d BHi)/ e \n ylaams bo Raadszitting I Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 15 juli 1983 VAN 30 JUNI 1983 VAKANTIE! Ook wij leggen er voor enkele weken de riem af en de eerstvolgende Dender- klok verschijnt op 12 augustus 1983. Daar gaan wij dan. 1 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. ■BHHnnHHHnn 8) Verbeteringswerken aan waterloop nr 5.093 C n T O R I A A I (Paardebeek) en aan buurtwegen nrs 17 en 22 I M M L_ te Outer. Goeddkeuring eindafrekening. 6) Kerkfabrieken Rekeningen over 1982 Uit brengen van advies. Dhr Torrekens De rekeningen over het dienst jaar 1982 van de kerkfabrieken zoals zij door de respectievelijke besturen werden vastgesteld verto nen over het algemeen een batig saldo. De rekeningen van volgende kerkfabrieken wer den afgesloten met een tekort St. Pieter, Denderwindeke 9.341 F St. Amandus, Nederhasselt 453.751 F St. Theresia, Ninove 16.528 F Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 7) Buurtweg nr 46 Denderhoutembaan te Ninove - Goedkeuring minnelijke verwerving om reden van openbaar nut Goedkeuring plan en tabel der innemingen Vaststelling vergoeding. Dhr Durant We stellen voorAan de hogere overheid te vragen om tot de grondinnemingen te mogen overgaan langs bw. nr 46, Denderhoutem baan te Ninove, vermeld op de tabel der grondinne mingen voor een totale oppervlakte van 29,82 m2 tegen de prijs van 89.533 F, alle bijkomende vergoe dingen inbegrepen. Het College te machtigen met de eigenaar een overeenkomst af te sluiten na goedkeuring van het dossier door de voogdijoverheid. Deze inneming van openbaar nut te verkiaren. Dhr Timmermans Of die aankoop al dan niet moest kan hier betwist worden. Het wederbeleg van 25,5% valt wel op, daar waar men via schijven toch maar tot 24% gaat. We zijn daar niet tegen maar dan moet het voor iedereen gelijk zijn. Dhr Durant Ik kan U daar niet op antwoor den. Ik dacht dat deze zaak wettelijk werd voorge steld. Dhr Raes Op sommige plaatsen is het voet pad er amper 2 tegels breed en bovendien werd het al beschadigd. Dhr Durant Het werk is nog niet gedaan. Er moest een keuze gemaakt worden en er werd ge opteerd voor een minimum aan voetpad. Dhr Timmermans Het is omdat er een fiets pad moest komen dat het voetpad klein is. Dhr Raes Het is al beschadigd voor het af gewerkt is. Dhr Durant De voorlopige aanvaarding van de werken is nog niet gebeurd. Mevr, De Kegel Wie heeft die 25,5% weder beleg voorgesteld Dhr Durant Wilfried Dhont. Hij heeft ook de vorige dossiers samengesteld. Dhr Timmermans Goed, maar toen was het 24%. Dhr Durant Ik kan er niet op antwoorden, maar ik ben akkoord dat het voor iedereen moet gelijk zijn. Dhr Burgemeester Het moet 24% zijn zoals vroeger. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. Dhr Durant Wij stellen voorde eindafreke ning nopens de uitgevoerde werken aan waterloop nr 5093 Paardebeek en buurtwegen nrs 17 en 22 te Outer ten bedrage van 12.976.942 F goed te keuren. Dhr Timmermans Wij zullen deze eindafreke ning goedkeuren omdat het één van de geslaagde werken van het vorige bestuur is en wij fier zijn daaraan te hebben meegewerkt. Dhr Burgemeester Wij ook (gelach). Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 9) Aankoop van een stationwagen en een lichte vrachtwagen ten behoeve van de dienst open bare werken goedkeuring vaststellen wijze van gunnen van de opdracht goedkeuring voorwaarden. Dhr Durant We stellen voorde aankoop van een stationwagen en een lichte vrachtwagen ten behoeve van de dienst Openbare Werken goed te keuren. De opdrachten te gunnen bij wijze van een beperkte ofterteaanvraag. Een offerte te sturen naar alle garagistenautoverkopers van Groot-Ninove. Dhr Timmermans We zullen deze aankoop goedkeuren maar toch met de politieke bedenking dat wij hier voorheen vaak de schietschijf waren toen er voorstellen gedaan werden om het wagen park uit te breiden. Vaak hebben we toen wagens van andere diensten overgenomen en terug dienst- klaar gemaakt. Ge moet nu op uw beurt vasstellen dat er zonder materieel geen goed werk kan gele verd worden. Dhr Durant Maar wij vervangen 5 wagens door 2 andere. Dhr Timmermans Neen, 4 door 2 andere. Hoe staat het met de gunning van een nieuwe huisvuilvvagen Dhr Durant Deze zaak is gisteren voor het schepencollege geweest. Dhr Timmermans Ge hebt 6 maanden ge wacht en inmiddels kost een huurvuilniswagen 9.500 F per dag. Dhr Burgemeester Ge moet het uurloon en de kosten van de wagen, anders toch 'aste van de stad, ook rekenen. We hebben ons ~erst goed willen bedenken en informeren vooraleer te beslis sen. En wie heeft de huurvuilniswagen van Dender leeuw in voege gebracht Dhr Timmermans Ik. Maar de gunning kon in november al gedaan zijn, maar gij hebt de zaak toen geblokkeerd. (Lees verder op pagina 2) 77. Maanden vooraf wordt er reeds uitvoerig over gepraat, ledereen heeft er de mond van vol. Met heimwee wordt teruggekeken op de belevenissen van het vorige jaar. Voor wie het minder meeviel denkt meestal dat het vast erger had kunnen zijn en dat het dit jaar hoe dan ook beter zal zijn. Vakantie, het is uit onze wereld niet meer weg te denken. Zowel de jongere maar ook de oudere generaties worden er steeds meer bij betrokken. Het aktief beleven van je enkele weken be taald verlof is de dag van vandaag niet alleen be schouwd als een verworven recht maar steeds meer als een noodzaak. De wereld is je dorp. Wij gaan minder naar het buitenland omdat het met de frank of liever met onze eigen beurs wat minder goed gaat. En toch zitten de treinen naar het zuiden eivol en kun je op de luchthavens over de koppen en de meest on voorstelbare bagages lopen. Wie het om de meest uiteenlopende redenen niet meer in het buitenland ziet zitten trekt in horden naar de kust of de Ardennen of herontdekt in deze tijd van retroonze eigen rijke kuituur in het ééndagstoerisme. Tenslotte zijn er nog een laatste kategorie die het niet (meer) aankunnen om weg te gaan wegens ziekte, werkloosheid of financiële zorgen en fami liale moeilijkheden. Samen met degenen die gewoon thuisblijven omdat ze niet graag reizen, per sé wil len of van hun vrouw moeten verven of be hangen of doodgewoon reizen haten, trachten zij het er het beste van te maken. Tenslotte komt vakantie hoe eenvoudig of hoe kompieks, hoe goedkoop of duur men het ook be leeft, steeds op hetzelfde neer: even het alledaagse vergeten zonder het te ontvluchten om daarna met nog meer moed dan vooraf en met een tikkeltje heimwee naar de vakantie, opnieuw van hei alle daagse het beste en soms eens iets uitzonderlijks te maken. Ook De Denderklok gaat er voor een drietal weken en evenveel nummers onderuit. Er is dus geen gevaar dat het volgende nummer naast uw volgepropte brievenbus terechtkomt. Editoriaal zult U wel een paar weken langer moeten missen. Met zijn zevenenzeventig afleveringen zijn wij im mers hoogbejaard geworden en kunnen wij wat meer rust gebruiken. Nochtans hebben wij nog heel wat bronnen tot inspiratie wat zou U anders verwachten in een stadje als Ninove maar daar laten wij U op de Fiji-eilanden, in Tenerife, in Saint-Tropez, in Schot land, in Knokke, in Bokrijk of Durbuy maar ook in uw tuin of bij het vissen lekker naar gissen. Het zal U tenslotte een zorg wezen... Prettige Editoriaalvakantie

Denderklok | 1983 | | pagina 1