10 DE DENDERKLOK VAKANTIEGENOEGENS TE NINOVE BASKET - BAL - NIEUWS BURGERLIJKE STAND JEUGDHUIS TIEN-TWEN NINOVE Dhr De Riemaecker Gans ons industriepark had uitbesteed geweest had de Ring er maar vlugger gekomen. Zelfs het slachthuis van Anderlecht had hier kunnen komen, We moesten in geheim met kan didaat-bedrijven onderhandelen of Aalst kwam ze onderscheppen. Landbouw Dhr Prieels De verslagen der vergaderingen worden laattijdig gestuurd. Tevens vind ik het onge past dat sommige vergaderingen gehouden worden ten huize van de schepen. Dhr Desprets Dit was alleen maar ter voor bereiding van naschoolse lessen. Dhr De Riemaecker De nieuwe rijksweg Ni- nove-Aalst loopt voor een groot deel door de kouter. Ruilverkaveling dient in overweging genomen. Primair Onderwijs Dhr De Bodt Over dit onderwijs staan er geen uitgaven in de begroting. Dhr Beeckmans Toch wel, maar samen met het lager onderwijs op blz. 51. Dhr De Bodt 100.000 F voor personeel is toch wel aan de lage kant. Dhr Beeckmans Bij het opmaken van de be groting waren er nog geen juiste cijfers gekend. Dhr Coppens N. Er wordt nog 130.000 F voor zien voor prijsuitdelingen. Er worden nu toch geen uitslagen meer afgeroepen. Dhr Beeckmans Inderdaad, maar ik heb een zeer degelijke prijsuitdeling meegemaakt waar er ook geen resultaten werden afgeroepen. Mevr. Martens-De Kegel Een leerkracht zou tijdens de vakantie de beste leerlingen gaan opzoe ken opdat zij zouden vragen om in zijn klas te zitten. Dhr Beeckmans Ge moet mij de naam van die leerkracht eens zeggen. Muziekacademie Dhr Prieels Ik vraag de mogelijkheid te on derzoeken om in Aspelare een onderafdeling op te richten. Dhr Beeckmans Ik wil mij daarvoor inzetten en vroeg reeds inlichtingen waarop ik nog geen ant woord kreeg. Er mogen echter geen nieuwe filialen opgericht worden, maar wel bijkomende klassen. Mevr. Martens-De Kegel De uitgaven voor verwarming en verlichting stijgen van 27.991 F naar 120.000 F. Dhr Beeckmans Dit zijn de feitelijke uitgaven. Jeugdraad - werkingskosten Dhr Callebaut Aangewende uitgaven in 1980 360.000 F. Zowel de begroting 1981 als 1982 voorzag en voorziet een bedrag van 200.000 F of bijna een terugvallen tot de helft van het bedrag van 1980. Welke verklaring hebt U daarvoor Dhr Stevens Dit bedrag voldoet aan de wer kelijke behoeften. Volksontwikkeling en kunst Dhr Prieels Wij hebben al vaak aangedron gen voor een andere verdeelsleutel voor de subsi dies van de culturele verenigingen. Dhr Moens In 1982 zullen we in de commissie een bespreking wijden aan een nieuw reglement en berekeningen. Dhr Prieels Dit ontwerp moet ruimer verspreid worden dan de commissie. Dhr Moens De commissie en de culturele raad kunnen samen vergaderen. Maar ik zal U een ontwerp sturen. Dhr Prieels Er wordt 40.000 F voorzien voor een muziekmaatschappij waarvan men al op voor hand weet dat zij niet zal presteren. Met die te schrappen zoudt ge een betere reserve hebben. Dhr Moens Wie niet presteert wordt niet uit- betaa'd. Dhr Prieels Wie niet bestaat kan niet pres teren. Dhr Moens Wie erkend is wordt op de lijst geplaatst maar daarom nog niet uitbetaald. Er kan nog wel een zekere activiteit zijn. Dhr Prieels Dat is dan zoals een voetbal ploeg die wel vergadert maar nooit voetbalt. Dhr Moens De erkenningscommissie zal dat onderzoeken. Die maatschappij is nog lid van de culturele raad. Dhr Prieels Gaat het cultureel centrum een andere weg op dan voorzien Dhr Timmermans Ofwel moet het ontwerp in fazen uitgevoerd worden ofwel de opvatting verklei nen met betoelagingsmogelijkheid. Er zou geen bi bliotheek meer voorzien worden. Er zullen hierom trent voorstellen worden gedaan. Dhr Baro inmiddels zijn er toch al veel ver loren kosten gedaan. Mevr. Martens-De Kegel Het cultureel cen trum kende een definitieve goedkeuring in de Ge meenteraad van 7.12.78. In het jaarverslag 1980 zegt men dat het dossier nog steeds hangende is. Is het nog verantwoord een dergelijk project verder door te drukken in deze moeilijke tijden Wat voor on derhoudskosten zal dat opnieuw met zich meebren gen Zou men niet beter overwegen van een be staande woning (vb. huis Behn) om te vormen tot cultureel centrum 7 Wat gaat men met al de gebou wen van de stad aanvangen eens het stadhuis klaar is Dhr Timmennans Van in 1969 werd ons een cultureel centrum van 2de kategorie opgelegd. Sinds dien is er echter veel gewijzigd elke gemeente moet nu zijn eigen bibliotheek hebben en bovendien zui len er nog meer gebouwen beschikbaar komen. Mevr. Martens-De Kegel In het verslag over het jaar 1980 wordt er vermeld dat de Erkennings commissie van de Culturele Raad het Vlaams ver bond van gepensioneerden erkend heeft. Op 15.12.80 belde ik met de Schepen van Cultuur, en ik mocht gerust zijn het kwam in orde, er was reserve voor de culturele verenigingen, lot mijn verbazing werd er voor 1981 niets toegekend en ik dring dan ook aan deze vergetelheid of vergissing nog recht te zetten. Waarom ontvangt de bond van Vlaamse Nationa listische strekking slechts 5.000 F voor 1982, terwijl de socialistische en liberale bond 15.000 F toege wezen krijgen voor 1982 Op wat baseert men zich om deze sommen vast te stellen Op zaterdag 16 januari a.s. om 20 uur heeft in de zaal De Kring Dreefstraat 2 te Ninove de tweede toeristische avond plaats. Ditmaal gaat het over Frankrijk met een diamontage in overvloeiende projectie De Azurenkust, een herontdekking van de Franse Zuidkust Overbekend als vakantiedoel, op een afstand die voor elke toerist haalbaar is, roepen plaatsnamen aan de Cöte d'Azur stuk voor stuk herinneringen op aan de voorbije vakanties. Indien Frankrijk uw volgend reisdoel wordt dan kan VAKANTIEGENOEGENS u ook helpen met uit gestippelde reisroutes, tips voor trips, informatie over toeristische bezienswaardigheden, kampeerterreinen enz... Elke aanwezige ontvangt een waardevol toe ristisch documentatiepakket met wegenkaart voor Frankrijk, en neemt ook gratis deel aan de tombola. Ook niet-leden zijn van harte welkom BBC Kruishoutem - BBC Sandersput 78-84. BBC Sandersput dat naar Kruishoutem was ge komen om zijn huid duur te verkopen, de heenwed strijd verloren met 1 punt lag nog goed in ieders geheugen, nam onmiddellijk de teugels stevig in handen, vooral langs een ontketende Johny De Bis schop die een 5 op 5 lukte en ons aldus reeds aan de 8ste minuut een ruime voorsprong van 10 punten bezorgde. Kruishoutem liet echter niet begaan,, ze begonnen zich beter te organiseren, en mede door het feit dat het passenspel wat fout liep bij BBC Sandersput konden ze toch nog terugkomen om de rust te bereiken met de stand van 42-42. Alles viel dus weer te herdoen. BBC Sandersput nam terug het initiatief, en nu was om beurten Van Liedekerke - Lievens die aan het kanon stonden om de thuisploeg de genadeslag toe te dienen die ze niet meer zijn te boven gekomen. Valt tevens nog te vermelden de goede verrichting van Callens en Impens die het zowel in de aanval als in verdediging goed konden rooien en zodoende mee aan de basis lagen van de prachtige overwin ning tegen de 2de uit de rangschikking. Zondag 17 januari terug een zware dobber, naar Buggenhout. Reserven te 9.30 uur, 1ste ploeg te 11 uur. Vertrek te 8 uur aan lokaal café Rio, Brusselse- steenweg 19 Ninove. Puntendeling Lievens 30, Van Liedekerke 17, Impens 12, De Bisschop 10, Vandenhaute 9, Callens 6. BBC Kruishoutem - BBC Sandersput (Res.) 60-56. BBC Sandersput dat de wedstrijd moest aanvan gen zonder zijn sterspeler Reygaerts, die sukkelt met een voetkwetsuur, ken steeds gelijke tred hou den met de thuisploeg, maar kwam naar het einde toe toch iets te kort om de overwinning naar zich toe te halen. Puntendeling Callens 14, De Jonge L. 11, Im pens 11, Wasteels 8, Van Liedekerke 8, De Jonge G 4 GEBOORTEN Gilles Barbette zoon van Claudine (Klein Brabant 3 Meerbeke) Nico Roosens zoon van Gilbert en Margareta Segers (Bokkendries 24 Denderwindeke) Sabrina Baveghems dochter van Maurice en Dany Verhavert (Brusselsesteenweg 402 Meerbeke) Kristof Meerman zoon van Michel en Gisèle Stevens (Roslaer 27 Ninove) Jeroen Du Mongh zoon van Cyriel en Rita Persoons (Eichemstraat 242 Appelterre) HUWELIJKEN Peter Ghijs 22 j., commercieel afgevaardigde, Zellik en Rina Van Cotthem 23 j„ naaister, Meerbeke. Guy Vander Heyden 19 j., beroepsmilitair, Ninove en Ann Van Den Houte 18 j., handlangster, Meerb. Paul Van de Steen 33 j., autobestuuder, Ninove en Lucie Boeykens 19 j., bejaardenhelpster, Pollare OVERLIJDEN Louis Lievens 72 j. (Halsesteenweg 27 Meerbeke) Germaine Desprets 67 j„ weduwe Petrus Goessens (St.-Marcellusstraat 46 Vooroe) Henri Praet 59 j. (Klapstraat 50 Meerbeke) Cyriel Adriaens 79 j. (Gentsestraat 163 Outer) Gustaaf Lannoy 50 j., (Abdijstraat 76 Ninove) Werden te Ninove geboren AALST Kris Borreman zoon van Willy en Annita De Man (Welvaartstraat 3) LIEDEKERKE Cindy De Munck dochter van William en Jacqueline De Smedt (Wilgenlaan 8) David Heymans zoon van Pierre en Karina Van den Stockt (Gravenbosstraat 65) GIJZEGEM Line Cochez dochter van Jozef en Lydia Meert (Steenweg naar Aalst 29) DENDERLEEUW Fleur Robberecht dochter van Marc en Daria Van Oudenhove (Hoogstraat 173) VOLLEZELE Dimitri De Beuf zoon van Georges en Annita Rey gaerts (Molenstraat 28) Het eerste nummer in 1982 van Koos, het eigen clubblad, is een luxeuitgave. Gui, Hilde en hun ploeg maakten er werk van. Het pittige en pikante wordt alleen door leden gesmaakt. De programmatie richt zich tot een ruimer publiek. Aldus Vrijdag 15 januari infokerngroep vergadert rond oriëntatie na de school. Vrijdag 15 januari filmforum met de fantasti sche Woody Allen in zijn Manhattan. Zaterdag 16 januari kaas- en wijnavond in de instuif. Zondag 17 januari voetbal tegen Terlinden. Het clubblad vraagt speciale aandacht voor de infodag voor schoolverlaters op vrijdag 12 februari. Prof. Bonte van de RUG leidt in. Studenten van vele richtingen en vele scholen en universiteiten, alsook beroepsorganisaties en syndikaten geven informatie. Een groots plan van het jeugdhuis in samenwerkinq met JIAC. Verdert maant het blad ons aan een brief te schrijven aan Brezjnev of Reagan, geïnspireerd door Benson, de auteur van het vredesboek. Deze laatste geeft ons de pap in de mond. Koos ook.

Denderklok | 1982 | | pagina 10