d e u^ams EDIT ORIAAL Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 29 april 1983 VAN 7 APRiL 1983 Zinvolle slaagcijfers? 8% Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove fel. (Ó54) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 25) Interpellatie van dhr Schorree! betreffende de Kleine Holieweg tussen Poliare en Meerbeke. Tot ver buiten de stadsgrenzen is Poliare be kend als een schilderachtig dorpje dat zich uit strekt aan de flank van de Dender. bekend als een dorp dat nog over verschiliende pittoreske plaatsjes beschikt bekend als wandelgebied Poliare vanaan de Dender bekeken geklasseerd als dorpsgezicht. Poliare kent ook nog het bestaan van verschil lende' holle wegen. De holle weg is een steeds zeld zamer wordende weg. De Kleine Holieweg is een aardeweg die begint op Roe en die door de velden naar Meerbeke loopt, gelegen in een agrarisch waardevol landschap. De Kleine Holieweg was, zoals zijn naam het zo sprekend zegt, een hollewege die op de bepaalde plaatsen een niveau verschil kende met de omlig gende gronden van 3 meter. Het is niet mijn bedoeling stil te blijven staan bij het belang en de invloed van een holle weg, graag verwijs ik hiervoor naar de uitgaven van de werkgroep voor Leefmilieu Ninove. Geachte Collega's, een paar weken geleden is de Technische Dienst van de stad begonnen met dit prachtig stukje natuur te begraven met verschil lende ladingen steenslag. En wanneer ik zeg verschillende ladingen dan zijn dat zeker meer dan 100 vrachtwagens steen slag. Misschien zou het beter zijn nu reeds deze weg van naam te laten veranderen, hem Kleine Volle Weg te noemen. Ik vraag mij af, en samen met mij verschillende natuurliefhebbers, wat de bedoeling was van de Heren Schepenen van Openbare Werken met deze weg Ik krijg niet graag het antwoord dat het de plicht is van de stad zijn wegen te onderhouden. Een laag van 20 a 30 cm steenslag zou hier zeker hebben volstaan om deze weg in alle omstan digheden berijdbaar te maken. Andere motieven moeten hier zeker gespeeld hebben om de heren Schepenen aan te zetten tot deze ingreep.. Of blijft misschien de Srnterklaaspolitiek verder duren 10 oktober is reeds een paar maanden ach ter de rug. ik had graag geweten welke Schepen hiervoor verantwoordelijk is, of was er vooraf overleg tussen beide heren, zoals men ons dit voorschotelde tij dens de bevoegdheidsbespreking. Verwonderlijk was wel, toen de 1ste Schepen met vakantie vertrok^ de werken stilgelegd werden door de andere Schepen. En pas na de terugkomst van de eerste Schepen terug verdergezet werden. Wij kunnen alleen deze onverantwoorde en mis schien onwettelijke manier van handelen aanklagen en ten zeerste betreuren en hopen dat men in de toekomst een natuurvriendelijker beleid zal voeren. Wij zullen dat zeer strikt volgen. Graag kreeg ik antwoord op een paar vragen. 1) Wanneer kreeg het College (juiste datum) van de Provinciale Dienst van Stedebouw de toela ting om deze reiiëfwijziging door te voeren en wat is de juste inhoud van deze vergunning 2) Hoeveel steenslag en/of andere materialen heeft men hier verwerkt Uitgedrukt in m3 of vracht wagens 3) Hoe lang en met hoeveel mensen heeft men hieraan gewerkt 4) Graag kreeg ik ook een raming van wat deze werken aan de stad gekost hebben Dhr Burgemeester Om nog niet langer in de gemeenteraad te zitten zijt ge al zeer aktief, doch de motivatie van uw tussenkomst was ons niet be kend. En ge stelt zo maar vragen en data. Er zal u schriftelijk op geantwoord worden. Dhr Desprets Deze onderhoudswerken wer den reeds in augustus 1982 goedgekeurd. Het gaat hier dus blijkbaar over méér dan twee Schepenen van Openbare Werken. Dhr Durant Het gaat hier over een landbouw- weg en dit is dus niet mijn bevoegddheid. Men heeft mij over deze werken wel iets gevraagd maar ik heb ze niet stil gelegd. Die lagen stil. Dhr Desprets Het probleem met deze weg dateert reeds uit de periode voor de fusie. De bestaande toestand was zo dat het peil van de weg over een afstand van ongeveer 200 m. op sommige plaatsen tot 3 m. lager gelegen was dan de aanpalende percelen landbouwgrond. Als gevolg van deze natuurlijke ligging werd de weg regelmatig overspoeld. Een radicale oplossing, welke er in bestaat dat peil van de weg drastisch te verhogen, zou enorme onkosten met zich brengen. Daarom werd door de dienst die zich bezig houdt met het onderhoud en de verbetering der landbouw- wegen stelselmatige beschikbare grond en afbraak materiaal aangevoerd om het peil op te hogen. Ak- tueel is het zo dat het grootste gedeelte van de weg reeds werd opgehoogd en de ondergrond werd ge stabiliseerd. Zodra de weersomstandigheden het toe laten zal het resterend deel van deze holle weg worden opgehoogd. Achteraf dient enkel de aange voerde grond en steenslag te worden geëffend en een definitieve verharding aangebracht om de be rijdbaarheid van het wegdek te verbeteren. Dhr Schorreel Misschien moest ik inderdaad mijn tussenkomst gemotiveerd hebben. Maar men kan men nu toch zeggen of er een vergunning werd bekomen voor deze reliëfwijziging. Dhr Desprets Er is geen vergunning nodig voor het onderhoud van een landbouwweg. v Dhr Schorreet Toch wel, het is een bodem- re lief-wijzigingWat gaat ge doen als er in die zin een proces-verbaal wordt opgesteld Dhj- Durant De zaak regulariseren. Dhr Èvenepoel Een verhoging met 20 k 30 cm is toch geen reliëfwijziging. Dhr Schorreel Op sommige plaatsen werd er 1 meter opgehoogd. Dhr Desprets Ik zal U een schriftelijk ant woord sturen. Dhr Schorreel Blijkbaar wil men hier mensen een plezierke doen. (Lees verder op pagina 2) 67. Nu de zon zich eindelijk begint te tonen wordt het opnieuw siechte tijd voor studenten. Sommigen bouwen nog vlug een zandkasteel waarmee ze in het Guiness Record Book terecht kunnen komen, maar weldra gaan ze langs bij hun opperste rechters de professoren voor hun jaarlijkse biecht. Vooral heel wat eerstejaars kijken met wat onze kerheid uit naar deze persoonlijke kennismaking. Over het falen en slagen van eerstejaars doen er heel wat geruchten de ronde. Er bestaat vooral veel diskussie over de ideale voorbereiding in het secundair onderwijs. De Dienst voor Universitair Onderwijs van de K.U. Leuven analyseerde de slaagcijfers van de 8.761 eerstejaars-studenten in de academiejaren 1979-80 en 1980-81 en kwam tot een aantal belang rijke vaststellingen. Uit het onderzoek bleek dat de globale slaag cijfers weinig of niets zeggen over de overgangs problematiek tussen secundair en hoger onderwijs. Wanneer men echter de cjifers opsplitst komt men wel tot een paar relevante faktoren. Vooreerst bleek het onderwijsnet van her komst een belangrijke ro! te spelen. Eerstejaars komende uit het Vrij Onderwijs slaagden voor 43,3%, deze uit het Rijksonderwijs siechts voor 28,8%. Een eventueel verzachtende faktor is wel dat de K.U. Leuven wel enigszins anders rekruteert in het Rijksonderwijs dan in het Vrij Onderwijs de regio van herkomst en sociale faktoren spelen hierin waarschijnlijk wel een rol. Ook het onderwijstype blijkt een relevante fak tor. Met type I wordt het V.S.O. bedoelt, met type II het «traditionele» S.O. Type I en type II van het Vrij Onderwijs behalen enkel in de Positieve Weten schappen vergelijkbare slaagcijfers (circa 53 Voor de overige groepen en netten scoort type I lager. Dit zou moeten worden toegeschreven aan de rekrutering. Enkel zij die in het Vrij Onderwijs in een richting van de Positieve Wetenschappen ver der studeerden, kwamen uit vergelijkbare afdelin gen (b.v. Latijn-Wiskunde) of opties (Wiskunde-We- tenschappen) van het secundair onderwijs. Tenslotte blijkt ook uit het onderzoek dat de scholen van de eerste generatie in het Vrij On derwijs merkelijk hoger scoren dan de later overge schakelde scholen (30% tegen 46%). De belangrijke verschillen tussen de globale slaagcijfers van type I en II zouden moeten worden gezocht in het verhoogde aandeel van de nieuwe V.S.O. - richtingen in de rekrutering. Vooral in de groep Humane en Medische Wetenschappen druk ken de slaagcijfers van V.S.O.-afdelingen als Mo derne Talen, Economische en Psychologische (menswetenschappen) de globale slaagcijfers. Was een van de bedoelingen van het V.S.O. ook niet dat de allerzwaksten ook zouden meekunnen in een «aangepaste richting»?... (Lees verder op pagina 2) vu Raadszitting

Denderklok | 1983 | | pagina 1