2 DE DENDERKLOK ge zult grootser atletiekmeetings met de beste at leten kunnen inrichten. Dhr Timmermans Al maak ik daar geen staats zaak van toch wil ik doen opmerken dat wij voor andere zaken toch ook niet het duurste verkiezen. Wij hebben geopteerd voor wat noodzakelijk was. Dhr Durant Hier gaat het om een enige ge legenheid. Tartan is veruit verkieslijk. (Het wordt beklemmend stil in de zaal). Dhr Burgemeester Willen we deze kwestie nog in beraad houden tot de volgende zitting Dhr Evenepoel Ik vraag de schorsing van de zitting voor een paar minuten. Dhr Burgemeester We kunnen aan best pau zeren voor een kwartuurken. Na de pauze is dhr Van Wayenberg niet meer aaanwezig en heeft dhr Waltniel de vergadering ver voegd. Dhr Timmermans (zeer bescheiden) Wij aan vaarden het voorstel van een atletiekpiste met tar tanbedekking. Het amendement van dhr Coppens N. wordt goedgekeurd met 23 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). (Dhr Coppens P. was nog niet terug in de zaal). Dhr De Riemaecker Ik blijf konsekwent met mijn stemming destijds uitgebracht over de plaats van inplanting van die atletiekpiste. 25) Oprichting sporthal te Ninove aanleg toe gangswegen en parkings goedkeuring prin cipe. Dhr Timmermans Er worden 80 parkeerplaat sen voorzien en een afzonderlijke bergplaats voor fietsen. Voor de voetgangers is een afzonderlijke toegang voorzien. De wegenis zai een breedte hebben van 6 m. voor veiligheids- en andere redenen. Raming 6.292.664 F. (Dhr Coppens heeft terug zijn plaats ingeno men). Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 26) Elektrificatie van de sociale verkaveling Ter Duyst te Ninove goedkeuring vaststellen wij ze van gunnen van de opdrachten goed keuring voorwaarden. Dhr Timmermans De werken worden geraamd op 260.385 F (zonder BTW) en de materialen op 193.200 F (zonder BTW). Onderhands te gunnen. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 27) Openbare verlichting Denderhoutembaan goedkeuring vaststellen wijze van gunnen van de opdrachten goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans De werken worden geraamd op 389.494 F (met BTW) en de materialen op 462.840 F (met BTW). Er zal beperkte offerte gevraagd worden. Mevr. Martens-De Kegel Wanneer zullen die werken uitgevoerd zijn. want het is er daar zeer donker. Dhr Burgemeester Dit is omdat ge de putten in het wegdek niet zoudt zien. Dhr De Riemaecker Niet iedereen gaat op de tast uit. (Algemeen gelach). Dhr Timmermans We zullen aandringen voor een spoedige uitvoering. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 28) Private verkaveling te Outer goedkeuring ent- werp aanleg wegenis vaststelling voorwaar den en verplichtingen. Dhr Timmermans Aan de verkavelaars zal een waarborg van 365.000 F gevraagd worden. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 29) Verbeteringswerken aan het Dr. Fr. Hemerijckx- plein te Ninove goedkeuring aangepast ont werp vaststellen wijze van gunnen van de opdracht goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans Het gaat nu om het defini tief ontwerp met een raming van 4.059.395 F (met BTW). Er zal een subsidie van 65% gevraagd wor den in het kader van de verfraaiing van de dorps kern. Goedgekeurd met 16 stemmen bij 9 onthoudin gen (C.V.P. en V.U.). 30) Goedkeuring uitbreidingswerken waterleidings- net in de Parkiaan en aansluiting sporthal te Ninove. Dhr Timmermans De uitbreiding wordt ge raamd op 216.000 F en de aansluiting op 120.204 F. Dhr De Riemaecker Ik zal dat niet goedkeu ren al ben ik natuurlijk akkoord dat daar water no dig is. Men vraagt zo maar 216.000 F voor de uitbrei ding van het net met 56 m en daar bovenop vraagt men nog 120.000 F voor aansluiting op het net. De financiële voorstellen van de Maatschappij zijn een echte rebus. Het is een misbruik ten over staan van een vennoot. Ik vraag mij af hoe men rea geert op onze opmerkingen. Dhr Waltniel Wij kunnen ons alleen maar richten tot de Maatschappij wij hangen er werke lijk van af. Dhr De Riemaecker Maar als er nooit iets gezegd wordt zal er ook nooit iets veranderen. Dhr Torrekens Hil. Hoe staat het met het onderzoek naar het waterverlies in het stadspark 7 Dhr De Riemaecker Ik heb het dossier on derzocht het was een verhit dossier dat sinds lang niet meer ter hand was genomen. De betrokken Duitse firma heeft niets gevonden. Dhr Waltniel We moeten eerst het rapport af wachten vooraleer we verder kunnen. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 9 (C.V.P. en V.U.). 31) Stedelijke lagere en kleuterscholen aankoop schoolmeubilair goedkeuring vaststelling wijze van gunnen van de opdracht goedkeu ring voorwaarden. Dhr Beeckmans Er zal een beperkte offerte- aanvraag gedaan worden voor de aankoop van schoolmeubelen. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 32) Goedkeuring onderhandse aankoop van aanvul- lingsgrond ten behoeve van het industriepark. Dhr Timmermans Voor de aanleg van het eerste vak van de nieuwe Steenweg naar Aalst was N.V. Wegebo, Brussel, de laagste bieder. Zij kunnen ons 70.000 m3 leemgrond bezorgen die we zouden spreiden aan de grens met Okegem en de Firma Delhaize in het benedenindustriepark. Het voorstel van de Firma was 60 a 65 F de m3. Ons aanbod 15 F de m3 plus de spreiding van de grond. De Firma ging met ons voorstel akkoord. Dhr De Riemaecker Die Firma wordt al eens betaald om die grond weg te voeren. Dhr Waltniel En bovendien is het zeer nabij. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 33) Personeel gemeenschappelijke sociale dienst bekrachtiging opzegging aansluiting van som mige deelgemeenten toekenning van bijzon dere sociale toelagen aan het personeel door de stad. Dhr Moens Dit punt moet bekrachtigd worden door een gemeenteraadsbslissing. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 9 (C.V.P en V.U.). 34) Personeel aanwervings- en bevorderingsvoor- waarden aanvulling en wijziging. Dhr Burgemeester De wijziging is de volgen de vrijstelling van examen voor de kandidaat-poli tieagenten die in 1977 met vrucht het examen heb ben afgelegd. Zij worden alleen nog onderworpen aan de lichamelijke proeven. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 35) Aanvullend reglement op de politie van het weg verkeer rijks- en stadswegen (afbakening be bouwde kom). Dhr Timmermans Het is een herneming van een vroeger genomen beslissing. De bebouwde kom wordt uitgebreid van de Tramstatie tot de nieuwe kerk. Op de Edingenbaan vanaf de nieuwe kerk tot kilometerpaal 600. Vanaf het kruispunt Tramstatie tot kruispunt Nieuwstraat en Hemelrijk en tussen de Herremans- straat en de Nieuwstraat (Meerbeke). Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 36) Aanvullend reglement op de politie van het weg- verkeer (stadswegen). Dit punt wordt verdaagd naar een volgende zit ting. GEHEIME ZITTING. 37) Stedelijke muziekacademie aanstelling op proef van vier leerkrachten voor de cursussen kamermuziek, begeleiding, toneel en gitaar. Worden aangesteld op proef M. De Wolf Rudi, Sluis, Berlare, voor de cur sus kamermuziek M. Lievens Genoveva, Jourdaanstraat, Sint- Gillis-Brussel, voor de cursus begeleiding M. Tanghe Nelly, Golfweg, Gent, voor de cur sus toneel M. Smeets Jozef-Robert, Strombeekse steen weg. Brussel, voor de cursus gitaar. 38) Stedelijke muziekacademie administratief personeel bekrachtiging aanstelling tijdelijk toezichter. Dhr Geeroms Hedwig, Zonnestraat, Denderhou- tem, wordt aangesteld voor 15 uur toezicht per week. 39) Stedelijke muziekacademie bekrachtiging aanstelling van een tijdelijke leerkracht voor de cursus piano. De aanstelling van dhr Goubert Dirk, steenweg op Ninove. Denderhoutem, wordt bekrachtigd. 40) Stedelijke lagere en kleuterscholen bekrach tiging aanstelling van een tijdelijke kleuterleid ster. De aanstelling van Mevr. Steppe Michèle-Maria, Albertlaan, Ninove, in vervanging van Mevr. Coppens Bernadette, wordt bekrachtigd. 41) Stedelijke lagere en kleuterscholen bekrach tiging aanstelling van een tijdelijk onderwijzer. De aanstelling van dhr Patrick Van Breusegem. in vervanging van dhr André Van Breusegem, wordt bekrachtigd. 42) Stedelijke lagere en kleuterscholen bekrach tiging aanstelling van een tijdelijk onderwijzer. De aanstelling van dhr Coppez Yves, Ninove, in vervanging van Mevr. Viaene Marleen,, wordt be krachtigd. 43) Stedelijke technische en beroepsleergangen aanstelling op proef van een leraar voor de cur sus Frans. Dhr Van Ginderachter uit Meerbeke wordt be noemd met 16 stemmen tegen 9 voor Jw Nijs Alexan dra uit Meerbeke. 44) Administratief personeel benoeming van de personeelsleden van de samengevoegde gemeen ten in de betrekkingen van het nieuwe perso neelskader. I. - IN VAST DIENSTVERBAND OP 1.1.1977. A - ADMINISTRATIEF PERSONEEL. Al de gemeentesecretarissen en een gemeente ontvanger van de vroegere deelgemeenten worden benoemd in de graad van onderbureauchef. Worden benoemd in de graad van onderbureau chef Duym Willy, onderbureauchef te Ninove Vereecken Léon, onderbureauchef te Ninove.

Denderklok | 1980 | | pagina 2