DE DENDERKLOK Vervolg Gemeenteraadszitting ff Deze partijen zijn echter nog zeer jong en heb ben tijd nodig om hun programma (trachten) uit te werken. Dat zal niet zo gemakkelijk zijn met al de politieke daklozen die hun heil bij de groene jongens hebben gezocht. En het parlementaire spel is niet altijd zo dankbaar om goed over te komen. Een van de eerste stemmingen van de Frantalige Ecologisïen in het parlement was ter ondersteuning van de coöp tatie van er D.F.-er... Zit het cces, de slagkracht van de nieuwe tendens in de plaatselijke groeperingen, al dan niet nationaal georganiseerd, al dan niet opgericht we gens direct eigen belang of wegens de vaste over tuiging dat het zo niet verder kan Recente gebeurtenissen in het Ninoofse wereld je brachten eens te meer de (omstreden rol van de werkgroep Leefmilieu aan het licht. Deze werk groep die zich in het verleden vooral in de kijker werkte met standpunten over het B.P.A. Burchtdam en het waterzuiveringsstation heeft nu ook aandacht gegeven aan de klassering van de molen (en om liggende) te Denderwindeke. Het is een vaststelling waarbij wij dus niet direct uitspraak doen over wie het bij het rechte eind heeft dat de visies van de betrokkenen (de omwonenden) en de groene jongens van de werk groep Leefmilieu enigszins uiteenlopen. De dag van vandaag blijkt zowat iedereen ak koord te gaan met de klassering van een windmolen, een hoeve en een kapeletjesomgang. Wanneer het echter blijkt te gaan om het landschap en alles er op en er rond in een straal van één kilometer ligt was protest onvermijdelijk. De Landelijke Gilde van Denderwindeke organiseerde een speciale voor lichtingsvergadering waarop «vrij algemeen werd besloten dat het voorste! dient te worden afgewezen wat betreft de klassering van de landschappen Als specificatie wordt dan gegeven De aan de eigenaars opgelegde erfdienstbaarheden zijn niet te verantwoorden in verhouding met het nagestreefde doe! Wat de erfdienstbaarheden betreft blijkt ook de werkgroep Leefmilieu enigszins een versoepelinq voor te staan. Anderzijds komen zij er zonder meer voor uit dat ze de klassering liever nog ruimer zouden zien. Zij laten duidelijk verstaan dat de enige echt verant woorde kritiek de manier waarop de klassering ge beurt (te korte termijnen voor verhaal, onduidelijk heid over de erfdienstbaarheden door de administra tie), betreft en geenszins het feit ten gronde. De Landelijke Gilde daarentegen vindt de klas sering van het landschap grotendeels overbodig. Het bedoelde gebied is immers in het Gewestplan als iandbouwgrond geklasseerd, weliswaar met vijf klei ne kernen landelijk woongebied. Het is zeer moeilijk algemeen beiang en indivi dueel belang af te wegen. De Staat, maar ook een Werkgroep Leefmilieu moeten dan ook bepalen wat dat algemeen belang juist inhoudt. Zij moeten dan ook aan de mensen duidelijk maken wat het belang van deze of gene maatregel is. Tevens moeten zij- er een feed-back met de betrokkenen op na houden We leven in een wereld van mensen. Elk persoon heeft een eigen visie. Het is een premordiaal recht in onze democratie. Het belang van elkeen moet onder ogen worden genomen en afgewogen tegen over het algemeen belang. Redelijkheid is een ele ment waarmee aan beide zijden heel wat kan worden bereikt. Dat het landschap niet de minste verande ring zou mogen ondergaan is de reinste waanzin. Als op een paar honderd meter van de molen een boer zijn perceel wil draineren door een reeks po pulieren aan te planten zou hem dat misschien wel kunnen worden verboden daar dit de windvang van de molen zou kunnen beperken... Positief is wel dat deze werkgroep een aantal studies en standpunten zelf ontwikkelt buiten het tra ditioneel overheidscircuit. Dit kan zeer waardevol zijn om heel wat projecten wat meer levenskracht en veelzijdiger benadering te geven. Dat zij net bij het rechte eind hebben moeten zij dan maar be wijzen. Het uitgebreid dossier over het waterzuiverings station kan in dat geval een interessante test zijn. Wanneer een aantal politici denken het te moeten houden bij de officiële plannen van het waterzuive ringsstation is dit hun recht. Het is geen reden om te spreken van een frontvorming Timmermans - De Riemaecker omdat zij het daarover eens zijn. Allerlei verdachtmakingen zijn uit den boze. Wanneer een organisatie elke beslissing als een of andere politie ke misdaad denkt te moeten beschrijven is dit onge zond. Kritiek op het beleid is vaak terecht geweest maai een campagne tegen een beslissing enkel en alleen omdat ze van een politi ns komt is schadelijk voor ons bestel. Het vc. in De Riemaecker tot het houden van een ovf vergadering met tech nici en de opmerking van Luc Durant, uit de anders zo stilte meerderheidsbanken, dat een tendens tegen de politiekers als zodanig ook een vorm van milieu verontreiniging kan zijn, wijzen er op dat een con structieve dialoog niet tot het onmogelijke moet wor den gerekend. Beide zijden hebben de anderen wat te bieden, maar kunnen beiden het aan zonder in een straatdebat te eindigen Dhr De Riemaecker Wanneer wordt het ar- senaal nu volledig afgewerkt Dhr Timmermans Ik ken de toestand niet juist. Huisnummering Dhr De Riemaecker Is de aanpassing nu vol ledig gedaan Dhr Timmermans Toch ver gedaan. Dhr Beeckmans De aanpassing is praktisch volledig gedaan. Men is nu in sommige straten nog bezig met de A's, de B's enz. Mevr. Martens-De Kegel Ontvangen wij de volledige lijst met de wijzigingen Dhr Beeckmans Misschien morgen reeds. Mevr. Martens-De Kegel Kunnen diensten en organisaties ook die lijsten bekomen Dhr Beeckmans Ja, mits 1.000 F het stuk. Dhr Baro De straatnamen zouden langs bei de kanten van de straat dienen aangebracht te wor den. Dhr Timmermans Dat is voorzien maar de uitvoering moet nog vervolledigd worden. Dhr Prieels Soms zijn de pare nummers aan de ene kant en dan wanneer aan de andere kant Dat sticht verwarring. Spijtig dat de A's en B's ook niet samen met de andere nummering gebeurde. Dhr Beeckmans De politie komt er nu noq mee voor de dag. Dhr Prieels Maar de bewoners denken dat de nummering al volledig gedaan is. De Dienst Openbare Werken moest zich daar mee bezig gehouden hebben. Dhr Timmermans Neen, dat behoort tot de Dienst Bevolking. Dhr Beeckmans Ja, maar via de politie. «n, °hr iCallebaut De straatnamen dienen op elke hoek van de straat aangebracht te worden. We willen aannemen dat een gebrek aan dege lijke voorlichting aanleiding kan geven tot verzet en we suggereren dan ook aan het College voorlichtinq te plannen door ervaren ingenieurs uit ministeriële departementen en provinciale diensten, met gelegen heid tot vragen stellen en tot gedachtenwisselinq doch zonder straatdebatten die niets constructiefs bijbrengen. Wat de waterlopen en de Dender betreft men blijkt ervan overtuigd te zijn het wondermiddel ont dekt te hebben met het magisch woord zelfreini ging Het Ninoofs grondgebied wordt bespoeld door talrijke waterlopen die uitmonden in de Dender Alle Ninovieters kunnen zich dus zelf vergewissen welk zelfgereinigd water te Ninove aanspoelt Waar beweerd wordt dat bepaalde verontreini gingen te verwaarlozen zijn daar komt men won der boven wondertot de bevinding dat de nieuw bouw van bepaalde voorvechters, voor milieureini ging op een ander, in die omgeving opgericht werd zonder septische put. Waar aanbevolen wordt dat de STROOMAF WAARTSE zone Dendermonde Aalst PRIORITAIR moet behandeld worden, daar achten we verdere discussie volkomen overbodig. Dhr Timmermans Ik ben volledig met U ak koord. Dhr Durant Het is wenselijk dat de Gemeen teraad hier eens inzage krijgt van het dossier. En breng dan beide partijen samen en dan zullen wij kunnen oordelen. Die schrijvers vervuilen nu het milieu door hun beschuldigingen op de politiekers, die zich zonder kennis van zaken niet behoorlijk kunnen verdedigen. Dhr Verekens Het is zeer twijfelachtig of de bedoelingen van die mensen oprecht zijn. Dhr Durant Inderdaad, maar ge hebt er geen verhaal tegen. Volksontwikkeling en kunst: Verkeer, Wegen, Waterlopen Dhr De Riemaecker Dhr De Riemaecker Over het cafetaria van de sporthal wens ik een bespreking in de commissie van financiën. Dhr Stevens Op grond van de cijfers kan men oordelen. Mevr. Martens-De Kegel Het cafetaria werd soms gesloten als er nog klanten waren. Dhr Stevens Dat verneem ik pas nu. Dhr Baro De zwemkom wordt recht gehou den doe het schoolzwemmen. Let dus goed op dat ge de scholen niet verliest of het wordt een kata- strofe. Dhr Timmermans Het leven wordt steeds duurder. We zouden het niet kunnen verhelpen als e ouders besparing zouden doorvoeren met hun inderen niet meer te laten deelnemen aan het schoolzwemmen. Openbare Bibliotheek Bij het behandelen van deze post kunnen wij 'aten aan de Perscampagne die tcoÏ w tegen de oprichting van een WA TERZUIVERINGSSTATION. We zijn niet bevoegd om de oprichting van een of tP^h ,V€rLnfSLati0n technisch verantwoorden of technisch te discussiëren. Het initiatief tot oprichting was het gevolg van de oohe inad- "r h3nd Gn h6t 'igt in de van de optie in dien zin genomen zo door ministeriële als provinciale departementen. Het kan er bij ons niet in dat inqenieurs uit ministeriele departementen en uit provinciale dien sten, die zich UITSLUITEND bezig houden met wa- ter.uiveringsproblemer. van alle aard en op de meest diverse plaatsen van ons land en van onze provincie helren i 9 wa,erz"'veiïngsstation zouden he pen plannen dat zonder nut of noodzaak is en at ze, in de huidige economische omstandigheden gemeentebesturen zouden aansporen en zelfs aan- ei?zyn n ,0' U"9aven die niet verantwoord en ver- We kunnen ons dan ook riiet laten overtuiqen door oppervlakkige beweringen uitgaande van "ónge .echnici die de richtlijnen niet hebben ingestudeerd de voorbereidende discussies niet hebben gevolod en de volledige bundels piet hebben ingezien Dhr De Riemaecker Ze wordt al opgenomen m de begroting-ontvangsten en ze is nog niet er- kend. Dhr Moens Het is een raming en de erken ning is nakend. Dhr De Riemaecker Wees maar op uw hoede. Dbr Prieels De erkenning is gebonden aan het kalenderjaar Dhr Moens Ja, het dossier is in maart binnen gestuurd en de erkenning zal terugslaan op 1.1.81. Vleeskeuringsrechten Dhr Prieels Zij worden nog verhoogd en er is toch niemand meer in dienst. Dhr De Riemaecker Nu zijn het de echte cij fers die ingeschreven werden. Nationale Maatschappij der Waterleidingen Dhr De Riemaecker In de commissie vroeg i aan de Schepen hoe de divenden berekend wor- en en hij kon mij niet antwoorden hoe dit in mekaar s ee t. Dat deze nu piots verdubbelen lijkt mij een waterachtig geval. De gewone en buitengewone begroting voor de ontvangsten wordt goedgekeurd met 14 stemmen egen 10 (C.V.P. en V.U.). Dhr Evenepoel nam geen deel aan de stemming. Hierop wordt besloten de werkzaamheden mor gen verder te zetten. (Lees verder op pagina 10).

Denderklok | 1982 | | pagina 2