h St vj l0\Ks3eZind Uüee^/( Raadszitting E D I TO R I AAL Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 8 juli 1983 VAN 9 JUNI 1983 De teloorgang van de politici. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Mevr. De Kegel Sluiting Unalit, 24.1.78: Interpellaties Senaat (Vernimmen, D'Hondt-Van Opdenbosch, De Padt). Vernimmen Uit studie blijkt dat welvaartspro bleem in de streek van G'bergen scherper gesteld wordt dan in de rest van het arrondissement. Het is jammer dat de regeringen indertijd niet hebben geluisterd naar de heer Verroken en mezelf inzake de bouw van de A8. Uit ontvolking, economische en sociale achter stand en gebrekkige infrastructuur blijkt dat de Bel gische Staat dit gewest op een schandalige wijze heeft behandeld. Kan de Staatssekretaris een werkgroep samen stellen om de infrastructuur van deze streek aan te passen aan de huidige omstandigheden. Op dit laat ste werd herhaaldelijk aangedrongen. Ik vraag dat ik deze keer voldoening krijg. D'Hondt-Van Opdenbosch de streek is nooit ontsloten geweest door effi ciënte verkeersaders en de verbindingen met de omliggende steden blijven zeer slecht: en nu blijkt er van de A8 en A20 niets terecht te komen de socialistische en christelijke arbeidersbewe ging heeft tevergeefs jarenlang geijverd voor de ontsluiting van de streek wij vragen voorrang voor ontsluiting van Ge- raardsbergen en het Zuiden van Oost-Vlaanderen De PadtSluit zich aan bij wat vorige sprekers gezegd hebben. EyskensVoor industriële ontsluiting is er wel een en ander gedaan op industrieterreinen voor Aalst en Oudenaarde, weinig voor G'bergen. Dit is te wijten aan de moeilijke toegankelijkheid van dit gewest. Ik ken de perikelen rond de A8 mijn stand punt is dat men op het gewestelijk vlok tot een goed voorstel moet komen. Het is de streek die zal bepa len wat zij wenst op het gebied van Ruimtelijke Or dening. Uiterlijk in mei zal het K.B. gewestplan be krachtigd worden. Ik verzoek de interpellant kontakt op te nemen met mijn Kabinet. Ik zal zoveel moge lijk tegemoet komen aan de bezwaren zowel inzake N-Z als O-W-verbinding. Vernimmen Ik verwacht niet alle heil van auto wegen. Maar ze zijn een middel en zelfs een nood zakelijke voorwaarde om nieuwe bedrijven aan te trekken. Wanneer alle gemeentebesturen, de intercom- funales, de syndicale bewegingen, zowel het ACV, als het ABVV als het ACLVB tot gemeenschappelijke standpunten komen, hoe kan de staatssekretaris dan verklaren dat de Centrale overheid zo weinig mogelijk moet tussenkomen Ik heb de indruk dat men luid moet roepen om iets te bereiken. 31.1.78 Kamer van Volksvertegenwoordigers Willlems, Caudron, Mevr. Dhaeseieer, Galle, Vander- niepen. WillemsWat kan de Minister doen om de streek van G'bergen uit de nood te helpen... - ...ons arrondissement is infrastruktureel niet bevoordeeld. GalleReeds lang dringen wij van socialisti sche zijde aan op een coherent ontwikkelingsplan voor Geraardsbergen. VanderniepenOorzaken van achteruitgang... gebrekkige infrastructuur en zwakke collectieve voorzieningen. Wij vragen het industrieterrein te va loriseren en operationeel te maken en de infrastruc tuur te verbeteren. Caudron Wij geloven dat de staatssekretaris ons geen ander antwoord zal geven dan vorige week in de Senaat. In totaal komen een klein dozijn parle mentsleden over dit probleem hetzelfde vertellen. En dan verbaast het ons dat er in de pers en de publie ke opinie kritiek loskomt op deze praatbarak Mevr. DhaeseieerCijfers en problematiek zijn voldoende gekend. De politici moeten hun verant woordelijkheid opnemen en gezamenlijk een oplos sing zoeken. EyskensEen regionaal ontwikkelingsplan moet worden uitgewerkt in overeenstemming met gewestplan. 3.3.78Bezoek Mathot aan arrondissement (de TV was aanwezig, de Minister niet, we! een delega tie van zijn Kabinet). ActiecomitéVragen betreffende urgentieplan voor arr. Aalst. A9Ons arr. heeft steeds aangedrongen opdat het Zuiden van het arr. nl. G'bergen en Ninove beter zouden verbonden worden met Brussel. Eerst werd ons de A8 beloofd. Daarna werd over de A9 gesproken. Te Nircve zou deze verbinding geven met Brussel, tenzij langs Aalst. In socialistisch partijweekblad en een publici- teitsblad van 23.2.73 verscheen Minister van O.W. Guy Mathot voor werkbezoek aan ons arrondisse ment. B.S.P. steit prioriteitenprogramma voor tot ont sluiting van ons gewest «Aan onze parlementsleden Galle, Vernimmen, Vanderniepen, als Kabinetsmedewerker J. Timmer mans deed hij belangrijke toezeggingen die hij dan officieel bekend zal maken Deze toezeggingen waren o.a. Verbinding Geraardsbergen-Ninove (kader van de realisatie van de A9) Het M.C.V.A. (Ministerieel Comité voor Vlaamse Aangelegenheden) had voorbehoud gemaakt voor bepaalde autosnelwegen en als gevolg hiervan werd op het gewestplan Halle-Vilvoorde-Asse het tracé van de A9 NIET weerhouden. De streekcommissie (gewestplan) van O.-Vlaan- deren, opteerde WEL voor een aanduiding op het definitieve gewestplan. Als tracé werd op de linkeroever van de Dender verkozen met de volgende voordelen ontsluiting industrieterrein Schendelbeke ontwijking centrum van Ninove een minimum aan onteigeningen ontwijking van de kern van Smeerebfe kruising met baan Oudenaarde-Brussel geeft mo gelijkheid tot uitwijking naar Brussel sluit aan via Outer naar Noord-Ninove op het te (Lees verder op pagina 2) 76. Politiek is in dit land een droeve bedoening geworden. De crisis, de tegenstellingen tussen Vla mingen en Walen, het gedrum van drukkingsgroepen achter de schermen en het verlies van kontakt met de achterban zijn vaak genoemde oorzaken. Ook de groeiende apathie bij de massa is ai even bedroe vend en verontrustend. De regionalisering van de vijf nationale sekto ren is er een pijnlijk schoolvoorbeeld van. Omzeg gens iedereen is er voor maar hoe het in feite moet zorgt zelfs binnen de verschillende partijen voor een eindeloos gemor en gekibbel. Het patronaat doet kies, de Waalse vleugels van de twee voor naamste syndikaten leveren slag met hun Vlaamse zusterorganisaties en bieden in eigen regio tegen elkaar op. En steeds meer mensen aan beide zijden van de taalgrens voelen er zich bij betrokken. Reeds vele maanden is de ontknoping bij Co- ckerill Sambre hangende maar het lijkt wel een ver- volgfeuilleton als Dallas of Dynasty waar het einde steeds nabij is maar nooit komt. Het zoveelste konklaaf om Cockerill - Sam bre van het failliet te behoeden bracht een «oplos sing die alle partijen enigszins kon bevredigen, zo n typisch Belgische formule op zijn smalst. Het geld voor de financiering van de verbinte nissen van het verleden worden verder nationaal gedragen. Daarover blijken alle partijen het eens, zelfs de V.U. Gemeenschapsminister Schiltz heeft dat trouwens zelf samen met zijn kollega's in de Vlaamse Regering onderschreven in hun standpunt betreffende regionalisering van de nationale sekto ren op 29 maart jl. A!s wij de meerderheid moeten geloven zullen alle nieuwe financiële behoeften gewestelijk worden aangerekend. Dit moet betekenen dat Vlaanderen geen frank Vlaams geld meer moet uitgeven voor het Waalse staal. Het is wel nog geen regionalisatie van de belangrijkste der vijf nationale sektoren maar als het kan worden gehandhaafd is het een stap op de goede weg. In welke mate de Vlaamse partijen de echte regionalisatie kunnen realiseren, hangt sterk af van de welwillendheid van de Waalse meer derheidspartijen. Hoe dan ook moet de V.U. waarschijnlijk met vreugde de moeizame stappen naar de regionalisa tie toejuichen. Tegelijkertijd zal men er zich wel spinnijdig voelen dat de C.V.P. het zaakje met hnr. ten en stoten klaart. Langzaam maar zeker gaat men in België naar een scheiding van de inboedel. Het gedrag van de meeste Belgische politici, zowel van meerderheid (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1983 | | pagina 1