6/7 y,^<2 VAN 5 MEI 1983 Fianders Technology. Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 13 mei 1983 Te 19.35 uur verklaart dhr Burgemeester Co- syns de zitting voor geopend. Verontschuldigd dhr Coppens. Afwezig dhr Waltniel. Er zijn 4 toehoorders en 7 persmensen aanwe zig. Dhren Verekens en Van Eeckhout nemen met enige vertraging hun plaats in. Dhr Burgemeester Enkele dagen geleden overleed de Heer Nestor De Jonghe. oud-schepen van de Stad Ninove. Ik nodig U uit ter zijner gedach tenis één minuut stilte te bewaren. 1) Akteneming van het ontslag van een gemeente raadslid. Dhr Burgemeester Ik deel U het onslag, in datum van 11 april 1983, mee van dhr Johny Tim mermans, thans Voorzitter van het O.C.M.W. 2) Onderzoek der geloofsbrieven, eedaflegging en aanstelling van een opvolgend gemeenteraads lid. Dhr Burgemeester Ingevolge dit ontslag kan zijn plaats als gemeenteraadslid ingenomen worden door dhr Michel De Bodt die als eerste opvolger op de C.V.P.-lijst van de jongste gemeenteraadsverkie zingen werd aangeduid. Dhr De Bodt voldoet aan alle voorwaarden en zijn geloofsbrieven zijn in orde. Ik nodig hem dan ook uit de grondwettelijke eed af te leggen. Dhr De Bodt legt de eed af. Dhr Burgemeester Proficiat (algemeen ap plaus). 3) Goedkeuring van uitbreidings- en aanpassings- werken aan het waterleidingsnet langsheen de Dorp-, Kerk- en Schuitstraat te Pollare Goed keuring aangaan van lening. Dhr Durant Bij gemeenteraadsbeslissing dd. 9 april 1981 en 18 maart 1982 werd de uitvoering van wegenis- en rioleringswerken aan de Dorp-, Kerk- en Schuitstraat te ex-Pollare goedgekeurd. Ingevolge deze wegeniswerken en rioleringswer ken is de N.M.D.W. genoodzaakt, enerzijds de be slaande installaties aldaar aan te passen over een afstand van circa 320 m en anderzijds, een ontdub- belingsleiding van 140 m. aan te leggen. De raming der werken opgemaakt door de Na tionale Maatschappij der Waterleidingen te Gent be loopt respectievelijk de som van 1.478.000 F en de som van 247.000 F. Deze sommen dienen vereffend als volgt a) 1.478.000 F te storten aan de Nationale Maatschappij der Waterleidingen waarpoor bij het Gemeentekrediet van België een lening moet onder schreven worden. b) 149.000 F te storen aan de Nationale Maat schappij der Waterleidingen waarvoor bij het Ge meentekrediet van België een lening moet onder schreven worden. c) 98.000 F af te lossen door middel van annuï teiten. Wij stellen voor 1) Het plan en bestek groot 1.478.000 F voor de aanpassingswerken goed te keuren. a) Dadelijk een lening aan te gaan bij het Ge meentekrediet van België, voor het totaal geraamd bedrag. b) de intresten te dragen op de door de N.M.D. W. voorgeschoten geiden c) de provisie te storten zodra de fondsen be schikbaar zijn d) de aangeboden faktuur binnen de 30 dagen te betalen. 2) Het plan en het bestek groot 247.000 F voor de ontdubbeiingsleiding goed te keuren. a) in te tekenen voor het globaal bedrag der werken b) de intresten te dragen op de door de N.M. voorgeschoten gelden c) 40% van de uitgaven af te lossen door mid del van annuïteiten, zijnde 98.000 F. d) bij het Gemeentekrediet van België een le ning aan te gaan ten bedrage van 149.000 F zijnde de resterende 60%. Dit bedrag zal gestort worden aan de Nationale Maatschappij onmiddellijk nadat de lening wordt toegestaan. Algemene goedkeuring met 27 stemmen (dhr Schorreel had de zaal verlaten). 4) Uitbrengen van advies in verband met een rui ling van grond tussen de kerkfabriek O.L. Vrouw Opdracht te Okegem en de gemeente Lede, om reden van openbaar nut. Dhr Desprets Op vraag van de gemeente Lede werd de kerkfabriek O.L.V.-Opdracht te Oke gem uitgenodigd over te gaan tot de ruiling van stroken grond met het oog op de verbreding van de landbouwwegen nrs 79 en 116. Door de kerkfabriek zou 304,53 m2 grond wor den afgestaan, te nemen uit de percelen te Lede Sectie C nr 993 en Sectie G nr 722 en 723 en 287,91 m2 grond worden verworven te nemen uit de per celen aldaar gelegen Sectie C nr 993 en Sectie C nr 722. Tot staving van deze aanvraag tot ruiling werd een metingsplan alsook het verslag van de Heer ontvanger der Registratie bijgevoegd. Deze ruiling zou worden aanvaard zonder op- leggeld. Wij stellen voor deze ruiling gunstig te advise ren. Algemene goedkeuring met 27 stemmen (dhr Schorreel had de zaal verlaten). Dhr Verekens neemt nu ook zijn plaats in. 5) Vraag tot machtiging voor openbare verkoop van 2 percelen grond gelegen te Ninove (hoek Okegembaan/Ringiaan) Dhr Desprets In zitting van 9 september 1982 hechtte de Raad zijn goedkeuring aan het principe (L8es verder op pagina 2) Gedurende weken hebben de media in Vlaan deren maar ook daarbuiten bijzondere aandacht ge geven aan Flanders Technology Wat op de eerste plaats was bedoeld als een internationale vakbeurs voor het uitwisselen van in formatie en het leggen van nieuwe kontakten via nieuwe technologieën, is voor Vlaanderen nee! wat meer geworden dan dat. Als vakbeurs kreeg Flanders Technology wel degelijk de belangstelling waarop werd gehoopt. In welke mate de kontakten en de follow-uptot echte resultaten zullen leiden moet nog worden af gewacht. Als Belgen staan wij immers bekend als grote organisators van kongressen en buitenlandse zen dingen al dan niet onder leiding van Prins Albert. De follow-up, het verder uitwerken van de kontakten, laat vaak heel wat te wensen over. De vaak totaal onbestaande vertegenwoordiging in het buitenland is daar zeker niet vreemd aan. Of wij als Vlamingen het zullen beter doen met deze grootst opgezette Kampagne zal de toekomst dus moeten uitwijzen. Hoe dan ook mogen de resultaten van deze beurs niet worden oversohati. Een vakbeurs kan nooit de problemen waarin Vlaanderen samen met België is verzeild van de ene op de andere dag oplossen. Anderzijds moet de betekenis van de beurs in een ruimer kader worden gezien. Van uit politiek standpunt is het immers een hoogvlieger. De Vlaam se deelregering heeft onder leiding van het werk paard Gaston Geens Vlaanderen een eigen profiel in het buitenland gegeven. Indien geen flaters wor den begaan zal dat profiel er na een paar jaar heel wat beter uitzien dan dat van het ruim honderdvijftig jaar oude België, het seniele Wallonië en het franke Brussel. Ook binnen de Belgische kontekst veroorzaakt Flanders Technology een aardverschuiving. Bij de opening was de Koning der Belgen aanwezig maar de Brusselaars en de Waalse deelregering stuurden waarschijnlijk spinnijdig en jaloers over de bijval van het geheel hun respektievelijke kat. Koning Boudewijn moet toen ook hebben gedacht Er zijn geen Belgen meer»... Tenslotte is ook de psychologische waarde van deze aktie niet te onderschatten. Na het fatalisme, het defaitisme en de afgang van de laatste jaren is er eindelijk een aanduiding gegeven van een weg die enigszins een alternatief kan bieden voor de toekomst. Waarschijnlijk is het geen oplossing op zich zelf voor ons grootste probleem, de ruim vijfhon derdduizend werklozen, maar het is tenminste iets en het herinnert er ons aan dat aanpakken de eer ste voorwaarde is om er iets van te maken. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Raadszitting 'Qams Brt

Denderklok | 1983 | | pagina 1