d 6 zin 6/7 vinrt~vo^sa u/oatns 61 Raadszitting EDIT ORIAAL Vrijdag 25 maart 1983 Zevenenvijftigste Jaargang VAN 24 EN 25 FEBRUARI 1983 16) Regiement van inwendige orde ten behoeve van de gemeenteraad Wijziging Gaat de politiek op een laag pitje Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Nirtoye Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 14) Oprichting nieuw stadhuis Binnenhuisinrich ting Goedkeuring aangepast ontwerp Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Desprets De architect had de uitgaven voor de binneshuisinrichting van het nieuwe stad huis geraamd op 8.969.922 F, BTW inclusief. Wij hebben nog besparingen doorgevoerd en dit cijfer teruggebracht tot 6.023.066 F. Hiervoor worden geen toeiagen voorzien. We zullen een algemene offerte- aanvraag doen en een lening aanvragen. Dhr Timmermans Jacques We zijn niet tegen besparingen, want de eerste raming was 11,8 mil joen. Bepaalde zaken die ge weglaat zijn geen be sparingen maar wel een uitstel van aankoop. Als ge steeds maar bepaald meubilair van de ene naar de andere zaal zult moeten sleuren zult ge veel geld aan arbeidsuren moeten spenderen. Ik meen toch dat de voorziene zitbanken in de publieke gaanderij moeten behouden blijven. Dhr Burgemeester We zijn van oordeel dat de pers en de toehoorders beneden kunnen plaats nemen op stoelen. De verhuis naar het nieuwe stad huis wordt voorzien voor het einde van dit jaar. Toe komend jaar zullen we dan bijkopen wat nog ont breekt. We wensen één zaal te meubileren: de raadszaal kan dan ook dienen als trouwzaal en dus geen twee zalen afzonderlijk bekleden. Sinds een paar dagen prijken nu op het nieuwe stadhuis bui zen in aluminium. Het is echt afschuwelijk. Dhr Timmermans Jacques Dat is de gierig heid die de wijsheid bedriegt, die schouwen moes ten, harmonisch met het geheel, in duurzame mate rialen opgetrokken worden. Dhr Burgemeester Het is een stadhuis met horens op. Ik acht mij gelukkig dat ze boven mijn bureau niet staan. Ik dacht eerst dat het een karna- valgrap was. Dit is echt onverantwoord. Dhr Timmermans Jacques Het is beier de zitbanken te behouden. Die besparing zal geen ef fect hebben op lange termijn. Dhr Durant De aangewezen banken zijn voor zien van een lessenaar voor de pers en hebben dus maar één aangewezen funktie. Dhr Timmermans Jacques De trouwzaal moet toch ook een zekere standing hebben met degelijke meubilering en niet zoals het nu gaat. Dhr Evenepoel ledereen die hier komt zegt dat we zo'n mooie trouwzaal en zo'n mooi stadhuis hebben. Dhr Daumerie Dat zeggen dan toch maar diegenen die voor de eerste keer trouwen (gelach). Dhr Evenepoel We zullen kopen naar behoef- f6 Dhr Timmermans Jacques U te willen over tuigen blijkt verloren moeite. Dhr Evenepoel Neen, wij trachten U te over tuigen. Ge kunt toch niet alles voorzien en toeko mend jaar zullen we bijkopen wat er nog nodig is. Dhr Moens Het zal een bijkomende belasting zijn voor de begroting van toekomend jaar. Goedgekeurd met 19 stemmen bij 9 onthoudin gen V.U. en S.P.). Mevr. De Kegel We hebben ons onthouden omdat we gekant blijven tegen dergelijke luxe- projekten. 15) Stedelijke muziekacademie Goedkeuring prestatie-uren en lesrooster van het personeel. Dhr Beeckmans geeft lezing van de voorgestel de regelingen. Dhr Timmermans Jacques Het is een dege lijke verbetering. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. Dhr Burgemeester geeft lezing van de voorge stelde wijzigingen. Dhr Timmermans Jacques Dit punt werd niet in de sectie informatie besproken en dit is nochtans noodzakelijk. We vragen dan ook dit punt te verda gen en zullen onze amendementen laten kennen aan de secretaris. Dhr Burgemeester Ik ben akkoord om dit punt te verdagen en er een bespreking aan te wijden in een commissie. Dhr Van Eeckhout Dit reglement heeft niets te zien met informatie. Dhr Timmermans Jacques Dat kan best maar ik zocht een commissie voor het gemak. Dhr Burgemeester We zullen een voorstel doen en dit dan in de Raad bespreken. Dhr Timmermans Jacques We zoeken naar een concensus en deze kan best bereikt worden na een bespreking in een commissie. Dhr Daumerie Ofwel een commissie samen stellen met 2 mensen van elke partij. Dhr Burgemeester We zullen ons voorstel aan de fractieleiders toesturen. Dhr Evenepoel Wij zullen de modaliteiten uitwerken. Dhr Burgemeester In de goedgekeurde per soneelsformatie is een betrekking voorzien van stadsarchivaris part-time te begeven bij aanwerving, De bijzondere aanwervings- en bevorderingsvoor- waarden bepalen dat de kandidaat houder moet zijn van een universitair diploma. Daar de stad over een gering kunstpatrimonium en dito archief beschikt, menen wij dat de aanwerving van een universitair geschoolde niet vereist is. De voornaamste taken van belanghebbende zullen immers bestaan in het klasseren van dokumenten in het gecentraliseerde en volgens het universele decimale classifikatiestel- sel (U.D.C.), gerangschikte archief. Daartoe is vol gens ons geen dergelijk hoog gekwalificeerd perso neelslid vereist, en is een afgestudeerde van het hoger secundair onderwijs daartoe meer aangewe zen. Het zou immers niet denkbeeldig zijn dat een universitair geschoolde nog een bijkomend perso neelslid ter zijner beschikking vraagt, teneinde voor meld klassementswerk te verrichten, wat in derge lijk geval heel bezwarend zou zijn voor de stadsfi nanciën. Daarom stellen wij U voor de betrekking van archivaris part-time te vervangen door deze van een opsteller full-time. (Lees verder op pagina 2) 63. zowat vijf maanden na de gemeenteraadsver kiezingen van 10 oktober 1982 zijn de machtsver houdingen voor zes jaren vastgelegd en zijn alle politieke mandaten verdeeld. Enkel de voorzitter van het O.C.M.W. moei door de reeds aangeduide leden van deze instelling nog worden verkozen. Daar de vertegenwoordiging in het O.C.M.W. evenredig is met de verhoudingen in de gemeenteraad zal de meerderheid geen enkel pro bleem hebben om de kandidatuur van Johny Tim mermans door te drukken. In het kader van het be stuursakkoord C.L.-C.V.P. komt het voorzitterschap van het O.C.M.W. immers de CVP toe. Politiek gezien zou 1983 een bijzonder rustig jaar in Ninove kunnen worden. De stormachtige ver klaringen van de oppositie ten spijt blijft het in en rond de gemeenteraad vrij rustig. Sommige ex-sche penen en raadsleden blijven al eens afwezig op de toch belangrijke besprekingen van de begroting, an deren trachten de slopershamer van de oppositie te ieren hanteren. Het blijkt een pijnlijke vaststelling dat dit heel wat meer is dan brullend op de tafel te slaan. De tweederde meerderheid, de goede verstand houding en vooral de vastberaden wil om samen te werken in het schepencollege zorgen voor de nodi ge politieke stabiliteit en zouden de basis kunnen zijn van een Pax Niniviensis die gemakkelijk zes jaar zou kunnen duren. Het is tevens een uitdaging om gedurende zes jaar heel wat uit te voeren ondanks de crisis en de beperkte financiële middelen. Nu de tijd waarin eetfestijnen, mosselsoupers, kaasavonden, pensenkermissen en vier politieke ver gaderingen per week primeerden voorbij "is, moet de aandacht ten volle naar het bestuur gaan. Dit belet geenszins dat het kontakt met ue basis mag uit het oog worden verloren. Het is im mers een teken des tijds dat de doorsnee burger kontakt heeft verloren met de politici. Het is een verschijnsel waaraan geen enkele politieke partij voorbij kan gaan. De aanwezigheid van de gemeen tevaderen op socio-kulturele aktiviteiten in hun stad. is een noodzaak, ook tussen twee verkiezingsronden door. De rol van de oppositie blijft even belangrijk. Het behoort tot de spelregels van de demokratie dat de oppositie het konstruktief tegengewicht van de meerderheid mag en moet zijn. Vanzelfsprekend zijn er de regels van het fatsoen. Wanneer het er in de toekomst minder luidruch tig aan toe gaat, betekent het daarom nog niet dat er aan beide zijden minder hard wordt gewerkt.

Denderklok | 1983 | | pagina 1