Raadszitting 2 DE DENDERKLOK VAN 8 SEPTEMBER 1983 Kalme start met een zeer voorzichtige Jacques Timmermans. geleverd waarvan één jaar later de resultaten reeds te merken zijn. Voor het eerst in ruim twintig jaar zal er bij Sabena geen verlies zijn. Het bewijs is dus geleverd dat door samenwerking tussen re gering, direktie en personeel heel wat van worden bereikt. Het is toch enigszins opvallend dat de stakin gen in de transportsektor steeds uitbreken bij de spoorwegen, veel minder bij het tram- en busvervoer en de metro's, nog minder bij Sabena en haast nooit in onze havens. Gelukkig maar blijven de havens buiten de politieke agitatie. Sociale onrust is de slechtste reputatie die een haven kan hebben. Zee- brugge, Gent en Antwerpen zijn te vitaal voor onze economie om er een politiek spelletje te spelen. De havens van Duinkerken en Rotterdam dragen nu nog de gevolgen van de sociale onrust die er enkele jaren geleden tot wekenlange stakingen leidde. Indien men bij de spoorwegen zichzelf een kans op beterschap wil geven, mag men er niet langer zijn geloofwaardigheid ondermijnen door goedkope stakingen. Precies te 19.30 uur verklaart dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Afwezig Mej. Roosens en dhr Waltniel. Dhren De Spiegeleer en Neukermans zullen met enige vertraging hun collega s vervoegen. 5 persmensen en evenveel toehoorders vullen de publieke tribune. Dhr Cosyns Ik hoop dat U allemaal een pret tige vakantie achter de rug heeft. 1) Wegen- en rioleringswerken aan buurtweg nr. 36 (Ratissestraatje te Outer) Goedkeuring principe Machtiging aanstellen ontwerper Goedkeuring ontwerp-overeenkomst: Dhr Durant Het is noodzakelijk over te gaan tot de aanieg van een riolering en het vernieuwen van het wegdek aan buurtweg nr 36, Ratissestraatje te ex-Outer. Deze buurtweg is dicht bebouwd. Het is voordelig deze werken te laten uitvoeren samen met de werken voorzien aan buurtweg nr 17, Ratissestraatje te ex-Appelterre-Eichem. Bij beslissing van de Gemeenteraad dd. 10 de cember 1981, werd het uitvoeren van wegen- en rioleringswerken aan buurtweg nr 17 principieel goedgekeurd. Rekening houdend met het verslag van de Pro vinciaal technische Dienst dd. 19.4.82 en het schrij ven van dhr Gouverneur 3e afd. A, ref.,: 230/81.167 JM. Voor het opmaken van het ontwerp dient een ontwerper aangesteld. Er kunnen staatstoelagen bekomen worden. Er zullen voldoende kredieten in de begroting voorzien worden. Derhalve stellen wij voor Deze wegen- en rioleringswerken aan buurtwe gen 36 en 17 te samen uit te voeren. De staats- en/of provincietoelagen aan te vra gen. Machtiging te verlenen aan het College een ont werper aan te stellen. De opdracht voor het opmaken van het ontwerp onderhands te gunnen. De voorwaarden van deze opdracht, vervat in het modelkontrakt, goed te keuren. Ter dekking der uitgaven, krediet te voorzien in de begroting 1984. Dhr Timmermans Veiligheidshalve gaan we met dit voorstel akkoord. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 2) Leveren van een afbreekhamer Goedkeuring - Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Durant Een afbreekhamer zou ten be hoeve van de dienst openbare werken een nuttig en noodzakelijk werktuig zijneen afbreekhamer kan aangekocht worden. Deze aankoop mag ge raamd worden op 130.000 F inclusief BTW. In de buitengewone begroting 1983 zijn vol doende kredieten voorhanden. De opdracht zal gegund worden bij wijze van een beperkte offerteaanvraag. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 3) Aankoop van een universele gecombineerde houtbewerkingsmachine Goedkeuring Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Durant De afdeling schrijnwerkerij van de dienst openbare werken beschikt momenteel slechts over enkeie kleinere toestellen voor houtbe werking en is derhalve onvoldoende uitgerust om de talrijke opgelegde taken inzake schrijn- en tim merwerk naar behoren uit te voeren. De noodzaak over te gaan tot de aankoop van een universele gecombineerde houtbewerkingsma chine dringt zich op. De kostprijs kan worden ge raamd op 360.000 F. Voor de dekking van de uitga ven werden voldoende kredieten voorzien op de bui tengewone begroting dienstjaar 1982 en opgenomen op de schuldvorderingsstaat 1982-83. De opdracht zou gegund worden bij wijze van een beperkte offerteaanvraag. Dhr Moens Wij verheugen ons in het feit dat een vroeger reeds door de S.P. voorgestelde aan koop thans wordt uitgevoerd. Dhr Desprets Dat heeft daar niets mee te maken. Dhr Moens Vroeger kon het niet, nu wel. Het werk moest naar iemand anders gaan. Mevr. De Kegel Vroeger was de C.V.P. er van overtuigd dat de stad al machines te veel had aangekocht. Dat schijnt nu ook veranderd. Dhr Burgemeester Dat bewijst dat ze van gedacht veranderd zijn. Dhr Coppens En dat die aankopen nu nodig zijn. Dhr Burgemeester De C.V.P. heeft ons over tuigd. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 4) Gemeenteschool Geraardsbergsestraat - Goed keuring aanpassingswerken. Dhr Desprets Ingevolge de moeilijkheden die zich voordoen bij de maaltijdbedeling, welke ak- tueel in de klaslokalen dient te geschieden, stelt het onderwijzend personeel en de oudervereniging van de gemeenteschool in de Geraardsbergsestraat te Ninove de vraag of de mogelijkheid bestaat in be doelde school een refter te voorzien, In het aanpalende leegstaande schoolhuis kan mits de nodige aanpassings- en verfraaiïngswerken een refter worden ingericht voor 75 kinderen in de bestaande living op het gelijkvloersde keuken, berging en vestiaire kunnen worden voorzien in de aanpalende lokalen. De aankoop der noodzakelijke materialen voor de aanpassingswerken kan als volgt worden ge raamd Sanitair en verwarming 119.069 F Elektriciteit: 112.994 F Schrijnwerkerij247.554 F. De uitvoering van de werken kan gebeuren door eigen personeel. Op de begroting 1983 werden voldoende kre dieten voorzien. Voor het dekken van de onkosten dient een le ning te worden aangegaan. Dhr Timmermans Akkoord met het principe der werken, doch niet akkoord met het onvolledig dossier dat ons werd voorgesteld. Wij willen weten wat wij goedkeuren. Er is geen plan ter inzage en de ontwerpbeslissing is niet juist. Wij wensen nade re uitleg te krijgen op een volgende zitting en dit belet niet dat de werken worden verder gezet., in dien de draagpunten onderzocht werden op de 'vei- ligheid. Over regelingen met de buur zat er niets in het dossier. Tevens stellen wij ook voor een Ste debouwkundig attest aan te vragen. Dhr Desprets Voor deze werken is dit attest niet nodig. Onze enige betrachting is de kinderen een beter eetlokaal te geven. Dhr Timmermans Daar zijn wij absoluut mee akkoord. Maar wij willen over een volledig dossier beschikken. Dhr Desprets Ge hebt alle nodige uitleg gekregen. Dhr De Rouck Ge moet de zaak niet moei lijker maken dan nodig. Dhr Timmermans Ik maak het niet moeilijk Ik wil een klaar dossier en een onderzoek naar de stabiliteit. Dhr Burgemeester Werd het nodige hiervoor gedaan Dhr Desprets Zeker Dhr Burgemeester Kunt ge verder werken zonder de huidige beslissing Dhr Desprets Neen, we kunnen niet meer betalen. Dhr Timmermans Hebt gij dan al betaald Dhr Desprets Ja, met de gewone begroting. Dhr Timmermans Maar dat mag nietGe klapt er U zelf in. Dhr Torrekens Hier is toch iets dat niet klopt. Van de ene kant zegt ge dat de werken mogen ver der gezet worden en anderzijds vraagt ge een sta biliteitsstudie. Over die stabiliteit geeft de Schepen U de stelligste zekerheid. Dhr Desprets - Anders zou ons personeel zijn werk niet kunnen. Dhr Burgemeester Laat ons stellen dat er over 8 dagen een volledig dossier op het sekreta- riaat zal ter beschikking zijn. Dhr Timmermans Het ligt niet in onze bedoe ling deze zaak te remmen maar wij houden ons toch aan de verdaging van dit punt. Dhr Durant Het gaat nu om de afwerking van het sanitair. De huidige beslissing heeft niets meer met de stabiliteit te maken. Die muur doet het wel anders ware hij al ingestort. Welke ondernemer plaatst al eens niet een ijzerbalk die door de archi- tekt niet op het plan is voorzien Dhr Raes Ik doe dat nooit. Dhr DurantDank U. Dhr Moens Een muur kan een jaar nadien nog instorten. Dhr Torrekens Laat ons het sanitair verder afwerken en op de volgende zitting zal een volledig dossier voorgebracht worden. Dhr Timmermans Akkoord. Er is zelfs nog geen goedkeuring van de werken zelf. 5) Begraafplaats te Voorde Restauratie kerk hofmuur Goedkeuring principe. Dhr Desprets De muur van het kerkhof te Voorde, kant Kerkstraat, bevindt zich in bouwvallige toestand het metselwerk is door de tijd en de weers omstandigheden dermate verweerd dat de muur vol ledig afbrokkelt. Door het belangrijke niveauverschil tussen het kerkhof en de Kerkhofstraat staat de muur ten gevolge van de gronddruk dermate boi dat instortingsgevaar ten overstaan van de openbare weg niet uit te sluiten is. Gezien deze toestand dient de muur te worden gerestaureerd. Wij zullen de hoogst mogelijke toe lagen aanvragen. Dhr Moens !k ben tevreden dat men op mijn voorstel heeft gereageerd. De muur dieot opgetrok ken te worden in dezelfde steen, dus geen beton. Dhr Desprets Er wordt daarmee rekening gehouden. Dhr Durant Er zal eerst een betonnen steun- muur nodig zijn en dan de muur met de herbruikte originele stenen. (Dhr De Spiegeleer neemt zijn plaats in). Dhr Raes En waar zijn de trappen heen Dhr Desprets Dat is van voor mijn tijd. Dhr Timmermans Er werd klacht tegen onbe kenden neergelegd. Dhr Durant Het zijn gewoonlijk ondernemers die trappen kunnen gebruiken, (gelach). Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 6) St.-Marceliusstraat Ie Voorde Aankoop In der minne van een onroerend goed om reden van openbaar nut Goedkeuring en vaststelling vergoeding. (Dhren Desprets en Van Eesbeek verlaten de zitting). Dhr Evenepoel Ter verwezenlijking van de rooilijn dient een woonhuis aangekocht gelegen in de St.Marcellusstraat nr 46 te Voorde. Bij gemeenteraadsbeslissirig 25.11.82 werd de aankoop van voornoemd onroerend goed principieel goedgekeurd. Een schattingsverslag werd door dhr Ontvanger der Registratie op 21.9.82 opgemaakt, waarbij de waarde van het onroerend goed wordt vastgesteld op 1.400.000 F. Om reden dat dit onroe rend goed uit de hand te koop staat is geen weder- beleggingsvergoeding verschuldigd. (Lees verder op pagina 10).

Denderklok | 1983 | | pagina 2