35 jaar oud zijn. minstens 5 jaar vakpraktijk tellen en die slaagden voor de voorziene proeven. Volgen de stadsgenoot bekwam deze onderscheiding De heer De Rijck Frans, Keylandstraat 3 te Ne- derhasselt. Het Zilveren Ereteken wordt verleend aan de laureaten die sinds minstens 5 jaar houders zijn van het Bronzen Ereteken, zich een algemene beroeps cultuur eigen maakten en slaagden in nieuwe proe ven, welke speciaal te hunne behoeve worden inge richt en waaromtrent ze rechtstreeks door het Com missariaat Generaal der Regering worden ingelicht. Ik heb het genoegen het diploma te mogen over handigen aan De heer De Beek Remi, Ter Duystlaan 19 Ninove Het Gouden Ereteken wordt verleend aan de houders van het Bronzen en het Zilveren Ereteken, wier sociale actie, op beroepsvlak, tot voorbeeld kan worden gesteld. Het wordt eveneens verleend aan de leden der Inrichtings- en Technische Comité s, die zich gedu rende minstens 15 jaar actief en belangloos ten dien ste stelden van de selectie der Arbeidseliten. Ik heb het genoegen het diploma van het Gou den Ereteken van de Arbeid te overhandigen aan De Heer Bombeke Henri, Dorpsstraat 22a Pollare. De Heer De Meyer Henri, Plaats 19 Denderwmdeke Wij wensen aan ai de bekroonde laureaten nog veei succes in hun verdere loopbaan en hopen hen hier in de toekomst opnieuw onder ons te mogen be groeten bij nieuwe onderscheidingen in de onder scheidene hogere reeksen. De Burgerlijke Medaille 2de Klasse. Vervolgens heb ik het speciale genoegen om hulde te mogen brengen aan die stadsgenoten die zich eik op hun beurt en op hun terrein, tijdens de afgelopen jaren verdienstelijk hebben gemaakt als brandweerman of beambte De Heer Bascour Arthur, 1ste brandweerman te Ninove. Nederwijk 87 De Heer Coolen Albert, 1ste brandweerman te Ninove. Albertlaan 27 De Heer Van Aelbrouck Roger, 1ste brandweer man te Ninove, Geraardsbergsestraat 104; De Heer Verstraeten Ferdinand, stadsarbeider, voor 35 jaar trouwe dienst. Tot slot zal ik met een zeer persoonlijk genoe gen onderscheidingen mogen overhandigen in de nationale orde aan stadsgenoten welke uitzonder lijke diensten hebben verleend. De Gouden Palmen in de Kroonorde aan de Heer De Bodt Felix, gemeenteontvanger van de vroe gere gemeente Meerbeke. Het Officierskruis met zwaarden in de Kroon orde wordt postnuum toegekend aan de Heer Dauw Karel-Lodewijk, overleden, voor de diensten aan het iand bewezen gedurende de oorlog 1914-18. Dit ere teken zal op haar verzoek aan Mevr. Julienne Dauw, dochter van dhr Dauw, toegestuurd worden. De stad is ze oprecht dankbaar en erkentelijk voor de goede trouw en dienst die ze bewezen heb ben ten bate van de bevolking en de medeburgers. Alle gevierden werden geestdriftig toegejuicht door de aanwezigen. De feestzitting werd besloten met de nieuw jaarswensen van Burgemeester Cosyns tot de ge meenteraadsleden en tot de ganse bevolking. Aan allen een gelukkig en vreugdevol nieuwjaar. Van haar kant wil Dansana nog eens haar best doen om van 1980 iets speciaal te maken. We beginnen zondagavond 6 januari met de film Phase IV af te draaien in een regie van Paul Bass. De kombinatie van thriller en anticipatiefilm leidt tot een reeks spannende gebeurtenissen en een boeiend konflikt tussen mens, zijn computers en het ontwik keld inteliekt van de mieren. De beheerste en be kwame wijze waarop de maker hier tewerk is gegaan alsook het funktionee! gebruik van de reportagestijl, leveren een onderhoudende film met goede smaak. Afspraak in de Berlindiskring om 20 uur. In dezelfde zaal treedt zondag 13 januari Stam pen en Dagen voor ons op. Voor wie hen nog niet gezien heeft, is dit een ideale gelegenheid. De ande ren zullen hen met plezier terughoren. We verwach ten om 20 uur een volie zaal. In de jongste tijden wordt van langs om meer gebruik gemaakt van containers, voornamelijk naar aanleiding van bouw- of verbouwingswerken. In de meeste gevallen worden die containers op de openbare weg geplaatst, meestal gedurende verschillende dagen of zelfs weken. Mag dat Moet hun aanwezigheid gesignaleerd worden Hoe en door wie Op al deze vragen gesteld door een senator heeft de Minister van Verkeerswezen breedvoerig geantwoord. Het antwoord kan veien aanbelangen, politie in clusief. De bezetting van het openbaar domein geeft trouwens aanleiding tot betaling van retributies aan de stadskas. Het is dus mogelijk na te gaan wat daarvan terecht komt. 't Is een vingerwijzing voor de oplettendheid van bepaalde stadsdiensten en om na te gaan hoe ver vriendjespolitiek kan strekken. Hierna, letterlijk, het ministerieel antwoord. Het staat vast dat het algemeen reglement op de politie van het wegverkeer niet uitdrukkelijk het probleem van de containers behandelt. In de zin van dat reglement, betreft het noch tans zonder enige twijfel verkeersbelemmeringen die als dusdanig moeten worden gesignaleerd zoals voorzien bij artikel 8 van het ministerieel besluit van 25 maart 1977 betreffende het signaleren van werken en verkeersbelemmeringen op de openbare weg, wel ke besluit werd genomen in uitvoering van artikel 60.2 van het algemeen reglement. Bij toepassing van deze bepaling moeten de gepaste maatregelen worden genomen om de vei ligheid van het verkeer te verzekeren. Tussen het vallen van de avond en het aanbreken van de dag en in alle omstandigheden wanneer het niet meer mogelijk is duidelijk te zien tot op een afstand van ongeveer 200 meter, moeten de verkeersbelemme ringen bovendien gesignaleerd worden door lichten met een voldoende lichtsterkte. Is hiertoe verplicht de persoon door wiens toe doen de verkeersbelemmering ontstond, of, bij falen van deze persoon, de overheid d:e het beheer heeft van de openbare weg. Dit vloeit voort uit artikel 78.2 van het algemeen reglement. Het plaatsen van containers op de openbare weg, alhoewel deze wei verkeersbelemmeringen vor men, is niet ipso facto een inbreuk op artikel 7.1 van het algemeen reglement. Het verbod uitgevaar digd door deze bepaling geldt immers slechts wan neer de belemmering het verkeer hindert of onveilig maakt, wat met noodzakelijk het geval is. Ik trek nochtans de aandacht van het geachte lid dat mijns inziens hier eventueel toepassing zou kunnen gemaakt worden van artikel 551 van het Strafwetboek. Geen bepaling vereist een voorafgaande toela ting van de gemeentelijke overheid. Nochtans ben ik van mening dat de gemeenten, in toepassing van hun verplichting over het gemak en de veiligheid van doorgang op de openbare we gen te waken, zoals biijkt uit en in toepassing van de dekreten van 1789 en 1790, het plaatsen van containers zouden kunnen verbieden of reglemen teren. Het is dus altijd aangewezen vooraf inlichtingen in te wmnen bij de gemeentelijke overheid.

Denderklok | 1980 | | pagina 10