h >ist Sn \i 0\KSQ Qtf E DIT O RI AAL Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 1 juli 1983 VAN 9 JUNI 1983 Is Ninove veilig Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Mevr. De Kegel Heer Voorzitter. Mevrouwen, Mijne Heren, Met een brief gedateerd van 23.5.83 ontvingen we de stukken in verband met de rekeningen over 1982. We beschikten dus nog over geen twee weken om de rekeningen na te zien. Ik heb aan de schepen van financiën tijdens de commissiezitting gevraagd dit punt uit te stellen tot de zitting van einde juni, doch het '^on niet, ik kreeg ook geen uitleg waarom het niet kon. ik heb zeker niet de nodige tijd gehad om mijn werk degeiijk te doen. Ik ben drie dagen op het gemeentehuis geweest doch dit is veel te weinig, als men bedenkt dat er twee volledige kof fers dossiers zijn. Ik wil hier terloops eens vermel den dat ik huismoeder ben en buiten mijn zelfstan dige zaak, en gemeenteraad ook nog mijn huisgezin heb. Dhr Burgemeester G'hebt gelijk, Madame, zeg het hun maar ne keer. Mevr. De Kegel Is het schepencollege mis schien niet gerust in zijn rekeningen Wat denkt de schepen van financiën hoe hun gewezen raadslid zou gereageerd hebben als hij siechts enkele dagen tijd kreeg om zijn werk te doen, toen de C.V.P. in de oppositie zat hebben ze telkens laten opmerken dat er te weinig tijd was, en nu ze in de coalitie zit ten doen ze hetzelfde. Nu ter zake, ik wil beginnen met enkele vragen en voorstellen in verband met de algemene adminis tratiekosten Kantoorbehoeften, frankeren, telefoon. Op dit artikel hadden we een totale uitgave van 3.086.276 F. Bestaat de mogelijkheid niet deze re kening te splitsen in bijv. een art. voor rekeningen Cevi, dit zijn de kosten die de stad te dragen heeft voor het bereke nen van de lonen van het personeel, ik schat dat dit nu reeds 1,3 miljoen per jaar kost zou men voor dat bedrag het werk niet zelf kunnen doen fakturen R.T.T.hier zal het gaan om een klein half miljoen, dus ook een post belangrijk ge noeg om er rekening mede te houden post frankeren dit gebeurt met een fran keermachine en in 1982 plakten we voor 445.000 F postzegels, gedeeld door 10 F (prijs van een post zegel in 1982) zou men 44.500 brieven per jaar op het stadhuis schrijven, dat is een gemiddelde van 178 brieven per dag. Hoe houdt het schepencollege enige controle over deze frankeermachine Wordt deze door één en dezelfde persoon gebruikt Ik stel voor dat men per dag en per dienst aan die per soon meldt hoeveel brieven men doorgeeft bijv. bur gerlijke stand 20 brieven, secretariaat 50 brieven enz Dit moet toch niet moeilijk zijn om bij te houden. Een ander artikel voor wat de fotokopiema chines betref, want dit is ook een post die veelvul dig terugkeert en voor zeer belangrijke bedragen. Het zou nuttig zijn eens voor gans de administratie te vernemen wat de verschillende fotokopiemachi nes kosten per jaar (onderhoud, papierverbruik en alles inbegrepen). Men zou verstomd staan... Ten laatste een artikel allerlei waar dan de rest zoals drukwerk, omslagen: inkt enz... in onder gebracht worden. Zoals reeds ieder jaar aangeklaagd vind ik op dit artikel opnieuw verschillende fakturen zonder bestelbon (citeert er enkele). Wat hier opvalt is het zeer groot aantal omsla gen dat er in 1982 besteld werd. Zo ontving men 9.220, 10.000 en nog eens 10.720 omslagen terwijl op het kabinet van de burgemeester er 4.000, 5.000 en nog eens 4.000 bezorgd werden. Dhr Burgemeester Dat is samen 13.000Dat is toch wel wat veel Mevr. De Kegel Ik vind hier ook een faktuur terug van 300 kaarten stadverlaters voor het ka binet van de burgemeester. Tot wat dienen deze kaarten Had dit misschien iets te zien met de gemeenteraadsverkiezingen van oktober 1982. Met welke zegels werden deze verzonden Dhr Burgemeester In 1982 viel er wel iets te vertellen, maar ge vergeet te zeggen dat die 300 kaarten toch niet allemaal opgebruikt werden in 1982. Mevr. De Kegel En ik ga verder met de reeks van kaarten 200 luxekaarten huwelijkswensen 500 kaarten gelukwensen geboorte 500 kaarten verwelkoming in de gemeente 500 kaarten oprechte deelneming 3.500 kaarten kabinet van de burgemeester. De ze rekening dateert van 24.2.82 en de bestelbon van 1.3.82. Vindt men niet dat het verzorgen van de public relations van onze burgemeester aan de stad nogal veel kost (fakturen ABC, De Clercq enz. voor een bedrag van 44.665 F). Dhr Burgemeester Als ge U een kind koopt zal ik U ook een kaartje met felicitaties sturen. En ik heb ook de gewoonte te bedanken. Mevr. De Kegel ik zeg ook niet dat ge niets goed doet. Kiezerslijsten. Vijf fakturen van Gestetner Dilbeek voor een to taal bedrag van 87.000 F vind ik op dit artikel. Ze waren allen voor de offsetdienst. Waarom komt dit onder verkiezingen Procedurekosten. Gemeentedienst van België vraagt ons op 27.5. 82 158.930 F voor juridisch advies in zaak Janssens (Dasselt, Winnik). Zij berekenen hun zacht prijsje aan 1.650 F per uur, index kleinhandelsprijzen de cember 1977. Is er een speciale reden om juist daar raad of advies te vragen In zaak De Mol D., Appelterre, betalen we een bedrag van 436.312 F en daar is de ereloonnota van de advokaat nog niet begrepen. Waarover gaat het hier Mag ik doen opmerken dat het ontslag van een tijdelijke werkman zonder vooropzeg de stad 66.000 F kostte, waarvan 32.000 F gerechtskosten. Men zou zich kunnen afvragen of men in het vervolg niet be ter met overleg en op wettelijke en meer humaner manier zou ontslagen en zodoende de stad gerechts kosten doen besparen. (Lees verder op pagina 2) 75. Nu is Ninuve Chicago nog niet, maar de over val op een taxichauffeur vorige zaterdag, kort na de middag, op de Ringlaan van Ninove, illustreert dat ook onze eigen leefgemeenschap niet ontsnapt aan de toenemende gewelddadigheid. Gelukkig was de taxichauffeur een kleurling, want anders was het hele geval door heel wat men sen afgewimpeld op het vreemdelingenprobleem Wat men aan deze toenemende agressie kan doen is een vraagteken voor iedereen. Hoewel de oorzaken ervan velerlei en heel kompleks zijn, had Kroetchev misschien wel gelijk toen hij, tijdens zijn verblijf in de U.S.A. met verbijstering naar dd TV- programma's kijkend, uitriep Deze maatschappij vermoordt zich zelf met het tonen van zoveel ge- weldscènes Inderdaad, over wat min of meer bloot wordt nog wel eens geredetwist, maar over geweld Dat is toch alledaags... Wat de toestand te Ninove betreft mag men alles bij elkaar nog tamelijk tevreden zijn. Het ge weid en de vechtpartijen blijven vooralsnog beperkt tot de buurt van een aantal dancings waarvan er gelukkig een paar de laatste maanden hun deuren hebben gesloten. Het krachtdadig optreden van po litie en rijkswacht tegen deze uitspattingen blijkt effekt te hebben en moet dus worden voortgezet. Anders is het gesteld met de preventieve maat regelen. Afgezien van het feit dat het nieuwe politie kantoor zich in het Polderkwartier bevindt, rijzen er heel wat vragen over de veiligheid in deze nieu we wijk waar zich in enkele jaren tijd een enorme spookstad heeft ontwikkeld. Tijdens de kantooruren zal het in het Polder kwartier bijzonder druk worden. Het P.T.I en het Instituut HH. Harten zorgen nu reeds dagelijks voor vier stromen van onstuimige scholieren en gehaaste ouders. Nu komen er weldra ook de talrijke bezoe kers van het stadhuis, het politiebureau, het Vrede gerecht, de kontrole der belastingen, de registratie en de post bij. 's Avonds zal er geen kat zijn tenzij een late politicus al dan niet met een kater de mensen die avondleergangen volgen... en het planton van politie. In het Instituut HH. Harten kreeg men vroeger reeds eerder ongewenste bezoekers die ongestoord hun agressiviteit konden botvieren. Misschien kan door het stadsbestuur gedacht worden aan een nachtwaker met hond voor deze grote buurt. Hoe dan ook betreft het hier een schoolvoor beeld van twee ziekten van deze tijd de ver keersveiligheid bij dag, de persoonlijke veiligheid en dat van het patrimonium bij nacht. Nu het Rijksad- ministratief Centrum langzaam maar zeker in ge bruik wordt genomen is het hoog tijd preventieve maatregelen te nemen. (Lees verder op p&gina 2) °lQams efl e^n d w ehf,/ Raadszitting

Denderklok | 1983 | | pagina 1