e zin o\^s2e Raad szïtting REEDS DE EERSTE SCHERMUTSELINGEN Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 28 januari 1983 VAN 17 JANUARï 1983 Moet er nog gas zijn?... Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 55. 4) Goedkeuring aangaan lening ter vereffening van het stadsaandeel in de verbeteringswerken aan buurtweg nr. 1 (Roeseiarestraat) te Aspe- lare en te St.-Antelinks (Herzele). Dhr Torrekens Het gaat om een lening van 358.000 F terugbetaalbaar over 20 jaar. Algemene goedkeuring met 31 stemmen. Verbeteringswerken aan buurtweg nrs. 1-4 (Eichemstraat) te Appelterre-Eichem Goed keuring eindafrekening. Dhr Durant De eindafrekening van deze wer ken bedraagt 24.574.485 F. Algemene goedkeuring met 31 stemmen. 6) Verbeteringswerken aan buurtweg nr. 22 (Kol- lestraat) te Outer Goedkeuring ontwerp Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Durant Wij vragen U goed te keuren het ontwerp, de wijze van gunnen van de werken, het aanvragen van de vaste belofte van staatstoela- ge. het bestek ten bedrage van 1.451.625 F, het al dan niet aangaan van een lening tot dekking van het stadsaandeel. Mevr. De Kegel Hoe lang zal die weg in die slechte staat daar nog liggen Dhr Durant We doen ons best om daar zo spoedig mogelijk aan te verhelpen. Dhr Timmermans Het was niet meer nodig die zaak voor de gemeenteraad te brengen. Het toe passen van de spoedprocedure houdt alleen betoe laging in. Nu verliest ge tijd met het nog eens aan de dagorde te stellen. Mevr. De Kegel Voly het werk goed, Mr de Schepen. Dhr Durant Zeker. Algemene goedkeuring met 31 stemmen. 7) Kerkfabriek St.-Theresia te Ninove Uitbren gen van advies over de uitvoering van meerwer- ken aan de kerktoren. Dhr Desprets Wij vragen U gunstig advies te verienen voor de meerwerken ten bedrage van 359.518 F. Dhr Timmermans Jacques Welwillend heb ben we hier steeds werken aan gebouwen en ere diensten goedgekeurd. Graag zagen we de uit te voeren werken aan alle kerkgebouwen vervat in een 5-jarenplan zodat prioriteiten kunnen aangewezen worden. Al was het werk aan de St-Theresiakerkto- ren zeker noodzakelijk toch valt hier wel op dat bij een werk geraamd op 522.000 F nog 359.518 F aan méérwerken komen kijken. Algemene goedkeuring met 31 stemmen. 8) St.-Amanduskerk te Aspelare Goedkeuring P H I T H D I A Al principe tot uitvoeren van herstellingswerken C, L/ I I U r\ i M M L. aan de torenspits. Dhr Desprets We vragen U het principe goed te keuren om die werken uit te voeren en de grootst mogelijke toelage aan te vragen. Dhr Raes Waarom wordt voor dit werk geen beperkte aanbesteding uitgeschreven Dhr Desprets We vragen U alleen maar het principe voor de uitvoering van dit werk goed te keuren. Algemene goedkeuring met 31 stemmen. 9) Pastorij te Outer Goedkeuring herstellings werken. Dhr Desprets Met het schrijven dd. 5 juli '81 van de kerkfabriek St.-Amandus te ex-Outer werd gevraagd herstellingswerken uit te voeren aan de pastorij teneinde het opstijgend vocht aan de muren tegen te houden. De pastorij is stadseigendom. De werken werden na beperkte offerte-aanvraag toege wezen mits 90.000 F, BTW inbegrepen. Bij collegebesluit dd. 4 mei 1982 werd het op richten van een nieuwe gevel principieel goedge keurd. De herstelling zou uitgevoerd worden met gerestaureerde steen teneinde het esthetisch uit zicht te bewaren. Door onze Technische Dienst werd een ontwerp van de nieuwe voorgevel opgemaakt. Bij collegebeslissing dd. 8 juni 1982 werd de aan koop van 150 m2 gevelsteen (vlasbloesem - waal formaat) voor het uitvoeren van de herstellingswer ken goedgekeurd. De raming bedraagt 93.750 F BTW exclusief. De werken zullen uitgevoerd worden door de herscholing en de beroepsopleiding van de R.V. A. mits een uitgave van 23.835 F. De uitgaven voor deze werken zullen gedekt worden door eigen mid delen. Wij vragen U deze werken goed te keuren. Dhr Raes Eerst zou het werk uitgevoerd wor den met herbruikte stenen. Waarom werd dat qewij- zigd Dhr Desprets Het is een geklasseerd huis. Dhr Moens Het is niet geklasseerd. Dhr Desprets Ik bedoel dat het moet her steld worden met gerestaureerde stenen. Dhr Raes Waarom werden de stenen van het oude schoolgebouw niet herbruikt Dhr Desprets Omdat de voorraad uitgeput is. Dhr Raes Waarom die werken laten uitvoeren door de R.V.A. en niet door een onderneming na een beperkte prijsaanvraag Dhr Desprets Het is een vorm van inlevering. Dhr Raes Al de ene kant wilt ge besparen maar ge geeft meer uit door geen beperkte offerte- aanvraag te doen. Dhr Timmermans Jacques Die werken zijn allemaal al uitgevoerd en komen hier alleen nog ter bekrachtiging voor. Goedgekeurd met 28 stemmen bij 3 onthoudin gen (V.U.). Mevr. De Kegel We hebben ons onthouden omdat we geen werken aan de middenstand wensen te onttrekken. (Lees verder op pagina 2) Vele mensen zullen zich nog de polemiek van twee jaar terug herinneren rond de reorganisatie van de intercommunales. De socialisten o.l.v. Mare Galie streefden naar de oprichting van zuivere staats intercommunales. Hierbij stonden zij echter zo goed als alleen en werden gemengde intercommunales opgericht waarin publiek en privaat initiatief samen gingen. Sinds de reorganisatie verdwenen heel wat klei nere intercommunales en bleven er slechts enkele grotere over. De privé-partners zijn op zichzelf reeds reuzen: Ebes, Unerg, Intercom Distributie Noord... Zo is Intercom-Noord de privé-partner van vier intercommunales. Vooreerst zit zij samen met Unerg en Iverlek, de intercommunales die de gemeenten in het Zuiden van de provincie Antwerpen en een groot deel van Vlaams Brabant groepeert. Daarnaast is zij de enige privé-partner in Pligas (de intercommunale voor 26 Limburgse gemeenten) en Iveka (voor de Kempen en het Antwerpse). Tenslotte vormt zij sa men met Ebes de vertegenwoordiging van de privé- sektor in Intergem, de intercommunale van de ge meenten in de regio's Sint-Nikiaas, Dendermonde, Aalst, Ninove, Geraardsbergen en Zottegem. Zoals bekend hebben de intercommunales binnen hun eigen werkterrein het monopolie voor de elektrici teit-, gas- en kabeldistributie. In al deze instellingen wordt met de miljoenen gegoocheld zoals de brave burger omgaat met een briefje van honderd. Intercom Distributie Noord schat voor 1983 zijn investeringen in de elektrici- teitssektor op 1075 miljoen, deze voor gas- en TV- kabeldistributie op respektievelijk 671 èn 266 mil joen. Alles samen een goede twee miljard, in de informatienota voor de pers wordt, op een haast verontschuldigende toon, er aa- toegevoegd dat het niet meer die 3,5 miljard is .an 1^80 maar dat het toch nog wel is gegeven de geringe stijging van het elektriciteitsverbruik en de konkurrentie van de gas- aktiviteit. ledereen heeft waarschijnlijk wel reeds de advertenties in de krant gezien die voortdurend wij zen op de dalende prijs van de mazout... De investeringen in de elektriciteitsbegroting zijn nauw verbonden met de groei van de ekonomie en blijven dus een laag pitje (van één miljard). Op vallend is ook wel dat de heift van deze investerin gen bestaan uit hoogspanningskabels en kabines (245 miljoen) en aansluitingen (256 miljoen). Bij de gasinvesteringen heeft deze reuze-maat schappij het duidelijk moeilijker. De investeringen van 1983 halen nauwelijks nog het peil van 1978. Het verbeteren van de rendabiliteit krijgt nu nood gedwongen de voorrang op de uitbreiding van het net. Zowat de helft van de investeringen (280 mil joen) in 1983 zijn dan ook bestemd voor aanslui tingen. (Lees verder op pagina 2) d °laams

Denderklok | 1983 | | pagina 1