Z.E.H. DEKEN (tel. 33 20 25) E.H. BAETENS (tel. 33 14 67) E.H. VAN CLEEMPUTTE (tel. 32 19 71) WACHTDIENST APOTEKERS 10 DE DENDERKLOK EEN OPENBARE.. DIENST??? B.P.A. BURCHTDAM Co KAATSCLUB EENDRACHT NINOVE NINOVE IN 'T STAATSBLAD TEWERKSTELLING BASKET - BAL - NIEUWS Apoteek VAN GYSEGHEM - Tel. 33 37 80 Brusselstraat 63 Ninove WACHTDIENST DOKTERS: D rHove - Tel. 33 09 10 Graanmarkt 47 - Ninove WACHT ELEKTRICITEITSDIENST (054) 41 30 01 We hebben de tijd nog gekend dat de post twee maal per werkdag en toen waren er zes plus de zondag ten huize besteld werd. De brievenbestelling van de zondag heeft er het eerst bij ingeboet, zonder dat iemand er hinder van ondervond. De tweede bestelling van de werkdagen die tenslotte weinig om het lijf had sneuvelde ook zonder noemenswaardige reacties vanwege het pu bliek. Nu moet de zaterdagbestelling er ook aan ge loven. Dit zou weinig reacties uitlokken moesten de posterijen een openbare dienst zijn die belangrijk fungeert. Maar we zijn er ver. zeer zeer ver af. De oorzaak is dóódsimpel SOMMIGE perso neelsleden zijn zich niet bewust dat ze ten dienste zouden moeten staan van het publiek. De mentaliteit is anders de dienst is er niet voor het publiek, maar het publiek is er voor de dienst. Is het bepaaldelijk gepermitteerd dat de post, in volle stadskom, besteld wordt einde voormiddag, meestal na 11 uur Wel, dat bestaat nog te Ninove. 't Is daarom dat bepaalde wijken niets zullen inbrengen tegen ie volledige afschaffing van de post bestellingen ten huize. De betrokken inwoners zullen zelf wel hun post gaan afhalen naar de Dreef. Met zelfbediening kan het niet anders dan beter. Is het bepaaldelijk ook gepermitteerd dat om een aangetekende verzending te kunnen doen er eerst moet aangeschoven worden om een verzen dingsformulier te bekomen aan de winketten, en dat na invulling ervan opnieuw moet aangescho ven worden voor het indienen van de verzending Ook dat bestaat nog te Ninove. Met een greintje inbeeldingsvermogen en een atoom goede wil zou de posterijdienst moeten weten dat het ter beschikking stellen van enkele formulie ren een service is die zou gewaardeerd worden. A.D.R. In de vergadering van 27 mei 1982 van de Se naat werden mondelinge vragen gesteld aan de Re gering over Gewestplannen. Hieronder vragen en antwoord. XXX De Heer Van Ooteghem Ik heb er vorig jaar op gewezen dat kabinetsleden van de staatssecreta ris voor streekeconomie in 1977 gewestplannen bij het departement van openbare werken hebben weg gehaald om deze bij te werken. Uit het onderzoek van het Hoog Comité van Toezicht is gebleken dat er inderdaad met de gewestplannen werd geknoeid. Is het juist dat in het kabinet van de staatssecretaris een cel wer.d opgericht die het werk van de adminis tratie overneemt? Werden door de staatssecretaris of door leden van zijn kabinet inderdaad wijzigingen aan gewestplannen aangebracht Stemmen zulke praktijken overeen met de sereniteit die bij de be handeling van dergelijke delicate materies past? Is het juist dat het onderzoek van het Hoog Comité van Toezicht heeft uitgewezen dat uit sommige ge westplannen groene stukjes werden weggeknipt en vervangen door rode? Is het juist dat het Hoog Co mité van Toezicht heeft vastgesteld dat de staats secretaris nu nog arbitraire beslissingen treft die een schending betekenen van de gewestplannen? Welke maatregelen worden door de regering over wogen? XXX Mevr. D Hondt-Van Opdenbosch, staatssecreta ris voor posterijen, telegrafie en telefonie. Namens de eerste minister deel ik het geacht lid mee dat het Hoog Comité van Toezicht in opdracht van de ge rechtelijke overheden met een onderzoek terzake belast werd. In die omstandigheden is het niet mo gelijk inlichtingen te verschaffen noch over de stand van het onderzoek, noch over de aard, of de omvang ervan. Drie punten op zes was het doel voor dit week end en we hebben ze behaald. Positief dus maar eigenlijk ontgoochelend want er heeft weeral méér ingezeten. Om in herhaling te vervallen. In Saint-Servais domineerden we gans de partij. Jacquard en Dejonge waren in hun dagje. De thuis ploeg kiampte eichter stevig aan. Verdiende zege dus, maar niet van een ieien dakje. Ruststand 4-8. Eindstand St.-Servais - Ninove 12-15. Tegen Braine hebben we nooit de illusie ge wekt een gemakkelijke overwinning te kunnen be halen. Het werd eerder een nek-aan-nek race waarbij we op het einde nog aan het kortste eind trokken. Maar ja, een ploeg die de zege «weggeeft» na met 14-12 geleid te hebben speelt duidelijk slecht. En er werd weer een karrevracht mauvaises geleverd. Niet moeilijk dus voor de tegenstanders maar daar hoeven zij zich geen zorgen over te maken. Eindstand Ninove-Braine 14-15. Programma voor het weekend: Zondag 13 juni Gembloux - Nnove. In het Belgisch Staatsblad van 25 mei verscheen het besluit van 17 maart 1982 van de Vlaamse Exe cutieve houdende bepaling van de samenstelling van de kabinetten van de gemeenschapsministers. Het kabinet van de Gemeenschapsminister be staat uit kabinetschef adjunkt-kabinetschef adviseurs of opdrachthouders attaché's personeelsleden voor het uitvoeringswerk (kamerbewaarders en autobestuurders inclusief) telefonisten, werklieden, schoonmaaksters en concierge Hetzij in totaal voor één kabinet 1 1 3 2 30 Nr 101 dd 27.5.82 De beslissing van 10 december 1981 waarbij de gemeenteraad van de stad Ninove de stedelijke per soneelsformatie in verband met het stedelijk sport centrum wijzigt werd goedgekeurd bij besluit van de Gemeenschapsminister van ondergeschikte be sturen en gesubsidieerde werken dd 10 maart 1982. Nr102 dd 28.5.82 Siaagde als 51ste van het vergelijkend examen van adjunct-inspecteur 2de klasse ten behoeve van het Ministerie van Sociale Voorzorg: Waltniel F.V.P. van Ninove. memorie Daar we 9 Gemeenschapsministers bezitten zo luidt de optelling kabinetschefs adjunkt-kabinetschefs adviseurs of opdrachthouders attaché's personeelsleden voor het uitvoeringswerk (kamerbewaarders en autobestuurders inclusief) Hetzij in totaal voor 9 kabinetten 9 9 27 18 270 333 Plus het leger telefonisten, werklieden, schoon maaksters waarvan het effectief noch bepaald noch beperkt werd. Volledigheidshalve plus 9 conciergen, behou dens gevallen van «samenwonen» van twee of meer Gemeenschapsministers in één zelfde gebouw. Een efficiënte bestrijding van werkloosheid. Slaagde ais 101ste het vergelijkend examen van nachtwaker (rang 40) Vander Poorten W.R.P., Ni nove. Nr 104 dd 2.6.82 Bij besluit van de Vlaamse Gemeenschapsminis ter voor Ondergeschikte Besturen en Gesubsidieerde Werken dd 5 april 1982 is vernietigd het besluit dd 30 december 1981 van de provinciegouverneur van Oost-Vlaanderen houdende goedkeuring van de be slissing dd 10 december 1981 van de gemeenteraad van Ninove tot heffing van een belasting op de bar- diensters. Nr 106 dd 4.6.82 M. De Smet B.F.M., Appelterre, komt als 56ste voor in de rangschikking van de geslaagde kandida ten voor het vergelijkend examen voor geschoolde werklieden B - onderhoud van gebouwen - gang 42. Nr 107 dd 5.6.82 De aandeelhouders der n.v. De Nieuwe Indus triële en Commerciële Maatschappij voor Europese Bemeubeling «Sicame» te Ninove worden uitgeno digd ter gewone algemene vergadering van 15 juni. De algemene vergadering van de definitief en voorlopig aanvaarde schuldeisers in de faling n.v. Installux-Boston, Nedrwijk-oost 278 te Ninove wor den opgeroepen op 17 juni. Tornooi De Witte Roos St.-Pieters-Leeuw. BC Pajot Lenik BBC Sandersput 30-47. De drukkende hitte was er oorzaak van dat BBC moeilijk ios kwam, zodat de rust bereikt werd met de schamele stand van 16-12. Na de hervatting, met een totaal uitgebluste Lievens op de bank kwamen we meer en meer in het spel, en lieten tevens on middellijk de gastheren ter plaatse om door te stoten naar de finale. Puntendeling Van Crombruggen 10. Impens 8, Lievens 8, Van Liedekerke 8, De Bisschop 7, Was- teels en Glazemackers 2. Finale BBC Haile BBC Sandersput 59-56. Terug een zeer slechte start en een falende Lievens waren er de oorzaak van dat we aan de rust op een bijna onoverkomelijke achterstand ge plaatst werden 35-22. De tweede helft werd aangevangen in een ge wijzigde opstelling, de ploeg draaide terug en er werd opnieuw menigmaal gescoord, zodat we BBC Halle ter plaatse lieten trappelen en resoluut de leiding overnamen met nog 10 minuten te spelen. Daarna werd het een gelijkopgaande match, maar toen op 3 minuten van het einde Glazmakers en De Bisschop uitvielen met 5 fouten, was het beste er af en moesten we toezien hoe Halle op de valreep de zege naar zich kon toehalen. Puntendeling impens 19, Lievens 15, Van Lie dekerke 12, De Bisschop 8, Wasteels 2, Glazemakers en De Jonge G. 0. Tijdens het weekeinde van 13 juni Tijdens het weekeinde van 13 juni 37

Denderklok | 1982 | | pagina 10