d vu e eZ\n Raadszitting EDIT ORIAAL Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 4 februari 1983 VAN 17 JANUARI 1983 ONGEZELLIGE ATMOSFEER EN ONGESCHAAFDE TAAL! Het wordt nooit meer als vroeger. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 16) Voorstel van dhr Timmermans Jacques tot wijzi ging van de dienstverlening aan de bevolking in de deelgemeenten. Dhr Timmermans Jacques We stellen voor dat er terug aan dienstverlening zou worden gedaan. Deze die nu de stempelcontrole doet weigert nog langer vuilniszakken te verkopen omdat hij het niet verantwoord vindt dat hij zoveel geld moet meene men. Dhr Burgemeester Destijds was er in elke gemeente dienstverlening. Wie stempelcontrole doet moet een vast benoemd personeelslid zijn. Daarom ging er 1 bediende voor de stempelcontrole en 1 bediende voor de dienstverlening naar alle deelge meenten. De dienstverlening verviel er echter spoe dig tot nul. Toen besloot het Schepencollege een parig de dienstverlening af te schaffen in die zin dat de bediende die de stempelcontrole deed ook de dienstverlening verzorgde. Doch de mensen komen liever naar het stadhuis zelf waar ze in eenmaal kunnen bediend worden. Wij waren onwetend dat die bediende weigerde vuilniszakken te verkopen tot hij ons een brief schreef dat hij benauwd was aangerand te worden. Wij hebben hem verplicht te rug vuilniszakken te verkopen en onderzoeken thans welk personeelslid wij met de dienstverlening in de deelgemeenten kunnen gelasten. Dhr Timmermans Dank U. 16bis Yoorstei van dhr Moens tot invoering van abonnement, voor de inwoners van de Stad Ni nove, op de dagorde en dokumentatie van de gemeenteraad. Dhr Moens De gemeenteraad is het levens- nabije bestuur waar beslissingen worden genomen op een niveau waar de burger nog vat kan op heb ben. Woorden zoals participatie en inspraak zijn dan ook steeds wederkerende begrippen. Om deze prin cipes werkelijk te maken zijn er verschillende mid delen ter beschikking, zoals hoorzittingen, wijkra den, ideeën of klachtenbus, adviesraden enz... Wil len wij deze participatie doeltreffend maken moet er informatie zijn, die tijdig en voorafgaandelijk moet worden verstrekt. De stad Ninove beschikt reeds over verschillen de inspraak- en informatiekanalen. Hierbij vervult Ninove-lnfo de taak van mededeling en informa tieblad, waar onze medeburgers de beleidsbeslis singen vernemen na goedkeuring door deze raad. Om de eerste stap te zetten naar informatie vóór de te nemen beslissingen moet er voorafgaan delijk aan voorlichting on informatie worden gedaan. Hiervoor kunnen opnieuw de hoorzittingen en permanent overleg met aktiegroepen worden inge voerd. Als onmiddellijk te verwezenlijken optie kan de ze raad de beslissing nemen een abonnement in te voeren op de dagorde en dokumentatie van deze gemeenteraad, voor die burgers die hiervan wen sen gebruik te maken. Het abonnementsgeld kan een vast forfaitair bedrag van 150 F zijn. Hierdoor zou de stad een gedeelte van deze kosten kunnen recupereren. Mag ik dan ook aan de raad vragen dit voorstel goed te keuren en het College van Burgemeester en Schepenen te beiasten met de uitvoering ervan. Dhr Van Eeckhout Het schepenambt van in formatie is pas aan zijn start toe. Deze kwestie is in onderzoek. Elk voorstel dat de informatie ten goede komt is welgekomen mits het financieel mo gelijk en uitvoerbaar is. Dhr Moens - Informatie na de gemeenteraad is geen informatie. Alleen de dagorde hangt bene den in de gang van het stadhuis en is ook in het bezit van de pers. Dhr Timmermans Jacques Het is een voor stel dat dhr Moens vroeger al in het Schepencollege deed maar afgevoerd werd. Het is onze bedoeling de dagorde en ook alle dokumentatie te sturen naar die burgers die zich aan deze raadszittingen interes seren en er om vragen. Wij nodigen U uit ons een genoegdoening te doen. Dhr Daumerie Ik ben blij dat er nu een sche pen voor informatie is. Vandaag kan een eerste stap, hoe klein ook, worden gezet. Dhr Evenepoel Dit is geen moeilijke stap, maar gun de schepen toch even de tijd om een praktisch voorstel uit te werken. Volgens U is het precies dat de pers haar werk niet goed doet. De dagorde wordt er in gepubliceerd. Dhr Moens Ja Dhr Evenepoel Ik zal geen namen noemen, maar de dagorde van deze zitting stond in verschil lende bladen. Dhr Moens De dagorde alleen is niet vol doende, ook de dokumentatie moet er bij zijn. Er zal dan ook meer volk komen luisteren. Dhr Burgemeester Hoeveel van de 31 raads leden komen vóór de zitting naar een dossier kij ken Dhr Timmermans Jacques Van uw fractie Dhr Burgemeester Neen, in het algemeen. Ninove-lnfo kan genoeg nuttige informatie geven, als het niet gevuld wordt met vogelen en vogeltjes. Dhr Moens Ninove-lnfo gaf eenmaximum aan informatie, zelfs soms tegen de zin van sommige schepenen. Ik breng een ere-saluut aan de redactie van Ninove-lnfo. Dhr Durant Inlichtingen over een dossier is toch niet nodig, want in de commissies eerst wor den de zaken ten gronde besproken of komen zaken te berde die nog moeten rijpen. Dhr Torrekens Met het princiep zijn wij ak koord. Dhr Timmermans Jacques Stem dan ons voorstel. Wij doen het betalen, zo goed menen wij het. (Lees verder op pagina 2) 56. Het werd reeds jaren geleden voorspeld maar niemand geloofde er schijnbaar nog in de OPEC, de organisatie van de olie exporterende landen, zou nooit de interne vrede en de hoge olieprijzen kun nen handhaven. De wijze waarop het gebeurde moet wel ieder een hebben verrast. De wereldcrisis nam zo'n enor me proporties aan dat de behoefte aan petroleum aanzienlijk afnam. Deze tendens werd nog versterkt door steeds meer energiebesparende maatregelen in de bedrijven, door de overheid, maar ook thuis. Neem daarbij het feit dat steeds meer niet-leden van OPEC rendabele olievoorraden ontdekten en gingen exploiteren en men kreeg een enorm over schot op de internationale petroleummarkt. Er is wel degelijk een neerwaartse trend maar er is weinig kans dat de benzineprijzen onder de vijfentwintig frank de liter dalen. De Belgische Staat heeft immers maar al te zeer de ruime belastings inkomsten uit de petroleumprodukten nodig en pe troleum zal de komende jaren het cmtiale produkt in de wereldekonomie blijven. De oliekrisis heeft de wereld definitief ver anderd. Zowel de wereldekonomie maar ook de machtsrelaties zijn in de wereld veranderd. De Euro pese landen met hun grott afhankelijkheid van grondstoffen en energieprodukten, verloren in het wereldgebeuren steeds meer invloed. De meeste ontwikkelingslanden gingen werkelijk failliet. Het Midden-Oosten werd een vitaal orgaan van de zieke lijke man die de wereld is geworden. ledereen kent de konsekwenties voor Europa. Stagnering van de ekonomie, enorme werkloosheid en de opkomst van nieuwe industrielanden zoals: Taiwan, Korea, Mexico, Maleisië, Venezuela... Zij oogsten nu de vruchten van een nieuwe internatio nale herverdeling van arbeid ten koste van de Wes terse welvaart. Een bijzonder harde slag voor Eu ropa dat zich niet heeft voorbereid op wat onvermij delijk eens een realiteit zou worden. Ook voor de politieke blokken heeft deze evo lutie belangrijke gevolgen. De twee grootmachten voelen zich meer en meer bedreigd door interne verdeeldheid en verdedigen met alle beschikbare middelen invloedssfeer. Polen en El Salvador kun nen doorgaan als schoolvoorbeelden. De politieke wereldkaart zoals die op het einde van de tweede wereldoorlog is getekend en dertig jaar lang nauwelijks enige wijzigingen heeft onder gaan, mag men in tien jaar tijd misschien wel in (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1983 | | pagina 1