kr/s^n isIqq ms en \j o e2-in d w Q/y Raadszitting talige JCoogdag AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN: Vijfenvijftigste Jaargang. Vrijdag 17 april 1981 VAN 9 APRIL 1981 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN IACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prii9 voor Jaarabonnement470 F. Priïs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het is al enkele minuten na halfacht wanneer Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend ver klaard. Worden verontschuldigd Mej. Roosens, dhren Waltniel, Durant en Hugo Torrekens. Afwezig dhren Coolen, Verekens en Van Waey- enberg. Dhr Burgemeester Dinsdag a.s. te 20 uur zullen we met de gemeenteraadsleden een bezoek brengen aan de nieuwe brandweerkazerne. ledereen heeft de tekst gekregen van de heer Verekens in verband met de gastarbeiders. We zul len deze tekst bespreken in een volgende zitting. ledereen werd ook uitgenodigd om op 10 mei de plechtigheden bij te wonen naar aanleiding van het eindigen van de tweede wereldoorlog. Zondag aanstaande wordt de nieuwe pastoor van Okegem aangesteld. De raadsleden vergaderen te 15 uur aan de kapel op de Dorpsplaats. Dhr De Riemaecker vraagt en verkrijgt het woord bij ordemotie. 1ste Ordemotie. Dhr De Riemaecker Ik heb heden te Neigem bestatigd dat nieuwe wegmarkering aangebracht werd op de Hallebaan in de kom van de gemeente. Zo werd een doorlopende witte lijn getrokken vanaf het kasteel tot aan de Brusselstraat, hetgeen voor gevolg heeft dat geen enkel voertuig, rijdend rich ting Halle, voortaan nog mag afslaan naar de kerk. Voor begrafenissen en huwelijken zal men verplicht zijn door te rijden tot aan de Brusselstraat om daar op de steenweg rechtsomkeer te maken. Dat gaat niet Dhr Van Opdenbosch En wie van het kerk hof komt mag de steenweg niet oversteken. Dhr Timmermans Dat is het werk van het Bestuur der Wegen, waar wij niets aan te zeggen hebben. Dhr De Riemaecker Dat is maar ten dele juist. Vermits de Stad politietoezicht heeft op de rijkswegen en verantwoordelijk is voor gans het wegennet op het grondgebied, zo is het uw goed recht bezwaren te doen gelden. Dhr Timmermans Het geval zal nagezien worden. 2de Ordemotie. Dhr De Riemaecker Ik kreeg heden een uit nodiging voor de buitengewone algemene vergade ring der aandeelhouders van de S.M. Ninove-Welzijn op 30 april. Ter dagorde de verlenging van de be- standsduur van de vennootschap voor een periode van 30 jaar en een kapitaalsverhoging. Ik veroorloof mij te doen opmerken dat de afgevaardigden van de Stad in de beheerraad van Ninove Welzijn geen enkele macht bezitten om dergelijke verbintennissen aan te gaan voor de stad (Algemene stilte en ondervragende blikken van de leden van het College ondereen.) 3de Ordemotte. Ninove-lnfo is het maandelijks informatietijd schrift uitgegeven door het stadsbestuur van Nino ve Heeft het College de tekst van het nummer van april 1981 voorafgaandelijk gezien en goedgekeurd Dhr Burgemeester Al de gepubliceerde teks ten werden ons niei voorgelegd. Dhr De Riemaecker We veronderstellen dat het College zal beamen dat het opzet zich beperkt tot objectieve voorlichting van iedereen omdat het tijdschrift, gefinancierd met de centen van iedereen, tenslotte het blad is van iedereen. Dit brengt mee dat teksten die aanleiding kun nen geven tot contestatie of tot polemiek te mijden zijn. Een artikel, ondertekend door een priester, om iemand in de bloemen te zetten of te helpen zetten, die op 17 oktober 1971 op een openbare receptie, zijn Bisschop beledigde is aanstootgevend voor een deel van de bevolking. We vragen dat het College in de toekomst zijn plicht van toezicht zou vervullen. 1Kerkfabriek St.-Amandus te Outer Uitbrengen advies over het voorstel tot wijziging aan de goedgekeurde begroting van het dienstjaar 1981 Aanvraag nr. 1. Dhr VercKens heeft zijn plaats ingenomen. Dhr Desprets Het gaat over een verhoging van 170.000 F voor het herstel van de kapel op Her- linckhove. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 2) Goedkeuring aangaan lening ter betaling van de erelonen verschuldigd voor het ontwerp van algemeen rioieringsplan te Poiiare. Dhr Desprets Het gaat over een lening van 520.000 F betaalbaar over 10 jaar. Dhr Torrekens Hil. Er werden al erelonen betaald voor het algemeen rioleringsplan van gans Ninove. Zijn die erelonen nog verschuldigd Dhr Timmermans Het algemeen roleringspian werd opgemaakt in verschillende fazen. Nu zijn het de details die ter sprake komen. Dhr Torrekens Hil. Op het voorontwerp wer den toch geen erelonen betaald. Dhr Timmermans Nu gaat het over het voor ontwerp en het ontwerp samen. Goedgekeurd met 17 stemmen bij 8 onthoudin gen (C.V.P.). 3) Kerkfabriek St.-Theresia te Ninove Uitbren gen van advies nopens de uitvoering van drin gende herstellingswerken aan de toren van de kerk. Dhr Timmermans Voor de uitvoering werd dit werk na aanbesteding toegewezen aan dhr De Vos van Ninove mits 522.000 F (BTW inbegrepen). Dhr De Riemaecker Dat U maatregelen treft ingevolge ons voorstel doet ons genoegen. Maar we staan wel argwanend tegenover hef herstel van de toren, omdat U voor het slopen van de toren als argument gebruikt dat dit te veel zou kosten. Het herstellen van de toren is een verlenging van de uitvoering van een beslissing waarmee wij allen akkoord gaan. Dhr Prieels Het gaat vooral om steigerwer- ken. Misschien zouden er nog complicaties komen bij het afbreken van de toren. Dhr Torrekens Hil. Welke herstellingswerken worden voorzien Dhr Timmermans De breukstenen worden ver nieuwd en de dakbedekking wordt ook vernieuwd. Het werk zelf kost 255.000 F. De rest gaat naar steigerwerken. Goedgekeurd met 24 stemmen bij 1 onthouding 4) Schilderwerken aan de dekenij te Ninove Goedkeuring eindafrekening. Dhr Timmermans Het gaat niet uitsluitend over schilderwerken. De totale afrekening bedraagt 967.993 F. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 5) Verbeteringswerken aan buurtweg nr. 22 (Pa- melsfraat) te Ninove Goedkeuring bijakte en eindafrekening. Dhr Timmermans De eindafrekening beloopt 21.675.832 F, plus nog een bijakte van 153.398 F voor de prijsstijging van petroleumprodukten. Goedgekeurd met 17 stemmen bij 8 onthoudin gen (CVP). Dhr Torrekens We hebben ons onthouden omdat we bezwaar hebben tegen de uitgave van 2.345.000 F voor de uitgangswerken. Dhr De Riemaecker En tegen het feit dat de werken aanbesteed werden 3 jaar voor de aanvang ervan. Dhr Timmermans We moesten met de Pamel- straat wachten tot dat de Nederwijk klaar is gezien de grote bedrijvigheid in deze straten. Dhr De Riemaecker De Pamelstraat ligt hoger en moest afwateren naar de Nederwijk. 6) Oprichting sporthal te Ninove Goedkeuring eindafrekening aanleg sportvloer. Dhr Timmermans De eindafrekening beloopt 2.320.194 F. Dhr De Riemaecker Het is niet omdat we de ze afrekening goedkeuren dat wij akkoord gaan met de perikelen rond deze sportvloer. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 7) Oprichting sporthal te Ninove Goedkeuring eindafrekening plaatsen sporttoestellen. Dhr Timmermans Deze eindafrekening be loopt 355.426 F. Algemene goedkeuring met 25 stemmen, 8) Gedeeltelijke verplaatsing voetweg nr. 33 (Bon teveldweg) te Appeiterre-Eichem Voorlopige goedkeuring. Dhr Timmermans In de Commissie van Open bare Werken werd voorgesteld dat voortaan een der- (Lees verder op pagina 2) ehè/ //Jhr Ha uw uviuuvvnvi

Denderklok | 1981 | | pagina 1