Raadszitting Vijfenvijftigste Jaargang Vrijdag 20 maart 1981 o Rimpelloze zitting. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Priis voor Jaarabonnement: 470 F. Priis per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. A8U 19 MAART 1QR1 Dhr De Riemaecker Akkoord. Dhr Baro Sommige scholen krijgen het orga nisatorisch en financieel moeilijk om nog naar het zwembad te komen. Het is een paar minuten na halfacht als dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend ver klaard. Dhr Cosyns Ik verontschuldig al diegenen die hier nog niet zijn en hoop dat ze nog zullen ko men. Dhr Torrekens Hil. Ik kan er al vast twee ver ontschuldigen dhren Coppens P. en Torrekens Hugo Ontbreken ook nog op dit ogenblikMevr. Mar- tens-De Kegel, dhren Coolen, Evenepoel, Verekens, Prieels, Baro, Groeninck. Er zijn een 5-tal toehoorders en evenveel pers mensen. Dhr Burgemeester Met uw toestemming wil ik eerst nog een punt aan de dagorde toevoegen nl. parkeerverbod op sommige plaatsen ter gelegenheid van de doortocht en de aankomst van de Ronde van Vlaanderen op ons grondgebied. Dhr De Riemaecker Welke maatregelen wor den er getroffen voor de Stweg naar Brussel Dhr Burgemeester Het verkeer wordt in beide richtingen vrij gehouden. Algemene goedkeuring met 22 stemmen. 1) Goedkeuring aangaan van lening ter dekking van het stadsaandeel in de wegenwerken aan buurtwegen nrs. 4 en 5 (Stier- en Hollestraat) te Meerbeke. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 10.109.000 F over 20 jaar. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 6 (C.V.P.). (Dhr Verekens neemt zijn plaats in). 2) Regie van het stedelijk zwembad Goedkeu ring van de ontvangst- en uitgavestaten over het boekjaar 1980 en van de eindbalans per 31.12. 1980. Dhr Waltniel Al is dit niet meer nodig toch zullen we ieder jaar een balans opstellen dit is de beste controle. In 1980 boekte het zwembad een verlies van 6.447.000 F tegenover een verlies in 1979 van 5.479. 078 F. Het verschii komt vooral door het feit dat in 1980 4,4 miljoen afschrijvingen dienden geboekt te gen 2,36 miljoen in 1979. Zo niet ware er voor 1980 een verbetering geweest van 1 miljoen F. De verwarmings- en elektriciteitskosten zijn fel gestegen. (Mevr. Martens-De Kegel en dhren Baro en Eve- nepoel nemen hun plaats in). Dhr De Riemaecker Hoe gaan we die becij feringen terugvinden in de begroting Dhr Waltniel In de memorie van toelichting wordt een overzicht in detail gegeven. De zwemkom en de sporthal zullen afzonderlijk terug te vinden zijn. ons door de Provincie opgelegd. Dhr Baro Het is vooral het regelen van de zwembeurten die ik bedoel. Als er scholen zullen weg blijven zal de toestand nog minder rooskleurig worden voor de zwemkom. Dhr De Riemaecker De scholen moeten zelf ook een inspanning doen. Waarom zouden ze anders etentjes en dergelijke inrichten Mevr. Martens-De Kegel De scholen doen dat toch niet. Dhr Baro Toch wel, om de bus te kunnen betalen. Dhr De Riemaecker Er is zelfs een school die een bal inricht. Voor de kinderen kan het niet zijn want die zijn toch nog te klein. Het zal dus voor de ongehuwde leerkrachten zijn (gelach). Dhr Torrekens Hil. Er zijn inderdaad voor 1980 méér afschrijvingen. Maar er staat een afschrij ving bij die ook voor 1979 ai voor kwam. Dhr Waltniel De afschrijvingen voor 1980 belopen 1.791.749 F en voor 1978 werd te weinig afgeschreven 2.646.580 F. Dit geeft dan samen een totaal van 4.438.329 F. Waarom te weinig afschrijvingen in 1978? Omdat er in deze aangelegenheid een verschil van visie bestaat tussen de Provincie en Binnenland se Zaken. Onze rekenplichtige, dhr Duym, werd naar Brus sel geroepen om te moeten horen zeggen dat de Provincie het verkeerd voor heeft. Daarom dan ook deze bewerking. Dhr Torrekens Hil. Het bedrag van 588.000 F werd reeds in 1979 afgeschreven. Dhr Waltniel We hebben die moeten verwer ken. Dhr Torrekens Hil. Dit heeft dan een nieuwe toestand geschapen Dhr Waltniel Inderdaad. Dhr Torrekens Hil. Maar die toestand kennen wij niet. Hierop volgt dan nog een technische gedachten- wisseling tussen dhren Waltniel en Torrekens Hil. Goedgekeurd met 18 stemmen tegen 2 (V.U.) bij 6 onthoudingen (C.V.P.). 3) Kerkfabriek O.L.-Vrouw Opdracht te Okegem Advies over de beslissing van de Kerkraad hou dende aanvaarding van een stichting. Dhr Waltniel Het gaat om een regeling ge troffen door de gewezen Pastoor van Okegem. De nodige informatie werd verstrekt tijdens de commissievergadering. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 4) Goedkeuring van grond gelegen in 5) Goedkeuring van grond gelegen in 6) Goedkeuring van grond gelegen in de verkoop van een perceel het industriepark te Ninove. de verkoop van een perceel het industriepark te Ninove. de verkoop van een perceel het Industriepark te Ninove. 7) Goedkeuring van de verkoop van een perceel grond gelegen in het industriepark te Ninove. 8) Goedkeuring van de verkoop van een perceel grond gelegen in het industriepark te Ninove. 9) Goedkeuring van de verkoop van een perceel grond gelegen in het industriepark te Ninove. Dhr Desprets We kunnen die punten allemaai samen behandelen. Dhr De Riemaecker Wij wensen de splitsing tussen de eerste 3 verkopen en de volgende. Firma Scheerlinck, 32,28 aren voor de prijs van 807.000 F. Tewerkstelling 3 personen. Firma Beeckmans, 41,07 aren voor de prijs van 718.725 F. Tewerkstelling 3 personen. Firma Van Der Haegen, 27,97 aren voor de prijs van 698.500 F. Tewerkstelling 8 personen. Dhr De Riemaecker De ontvankelijkheid van deze verkopen is betwistbaar. Het gaat hier om een verkaveling en zonder toelating van de Gemeente raad mag er geen verkaveling gebeuren. Dhr Desprets Een verkaveling moet gevraagd worden door de koper. Dhr De Riemaecker Ge splitst uw percelen in 4 en er worden er hier maar drie voorgebracht. Dhr Desprets Dat ene dossier is nog niet klaar. Dhr De Riemaecker Ik wens nog een vraag hieromtrent te steiien in geheime zitting. Is er voor het veriijden der akten nog steeds, zoals vroeger, een regeling onder de notarissen Dhr Evenepoel Ja. Dhr De Riemaecker Dan is dat in orde. In het tegenovergestelde geval zou ik dat ten zeerste betreurd hebben. Dhr De Riemaecker Wat gebeurt er als er iets faalt met de 4de kandidaat-koper Deze opera tie moet in één keer gebeuren. En denk niet dat dit een vertragingsmaneuver ismijn opmerking is wel degelijk gegrond. Dit is hier geen opsplitsing maar wel een ver kaveling. Dhr Desprets Moeten die drie slachtoffer zijn van die ene andere Dhr De Riemaecker Ais ge met vieren wilt kaarten moet ge ook vier kaarters meebrengen. Dhr Evenepoel Ik zie hier toch geen moei lijkheid in gans deze operatie. Dhr De Riemaecker Het is een achterliggend perceel en de plaatsen langs de spoorweg worden nu weggegeven. Werd er tevens al aan het uitzicht langs de spoorweg gedacht (Dhr Prieels neemt zijn plaats in). Dhr Evenepoel Het is hier geen verkaveling en moet dus ook niet aangevraagd worden. De ver deling der percelen is goedgekeurd door Stedebouw vermits er geen bezwaar binnen kwam. Dhr De Riemaecker Er is nog een departe ment die er iets mee te zien heeft. Dhr Baro We verheugen ons in het feit dat de K.M.O.'s toegelaten worden in het industriepark. Maar wordt dat geen verloren geld (Lees verder op pagina 2) w ar-11 h r - iiar^u ii nkf \A/r»!lniAl Lfl II V V CAI ai i io c Ho worhrvninrt Hor tariov/on WPrH ur Vy vi iwy my

Denderklok | 1981 | | pagina 1