ROERT ER ENT WAT? 2 DE DENDERKLOK N.C. MIDDENSTANDSVERBOND N.C.M.V. Dienstbetoon: Iedere 1ste en 3de woensdag van de maand van 15.30 uur tot 16.30 uur in ons lokaal DENDERHOEVE Burchtstraat 29, NINOVE - tel. (054- 33 39 77. - de kleurenpracht - uitgroei en verscheidenheid van planten - onderhoud enz Er zijn vier verschillende kategorieën - terrassen - voortuinen - gevels van handeiswoningen - gevels van burgerswoningen. Proclamatie van de wedstrijd is voor de eerste helft van september zodat iedereen de mogelijkheid wordt geboden zich ter plaatse te overtuigen van de bloemenpracht. Tevens worden op deze proclamatie diapositie ven getoond van de gevels en voortuinen die meer dan 80% der punten behaalden en zodoende in aan merking komen voor een prijs waardebons die gaan van 300 F tot 600 F waarmee alleen volgend jaar bloembakken, potgrond of 1-jarige planten kunnen gekocht worden). Samenstelling jury later te bepalen. 9) Oprichten van een stedelijk comité voor ge velversiering. Uitgave verbonden aan dergelijke aktie promotie-affiches 22.000 F. uitgeven van een brochure Ninove zet de bloe metjes buiten in de vorm van een bijvoegsel in Ninove-lnfo, 16 blz. 4-kleurendruk - 30.000 F. en 10.000 F meerprijs voor het uitdelen (gewichts toename) publikaties in weekbladen 10.000 F. huren van zaal voor ideeëntentoonstelling 5.000 F. aankoop didaktisch materiaal voor ideeënten toonstelling 20.000 F. ter beschikking stellen van potgrond 5.000 F. prijzen voor bebloemingswedstrijd 40.000 F. aankoop van venstertabletbakken voor de ver siering van alle openbare gebouwen 100.000 F. aankoop van plantrnateriaal (zomerbioeiers) 200.000 F. Totaal 482.000 F. Dhr Baro Wij zijn akkoord met dit voorstel en wensen de Schepen geluk ermee. In de voorge stelde organisatie akkoord met de punten 3-5-6-7 en 8 voor het inrichten van tentoonstelling en voorlich ting, propaganda en publiciteit, wedstrijd enz. Wij maken voorbehoud voor de punten 1, 2 en 4. De stad moet het werk niet doen in de plaats van de burgers en van de middenstanders. Een speciale planten-bloemenmarktdag voor die bloemen is over bodig zelfde opmerking betreffende het gratis ge ven van bloemengrond en vervoer. Voor wat punt 9 betreftalweer een nodeloze inaktieve commissie bij. Deze van monumenten en landschappen is toch aangewezen voor dergelijke onderwerpen. Terloops gezegd In Ninove wordt geen bepaal de stijl gevolgd in het bouwen dit zou moeten ge reglementeerd worden. Dhr Timmermans Hierdoor zoudt ge de per soonlijke vrijheid van de mens raken. Alleen geklas seerde gebouwen, straten of landschappen zijn be schermd. Dhr De Riemaecker Ge zoudt bedwelmd ge raken door die geur van bloemen. Dhr Baro is er beslist door bedwelmd, want wat hij hier pas afge goten heeft was zeer beneveld. Akkooro voor wat betreft de blcemenaktie door de stad zelf voor haar gebouwen en pleinen. Ge hebt genoeg kredieten en hebt ze vandaag nog verruimd. Voor het privé akkoord met propaganda, voor lichting en aanvulling niet akkoord met die markt dag, die aanstoot kan geven bij de middenstand ook niet akkoord met de verkoop van bakken, grond en planten en met uw gratis-vervoer gaat ge zeker veel te ver. Hiermee zet ge een deur open die ge vlug terug zult sluiten wegens de misbruiken en vit terijen die zuilen ontstaan. Dhr Timmermans Het houden van een spe ciale marktdag stel ik hier voor omdat het elders ook bestaat. 20 handelaars zouden er kunnen aan meewerken en wij wensen die mensen erbij te be trekken. Tevens wil ik doen opmerken dat er toch ook veel marktbezoekers zijn van buiten Groot-Ni- nove. Het ligt in onze bedoeling met die 20 betrok ken handelaars eens samen te komen. Voor wat het voorgesteld gratis-vervoer betreft dit zou alleen maar gelden voor die twee speciale marktdagen. De opmaak van bloembakken is niet zo gemakkelijk en daarom dat vervoer. Dhr Callebaut En wat als er zich zo een 100- tal mensen aanbieden Dhr Timmermans Dan wordt de ene na de andere bediend overdrijf nu toch niet Dhr Baro Ik was zeker niet bedweimd door de bloemen ik zei praktisch hetzelfde als dhr De Riemaecker, maar hij zei het kordater. Dhr Waltniel Het is nog een principiële kwes tie. De Schepen deed een zekere planning en er zal rekening worden gehouden met uw opmerkingen. Goedgekeurd met 16 stemmen bij 10 onthoudin gen (C.V.P.). 28) Aankoop rolkraan ten behoeve van de dienst openbare werken - Goedkeuring - Vaststellen van wijze van gunnen van de opdracht - Goed keuring voorwaarden. Dhr Timmermans Die rolkraan zal dienen voor de depannage van onze wagens. Wij stellen een beperkte offerteaanvraag voor. Goedgekeurd met 14 stemmen tegen 12 (C.V.P. en V.U.). 29) B.P.A. Polderkwartier - Goedkeuring verkave lingsplan stadseigendom Vraag om toelating tot openbare verkoop. Dhr Timmermans Het gaat om 4 loten gele gen langs de Molendendersiraat met een oppervlakte van 8 aren, 3 aren, 8,50 aren en 9.60 aren. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 30) Verkaveling stadsgronden Onderwijslaan - Wij ziging verkoopsvoorwaarden. Dhr Timmermans Het gaat over de verkave ling gelegen tussen liet P.T.I., het instituut der HH. Harten en de parking van het nieuw stadhuis. De wijze van bouwen wordt gewijzigd daar ook de aan leg van de parking werd gewijzigd. De garages mo gen nu achteraan gebouwd worden en derhalve kun nen wij nu ook gronden verkopen voor appartements- bcuw. In de verkoopsvoorwaarden moeten we de aanvulling plaatsen dat het samenvoegen van loten toegestaan is. Dhr De Riemaecker Er zijn 10 loten van 7 m., 2 van 11 m. en 2 van 14 m. Als er 2 percelen uitgehaald worden komt ge voor moeilijkheden te staan. Nu hebt ge echter nog de kans om uw bouwwijze te veranderen in plaats van een studio in het dak voorziet ge beier een vol waardige verdieping. Dhr Timmermans Op de hoogtewijziging is er bezwaar gezien de hoogte van de reeds bestaan de gebouwen en de aanstaande nieuwbouw. Uw eer ste argument is echter we! pertinent maar we heb ben het recht elke aankoop te blokkeren. Dhr Evenepoel Moet er ook niet aan toege voegd worden dat de gronden mogen doorverkocht worden Dhr Timmermans Dat staat reeds in de alge mene verkoopsvoorwaarden. Goedgekurd met 25 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker Ik ben niet tegen die verKaveling, maar ik ben niet akkoord met de wijze van handelen. 31) Goedkeuring onderhandse verkoop van een on roerend stadseigendom. zijnde het vroegere ge meentehuis van Voorde, om reden van algemeen nut. Dhr Timmermans Het huis is net nog goed genoeg om afgebroken te worden. De oppervlakte van de grond bedraagt 5,98 aren en de prijs is be paald op 1.250.000 F. Dhr De Riemaecker Dit perceel is goed ge legen iarigs de Steenweg. De Staat is koper en schat het voor zichzelf beneden de waarde. Ik ben akkoord dat. bij verkoop onder besturen, naar de laatste frank met moet gezocht worden. Maar het valt toch wel op dat, wanneer een hoger bestuur koopt van een lager bestuur, andere normen worden aangewend. Het gaat toch niet op dat er zelfs geen uitwinnings- en wederbeiegvergoeding wordt toegekend. En als reden geeft men op dat het een vervroegde onteige ning is. In het dossier steekt een brief waaruit blijkt dat de Schepen van Openbare Werken naar de ver vroegde onteigening vraagt. De stad is hiermee niet gediend. Dhr Van Waeyenberg Laat het publiek ver kopen Dhr Timmermans Die kwestie is een geschenk voor de stad want het is geen bouwgrond. De Mi nister doet ons het genoegen van vervroegd te ont eigenen. Het gebouw is versleten. Dhr De Riemaecker Het is even schoon als het vroegere stationsgebouw van Ninove. Dhr Timmermans Daar heeft elk zijn mening over Wij hebben bovendien nu nog het voordeel dat de Staat nu dit huis moet afbreken anders viel dit ten laste van de stad. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 10 (C.V.P.) 32) Stedelijke muziekacademie - Goedkeuring aan koop muziekspeeltuigen - Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voor waarden en aanvraag om toelagen. Dhr Waltniel We wensen deze aankoop te doen met beperkte offerteaanvraag en zullen betoe laging vragen aan het Departement van Cultuur. 33) Intercommunale Denderoord - Goedkeuring ont bindingsakte. Dhr Waltniel Zoals overeengekomen m de Commissievergadering wordt dit punt verdaagd. Het vervolg van het verslag van deze Raadszit ting leest U in ons volgende nummer. Wij nemen hier integraal een parlementaire VRAAG van Senator Louis Waltniel over omdat wij veronderstellen dat deze aangelegenheid we! eens op lokale vlak om het hoekje zal komen glu ren. BetreftAltijddurende concessies verleend bij het keizerlijk decreet van 23 prairial jaar XII. - Her nieuwing. Artikel 9 van de wet van 20 juli 1971 voorziet dat telkens na vijftig jaar, en zonder retributie, de altijddurende concessie die verleend werd krachtens het keizerlijk decreet van 23 prairial jaar XII, vóór de inwerkingtreding van deze wet op aanvraag van enig belanghebbende kon hernieuwd worden. Deze aanvraag dient volgens punt b voor dit artikel binnen een termijn van twee jaar ingaand bij het verstrijken van het vijftigste jaar ingediend te worden. Bovendien voorziet dit artikel bij het ver strijken van het eerste jaar van die tweejarige ter mijn de burgemeester of zijn gemachtigde een akte opmaakt, waarbij de belanghebbenden eraan herin nerd worden dat zij, willen zij hun rechten behouden, hem een aanvraag om hernieuwing moeten doen toe komen vóór de datum die in de akte is bepaald. Is geen aanvraag om hernieuwing gedaan, dan vervalt de concessie. Graag had ik van de geachte Minister vernomen of ingeval geen akte werd opgesteld door de burge meester of zijn afgevaardigde en indien geen aan vraag werd ingediend tot hernieuwing van de con cessie. deze concessie automatisch vervait. Indien zulks niet het geval is, kan de burgemees ter of zijn afgevaardigde, na het verstrijken van die tweejarige termijn en steeds bij ontstentenis van enige vraag van de belanghebbende, nog de in dit artikel voorziene procedure instellen. Het klaar en duidelijk ANTWOORD van de Heer Minister luidde als volgt Het nalaten door de burgemeester of zijn ge machtigde van het opmaken van de akte bedoeld in artikel 9, 4de lid, van de wet van 20 juli 1971 op de begraafplaatsen en de lijkbezorging, kan niet tot ge volg hebben dat de concessie automatisch vervalt. De wet verzet er zich niet iegen dat na het ver strijken van de termijn van twee jaar, bepaald in voormeid artikel 9, de burgemeester of zijn afgevaar digde de hiervoor vedoelde akte opmaakt.

Denderklok | 1980 | | pagina 2