5 efl HET GEVAL van de ex-schepen ruimtelijke ordening van openbare werken, en huisvesting Co talige JCoogdag Ja, NU weten we waarom AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN: Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 12 augustus 1983 Zó brak het los! Met eiger aardige reacties Taai doch zó onhandig! Voor de rechtbank Gemeenteraadsverkiezingen Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het benzineschandaal kwam aan het licht op 22 juni 1980 naar aanleiding van debatten over de stadsrekeningen 1979 in de gemeenteraad. Het Parket werd ervan schriftelijk in kennis ge steld op 15 juli. Dit was het startsein voor de straf rechtelijke nasleep. Met zijn betaling van 37.692 F in de stadskas op 4 september 1980 erkende de ex-schepen de ge grondheid van de aanklacht. Hij zette zelf de mei op eigen dak door zijn beruchte persconferentie van vrijdag 19 september 1980 met de openbare generale biecht van Madame. De dagbladpers gaf breedvoerig relaas over het verloop van de gemeenteraadszitting van 22 juni. Het Volk vermeldde dat de steeds zeer spraak zame schepen verbouwereerd zat. De ex-schepen die, gedurende twee en an derhalf jaar, zijn voorganger van de piloot-stad be kritiseerde, beschimpte en belasterde, en, die als weermaker fungeerde van het fusiebestuur had de lef een recht op antwoord te sturen naar Het Volk Reeds op 3 juni publiceerde Het Volk, onder de rubriek Lezersbrieven, het proza van de ex-schepen, waarin o.m.dat ik door deze laaghartige aanval van collega De Riemaecker verbauwereerd was, geef ik grif toe Op de beruchte persconferentie van 19 septem ber werd een andere toon aangeslagen. Volgens Het Laatste Nieuws (22.9.80) mij treft geen schuld Volgens Het Nieuwsblad (20-21.9.80 - reporter wijlen Romain Gijssels) De beschuldiging van De Riemaecker dat ik benzine verduisterde gaat hoe- genaamd niet op. Ter zake voel ik mij volledig on- schuldig... Ik besef dat strikt juridisch gezien van hogerhand om uitleg kan gevraagd worden, doch strafrechterlijk kan me niets ten laste worden ge- legd. Dat de officiële bescheiden voor '77 en '78 verdwenen zijn is niet mijn schuld. Integendeel, deze bescheiden zouden mijn goede trouw kunnen bewijzen. En volgens Marianne van september 1980 verantwoordelijke uitgeverde kolonel «door mijn handelwijze heb ik mij niet verrijkt, integendeel, bij gebreke aan fout kan ik mij uiteraard niet schul- dig voelen. Met daarbij pakken insinuaties: over het onregelmatig bezit van beschuldi gende fotokopijen door de aanklager; over het verdwijnen van bepaalde documen ten over de passiviteit van het Gerecht onge twijfeld omwille van de persoon van de aanklager. Het verder verloop zal de waarde ervan urbi et orbi bewijzen. Na ontelbare voorvallen werd het onderzoek be sloten met de vordering van 27 mei 1981 van de Procureur des Konings strekkende tot de verwijzing naar de correctionele rechtbank van de ex-schepen, van zijn echtgenote, tevens ex-stadsbediende, en van de conducteur. De zaak werd opgeroepen vcwr de Raadkamer op 12 juni en verdaagd, op vraag van de verdedi ging, tot 19 juni, tot 7 juli en tot 11 september, da tum waarop ze onbepaald verdaagd werd. Inmiddels werden de stadsrekeningen 1980 op 18 juni 1981 voorgelegd aan de gemeenteraad voor bespreking en goedkeuring. Ze brachten aan het licht dat met 6 wagens méér er, in 1980, een hoe veelheid van 6.553 liter benzine minder verbruikt werd dan in 1979; dat er onrechtmatig verplaatsingskosten ge- ind werden. Nadat de stad Ninove zich burgerlijke partij stelde gaven deze feiten aanleiding' tot het instellen van een nieuw onderzoek, dat besloten werd met een nieuwe vordering van 9 maart 1982 van de Pro cureur des Konings strekkende tot verwijzing naar de correctionele rechtbank van de ex-schepen met nieuwe tenlasteleggingen. Deze zaak werd opgeroepen voor de Raadka mer op 26 maart en 6 april. Op 4 mei 1982 werden beide zaken samenge voegd met de verwijzing van alle verdachten naar de correctionele rechtbank. De zaak ten laste van de drie verdachten werd opgeroepen en behandeld op de zittingen van 7 en 14 juni 1982 van de correctionele rechtbank te Den- dermonde. Geblokletterd in de dagbladpers Advokaten Ninoofse schepen eisen stopztting vervolging Verdediging vraagt vrijspraak voor Ninoofse schepen De uitspraak zou echter maar gebeuren op 23 november, want inmiddels waren er... In het Gouden Blad van 23 september en 7 ok tober de foto van het baaske met zijn beruchte tekst Nu zeker Timmermans Jacques U weet wel waarom. Op 7 oktober op bladzijde 13 van De Streek- krant De uitspraak van de rechtbank (UITSLUITEND over het gebruik van benzine) wacht ik vol ver- trouwen af, omdat op basis van objectieve feiten en geen politieke motieven, de vrijspraak werd ge- pleit. Jacques Timmermans werd NIET beschuldigd van valsheid in geschriften of vernietiging van do- cumenten, daarom nu zeker Jacques Timmermans lijsttrekker. U weet inderdaad waarom 2.405 naïeve kiezers lieten zich misleiden door zulke leugentaal: 2.405 kiezers verspilden aldus hun voorkeur stem tot meerdere beschaming van de Socialistische Partij en tot meerdere schande van Ninove. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1983 | | pagina 1