2 DE DENDERKLOK Vooraleer de werkzaamheden aan te vatten wenst de Voorzitter aan alle raadsleden en hun fa milie geluk en voorspoed voor 1980. 1) Goedkeuring aangaan van lening voor de beta ling der kosten van voegvullingen in de beton- verhardingen (lot 1). Dhr Waltniel Het gaat om een lening van 1 800 000 F over 10 jaar 2) Goedkeuring aangaan van lening voor de beta ling der kosten van voegvuilingen in de beton- verhardlngen (lot 2). Dhr Waltniel Het gaat om een lening van 1 700.000 F over 10 jaar. 3) Goedkeuring aangaan van lening ter financie ring der kosten van voegvuilingen in de beton- verhardingen (loten 3 en 4). Dhr Waltniel Het gaat om een lening van 3.500.000 F over 10 jaar. Dhr De Riemaecker De eerste lening ligt zo wat 130.000 F hoger dan het faktuurbedrag de twee de 140.000 F hoger en de derde 300 000 F hoger. Ik neem aan dat er nog bijkomende kosten zijn, maar voor die 3 leningen 500 000 F méér vragen dan het faktuurbedrag vind ik toch wat overdreven. Dhr Waltniel De erelonen moeten toch ook betaald worden Dhr De Riemaecker Er zijn hier geen ere lonen te betalen want die werken werden uitgevoerd met eigen personeel. Dhr Waltniel Toch niet Dhr De Riemaecker Toch wei, tenzij gij aan het stadspersoneei een nieuwjaar wenst te geven Dhr Timmermans Die werken werden inder daad met eigen mensen uitgevoerd Maar we dach ten er goed aan te doen toch nog een zekere re serve te voorzien. Dhr De Riemaecker Maar een half miljoen is toch met verantwoord. Dhr Waltniel Er zijn kosten en er zijn de ver rekeningen en de meerwerken. En wat dan als ge niet over voldoende kredieten beschikt. Dhr De Riemaecker De aanbestedingen ca teren van december en de aanvang der werken van maarter kunnen dus nog geen verrekeningen zijn Dhr Waltniel Toch wel. Goedgekeurd met 13 stemmen bij 12 onthoudin gen (C.V.P. en V.U.). 4) Goedkeuring aangaan lening ter betaling der erelonen voor studie van de verbeteringswerken aan buurtweg nr. 5 (Krepelstraat) te Dender- windeke. Dhr Waltniel Het gaat om een lening van 347.000 F. Dhr Coppens N Ik ben akkoord dat er moet betaald worden Maar over de werken in de Krepei- straat bestond reeds een dossier en in april 197T* heb ik hier voorgesteld dit dossier op te nemen en verder uit te werken. Maar ge hebt een nieuw dos sier samengesteld die natuurlijk hogere kosten met zich bracht. Dhr Timmermans Werd voor dit eerste dos sier betaald 9 Dhr Coppens N. Ja. Dhr Timmermans ik heb van dit dossier wei nig gevonden. Dhr Coppens N. Het bestond en het bevatte reeds de toezegging voor 65% subsidies Dhr Timmermans Wie was de ontwerper 7 Dhr Coppens N. Pessemier. Dhr Timmermans Het is de eerste keer dat ik hier over dit dossier en die ontwerper hoor spre ken. Dhr Coppens N. Ik heb mijn voorstel tot op name van dit dossier schriftelijk aan het Schepen college overgemaakt (geeft lezing van zijn schrij ven). Dhr Timmermans (kwaad) Wie is Pessimier Leeft hij nog 9 De bestekvormen zijn sindsdien dik wijls gewijzigd Ik heb nooit over dit dossier ge hoord. Dhr Coppens N. Als dat uw antwoord is. dan is ons gesprek ten einde Dhr Callebaut Er zou toch moeten beter uitgekeken worden naar de reeds van vroeger be staande dossiers Dhr De Riemaecker Men vindt alleen de dos siers terug die onaangenaam znn voor de oppositie. Dhr Timmermans Dat is goeikope kritiek. Dhr Coppens N. Neen, het is wel dure kri tiek Dhr Timmermans Ge komt me hier daarmee zo maar nu op de hals vallen. Ik zal dit op een vol gende zitting weerleggen. Ik heb nooit de naam van die ontwerper gehoord. Dhr Coppens N Hadt ge naar het dossier gekeken dan hadt ge heel wat geld uitgespaard. Dhr Timmermans Ik heb nooit iets van dat dossier gehoord Dhr Van Opdenbosch Het is toegelaten dat twee ontwerpers worden aangesteld. Dhr Torrekens Hil. Hoe komt het dat die le- ninq nu pas voorkomt en de faktuur dateert van 1978 9 Dhr Waltniel Er is inderdaad een faktuur van 1978 en die is reeds betaald. Nu hebben we het over de lening voor een faktuur die dateert van december 1979. Dhr Torrekens Hil In feite gaat het dus over het verschil 9 Dhr Waltniel Ja Aigemene goedkeuring met 25 stemmen. 5) Goedkeuring aangaan van lening voor de uit voering van laagspanningsversterkingen aan het elektriciteitsnet. Dhr Waltniel Het gaat om een lening van 170.000 F. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 6) Kennisgeving proces-verbaai van onderzoek naar de stadskas over het vierde kwartaal 1979. Dhr Waltniel geeft lezing van het verantwoord vermogen dat 171.154.171 F bedraagt. 7) Kennisgeving proces-verbaal van onderzoek van de kas van het stedelijk zwembad over het vier de kwartaal 1979. Dhr Waltniel geeft lezing van het verantwoord vermogen dat 6.232.139 F bedraagt. 8) Wegenis- en rioleringswerken in het Doornkwar tier te Ninove, iJzerenwegbaan - Goedkeuring aangepaste eindafrekening. Dhr Timmermans De aangepaste eindafreKe- ning bedraagt 15.159.435 F. alles inbegrepen. De aanpassing moest gebeuren omdat volgens de Pro vincie de meerwerken moesten gesplitst worden. Algemene goedkeuring met 25 stemmen Dhr Waltniel Nu de financiële punten afge handeld zijn wil ik er uw aandacht op vestigen dat Li op uw plaats het volledig dossier van de begroting kunt vinden. Wegens discretie werden de wedden van het personeel er uit verwijderd. Mevr. Martens-De Kegel Bedankt 9) B.P.A Cultureel Centrum - Vraag tot aankoop van een perceel grond gelegen nabij de Neder- wijkstraat. Dhr Timmermans Het is een overeenKomst tussen Mevrouw Jeanette Suenaert en het Stadsbe stuur voor de aankoop door de Stad van een percee; tuin van 3.15 aren voor de prijs van 153.090 F zoais voorzien in het schattmgsverslag Algemene goedkeuring met 25 stemmen (Dhr Evenepoel neemt zijn plaats inj. 10) Appelterre-Eichem - Goedkeuring vervanging van het gemeentelijk algemeen plan van aanieg door het gewestplan. Dhr Timmermans We stellen voor net Ge westplan voor Appelterre-Eichem te behouden. Algemene goedkeuring met 26 stemmen 11) Waterzuivering - Aanleggen van koilektor in de bedding van waterloop nr. 5.125(deel), Laven delstraat (deel) en Beverstraat (deel), in het ka der van de aanleg van een koliektor komende van de wijk Ter Duyst - Goedkeuring ontwerp - Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans De raming bedraagt 'BT W en kosten inbegrepen) 6.658.820 F. Op vraag van dhr De Riemaecker in de Com missie kan ik nu verklaren dat de doormeter van de afvoerbuizen op de Dam 70 cm diam zullen hebben en de buizen achter de Roxy 50 cm Volgens dhr De Riemaecker is dat onvoldoende en ik heb daarom contact opgenomen met de ont werpers die verklaarden dat die buizen niet meer aangesloten zijn voor de afwatering langs de Cen trumlaan maar enkei nog zullen dienen voor de aan sluiting van enkele huizen Dhr De Riemaecker Niet akkoora Dus zou er geen waterafvoer meer zijn achter de Roxy 1 Dhr Timmermans Dit water wordt afgevoerd langs de Albertlaan. Dhr De Riemaecker Maar dat kan niet Het is stroomopwaarts 1 De atvoer naar de Centrumlaan is 46 m. lang. Dhr Timmermans Al het water wordt niet meer afgevoerd langs de Centrumlaan. Dhr De Riemaecker Ik ken die zaak door en doorik woon er. Er is afwatering naar de Centrum- laan. Ze mogen zeggen wat ze willen maar wat ze willen veranderen is een grove flater. Ik vraag akte van mijn opmerking. Dhr Timmermans Door de aanleg van een collector is er een opsplitsing van het water en is er geen grote afwatering meer in de richting van de Centrumlaan. U hebt het algemeen rioleringsplan zelf helpen goedkeuren en wat we nu voorstellen stond er toen ook in. Dhr De Riemaecker Maar neen, waarom zoudt gij een nieuw ontwerp laten maken als ge wenste voor te stellen wat toendertijd al was gepland Dhr Timmermans Wij voegen uw aanmerkin gen aan het dossier, maar de techniekers zien het anders. Van het algemeen rioleringsplan wordt nu een gedeelte overgenomen in een speciaal bundel. Dhr Torrekens Hil. Maar hoe kan dat water naar de Albertlaan afvloeien Dhr Timmermans Ik ben geen technieker tast mijn zakken af, ik weet het niet Dhr De Riemaecker Om het zacht uit te druk teen ge vergist U. Mr de Schepen. De afwaterings ader ligt langs de Centrumlaan en het water van de Albertlaan loopt er naar toe. Dhr Waltniel Ge tracht allebei hetzelfde te bewijzen. Wie het hoort zal er zijn verantwoorde lijkheid moeten voor opnemen. Dhr De Riemaecker Akkoord. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 12) Uitbreiding openbare verlichting in de Muylem- straat te Outer - Goedkeuring - Vaststellen wij ze van gunnen der opdrachten voor de presta ties en de materialen - Goedkeuring voorwaar den. Dhr Timmermans Het werk omvat het plaat sen van 1 armatuur en lamp. Raming 3.236 F. Algemene goedKeurmg met 26 stemmen. 13) Uitbreiding openbare verlichting in de Rietstraat te Appeiterre-Eichem - Goedkeuring - Vaststel len wijze van gunnen der opdrachten voor de prestaties en de materialen - Goedkeuring voor waarden. Dhr Timmermans Hier worden 6 armaturen geplaatst. Raming 34.580 F voor de werken en 43.276 F voor de materialen. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 14) Uitbreiding openbare verlichting Gemeenteplein te Aspelare - Goedkeuring - Vaststellen wijze van gunnen van de opdrachten voor de presta ties en de materialen - Goedkeuring voorwaar den. Dhr Timmermans Raming 4.583 F Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 15) Uitbreiding openbare verlichting Kerkhofstraat te Outer - Goedkeuring - Vaststellen wijze van gunnen van de opdrachten voor de prestaties en de materialen - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans Raming 4.043 F. Aigemene goedkeuring met 26 stemmen 16) Uitbreiding openbare verlichting Neuringen te Denderwindeke - Goedkeuring - Vaststellen wij ze van gunnen van de opdrachten voor de pres taties en de materialen - Goedkeuring voor waarden. Dhr Timmermans Raming 3 305 F Algemene goedkeuring met 26 stemmen 17) Modernisering openbare verlichting Ameiveld te Ninove - Goedkeuring - Vaststellen wijze van gunnen van de opdrachten voor de prestaties en de materialen - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans De raming der werke' ne- loopt 17.245 F en voor de materialen 22.910 F Aigemene goedkeuring met 26 stemmen 18) Uitbreiding openbare verlichting Outerstraat te Ninove - Goedkeuring - Vaststellen wijze van gunnen van de opdrachten voor de prestaties en de materialen - Goedkeuring voorwaarden Dhr Timmermans De raming der werke" be loopt 43.515 F en voor ae materialen 100.804 F Dhr De Riemaecker De meeste zijstrater - n nu goed verlicht en nu moet de aandacht gaa de hoofdstraten. Dhr Waltniel Wij nemen daar akte van Algemene goedkeuring met 26 stemme" (Lms v®rd«r op pagma 0;.

Denderklok | 1980 | | pagina 2