10 DE DENDERKLOK DAViDSFONDS - Afdeling MEERBEKE DAVIDSFONDS - DENDERWINDEKE INFO-DAGEN STUDIETOELAGEN GEMEENTERAADSZITTING ZONDAG 6 JUNI 1982 WANDELING DOOR NEIGEMBOS onder de lei ding van Roger De Sterck (Boswachter). Vertrek aan de kapel van Bevingen om 14u.30. ledereen welkom nodigt U uit op haar PINKSTERBEDEVAART, zondag 30 mei, naar de kapel van BEVINGEN. Programma: Vertrek te 14u.30 stipt aan de kerk te Dender- windeke. Biddend en mediterend leggen we deze t ocht te voet af naar de kapel te Bevingen. Te 15u.30 Eucharistieviering, voorgegaan door E.H. Meuleman, pastoor te Denderwindeke. Omstreeks 16 u. geleide natuurwandeling in het Neigembos door dhr. Roger De Sterck (Idegem), beheerder van waters en bossen. Bij goed weder pik- nik in bos of weide. Eten meebrengen, wij zorgen voor drank. Einde wandeling voorzien tussen 17u.30 en 18 u. We komen dan terug naar de kapel van Bevingen. U moet niet ingeschreven zijn. Wie meegaat naar de IJZERBEDEVAART op zon dag 4 juli laat zich vóór 20 juni inschrijven bij de leden van het Davidsfondsbestuur, de chiroleiding en de volksdansgroep Sirkel. Vertrek aan de kerk te Denderwindeke om 7 u. Terug rond 2 Ou. Deelname in de onkosten autobus 170 F. WATER EN HET LEEFMILIEU De Dender, regenwatergebruik, WATERZUIVERING in landelijke gebieden (inzonderheid het Denderbek- ken) op VRIJDAG 4 en ZATERDAG 5 JUNI, in de bovenzaal van de Stedelijke Bibliotheek, Dreefstraat 16 te Ninove. Op vrijdag 4 juni om 19u.30 voordrachten door K. De Brabander (hoofd afdeling Water van het I.H. E.) en A. Van Der Beken, prof. aan de V.U.B. Aan beide sprekers is gevraagd voor een niet-gespeciali- seerd publiek de huidige toestand inzake waterver ontreiniging en waterzuivering van het Denderbekken te komen toelichten. Mis deze unieke voordrachten niet Tegelijkertijd loopt er in dezelfde zaal een ten toonstelling over Water en het Denderbekken. Aan deze tentoonstelling verleent het Ministerie van Volks gezondheid zijn medewerking. Deze tentoonstelling is bedoeld voor een ruim publiek van jong tot oud. Ze is open op vrijdag 4 juni van 14 tot 23 uur en zaterdag 5 juni van 10 tot 18 uur. Zaterdag om 11 en 15 uur zal er eveneens een diamontage over de Dender te zien zijn. Wie uit de eerste hand wil weten wat er met de Dender aan de hand is, mag deze Info-Dagen niet missen. Inkom gratis. Deze info-dagen worden georgani seerd door de Werkgroepen Leefmilieu van Geraards- bergen en Ninove. De Staat verleent niet terug te betalen studie toelagen voor studies in het secundair en in het hoger onderwijs. Bij de vaststelling van het bedrag wordt onder meer rekening gehouden of het om een uitwonend, een thuiswonend en ai dan niet pen delende leerling of student gaat. Voorwaarden zijn verder dat de leerling of stu dent voldoende studieresultaten behaalt en dat het inkomen van de ouders (soms van de student) be paalde grenzen niet overtreft. De aanvraag moet gebeuren vóór 31 oktober dat het school- of academiejaar voorafgaat bij het pro vinciebestuur waarin de school gelegen is, (secun dair onderwijs) en bij de Dienst voor Studietoelagen, Koningstraat 138, 1000 Brussel i.v.m. hoger onder wijs. jVEK EHNIchtTl ie FDE KONINGSSCHEUT. Na de ontvangst ten huize van voorzitter Jozef Couck vertrokken 23 schutters stoetsgewijs bij trom geroffel naar het Doornterrein. Het was 17 uur en zonnig weder toen de strijd voor de koningstitel op zondag 16 mei een aanvang nam met drie scheuten voorbehouden aan de aftre dende koning Ben Van Brantegem. Met hun eerste pijl raakten Paul Baeten, Robert Blaton en Paul De Cock het koningsbrood. Bij de aanvang van de tweede schietbeurt schoot Ben Van Brantegem de eerste pijl door de reuze mastelle. De Kapitein deed het beter want hij schoot een vierde van het brood naar beneden. Tijdens de derde ronde bombardeerden Theo De Vis, Robert Blaton, Jozef Couck, Henri Waegeman, Victor De Clercq en Hervé De Witte op hun beurt de ge schonden koningskoek. De vijfde ronde bracht ons broodscheuten van Herbert Herregodts, Robert Blaton. Jan Couck, Albert Covens, Kapitein Paul Wattez, Hervé De Witte, Peter Van Brantegem en Maurice Van Heghe. In de vol gende schietbeurt werd er best geschoten door Al- bert Covens, Henri Waegeman, Paul Wattez, Victor De Clercq, Hervé De Witte, Paul De Cock, Maurice Van Heghe, Herman Van Der Haegen, Peter Van Bran tegem, Theo De Vis, Ben Van Brantegem, Koen Ho ve, Robert Blaton, Paul Guy Gerald en Jan Couck. Tien ronden lang was de vogel op sommige ogenblikken zichtbaar. Het was uiteindelijk het jong ste lid, Hervé De Witte, die tijdens de 18de ronde de vogel juist op de borst trof en onder gejuich der aanwezigen koning van het jaar 1982 werd uitge roepen. Onder de aanwezigen bemerkten we Willy De Dobbeleer, Jozef Moeremans en Luc Berlengée. Proficiat Koning Hervé De Gemeenteraad van Ninove vergaderde op donderdag 27 mei en behandelde in openbare zitting de volgende dagorde 1) Goedkeuring aangaan van lening ter betaling der onteigeningen gedaan voor de aanleg van een koliektor vanaf de Graanmarkt naar het water zuiveringsstation. 2) Goedkeuring aangaan van lening ter financie ring van de aanleg van parkeerplaatsen in de F. Tavernestraat te Ninove. 3) Kerkfabriek St.-Margriet te Neigem Uitbren gen advies over het voorstel tot wijziging aan de goedgekeurde begroting 1982 Aanvraag nr. 1. 4) Kerkfabriek O.L.Vr.-Hemetvaart te Ninove Uit brengen van advies omtrent de beslissing tot verdaging van de vervaldag van vast beloofde toelagen voor restauratiewerken aan het kerk orgel. 5) Nationaie Maatschappij der Waterleidingen Aanpassing kapitaal voor het financieren van niet-industriële gebouwen Intekening op bij komende aandelen. 6) Belasting op de bardien(st)ers Herziening. 7) St.-Pieterskerk doopkapel te Ninove/Meerbeke Dringende beveiligingswerken Advies. 8) St.-Pieterskerk Ninove/Meerbeke Dringende beveiligingswerken tegen diefstal en brand Advies. 9) Pastorij der St.-Pieterskerk te Ninove/Meerbeke Dringende beveiliging tegen diefstal Ad vies. 10) Aanleg 70 kV-lijn Ninove-Geraardsbergen Hoogspanningslijn Wegvergunning Advies. 11) IJzelbestrijding Aankoop silozoutstrooler Goedkeuring Vaststelling wijze van gunnen opdracht Goedkeuring voorwaarden. 12) IJzelbestrijding Aankoop van twee silo's voor dooizouten Goedkeuring Vaststellen wijze van gunnen opdracht Goedkeuring voorwaar den en budgettaire inschrijving. 13) Politie van het wegverkeer Advies in verband met het uitbreiden van de driekleurige llchtsig- naiisatie ter hoogte van het kruispunt Den Os - rijksweg nr. 9 en 55. 14) Goedkeuring uitbreidingswerken waterieidings- net in Hofstad te Okegem. 15) Goedkeuring uitbreidingswerken aan het water- leidingsnet langsheen Herlinckhovestraat, Lan- gemuren, Gentse- en Elnonestraat te Ninove Goedkeuring. 16) Uitbreiding waterleidingsnet te Appelterre- Eichem, B ree weg Goedkeuring. 17) Uitbreidings- en aanpassingswerken aan het wa terleidingsnet langsheen de Vanderschueren- straat te Nederhasselt Goedkeuring. 18) Brandweerarsenaal Ninove Sanitaire Installa tie Goedkeuring eindafrekening. 19) Verbeteringswerken aan buurtweg nr. 29 (Ne- derwijk) te Ninove Goedkeuring aangepaste eindafrekening. 20) Waterloop nr. 5.129 (Kabbeek) te Aspefare Goedkeuring aankoop in der minne om reden van openbaar nut. 21) Verbeteringswerken aan waterloop 5.093 (Paar- debeek) en buurtwegen nrs. 17 en 22 (deel) te Outer Goedkeuring onteigeningsplan en -tabel der grondinnemingen Vaststellen ver goedingen. 22) Restauratiewerken aan voetgangersbrug over de Dender te Poilare Goedkeuring voorontwerp Aanvraag om toelagen. 23) Oprichting nieuw stadhuis te Ninove Defini tieve goedkeuring aangepast ontwerp voor de technieken, telecom./signalisaties Vaststellen wijze van gunnen der opdracht Goedkeuring voorwaarden. 24) Oprichting nieuw stadhuis Eventuele beden kingen en voorstellen i.v.m. de bouw van het stadhuis. 25) Stedelijke muziekacademie Wijziging van het administratief kader. 26) Aanvullend reglement op de politie van het weg verkeer Plaatsing parkeermeters Stadswe gen. 27) Voorstel van dhr. U. Verekens tot het goedkeu ren van een motie tot het atoomvrij-verklaren van het grondgebied der stad Ninove. 28) Vraag van Mevr. De Kegel tot het goedkeuren van een motie tot het uitroepen van het grond gebied van Ninoye tot atoomvrije zone. 29) Vragen van dhr. Baro i.v.m. a) de uitvoering van rijksweg nr. 80, Geraards- bergen- Aalst; b) het symfonisch concert in de sporthal op 27 april 1982; c) het protest tegen de verhaalbeiastingen; d) het gebouw «cafetaria»» in het nieuw stadhuis GEHEIME ZITTING: 30) Stedelijke lagere- en kleuterschool Tijdelijke aanstelling van een onderwijzeres. 31) Stedelijke lagere- en kleuterschool Aanstel ling van een tijdelijke kleuterleidster. 32) Stedelijke lagere- en kleuterschool Tijdelijke aanstelling van een onderwijzeres. 33) Stedelijke lagere- en kleuterschool Tijdelijke aanstelling van een onderwijzeres. 34) Stedelijke technische- en beroepsieergangen Aanvaarding ontslag van een vastbenoemd le raar. 35) Stedelijke vrijwillige brandweer Aanvaarding ontslag van een brandweerman. 32) Stedelijke vrijwillige brandweer Aanvaarding ontslag van een brandweerman. 37) Nationale Maatschappij der Waterleidingen Vervanging stadsafgevaardigde. Over deze Raadszitting leest U een uitvoerig verslag in onze volgende nummers.

Denderklok | 1982 | | pagina 10