rist Sn ^/flatus \l 20 jaar Raadszitting VRIJ P.M.S.-CENTRUM VAN 8 SEPTEMBER 1983 EDIT ORIAAL Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 30 september 1983 De staking van de verliezers. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepooristraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Op 1 oktober a.s. viert het Vrij Psycho-Medisch- Sociaal Centrum te Ninove zijn 20 jarig bestaan. Gestart op 1 september 1963 als «Dienst voor Studie- en Beroepsoriëntering» dankt het vrij P.M.S. zijn ontstaan en groei aan Zeereerwaarde Heer De ken De Landtsheer. Het Bisdom Gent had aan de toenmalige Principaal De Landtsheer opgedragen om een begeleidingsdienst voor de schoolgaanden op gang te brengen. De dienst kreeg Ninove, Ge- raardsbergen en Denderleeuw als werkgebied. Samen met Dr. Van der Hulst, nu nog voorzitter, en Zeereerwaarde Heer Sterck, toen Principaal van het Ste-Catharinacollege, werd een jonge ploeg van vier medewerkers aangetrokken. Het huis op de Steenweg naar Aalst nr 40 te Ninove was de voor lopige vestigingsplaats. De ontwikkelingen in het werk hadden voor ge- voig dat deze behuizing al gauw te eng werd. Het was weer eens Zeereerwaarde Heer De Landtsheer, toen Deken te Ninove, die de bouwer werd van het Gezondheidscentrum op de Kluisweg. Daarin is het P.M.S. sedert het schooljaar 1968- 1969 ondergebracht. Nu, in 1983, bezielt de geest van Deken De Landtsheer nog steeds het werk van de 16 mede werkers in het P.M.S.rekening houdend met de mens, ervoor zorgen dat hij in staat wordt gesteld om gelukkig te leven. Concreet voor het huidige P.M.S.-werk betekent ditkinderen en jongeren begeleiden, overeenkom stig alle eisen van de volwassen vrijheid, waar zij zich op voorbereiden. Van «Beroeporiëntering» is het centrum uitge groeid tot een verfijnd begeleidingscentrum dat con sequent gelooft in de mogelijkheden van de kinde ren en hun opvoeders. De jongere moet enerzijds zicht krijgen op de zinvolle plaatsen in de maatschappijanderzijds moet hij voorbereid worden om zijn plaats in te ne men bij de uitbouw van de maatschappij. Deze beiden zijn de voorwaarden voor een ge zonde persoonlijkheidsontwikkeling. Het is het voor recht en de verantwoordelijkheid van elk kind om zijn eigen leven uit te bouwen. Opvoeders kunnen enkel de weg wijzen door de groei van een positieve houding tegenover zichzelf en het leven te stimu leren. Zo staat het P.M.S. in dienst van de opgroeien de en is het een wezenlijk bestanddeel geworden in het opvoedings- en vormingsgebeuren. Het Vrij P.M .S.-centrum te Ninove wil vanuit een eigen deskundigheid en in groeiende samenwerking met alle opvoedingsinstanties, deze dienstverlening voortzetten. 21) Aankoop van abonnement Permanente Staats bladindex en Staatsblad op microfiches en van een papiervernietiger Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voor waarden. Dhr Burgemeester De permanente staatsblad index laat toe, op een snelle en betrouwbare manier alle wetten, besluiten, decreten en onderrichtingen weer te vinden ofwel per materie, ofwel per datum ofwel per ministerie. Deze fiches verwijzen naar het nummer en de pagina van het Staatsblad. Daar naast worden ook de teksten zelf op microfiches aangebracht, hetgeen eveneens een snelle opzoe king toelaat en plaatssparend is. Uiteraard dient daarbij, eenmalig, de aankoop te geschieden van een leestoestel. Wij stellen voor deze aankopen onderhands te mogen verrichten, daar deze aankoop uiterst gespe cialiseerd is. Raming (exclusief BTW) Permanent staatsblad index 18.000 F per jaar Belgisch staatsblad 12.000 F per jaar Eenmalig leestoestel 13.000 F Een machine voor papiervernietigen heeft tot doel het betrouwbaar vernietigen van vertrouwelijke dokumenten en archieven. Wij stellen voor deze aan koop te doen bij wijze van een beperkte offerteaan- vraag. Raming 50.000 F. Algemene goedkeuring met 27 stemmen (dhr Prieels had even de zaal verlaten). 22) Personeel Openverklaring van een betrek king van kassier(ster) ten behoeve van het Ste delijk Sportcentrum, te begeven bij aanwerving Vaststellen aanwervingsvoorwaardeA over eenkomstig het statuut. Dhr Burgemeester We stellen U voor deze plaats van klerk-kassier (ster) open te verklaren. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 23) Openverklaring van een betrekking van manne lijk of vrouwelijk bureauchef, te begeven bij aanwerving. Dhr Burgemeester Ingevolge de benoeming van dhr Ivan Demey tot stadsontvanger met ingang van 1 augustus 1983, is er bij ons bestuur een be trekking van bureauchef vacant. We stellen voor deze betrekking open te willen verklaren. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 24) Reglement betreffende sommige verloven en de disponibiliteit. Akteneming schorsingsbesluit en intrekking beslissing. Dhr Burgemeester Bij raadsbesluit dd 30.6.83 werd de ziekteverlof- en disponibiliteitsregeling ge wijzigd, in die zin dat aan de stagedoende perso neelsleden die geen drie jaar dienst hebben 90 da gen ziekteverlof toegekend worden, zoals voor de vaste titularissen. Dhr Gouverneur schorste dit raadsbesluit bij beslissing dd 9.8.83 om reden 1) dat de stagiairs van de gemeenten luidens artikel 10 1e lid van het koninklijk besluit van 28. (Lees verder op pagina 2) 82. De stakingsgolf is nu hopelijk definitief voorbij. Vlaanderen heeft voor de zoveelste keer België en zijn regering gered. Het is immers een feit dat van het harde Waalse syndikalisme weinig goed kon en kan worden verwacht. Indien ze er enigszins toe in staat waren zouden ze van staken een nieuwe bedrijfssektor of een vierde arbeids circuit maken. Deze grote staking heeft ons land en direkt of indirekt zijn burgers heel wat gekost, ledereen komt er uit als een verliezer. De regering heeft hoewel in beperkte mate moeten inbinden op zijn besparingsplan. De te werkstelling in de publieke sektor wordt gegaran deerd en de overbrugging van de maand dat de wed de wordt uitgesteld wordt nog verzacht. Het is wel bedenkelijk dat de regering het zo moeilijk had met een besparing die in feite slechts een boekhoud kundige operatie was. Ook de regeringspartijen komen er slecht uit. De liberalen waren verplicht braafjes in de hoek te gaan zitten. Geen wilde verklaringen meer van Ver- hofstadt en De Croo, twee mensen die schijnbaar nooit zullen willen leren dat zelfs een in bepaalde mate noodzakelijke privatisering van onze economie en normalisering van de staatsuitgaven best in een formule en vooral in een terminologie die voor het ruimere kiespubliek aanvaardbaar is, aan de man moet worden gebracht. Was het niet opvallend dat de liberalen in deze dagen uitpakten met de patriar chale De Clercq en de principiële maar niet arro gante Waltniel. Het is lang geleden dat ze in België nog eens mochten luisteren naar een Ninovieter... Voor de C.V.P. waren het ook alles behalve ge makkelijke dagen De ministers van de A.C.V.-strek- king zoals Dehaene en Coens werden in de emotie van de eerste dagen door hun eigen basis haast gestenigd. Zelfs het eigen dagblad «Het Volk» kreeg het hard te verduren. En het kan niet worden ont kend dat de C.V.P. naar buiten uit te weinig toonde dat zij tenslotte nog steeds de leidende regerings partij is. De heterogeniteit van haar achterban ken nende had ze wat meer moeten aandringen op wat meer takt bij het «presenteren» van de besparings maatregelen aan net publiek. De S.P.. beoogde een politieke overwinning. Uit het konflikt blijkt echter dat de vastberadenheid om verder te regeren bij het «rooms-liberaal» kabi net groter is dan iedereen en zeker de socialis ten dachten. De hoop om via stakingen in privé- bedrijven de regering op de knieën te krijgen wordt echter twijfelachtig. Nochtans stuurden zij een van hun «beste krachen», Willockx, naar Nobels-Peel- man om op zaterdag in het B.R.T.-nieuws vuurtje te kunnen stoken. Maar nog slechter verging het het A.B.V.V. On danks de zware druk uit hoofdzakelijk Waalse mid- (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1983 | | pagina 1