10 DE DENDERKLOK GEMEENTERAADSZITTING BASKET BALL - NIEUWS JEUGDATELIER NINOPIETERKE Ninove Heeft men er ooit aan gedacht de kwis ten voor dele van de mentaal-gehandicapten in Appelterre te steunen? Ik stel voor voor deze vereniging 10.000 F in te schrijven voor 1982. In Denderhoutem bestaat een tehuis voor ge handicapten, Ravelingen. Waarom komt deze instel ling niet voor op de lijst van gehandicapten Dhr Moens Ze hebben er nooit om gevraagd. Mevr. Martens-De Kegel Er worden uitgaven voorzien voor het slachthuis. Dat hebben we toch niet meer Dhr Waltniel De stad moet tussenkomen in de vergoeding van de vleeskeurder. Dhr Prieels Hoe lang kan er in Voorde nog gestort worden vooraleer men te Vlierzele klaar komt Dhr Timmermans Nog 10 jaar voor Ninove en Geraardsbergen. Dhr Prieels De toegangswegen rond de stort plaats zijn dringend aan onderhoud toe. De Ninoofse Gemeenteraad vergaderde op don derdag 21 januari jl. en behandelde in openbare zit ting de volgende dagorde Kerkhof Meerbeke Mej. Roosens Er moet dringend iets gedaan worden om het water er weg te krijgen. Dhr Timmermans Er is daar een conceptie- fout gebeurd. De nodige opdrachten werden gegeven maar ik heb er nog niets over gehoord. Mej. Roosens De muur en hekken rond de kerk van Meerbeke zijn dringend aan herstelling toe. Dhr Timmermans Dit zal een groot werk zijn dat om en rond de 10 miljoen zou kosten. Hiervoor moet een afzonderlijk dossier samengesteld worden. Dhr Prieeils De vernieuwde muur rond de kerk van Nederhasselt is niet gelukkig en zelfs lelijk. Dhr Timmermans Het is juist. Men moest het profiel van vroeger gerespecteerd hebben. Dhr De Riemaecker Ge kunt nu nog een nieuwe muur bouwen om de lelijke muur te stoppen. Hoeveel personeel werkt er op de begraafplaat sen Dhr Timmermans 4 grafmakers. Dhr De Riemaecker Uw procedure voor het opmaken van B.P.A s is totaal mis. Dhr Timmermans Het is om tijd te winnen. Dhr De Riemaecker Het is niet wettelijk. BUITENGEWONE BEGROING UITGAVEN. Wegenuitrusting - Aanplakborden en kiosken Dhr Callebaut In de begroting 1981 331.000 F en in de begroting 1982 voorziet ge 0 F. Dit wijst er op dat U zinnens bent dit zo te iaten. Er moeten minstens nog de helft openbare aanplakmogelijkhe- den bijkomen van wat onlangs reeds geplaatst werd. Ik wil nog even enkele van mijn bemerkingen aan halen die ik op 10 november 1980 aan het Schepen college overgemaakt heb 1) Er zijn te weinig aanplakborden en kiosken voorzien. 2) De vooropgestelde keuze (aanplakborden of kiosken) is in sommige gevallen sterk te betwisten. 3) De plaats van inplanting is op verschillende plaatsen voor verbetering vatbaar. 4) De afmetingen van sommige aanplakborden zijn te klein voor gemeenten met druk vereniqinqs- leven. 5) Liefst 2 verschillende formaten, dit volgens de plaatselijke noodwendigheden en rekening hou dend met de beschikbare oppervlakte. 1) Goedkeuring aangaan lening voor het betalen van het saldo in de herstellingswerken van de voegvullingen in de betonwegen loten 1, 2 3 en4. 2) Goedkeuring aangaan van lening voor het beta len van de erelonen voor de aanleg van twee voetbalpleinen met de nodige accomodatie te Ninove, B.P.A. Burchtdam. 3) Goedkeuring aangaan van lening voor het finan cieren van het saldo in het stadsaandeel der wegen- en rioleringswerken aan buurtweg nr. 1 (Hoogstraat) te Aspelare. 4) Goedkeuring aangaan van lening voor de finan ciering van de gerechtelijke onteigening te Den- derwindeke, Bosveld. 5) Goedkeuring aangaan van lening voor het finan cieren van de .verken aan de openbare verlich ting in het Benedenindustriepark. 6) Goedkeuring aangaan van lening voor het beta len der erelonen voor de oprichting van een sportschuur in de wijk Meuieveld te Appelterre- Eichem. 7) Stedelijk zwembad Goedkeuring aankoop chloorgasinsta.iatie Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeurng voor waarden. 8) Waterleiding Goedkeuring uitbreidingswerken in de Onderwijslaan. 9) Goedkeuring uitbreiding waterleidingsnet Scho ne Veldstraat te Meerbeke. 10) Onderhoud buurtwegen Herstellen voegvul- ling betonverharding Goedkeuring eindafreke ning. 11) Wegenis en rioieringswerken aan buurtweg nr. 1 (Kasseide) te Lieferinge. Goedkeuring eind afrekening. 12) Verbeteringswerken in het verlengde van buurt weg nr. 29 (Nederwijk). Goedkeuring eindafre kening. 13) Goedkeuring erfdienstbaarheid van doorgang te Denderwindeke, Bosveld Vaststellen vergoe ding. 14) Nationale Landmaatschappij Uitrusting speel terrein te Ninove, sociale woonwijk Ter Duyst Goedkeuring. 15) B.P.A. Polderkwartier Goedkeuring verkave lingsplan stadseigendom Vraag om toelating tot openbare verkoop. 16) Kerkfabriek St.-Krstoffel te Pollare Plaatsing elektrische installatie in de kerk Uitbrengen advies over door de Kerkfabriek aangepaste be slissing. 17) Kerkfabriek O.-L.-Vrouw te Lieferinge Uitbren gen advies over het aanstellen van een ontwer per voor de restauratie van het orgel. 18) Stedelijke lagere- en kleuterschool Goedkeu ring aankoop schoolmeubilair Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeu ring voorwaarden. 19) Voorstel van dhr. Norbert Coppens tot vevanging van de betonnen verlichtingspalen door een meer aan het landschap aangepaste lichtbron op de Heirebaan te Denderwindeke tussen de hoek met de Rendestedestraat en de Stenen molen 25) Stedelijke muziekacademie Aanstelling van een tijdelijk leraar voor de cursus harmonie Aanvulling beslissing van 8 oktober 1981. 26) Stedelijke muziekacademie Aanstelling van een tijdelijk leraar slagwerk Aanvulling be slissing van 8 oktober 1981. 27) Stedelijke muziekacademie Aanstelling van een tijdelijk leraar voor de cursus notenleer Aanvulling beslissing van 8 oktober 1981. 28) Stedelijke muziekacademie Vaststelling aan- wervings- en bevorderingsvoorwaarden van het administratief personeel. 29) Terugbetaling telefoonkosten aan officieren van politie Goedkeuring. Over deze Raadszitting leest U een uitvoerig verslag in onze volgende nummers. Buggenhout - BBC Sandersput 58-55. Een zeer slechte start van BBC Sandersput, mede door het feit dat Lievens niet in zijn beste dag was, bracht ons reeds vrij vlug op een achterstand van 16 punten. Een sublieme De Bisschop kon met enkele rake afstandsshots enigszins de schade be perken, maar de rust werd ingegaan bij de stand van 34-23. Na de pauze konden we ons wat herpakken daar Van Liedekerke zijn goede doen had weerge vonden, en konden we terugkomen tot 4 punten met nog 2 minuten te spelen. Ondanks een pressing moest we nog nipt het onderspit delven, en verloren aldus twee kostbare punten. Zondag 24 januari alweer een topper van for maat, nu tegen de leiders van de rangschikking, Witte Sterren Gent, in het stadspark te Ninove. Reserven te 14 uur - 1ste ploeg te 15.30 uur. Puntendeling Vandenaute 17, De Bisschop 16, Van Liedekerke 10, Impens 8, Lievens 4, Debbaut en Cailens 0. Reserven Buggenhout - BBC Sandersput 61-42. Puntendeling Cailens 15, Debbaut 14, Impens 5, De Jonge L. 4, De Jonge G. 4, Wasteels en Van Liedekerke 0. Vorige zaterdag begon groep 1 met het bouwen van hun mini(-atuur)stad. Groep 2 startte met bewegen op muziek of het verkennen van de mogelijkheden en de grenzen van hun lichaam via eenvoudige bewegingsspelletjes en groepsdansjes. GEHEIME ZITTING: Groep 3 zette zich ingang met het maken van het verhaal voor het marionettespel en het maken van de koppen voor de marionetten. Aan deze drie projekten wordt er toekomende zaterdag verder gewerkt. 6) Het aantal borden en kiosken dient min of meer in verhouding tot het aantal inwoners te staan en rekening houdend met het plaatselijk verenigings leven. Nu is er hier en daar een wanverhouding. Ik vraag daarom 100.000 F voor de begroting 1982, dit is nog geen derde van het krediet van vorig jaar. Met meer borden en minder kiosken bij te plaat sen, kan men zo mogelijks nog de helft aanplakmo- gelijkheden bijcreëren. Dhr Timmermans We zullen eerst eens na gaan wat de reeds uitgevoerde aanplakmogelijkhe- den opleveren. De gewone en buitengewone begroting 1982 wordt goedgekeurd met 15 stemmen tegen 10 (C.V.P. en V.U.). 20) Indienen van een verzoek bij de bevoegde over heid, strekkende tot het verlenen van de ambts eretitel van burgemeester. 21) Stedelijke muziekacademie Aanstelling van een tijdelijke leerkracht voor de cursus samen zang. 22) Stedelijke muziekacademie Aanstelling in vast verband van een op proef aangestelde leer kracht voor de cursus toneel. 23) Stedelijke muziekacademie Aanstelling van een tijdelijk leraar voor de cursus viool Aan vulling beslissing van 8 oktober 1981. 24) Stedelijke muziekacademie Aanstelling van een tijdelijke lerares voor de cursus samenzang en notenleer Aanvulling beslissing van 8 ok tober 1981. De piusgroep doet verder met de opknap en het herinrichten van hun lokaal. Het Vredesboek toneelprojekt voor de woens dagavond vordert traag maar zeker, hieraan wordt op komende woensdagavond door 11 tot 15-jarigen vanaf 18 tot 20.30 uur verder gewerkt. Door omstandigheden start onze kursus toneel op 24.1.82 inplaats van 17.1.82. Inschrijven en inlichtingen kun je nog steeds bekomen in het jeugdatelier zelf of telefonisch op nr. (054) 500997 (na 18 uur). Deze kursus loopt ver- def op zondag 31.1, 7.2 en 14.2.82, en gaat door in de zaal boven de Stedelijke Bibliotheek, Dreefstraat 16 Ninove, vanaf 13.30 tot 18 uur.

Denderklok | 1982 | | pagina 10