rist Sn Qtf EDITORIAAL \j Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 6 mei 1983 VAN 7 APRIL 1983 Moeten er nog gebouwen zijn windeke (Lees verder op pagina 2) Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 2) de heraanleg van het marktplein te Dender- Mevr. De Kegel Ne herinrichting van het Marktplein te Denderwindeke is reeds enkele malen aari de orde geweest in de gemeenteraad, ook op 22.4.82 kwam ik in die zin tussen. Uit het antwoord van de minister van openbare werken op een parle mentaire vraag van senator Paul Peeters kon afge leid worden dat er betwisting bestaat over wie nu eigenaar is van het bovenste gedeelte van het Markt plein. De minister antwoordt nochtans klaar en dui delijk dat de uitgaven voor dit plein niet ten laste van de Staat kunnen gelegd worden. Op 6 april 1982 vergaderie het Actiecomité voor de economische ex pansie van het arrondissement Aalst met het Be stuur der Wegen te Gent eveneens over deze kwes tie. De retroacten wijzen uit dat gans het geval neer komt op een geschil tussen verschillende adminis traties. De kat uit de boom blijven kijken was voo elke administratie de minst storende voorlopige op lossing. Welk initiatief gaat het stadsbestuur nemen om zo vlug mogelijk over te kunnen gaan tot de her- aanleg Dhr Durant Zoals ik reeds vroeger zei heb ik reeds contact gehad met Bruggen en Wegen. Over 14 dagen komen we samen met de betrokken diensten. 3) het bijeenroepen van de verkeerscommissie teneinde na te gaan wat nog moet uitge voerd worden van hetgeen in maart '80 goed gekeurd werd Mevr. De Kegel In maart 1980 werd op de gemeenteraad een nieuwe verkeersregeling voor ver schillende straten in vele gemeenten goedgekeurd. Ik ben verschillende keren tussengekomen voor St.- Pietersstraat en Nieuwstraat waar intussen het no dige gebeurde. Wat blijft er nog uit te voeren Of wat moet er gewijzigd worden van hetgeen gestemd werd Ik stel voor de verkeerscommissie bijeen te roepen en de voorzitter ondertussen een inventaris te laten opmaken van wat goedgekeurd werd, het geen uitgevoerd werd en hetgeen nog moet gebeu ren. In Denderwindeke bijv. de bebouwde kom afba kenen is ook nog niet gebeurd. Dhr Burgemeester We kunnen de verkeers commissie niet samenroepen omdat ze nog niet is samengesteld. Ik stel voor dat elke fraktie 2 perso nen er voor aanduidt en deze namen binnen de 14 dagen aan de Sekretaris worden overgemaakt. Dan zullen we de verkeerscommissie samen roepen. Dhr Durant We zullen er dan eens werk van maken gemeente na gemeente. Dhr Burgemeester Is er een bepaald geval Mevr. De Kegel Er zijn nog verschillende goedgekeurde aanwijzingen niet uitgevoerd. Dhr Burgemeester citeert wat reeds werd uitge voerd en wat nog moet gebeuren. De voorziene post van 750.000 F volstaat amper voor onderhoud en Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. kleine aanpassingswerken. Er is 3 miljoen nodig om alles uit te voeren. Ik had U moeten vragen wat er niet uitgevoerd is, want ge wist het niet. Mevr. De Kegel Natuurlijk niet, dat is toch ook mijn taak niet. Dhr Burgemeester En de regeling voor de Nieuwstraat te Meerbeke Mevr. De Kegel Er is nog te veel verkeer, ledereen kan zich vergissen. Dhr Burgemeester We hebben zo lang ge wacht met de uitvoering van het gedane voorstel, omdat we wisten dat het niet goed was. Dhr Daumerie De V.U. wilde alleen dat er uitgevoerd werd wat goedgekeurd was. Dhr Burgemeester Het gedane voorstel was dermate goed dat er een petitie met 45 protesthand tekeningen werd ingediend, (er volgt een uiteenlo pende bespreking) en tot slot besluit dhr Burge meester We zullen de bespreking verder zetten in de verkeerscommissie en het moet daar veranderen. 4) het invoeren van een-richtingsverkeer in de Lavendelstraat of een andere oplossing zoe ken om de middenstand hier parkeergele genheid te bezorgen Mevr. De Kegel Verleden jaar werd op een bijeenkomst met de schepen van Middenstand ge vraagd te onderzoeken of eenrichtingsverkeer mo gelijk was in de Lavendelstraat en gedeelte Ge- raardsbergsestraat. Er is inderdaad weinig of geen parking beschik baar voor de klanten van de middenstand in deze straat. Niet zelden gebeurt het dat politie of rijks wacht optreden als men het toch aandurft stil te staan in deze straat, dit dan vooral tijdens het week einde, ogenblik dat de middenstand zijn week moet goedmaken Het eenrichtingsverkeer zou gaan tot kruispunt Geraardsbergsestraat/Savooistraat en kan eventueel voor een proefperiode aangevraagd worden. Het is niet de bedoeling hier plantechnisch uit te werken hoe het moet, doch dit over te laten aan de verkeerscommissie. En hier achter staat ook een petitie: Dhr Burgemeester Met amper 22 namen en bijeen verzameld door vrouwen zonder dat hun man het wist. De wijkvereniging wist niets af van deze petitie en gaf hiervoor geen opdracht. Op de eerste wijkvergadering was het dan ook volle kermis. Dhr Evenepoel We kunnen geen rekening houden met individuele protesten, de wijk moet vol ledig achter een voorstel staan. De verkeerscom missie zal hierover beslissen. Dhr Burgemeester En petities moeten naar het stadsbestuur gestuurd worden en niet naar po litieke partijen. 5) de eerstelijnshulp te Ninove. Mevr. De Kegel Door de huidige abnormale krisis ontstaat een nieuwe generatie straatarme men sen. Dit verschijnsel is internationaal en de maatre gelen die de Franse Staat neemt of denkt te nemen zijn vorige maand voldoende belicht in de pers. In Ninove stellen we echter het omgekeerde vaster waren twee opvangcentra eerste lijnshulp. Deze instellingen moeten sluiten wegens o.a. hun precaire financiële toestand. Nochtans deden (Lees verder op pagina 2) 68. Het nieuwe Ninoofse stadhuisbegint (ein delijk) vorm te krijgen. Het blijft nog een gissen wanneer de laatste diensten hun intrede zullen ne men in het nieuwe rijksadministratieve centrum. Voor bepaalde diensten is de verhuis hoogdrin gend. De gebouwen die sommige van deze diensten betrekken zijn er erg aan toe. in het dak van het oude politiebureau zijn reeds een paar pannen ver dwenen of zijn ze er uit weggenomen uit veilig heidsredenen en het nieuwe politiebureau het vroegere café De Waag is er al niet veel beter aan toe. Het is op het eerste zicht vrij logisch dat tij dens de vorige legislatuur minder aandacht en voor al geld werd uitgegeven voor het onderhouden en restaureren van oude stadseigendommen. De vraag is nu wel wat er nu gaat gebeuren na de grote ver huis. Over de vervallen gebouwen zoals het politie bureau moet men zich geen illusies maken. Het ge heel is zo bouwvallig dat men het alleen nog maar kan met de grond gelijkmaken. Een grote handicap is wel dat men vanwege de privé-sektor op een ogenblik dat het zeer slecht gaat met de bouwsektor, niet veel moet verwachten. De leegstaande gemeentehuizen van de deeigemeen ten zeggen reeds genoeg. Het politiebureau is dan in feite nog een ge lukkige uitzondering vanwege zijn zeer gunstige ligging. Het biedt vooreerst het aangrenzende groot warenhuis Nopri de mogelijkheid om uit te breiden. Maar ook hier is het lang niet zo zeker dat er nog interesse voor uitbreiding bestaat. Het biedt ander zijds de mogelijkheid en de ruimte om een goedge legen feestzaal te bouwen waar het Ninoofse toch zo'n nood aan heeft. Indien er niets gebeurt dreigt de olievlek Sig- tay verder uit te deinen. Anderzijds zou het sa menvoegen van de twee eigendommen meer moge lijkheden bieden om het probieem krachtdadig aan te pakken. De vraag is steeds hoeveel dat ene stadskern- vernieuwingsprojekt gaat kosten. Voor welke prijs is de immobiliënmaatschappij bereid de eigendom Sigtay te verkopen Zo'n tien jaar geleden de den er geruchten de ronde dat voor slechts zes mil joen het komplex van de hand kon gaan. En wat moet er dan in de plaats komen Misschien wordt de maatschappij bijzonder moeilijk indien er echt belangstelling komt van de stad, maar de invoering van een stevige belasting op verwaarloosde panden zou ook de eigenaars tot inkeer kunnen brengen. Er zijn nog heei wat meer gebouwen die zullen komen leeg te staan. Zo is er o.a. het postgebouw (in vrij slechte staat), de mooie gerestaureerde eigendom Behn en het vroegere gemeentehuis van Meerbeke waarin de financiële dienst nu is geves tigd. k ^lüams eft ^eT'nd Raadszitting

Denderklok | 1983 | | pagina 1