h rist w7 \j n\K5Qe zin d uc <?<y BESCHOUWINGEN ROND EDIT ORIAAL EEN NIEUW FAILLIET Zevenenvijftigste Jaargang Yrijdag 16 september 1983 Een staking min of meer. ee^/ Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 0400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478885-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 80. Via de pers vernamen we destijds dat de p.v b a SEA HORSE, Burchtstraat 17 te Ninove failliet ver klaard werd bij vonnis dd 17 juni 1983 van de Recht bank van Koophandel van Dendermonde, afdeling Aaist. Langs dezelfde weg vernemen we thans dat de p.v.b.a. NAPA, Pamelstraat-Oost 248 te Ninove ook failliet verklaard werd bij vonnis dd 20 auqustus 1983 van voorzegde Rechtbank. Voor de verrichtingen van beide faillissementen werden aangesteld Meester Jozef Verhulst uit Den derleeuw, als curator, en de heer Louis Meert, als re ch ter-commissaris. Op eerste zichttriestig doch, gezien de hui dige economische conjunctuur, normaal. En toch eerder kurieus gelet op geruchten in omloop. Want het zouden dezelfde mensen zijn die, op ene of andere wijze, bij de twee zaken betrokken zijn. Ze zijn zelfs elders nog bij andere soortgelijke zaken betrokken. Maar elders zouden ze bloeiend zijn Hoe dan ook, dat zal het werk zijn van de cura tor en van het Gerecht om zulks in 't reine te trek ken. Dat is maar zoals het behoort voor nieuwkuis. We kunnen niet anders dan de opspraak be treuren die zulke gevallen voor Ninove meebrengen. XXX Er is daar echter een ander aspect aan verbon den dat iedereen in Ninove aanbelangt. Het nummer 248 in de Pameistraat-Oost te Ni nove ligt binnen de omschrijving van het beneden- industriepark, dat erkend is als zijnde van nationaal belang. Ooit gehoord over de vestiging van Napa in ons beneden-industriepark Nooit werd de gemeenteraad om toelating aan zocht voor de vestiging van dat bedrijf in ons be neden-industriepark Zulrce toelating MOEST nochtans worden aan gevraagd omdat de investeerders in onze industrie parken gedurende een bepaalde termijn (meestal 20 jaar), niet mogen vervreemden, verpanden, noch verhuren zonder voorafgaandelijke toestemming van het gemeentebestuur. Dit om welbepaalde volgende redenen. De gemeenschap bracht zware offers voor de aanleg van de industrieparken de aankoop van de nodige terreinen, het kostelijk bouwrijp maken er van, de wegenaanleg, de uitrusting met alle moge lijke nutsvoorzieningen. Die kosten worden slechts voor een miniem deel verhaald door de verkoop van gronden aan investeerders. De gemeenschap doet dit sacrificie in het voor uitzicht van formeel besproken en beloofde investe ringen voor tewerkstelling. 't Is om lichtzinnig investeren en inzonderlijk om allerlei speculaties op de kap van de gemeen schap te voorkomen dat het verbod tot vervreemden, afstand en verhuren, zonder voorafgaandelijke toe stemming van het gemeentebestuur, bedongen werd. Het stadsbestuur kan voor Napa geen onwe tendheid voorwenden gezien de naam der firma ge- blokletterd staat op de voorgevel van het gebouw waar ze onderkomen bekwam. Een staaltje temeer van de weinige aandacht die aan het beheer en aan het toezicht van onze gemeentelijke aangelegenheden gegund werd. En het geval Napa is geen unicum XXX iedereen zal zich herinneren tot welke ontdek kingen de bestrijding van een brandramp, binnen een belangrijk nijverheidsgebouw van het boven-in- dustriepark geleid heeft. Het geval kreeg naklank in de gemeenteraad. De vadsige schepen die toen de stedelijke eco nomie beheerde beloofde plechtig een gron dig onderzoek. En daarmee was het amen en uit, want zijn opvolger zal vergeefs kunnen zoeken achter enig spoor van dat onderzoek. Dat is twee. En nu als nagerecht voor fijnproeversonlangs werd om toelating gevraagd voor de vestiging, bij wijze van verhuring, van een handelszaak in con fectie in een NIJVERHEIDSGEBOUW van het boven- industriepark. Ondanks het feit dat dergelijke aangelegenheid tot de bevoegdheid behoort van de Gemeenteraad, verleende het College ongunstig advies. Met reden Dat belet niet dat borden werden opgesteld om de opening aan te kondigen op 6 oktober aan staande van een zaak Confex, die... reeds geïnstal leerd is. Van twee zaken één. Ofwel werden de borden geplaatst met toelating van het College. In dit geval zullen de confectiehandelaars van gans Groot-Nino- ve er de nodige gevolgen uit afleiden. Ofwel werden de borden geplaatst zonder toelating van het Col lege. In dit geval begrijpe wie kan op wat het stads bestuur wacht om te doen bekeuren en de borden te doen verwijderen, zelfs op privaat domein. Dat is drie. We kunnen verder, doch zullen het daarbij la ten omdat dit de meest flagrante vergrijpen zijn die door iedereen kunnen gecontroleerd worden. 't Is meer dan tijd om volle aandacht te beste den aan de bezetting en aan het uitzicht van onze industrieparken. A.D.R. Wij schreven het reeds. De vakanties zijn voor bij. Deze week was er de eerste kabinetsraad maar er was ook het eerste protest tegen de maatregelen vart de regering. Er was een spontane aktie van het spoor wegpersoneel in Charleroi die zich als een lopend vuurtje over heel Wallonië en bepaalde stations van Vlaanderen verspreidde. Nu weet iedereen dat er maar een knul moet zijn die even de normale gang van zaken in het treinverkeer verstoort om het hele Belgische net te verlammen. Wat dan ook vorige week vrijdag is gebeurd. Duizenden mensen geraakten geblokkeerd en lekker opeengepakt in de stations. Door de aktievoerders van deze spontane sta king kwam er algauw een officieel communiqué toch wei opvallend goed georganiseerd voor een spontaan initiatief waarin werd gesteld dat de brave pendelaars, scholieren, studenten en andere mensen die te veel naar het programma Openbaar Vervoerkijken bij deze aktie te lijden hadden om wille van de maatregelen van de regering. De re gering was dan ook verantwoordelijk voor het liiden van de mensen. Staking kan nuttig zijn maar het is een goed koop en daarom ook gevaarlijk wapen. Een staking van het openbaar vervoer blijkt bovendien een zeer eftektief wapen m die zin dat het alle aktiviteit doodt in een tijd en in een land waar alles draait rond het transport van goederen en diensten. Er valt inderdaad heel wat te zeggen over de maatregelen van de regering. Er is geen geld meer en er is grote werkloosheid en dus gaat men het soms heel ver zoeken. Zo mag van Minister Coens niemand tenzij hij reeds vast is benoemd die reeds n betrekking heeft nog les geven in *t avond onderwijs. Dit lijkt allemaal wel mooi maar hoe kan iemand die geen dagelijkse praktijkervaring heeft les geven over automechanica In dit soort van onderwijs kan men niet zomaar les geven met het boekje in de hand. En ook in het openbaar vervoer zijn er heel wat maatregelen die niet al te goed overkomen. Ander zijds moet ook worden gezegd dat die sektor reeds jaren wacht op vernieuwing en rationalisatie En Minister De Croo is niet bepaald de man die de diplomatieke paden bewandeld. Men noemt hem «de kraker van de overheidsdiensten |n de tijd van de Sabena-crisis toen een paar duizend perso neelsleden betoogden, kwam een delegatie van het personeel naar hem toe en verklaarde dat de dienst was verzekerd. De Minister zou repliceerd hebben dat die paar duizend dus overbodig waren als de dienst dan toch verzekerd was. Hoe dan ook werden bij Sabena ernstige in spanningen gedaan er werd gemiddeld 17% in- (Lees verder op pagina 2) 0,Qams en

Denderklok | 1983 | | pagina 1