d e z\n ams FISCALE PLAGERIJEN EDIT ORIAAL Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 9 september 1983 m RIJKSWEG Nr 731 VAK AALST - NINOVE De politici weer aan de slag. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Senator J.P. de Clippele, enige U.B.R.T.-manda- taris in de Senaat, is een onderlegd fiscalist waar van de vakkennis regelmatig tot uiting komt in pers artikelen en in interventies voor de hoge vergade ring. 't Is een der zeldzame parlementairen die de durf heeft voor niemand te zwichten. Ten bewijze een vraag die hij op 13 juli stelde aan de minister van financiën, hieronder letterlijk weergegeven met het oneindig flauw ontwijkend ministerieel antwoord Een belastingplichtige kreeg in juni II. van de Directe Belastingen een aanvraag om inlichtingen, met de volgende strekking «Op 1981 kocht u een gebouw te Gelieve mij volgende gegevens mee te delen Bedrag van de notariskosten bij die aan koop Kadastraal inkomen en bestemming (per soonlijk gebruik of beroepsdoeleinden, verhuring voor persoonlijk gebruik of beroepsdoeleinden, per centage van de gedeelten voor persoonlijk gebruik of beroepsdoeleinden, handelshuurovereenkomst, naam van de huurders) Wijze van aankoop in geval van lening naam van de financieringsmaatschappij, gefinan cierd bedrag (afschrift van de overeenkomst bijvoe gen), bedrag van terugbetalingen en rente voor 1981 U is ook eigenaar van een gebouw gelegen te Gelieve mij voor 1981 en 1980 mee te delen Naam van de huurders Juist bedrag van de geïnde huur (bewijs stukken bij voegen) Bestemming van het gebouwverhuring voor persoonlijk gebruik of beroepsdoeleinden en percentage van de privé-gedeelten In geval van verhuring voor beroepsdoelein den huurovereenkomst. Op 1983 heeft uw echtgenote een pand ver kocht gelegen en verkregen door erfenis. Gelieve mij het juiste verkoopcijfer mee te delen, alsook de bestemming van het aldus verkregen kapitaal en een afschrift van de successieaangifte. Het aantal en de inkwisitoriale vorm van die vragen verbazen mij, vooral daar het een kleine belastingplichtige betreft (de waarde van de huizen varieert van 500.000 tot 900.000 frank) die de admi nistratieve romps'omp niet goed kent. Zijn er geen eenvoudiger middelen om de be standdelen van de belastinggrond te achterhalen In de Verenigde Staten worden de belastingplichti gen zo niet gesard men is hun dankbaar voor het betalen van de belasting. Het bestuur staat ten dienste van de burgers, niet omgekeerd. De laatste paragraaf betreft de bestemming van de opbrengst van de verkoop van een pand in mei 1983. Hoe kan de belastingplichtige de bestemming aangeven van een bedrag waarover hij nog maar sedert één maand beschikt Moet hij zijn uitgaven in 1983 programmeren? Moet hij vooraf zijn uitga ven ramen qua vrijetijdsbesteding, voeding, kleren, geschenken voor vrouw, kinderen en vrienden Moet hij voor elke aankoop rekeningen of bewijs stukken bijhouden Het gaat om een onduldbare inmenging in de persoonlijke levenssfeer. HET MINISTERIEEL ANTWOORD: Het geachte lid beoogt klaarblijkelijk een wel bepaald geval. Indien hij mij de naam en het adres van de betrokken belastingplichtige meedeelt, ben ik bereid een onderzoek te laten instellen ten einde de gepastheid van de gestelde vragen te kunnen beoordelen, rekening houdend met de feitelijke om standigheden eigen aan het geval. Overigens verwijs ik naar het voorlaatste lid van mijn antwoord op zijn parlementaire vraag nr. 18 van 8 november 1982, gepubliceerd in het bulle tin van Vragen en Antwoorden nr. 11 van 21.12.82 Senaat, zitting 1982-1983, bladzijde 334. Betreffende deze Rijksweg stelde een Volks vertegenwoordiger volgende parlementaire VRAAG Betreffende de in uitvoering zijnde nieuwe rijks weg nr. 731, tussen Aalst en Ninove, zou het mij aangenaam zijn van de achtbare heer Minister te vernemen 1hoeveel op- en afritten op het baanvak Aalst- Nmove, en op welk grondgebied er voorzien zijn 2) of er al dan niet maatregelen zullen getrof fen worden tussen de verbindingsweg die het cen trum van Denderleeuw moet ontsluiten met de nieu we rijksweg nr. 731 (Hoogstraat-lddergemstraat) Het antwoord van de Minister luidde als volgt Ik heb de eer het geacht Lid antwoord te ver strekken op de gestelde vragen 1) Op de rijksweg nr. 731 zijn volgende gelijk- grondse kruispunten voorzien tussen Aalst en Nino ve rijksweg nr. 60 en Churchillsteenweg te Aalst (Erembodegem) Driesstraat en Haaltert Eigenstraat te Haaltert (Denderhoutem) Hoogstraat te Denderleeuw (Iddergem) Vosselstraat te Haaltert (Denderhoutem) Rijksweg nr. 55 te Ninove. 2) De verbinding met het centrum van Dender leeuw (Hoogstraat-lddergemstraat) is een gemeen teweg, waarover ik geen bevoegdheid heb. 79. De vakantie is voorbij, ledereen is opnieuw aan het werk. De scholen hebben hun deuren her opend na twee mooie maanden zomervakantie. Waarom zouden de politici niet opnieuw aan hef werk gaan De leden van de regering buigen zich diep over de stapels hangende dossiers. Waarnemend pre mier Gol moet proberen de regeringsboot vlot te houden tijdens de herstelperiode van Wilfried Mar tens. Dit is geen gemakkelijke taak want met een begrotingstekort van ruim 500 miljard is er weinig speelruimte. De hete hangijzers zijn legio de fiskale amnestie volgens De Clercq moet men het fis- kale zekerheid noemen de prangende vraag van de kernraketten, Cockerill-Sambre aflevering vijfen zeventig.... Wanneer de deuren van het parlement in oktober opnieuw zullen opengaan mag men bo vendien heel wat kritische vragen verwachten. Ook op de banken van de meerderheid zou het er we! eens woelig aan toe kunnen gaan. Op donderdag 8 september gingen ook de Ni- noofse politici opnieuw de arena in voor het uitvech ten van een nieuwe gemeenteraadszitting. Donder dagavond zijn wij reeds in de post maar een uit voerig verslag krijgt u wel volgende week. De dag orde laat vermoeden dat deze eerste raadszitting na het zomerreces zonder veel verbaal geweld zal verlopen zijn. De agenda telde wel tweeënveertig punten, wat echter niet zo uitzonderlijk is. Er waren vooreerst een reeks aankopen of het aangaan van de daarmee gepaard gaande leningen voor op. werken o.a. een afbreekhamer wordt dit de eindoplossing voor de vrijkomende gebouwen en een vuilkar koopt Ninove opnieuw een Waalse vuilkar? Verder waren er ook de goedkeuring van de staat van on inbare posten van een reeks belastingen o.a. van de gemeentebelasting op de bardienster, dienst jaar 1978 (sic). Een mogelijke bron voor enige hilariteit. Verder was er nog de traditioneel eindeloze reeks leningen, de goedkeuring van de opceniiemen op de provinciale belasting op de rijwielen en brom fietsen voor 1984 en wat belangrijk kan zijn voor de middenstanders een wijziging van het retribu tiereglement voor het parkeren in een aantal straten van de stad Het laatste punt van de openbare zit ting was een interpellatie van Georgette De Kegel i.v.m. met de interventie van de brandweer waarbij bleek dat sommige waterhydranten in Appelterre onvindbaar zijn. De vraag is wel of dit onder de bevoegdheid van de schepen van grote openbare werken Durant valt, dan wel onder deze van de (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1983 | | pagina 1