d w e z\u Rood sz if ting EDITORIAAL Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 23 september 1983 VAN 8 SEPTEMBER 1983 Wat nu Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Nincve Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 9) Opcentiemen op de provinciale belasting op de drankslijterijen Dienstjaar 1978 Goedkeu ring staat oninbare posten. Dhr Torrekens een bedrag van 1.700 F werd niet ingevorderd, betreffende het kohier dienstjaar 1978 van de opcentiemen op de provinciale belas ting op de drankslijteriJen. Het is de belastingplich tige Van Eeckhoudt Josephus, 9400 Ninove, Brussel straat 121, die vertrokken is naar Tunesië zonder gekend adres. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 10) Gemeentebelasting op de bardiensters - Dienst jaar 1978 Goedkeuring staat oninbare posten. Dhr Torrekens Een bedrag van 1.000 F werd niet ingevorderd, betreffende dienstjaar 1978 van de gemeentebelasting op de bardiensters. Het is de belastingplichtige Kovacs Etel, 9402 Ninove, Brusselbaan 69 die bij beslissing van het Schepencollege dd. 27 februari 1979 ambtshalve werd geschrapt. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 11) Goedkeuring aangaan van lening voor de aan koop van een nieuwe vuilniswagen ten behoeve van de reinigingsdienst. Dhr Torrekens De Raad keurde in zitting van 17 juni 1982 het principe goed voor de aankoop van een nieuwe vuilniswagen. Meerdere firma's werden uitgenodigd hun offerte in te dienen. Het p.v. van opening der aanbiedingen had plaats op 19.10.82. Er waren vier inschrijvingen. Het verslag van de technische dienst werd opgemaakt op 31 mei 1973. Bij besluit van het College werd de opdracht ge gund aan de n.v. Van de Kerkhove, Brugsesteenweg 374 Roeselare, voorstel Speedloader op onderstel Daf met automatische gangwissel, in variante, tegen de prijs van 3.311.056 F inclusief BTW. De financiering moet gebeuren met een lening, aflosbaar op 5 jaar. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 12) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffening van de aankoop van parkeermeters. Dhr Torrekens Het leveren en plaatsen van 9 enkele en 8 dubbele parkeenneters werd op 9 ju ni 1983 door de gemeenteraad goedgekeurd. Er werd ook beslist de opdracht onderhands te gunnen. De opdracht voor de levering en plaatsing werd door het College op 20 juli 1983 gegund aan de firma n.v. Krautli uit Dilbeek voor de prijs van 336.083 F, BTW inclusief. Voor het financieren van deze uitgave moet een lening worden aangegaan van 336.000 F bij het Gemeentekrediet van België. Deze lening is terugbetaalbaar op 5 jaar. Goedgekeurd met 18 stemmen bij 10 onthou dingen (VU en SP). Dhr Daumerie We hebben ons onthouden omdat we dit ook deden voor de halve oplossing die werd voorgesteld bij de aankoop der parkeermeters. Dhr Timmermans We hebben ons onthouden om dezelfde reden. 13) Goedkeuring aangaan van lening voor de veref fening van het stadsaandeel in de kosten van de aanleg van de atletiekpisie. Dhr Torrekens Op 17 augustus 1983 werd door het College gevraagd het leningsdossier in or de te stellen voor de aanleg van bedoelde piste. Bij Collegebesiuit van 1.6.83 werd de opdracht voor de aanleg toegewezen aan de n.v. Boucher, Waterloosteenweg 1429, 1180 Brussel, mits de prijs van 24.371.778 F, BTW inclusief. De kosten voor ere lonen, verrekeningen, onvoorziene meerwerken enz. kunnen worden geraamd op 2.628.222 F zodat de to tale kostprijs 27.000.000 F bedraagt. Voor deze wer ken werd door de Staat een toelage verleend van 8.125.000 F zodat het stadsaandeel 18.875.000 F be draagt. De financiering van dit stadsaandeel moet gebeuren via een lening bij net Gemeentekrediet. Deze lening is terugbetaalbaar op 20 jaar. Dhr Timmermans Op wiens verzoek gebeur den de boomkappingen Dhr Durant Op verzoek van de firma worden die door een aannemer uitgevoerd. Dhr Timmermans Ik zou een prijsofferte voor de verkoop van die bomen hebben voorgesteld. Dhr Durant Die kappingen zijn begrepen in het dossier. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 14) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffening van het stadsaandeel in de telecomminicatie en signalisatie van het nieuw stadhuis. Dhr Torrekens De opdracht werd op 19.10.82 toegewezen aan de Firma pvba De Marteleire, Industriepark 4 te Me- relbeke voor de som van 6.777.915 F, BTW inclusief. Voor de herzieningen, algemene onkosten enz. kan een bedrag van 722.085 F worden voorzien. Een staatstoelage van 993.000 F werd toegekend door het Ministerie van Binnenlandse Aangelegenheden. Voor het vereffenen van het stadsaandeel in deze werken, zijnde 6.507.000 F, moet een lening worden aangevraagd bij het Gemeentekrediet. Looptijd van de lening 10 jaar. Goedgekeurd met 24 stemmen tegen 3 (V.U.) Dhr Schoreel had even de zitting verlaten. 15) Kerkfabriek O.-L,-Vrouw-Hemelvaart te Ninove - Uitbrengen advies omtrent de beslissing tot ver discontering van vastbeloofde toelagen. Dhr Torrekens De staatstussenkomst voor het uitvoeren van herstellingswerken aan de elek trische installatie van de monumentale kerk be draagt 552.000 F en de provinciale toelage bedraagt 184.000 F. Bij besluit van het Bureel der Kerkmees ters dd 13.6.83 wordt aan het Gemeentekrediet van België verdiscontering van voormelde subsidies ge vraagd. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. (Dhr Neukermans neemt zijn vlaats in). 16) Goedkeuring eindrekening van de waarnemende stadsontvanger Ontlasting beheer en ophef fing zekerheid. Dhr Torrekens Zoals U bekend is werd dhr Duym Willy, bureauchef, door U aangesteld als waar nemend stadsontvanger, eerst gedurende het ziekte verlof van de effektieve titularis, dhr Van Londer- (Lees verder op pagina 2) 81. Zowat iedereen blijkt verrast door de plotse massale stakingsgolf die ons land nu treft. De wilde staking van enkele harde kernen bij de spoorwegen in de streek van Charleroi deinde in een minimum van tsjd over het hele land uit. De drie vakbonden haastten zich om deze staking te erkennen. ledereen weet waarover het gaat. De fameuze nieuwe inleveringsmaatregeien voor het overheids personeel staan centraal. Daarrond hangen een aan tal randproblemen de fiscale amnestie en indien nieuwe verkiezingen in de lucht komen te hangen de kernraketten en Cockerill-Sambre. De vraag blijft wel onbeantwoord waar men heen wil. Het CCOD (de Christelijke Centrale voor de Overheidsdiensten) legt er de nadruk op geen poli tieke staking te voeren maar is bereid tot het bittere einde door te gaan. De socialistische vakbond zegt uitdrukkelijk dat een tekort op de betalingsbalans van 500 miljard frank onaanvaardbaar is en de toekomst van de ko mende generatie te zeer belast. Ze zien de staking wel duidelijk als een politieke aktie, zijn bereid te staken tot het bittere einde en waarschuwen de regering dat opvorderingen naast zich zullen wor den neergelegd. De regering zit op de schopstoel. Lange tijd was dit de regering die voor het eerst sinds vele jaren opnieuw echt regeerde. Sinds een paar maan den is het opnieuw aan het slabakken. De achterban van de meerderheidspartijen begint moeilijk te doen. Eén ding is zeker en alle betrokken organisaties weten het maar al te goed indien men de geloof waardigheid die het laatste jaar gedeeltelijk werd hersteld nog enigszins wil behouden, kan de regering niet wijken voor de muur van de vijfhon derd miljard. Hiervoor moet worden bespaard op de rijksbegroting en aangezien deze begroting voor één vierde bestaat uit lonen, wedden en vergoedingen van het overheidspersoneel, zijn besparingen in de ze sektor onvermijdelijk. De onzekerheid over de sanering van de rijks begroting en de sociale onrust kunnen de al zwakke Belgische frank op korte termijn in grote moeilijk heden brengen. De grootste staking van de na-oorlogse periode bedreigt de haven van Gent en Antwerpen. Ze zijn de draaischijf van onze economie, de motor en de grote hoop van het Vlaamse welzijn. De staking van nauwelijks drieduizend gemeenteambtenaren be dreigt rechtstreeks de tewerkstelling van zowat hon derdduizend mensen uit de privé-sektor en onrecht streeks de ontwikkeling van de haven op termijn. Hopelijk zijn er positieve ontwikkelingen in de onderhandelingen hoewel het nu eerder naar een verstrakking gaat. ledereen weet dat het zo niet lang (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1983 | | pagina 1