2 DE DENDERKLOK STEDELIJKE MUZIEKACADEMIE NINOVE DAVIDSFONDS - Afdeling MEERBEKE DE ARRONDISSEMENTS COMMISSARISSEN HET GEVAARLIJKE KRUISPUNT DEN OS TE NINOVE K.A.V. NINOVE stellen dat dit verkeer te eenzijdig gericht is geble ven op de auto. De auto was de draaischijf van het verkeer en hij zal het ook blijven want daarvoor is zijn roeping, of men het nu wil of niet, te groot. Niemand, ook de groene jongens niet, kunnen eco nomie en transport laten draaien op fietspedalen. Het onvoldoende schoolrapport heeft echter te ma ken op het verwaarlozen van de rechten van de fiet sers en de voetgangers, met de verstrikte ruimtelijke ordening of liever wanordening met heel wat prutsdammen en veelkleurige timmerlieden. Het on voldoende heeft ook te maken met de leefbaarheid van de woonwijken, het zwaar doorgaand verkeer in de stadskernen, de parkeerproblematiek en last bot not least het toenemend aantal ongevallen met bromfietsers en fietsers, vooral jongeren. Wie moet in feite de hand uit de mouwen ste ken? Vanzelfsprekend is dat iedereen die er maar enigszins kan toe bijdragen. Elk van ons door wat meer een heer of dame in het verkeer te zijn, door wat meer voorzichtigheid, wat minder onnodige risi co's, wat meer aandacht voor de minder bescherm den in het verkeer. De nationale overheid, de deel- regering die verantwoordelijk is geworden voor de ruimtelijke ordening, en de provincieraad kunnen heel wat doen om de ruimtelijke ordening uit de impasse te halen, de bestaande rijkswegen en expreswegen veiliger en aangepaster voor voetganger en fietser te maken. De leefwereld van de fietsers, bromfiet sers en de voetgangers is echter deze van de ge meente. wiens verantwoordelijkheid voor het verkeer dan ook het grootst is. Het is tijd dat de gemeente en die heet hier Ninove haar verantwoordelijkheid ten volle op neemt. Het is zeker niet gemakkelijk werken als men bijvoorbeeld kan vaststellen dat nationale diensten verkeerstekens plaatsen of wegnemen zonder voor afgaandelijk overleg. Het is echter voor de gemeente een reden te meer om op haar rechten te staan. De verkeersproblematiek moet naar de gemeente worden toegehaald en er niet van weg. Als vertrek punt zou een verkeersdeskundige in de gemeente een algemeen verkeersplan moeten opstellen met alle betrokken partijen de gemeentelijke overheid, de politie, de middenstand, de buurtbewoners, de handelswijken, de marktkramers,... Wordt het bij voorbeeld niet dringend een noodzaak dat bepaald zwaar en gevaarlijk verkeer uit de stadskern wordt gebannen. Wie kan daar tegen zijn? Er wordt ook vaak veel gegoocheld met het «verkeersarm» maken van stads- en dorpskernen... omdat ze «hun sociaal-culturele functies beter zou den kunnen uitoefenen». Het is allemaal mooi maar in de praktijk komt er weinig van terecht. Verkeers- vertragende maatregelen zoals snelheidsbeperkin gen worden ze wel gerespecteerd? stoplichten, wegversmallingen en drempels kunnen als maatre gelen op zich weinig doen. Er zijn echter heel wat mogelijkheden ais ze worden benut bij projecten van stads- en dorpskernvernieuwing waar wij nog steeds op wachten. Het openbaar vervoer in het Ninoofse, een ty pisch pendelgebied, is zeker niet ideaal. Op dat vlak zijn wij spijtig genoeg aangewezen op de nationale goodwill. De promotie voor het openbaar vervoer, zeker voor dat van de bussen, is nochtans iets dat haalbaar is voor de gemeente, al dan niet in samen werking met de lokale busmaatschappijen. Hoeveel burgers en... gemeenteraadsleden zouden niet on wetend zijn over de bestaande buslijnen, hun stop plaatsen en de frekwentie van de lijnen? Is er in een stad met een belangrijke schoolfunctie waar duizen den jonge scholieren dagelijks komen en gaan geen extra aandacht nodig voor de jonge fietsers die in hele peletons de stad in en uit rijden en op gevaar lijke plaatsen de ring moeten oversteken? In een prioriteitsprogramma voor fietsenpaden moet spe ciaal de aandacht worden gegeven aan de toegangs wegen voor de fietsende scholieren en de kritieke oversteekplaatsen. Nu het nog enigszins op tijd is moet dan toch ook eens grondige analyse worden gemaakt van de verkeers- en schoolprobiematiek in het Polderkwar tier waar zich twee grote scholen en het administra tief centrum ontwikkelen. Het is duidelijk dat de vei ligheid van de schoolgaande jeugd zonder meer zal moeten primeren op de snelle «drive-in» van N.P.P. 1 (Ninoofs Prestige Project nr. 1). Ook de voetgangers, en dat is niet alleen de schoolgaande jeugd, verdienen meer aandacht. In Ninove rondkuieren in licht aangeschoten toestand is gegeven de toestand van bepaalde voetpaden bij zonder gevaarlijk geworden. Dat de minder-validen een verbeterde beweeglijkheid kregen door aange paste oprijstoepen moeten wij allemaal toejuichen... zolang er geen nieuwe telefooncel, elektriciteitspaal of gewoonweg een te smal voetpad in de weg staan. Nogmaals, heel wat van die maatregelen kunnen pas tot hun recht komen wanneer de structurele maat regelen die zijn vereist effectief worden genomen. Het herzien van een rooilijn veronderstelt onteigenin gen en daar is politiek ook moed voor nodig. Het verkeer is een gebied waarop de meesten van ons nog te weinig gedisciplineerd zijn. Het komt er op aan enerzijds een reeks maatregelen te nemen die deze bijna natuurlijke slordigheid heipen opvan gen, anderzijds moet de moed worden opgebracht door de politie en de gemeenteverantwoordelijken die achter hen staan om zonder willekeur en zon der puriteins te worden kordaat op te treden. Het verkeersleefmiiieu is zeer belangrijk. Het kan het leven mooi maken maar het kan het ook tot een sleur maken. Veiligheid van het verkeer is slechts één aspect ervan maar het is er dan ook wel een van ievens-beiang. De verantwoordelijkheid van de gemeente hiervoor moet totaal en onherroe pelijk zijn. Wij hopen dan ook op een goede engel bewaarder voor de gemeente als straks het nieuwe kruispunt wordt opengesteld aan «Den Doorn», met of zonder werkende verkeerslichten. Een gewaar schuwd politieker is er twee waard SYMFONISCH CONCERT. Op dinsdag 27 april 1982 te 19.30 uur zal in de stedelijke sporthal te Ninove een groot symfonisch concert doorgaan met de medewerking van het or kest van het Koninklijk Muziekconservatorium van Gent, uit de direktieklas van de heer J. Valach. Op het programma een werk van de Belgische toondichter Francois Glorieux voor koperblazers, slaginstrumenten en piano met als solist Peter Rit- zen. De symfonische variaties voor orkest en piano van Cesar Franck met als soliste Luh-Chyou-Lin. Van Ludwing Von Beethoven het 1ste deel van de Ve symfonie en verder nog vier dansen voor orkest van Anton Dvorak. Dit concert wordt gedirigeerd door de heer Willy Wijnant, directeur van de Stedelijke Muziekacademie van Ninove. De toegang voor het publiek is gratis. EN JEUGDCLUB DANSANA organiseren een gespreksavond met Geneesheer Dr. J. DELOOF die een voordracht zal houden over vragen die ieder van ons aanbelangen wat is de huidige situatie op kernwapengebied? hoe is het zo ver kunnen komen? hoe worden we daarover geïnformeerd? wat is zo gevaarlijk aan deze toestand? wat is de uitwerking van een atoomexplosie op ons menselijk lichaam? wat kunnen we doen als we geloven in de Vrede? Plaats lokalen van Jeugdclub Dansana, Sint- Berlindisstraat, Meerbeke. Datum vrijdag 23 april om 20.30 u. Alle geïnteresseerden zijn van harte welkom! Ze hebben een afvaardiging gestuurd naar de bevoegde minister om de aandacht te vestigen op hun ambt. Voortijds waren de arrondissementscommissa rissen bevoegd om de voogdij uit te oefenen over gemeenten van minder dan 5.000 inwoners. De overgrote meerderheid der gemeenten van minder dan 5.000 inwoners verdwenen door de fusie van de gemeenten. Het nut van het ambt van arrondissementscom missaris werd aldus in vraag gesteld. De opeenvolgende regeringen blijken hiervan bewust geweest te zijn, vermits ze zich onthielden tot nieuwe benoemingen van nieuwe arrondisse mentscommissarissen over te gaan. We zijn benieuwd om na te gaan welke moed de regering zal opleveren in deze kwestie en welke flauwe redenen er gebeurlijk zullen voorgeschoteld worden in voordeel van het behoud van dit ambt. Het behoud van dit ambt is noch min noch meer een bijdrage tot het leven boven zijn stand door de Staat. Aan de afschaffing van dit ambt zijn niet te versmaden besparingen verbonden en, gelet op het beperkt aantal arrondissementscommissarissen, bit ter weinig risico voor sociale strubbelingen en mar sen naar Brussel. In verband met het kruispunt «Den Os» stelde een Volksvertegenwoordiger volgende parlementaire VRAAG aan de betrokken Minister Op rijksweg nr. 9. grondgebied Ninove, kruis punt «Den Os», staat er sinds maanden signalisatie waarvan de knipperlichten stuk zijn. Waarom blijft deze signalisatie staan? Waarom wordt het kruispunt niet verder afgewerkt? Het is er 's avonds zeer gevaarlijk. Het ministerieel ANTWOORD luidde als volgt Ingevolge zijn vraag heb ik de eer het geachte lid mede te deien dat de knipperlichten waarvan spra ke de werfsignalisatie betreffen van ae herinrichtings werken van het kruispunt De Os te Ninove en ge plaatst werden door de aannemer belast met deze herinrichtingswerken. Deze werfsignalisatie wordt geregeld door mijn diensten nagezien en de aannemer werd gewezen op de aangeklaagde toestand in verband met de knipperlichten en deze werden dan ook in orde ge bracht. Wat de verdere afwerking van het kruispunt be treft, moet ik eveneens vaststellen dat de aannemer na de vorstperiode slechts met geringe aktiviteit de werken heeft hernomen. De contractuele uitvoeringstermijn loopt echter nog tot einde juli 1982. Zaterdag 24 april 1982 Moederfeest voor al onze leden en hun echtgenoot. Om 17.30 uur speciaal verzorgde Eucharistie viering voor al onze levende en overleden K.A.V.- leden en hun familie. Daarna in «Ons Huis» om 19 uur stipt aanvang van het Moederfeest. U bent van harte welkom I x x x Op zaterdag 1 mei 1982 bedevaart naar Bevin gen. Vertrek aan «Ons Huis» om 14 uur stipt. Om 16 uur Eucharistieviering in de kapel te Be vingen. Wij verwachten U, Mevrouw, met gans uw gezin, op zaterdag 1 mei te Bevingen. Tot dan.

Denderklok | 1982 | | pagina 2