d iu e Z\u Raad szitting EDITORIAAL Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 15 april 1983 VAN 7 APRIL 1983 DE VERLAAGDE VERHAALBELASTING WORDT GOEDGEKEURD MET 26 STEMMEN BIJ 1 ONTHOUDING (Mevrouw De Kegei) Dhr. JACQUES TIMMERMANS PLAATST 2 PUNTEN AAN DE DAGORDE EN GAAT MET VAKANTIE NAAR PARIJS! Einde van het debat over de verhaaibelasting Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Te 19.35 uur verklaart dhr Burgemeester Co- syns de zitting voor geopend. Verontschuldigd dhr Timmermans Jacques. Afwezig Mej. Roosens, dhren Waltniel en Ste vens. Er zijn 5 persmensen en een 20-tal toehoorders aanwezig. Dhr Burgemeester Zijn er opmerkingen over het verslag der vorige zitting Niemand reageert. 1) Kennisneming proces-verbaal van onderzoek der stadskas over het eerste kwartaal 1983. Dhr Torrekens geeft lezing van het kasverslaq dat gunstig wordt geadviseerd. 2) Goedkeuring aangaan lening ter vereffening van de erelonen verschuldigd aan de ontwerper der verbeteringswerken aan buurtweg nr 23 (Neeo) te Meerbeke. Dhr Torrekens De ingediende ereloonnota's van 30 maart 1981 en 28 januari 1983 bedraqen 108.965 F en 8.775 F. Voor het financieren van deze uitgave moet een beroep gedaan worden op een lening bij het Gemeentekrediet van België voor een bedrag van 120.000 F, terugbetaalbaar op 5 jaar. Dhr De Quick En wat gaat er verder gebeu ren met de rioleringen enz. Dhr Durant We hebben aan de ondernemers gevraagd te wachten tot het prioriteitsplan klaar is. Dhr Burgemeester En ook om te weten hoe het staat met het toepassen van de vernaalbelastinq. Mevr. De Kegel Sommige zaken dateren nu reeds van 1981. Ik zou toch zo lang niet wachten Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 3) Goedkeuring aangaan van lening ter financie ring van het stadsaandeel in de uitbreiding van de school te Denderwindeke. Op 11 oktober 1979 werd de uitbreiding van .•et bestaand gebouwencomplex der gemeente school te Denderwindeke principieel goedgekeurd. De aanleg van technieken werd principieel goedqe- keurd op 8 oktober 1981. De heer Staf De Mol, Abdijstraat te Ninove, werd onderhands aangesteld voor het opmaken van het ontwerp op 9 februari 1982 door het College. inonDoor de Heer Gouverneur werd op 8 december 1982 een kopie van het schrijven van het Ministerie van Nationale Opvoeding en Nederlandse Cultuur gestuurd waaruit blijkt dat de werken staatstoeiage zullen genieten voor een bedrag van 10.167.398 F. De opdracht voor het oprichten van een nieuwe kleuterblok werd gegund aan de N.V. Woningbouw te Brake! voor een bedrag van 14.540.076 F, BTW exclusief. Voor de erelonen, herzieningen enz. kan een bedrag worden voorzien van 2.489.310 F. Voor het financieren van het stadsaandeel in deze werken, nl. 9.625.000 F, vragen wij U een lening Dij het Gemeentekrediet goed te keuren, terugbe taalbaar op 20 jaar. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 65. 4) Algemeen politiereglement Wijziging. Dhr Torrekens Teneinde ook de ophaling, op verzoek, van grof vuil te reglementeren (buiten de gratis maandelijkse ophaalbeurt) verzoeken wij U 1) art. 60 van het algemeen politiereglement, thans luidende De stad staat in voor het maan delijks gratis ophalen van grof vuil, hetzij met eigen dienst, hetzij met geconcedeerde dienst. Er is geen ophaling tijdens de maanden juli en augustus aan te vullen met volgende alinea Het maximaal vo lume van voormelde gratis-ophaalbeurt is vastge steld op 1 m3. Ophalingen buiten voormelde gratis- ophaalbeurt kunnen, op verzoek, gedaan worden mits betaling van een retributie vastgesteld door het desbetreffende retributiereglement 2) vaststelling van een retributiereglement. Dhr Moens Onze opmerkingen desaangaan- de in de vorige zitting waren dus juist. Dhr Torrekens En kijk hoe vlug wij dit heb ben aangepast. Dhr Van Eesbeke Volgens een rondschrijven van de Minister van de Vlaamse Gemeenschap is er voor de prijsaanpassing een advies nodig van het Departement van Economische Zaken. Dhr Torrekens Dit heeft betrekking op het volgende punt. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 5) Vaststellen retributiereglement op het ophalen van grof vuil. Dhr Torrekens Wij verzoeken U te willen goedkeuren 1Een retributie van 400 F per m3 wordt vast gesteld voor het ophalen, op verzoek, buiten de voorziene maandelijkse gratis-ophaling van 1 m3 van grof vuil. 2) Bij gebreke van minnelijke betaling zal de inning van de retributie geschieden langs de wette lijke burgerlijke rechtspleging.. 3) Deze beslissing zal van kracht worden 5 da gen na de publikatie van het door de toezichthou dende overheid goedgekeurde reglement. Mevr. De Kegel Komen er bij die 400 F dan nog verplaatsingskosten bij Dhr Torrekens Neen. Mevr. De Kegel Iemand heeft mij gezegd dat (Lees verder op pagina 2) Maandenlang was de verhaaibelasting dé kwel geest voor de vroegere bestuursmeerderheid en het stokpaardje van de oppositie. Het leidde tot de op richting van een aktiegroep, de verspreiding van een hele reeks perscommuniqués. Hoewel de aktiegroeo tegen de verhaaibelasting tijdens de verkiezingscam pagne een bestand onderschreef en neutraal bleef werd het een van de grote thema's in de elektorale strijd. De verhaaibelasting was - samen met de schan daaltjes - zowat het enige onderwerp dat doordrong tot de bredere lagen van de Ninoofse bevoikinq. Een fikse greep in de geldbeugel stemt immers noq steeds tot nadenken. Het onverwacht verlies van een zetel bij de C.L. zou wel eens op rekeninq van deze belasting kunnen worden geschreven. Vorige week werd haast zonder slag of stoot een gewijzigd reglement goedgekeurd. De ontwor pen tekst is nu klaar en duidelijk en de belastinq zou gemiddeld 30% lager liggen dan onder de vo rige regeling. Opvallend was wel de stemuitslag. Het eerste voorstel van de socialisten tot afschaffing van de verhaaibelasting op de voetpaden werd verworpen. e meerderheid stemde tegen het voorstel, de S P er voor en de V.U. stemde verdeeldDaumerie en es waren voor. De Kegel onthield zich. De stemming van Daumerie en Raes was wel verDazend daar de eerstgenoemde zelf reeds als weede voorstel de afschaffing van alle verhaalbe- lastmgen ter stemming had gelegd. Looischerwijze zouden ze zich bij deze stemming hebben moeten onthouden. Al even verrassend bleek de stemwijze van de S.P. Ze verwierp, samen met de meerderheid, het voorstel van de V.U. om alle verhaalbeiastingen af te schaffen maar keurde wei, samen met Daumerie en Raes, het voorstel van Schepen van Financiën Torrekend goed. Enkel Georgette De Kegel stemde vanuit haar politiek standpunt juist door zich te ont houden ik stem niet neen omdat ik niets heb tegen een vermindering van de verhaaibelasting ik stem niet ja omdat ik de afschaffing ervan voorsta. Moraal van het verhaalstemmen vanuit de oppositie is niet altijd zo gemakkelijk als men wel denkt. Positief is ook de serene sfeer waarin het debat verliep. Er werden zelfs heel wat bloemetjes gewor pen de Burgemeester loofde zijn Schepen van Fi nancien, SP-gelegenheids-fraktieleider Moens Jacques Timmermans zou, volgens insiders, drin gend naar Parijs zijn ontboden om Premier Mauroy te he pen met het uitvoeren van het pijnlijk anti-cri- sisbeleid had een vriendelijk woord over voor de stadsskretaris en zijn diensten. Daumerie haastte zich om namens de V.U. hierbij aan te sluiten. Onze (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1983 | | pagina 1