h'-'st u^ams 6n o\HsQe z'ind we Q(V HUT NIEUWE POLIT1EREGLEMENT Moederdag' \j Vijfenvijftigste Jaargang Vrijdag 8 mei 1981 OPEN-SCHOOLDAG IN HET PROVINCIAAL TECHNISCH INSTITUUT TE NINOVE AAN ALLE MOEDERS WENSEN WIJ EEN HEERLIJKE EN ZONNIGE Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478585-87 Pri's voor Jaarabonnement: 470 F. Prils per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Afdeling 4 - Watervoorraden voor het blussen van branden. Artikel 132: Het parkeren van voertuigen of het opslaan van zaken is verboden, ook tijdelijk, wan neer hierdoor de toegang tot of het gebruik van wa tervoorraden voor het blussen van branden gehin derd of verhinderd wordt. Artikel 133: Het is verboden de identificatie- en herkenningstekens onherkenbaar te maken, te be schadigen, onzichtbaar te maken of te verwijderen. Artikel 134De personen die er bij sneeuwval mee belast zijn zonder verwijl voor de door hen gebruikte eigendom een doorgang vrij te maken voor de voetgangers, zijn er eveneens toe gehouden de bereikbaarheid van de brandmonden en van de zuig- putten te verzekeren. Afdeling 5 - Onderhouden en vegen van schoor stenen en verwarmingsinstallaties. Artikel 135: De gebruikers van een gebouw of van een gedeelte van een gebouw, zijn verplicht er voor te zorgen dat de schoorstenen en de verwar mingsinstallaties die zij gebruiken a) voortdurend in goede staat onderhouden wor den b) minstens éénmaal per jaar gereinigd worden overeenkomstig de geldende wetten op dit stuk. Als verwarmingsinstallatie wordt bedoeld, de be- paling gegeven in het koninklijk besluit van 6 januari 19/8 (B.S. 9 maart 1978) of in latere wijzigingen, te weten, een installatie voor verwarming die minstens uit een ketel of een blaasgenerator bestaat en die gevoed wordt met vaste of met vloeibare brandstof, daarin begrepen vloeibaar petroleumgas dat in vloei bare staat ingespoten wordt. Afdeling 6 - Openbare vergaderingen. Artikel 136: Onverminderd alle andere wettelij ke en reglementaire bepalingen is het verboden, be houdens schriftelijke toelating van de burgemeester, in open lucht bals en openbare vergaderingen op de openbare weg te organiseren. De burgemeester kan de draagwijdte van deze toelating bepalen. Alle andere bals en openbare vergaderingen ge organiseerd in open lucht, moeten schriftelijk aan de burgemeester worden gemeld. HOOFDSTUK 5 - DE OPENBARE RUST. Afdeling 1 - Lawaaibestrijding. Artikel 137Worden bestraft met de straffen bepaald bij artikel 167 zij die overdag lawaai of ru moer veroorzaken waardoor de rust van de inwoners verstoord wordt, wanneer dit lawaai of rumoer zon der noodzaak veroorzaakt wordt. Artikei 138Worden bestraft met de straffen bepaald bij artikel 167 zij die publieke of private ver gaderingen of bijeenkomsten organiseren en de uit baters van lokalen waar dergelijke vergaderingen gehouden worden, wanneer het gerucht dat binnen gemaakt wordt de bewoners uit de buurt hindert. Artikel 139 Het gebruik in open lucht van werk tuigen die met een motor worden aangedreven, zoals grasmaaiers, zaagmachines e.d.m., is verboden tus sen 20 uur en 8 uur. Dit verbod geldt ook op zondagen en wettelijke feestdagen na 12 uur. Voor het uitvoeren van drin gende werken kan de burgemeester schriftelijke af wijkingen op voormelde verbodsbepaling toestaan. Artikel 140: Tijdens de kermis, karnaval of wijk- kermissen is het verboden overdreven lawaai te ma ken door het gebruik van luidsprekers, fluiten, ho rens, sirenes of andere bijzonder lawaaierige instru menten. De kermismuziek mag niet overdreven sto rend zijn voor de naburige inwoners en moet ophou den om 22 uur op zondag, feest- en werkdag en om 23 uur op zaterdagen en op de vooravond van feestdagen, alsook op de zondag en de maandag van karnaval. Artikel 141 Zonder afbreuk te doen aan de wettelijke en reglementaire bepalingen betreffende de jacht is het gebruik van vuurwapens, het afschie ten of werpen van voetzoekers of het afsteken van vuurwerk op de openbare weg of in private of open bare eigendommen verboden, tenzij de burgemees ter een voorafgaande en schriftelijke toestemminq geeft. Artikel 142Het is verboden alarmkanonnen of gelijkaardige apparaten te plaatsen op minder dan 100 meter van een gebouw waarin regelmatig men sen vertoeven. Het is verboden deze apparaten te laten werken tussen 17 uur en 7 uur. Tussen 7 uur en 17 uur mo gen de ontploffingen elkaar met niet minder dan 3 minuten opvolgen en mag de intensiteit ervan, ge meten aan de grens met de aanpalende eigendom men, niet meer dan 75 db (A) bedragen. Artikel 143De eigenaars of houders van hon den moeten alle maatregelen treffen om het lang durig blaffen of huilen te voorkomen. Als net geluid van aard is de rust van de inwoners te storen, wor den de houders bestraft bepaald bij artikel 167. Artikel 144 Bij inbreuk op de voorschriften van deze afdeling, gebruikt de politie alle wettelijke mid delen om een einde te stellen aan de inbreuk. Afdeling 2 - Drankslijterijen - Openingsuren Muziek. Artikel 145 Wordt bestraft met de straffen voor zien in artikel 167, diegene die, zonder voorafgaande vergunning van de burgemeester, een drankslijterij uitbaat. Artikel 146 Wordt bestraft met de straffen voor zien in artikel 167, de uitbater van een drankslijterij die, buiten de hierna voorziene uitzonderingen, zijn herberg opent voor 4 uur en hem sluit na 1 uur. Op zon- en feestdagen en de vooravonden ervan, even als in de nachtt van vrijdag op zaterdag, is er geen openings- en sluitingsuur bepaald. (Lees verder op pagina 2) Op 10 mei houdt het Provinciaal Technisch In stituut te Ninove zijn jaarlijkse Open-Schooldag. Daarmee streven wij verschillende doeleinden na. In de eerste plaatsaan allen tonen dat wij niet zomaar een vakschool zijn. Zeker, wij be schikken over een sterk uitgebouwde beroepsafde ling, met de nadruk op handvaardigheid en op vor ming van degelijke vaklui, die zich ook als zelfstan digen kunnen vestigen. Daarnaast vormen wij ook hooggeschoolde technici mechanica en elektriciteithet diploma van deze afdelingen betekent een soliede basis voor hogere studies, het bekomen van een degelijke be trekking, voor de vestiging als zelfstandige. Dit jaar zijn onze definitieve werkhuizen in volle activiteit. Bezoekers zullen erkennen dat wij niet overdrijven, door het P.T.I.-NINOVE de modernst uit geruste school uit de wijde omgeving te noemen. Elke leerling werkt hier met eigen machine, dus geen tijdverlies noch wachten. Niet alleen aan de technische scholing van onze leerlingen wordt gedacht. In de verschillende pavil joenen komen alle vakken aan bod, terwijl op de speelplaats wedstrijden volleybal en minivoetbal worden georganiseerd, Dat onze leuze Wij bouwen aan uw toe komst geldig blijft, merkt elke bezoeker bij het betreden van het schoolterreinwat nu nog een reusachtige werf is, wordt binnen twee jaar een machtig complex van klaslokalen, eigen keuken en refter. Omwille van die werf is het nu onmogelijk uw wagen op het schoolterrein te parkeren. Langs de Centrum- en Onderwijslaan vindt u ruim parkeerge legenheid. Aandachtvoor de veiligheid van onze leerlin gen werd de toegang langs de Elizabethlaan defini tief gesloten de nieuwe toegangsweg bevindt zich op de Centrumlaan, naast de conciërgerie. (Uitslui tend voor deze Open-Schooidag ook aan de Onder wijslaan.) Bij deze gelegenheid stelt onze oud-leerling kunstsmid Jean-Paul COSIJNS uit Pollare, werken tentoon in de nieuwbouw. Zeker een bezoek waard Wij verwachten een massa bezoekers, die wij nu reeds hartelijk welkom heten. eh/)/

Denderklok | 1981 | | pagina 1