d e z\n o\V^9e DE TAAK VAN HET O.C.M.U/J EDITORIAAL Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 14 oktober 1983 EEN DISCRETE HELPENDE HAND REIKEN Patrimonium O.C.M.W. Het jaarverslag over het bestuur en de stand der zaken van de gemeente. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. In de stemmige vergaderzaal van het O.C.M.W.- Ninove, hield de Heer Voorzitter Johny Timmermans, omringd door zijn bijna voltallige Raad, een pers conferentie om «de sluier van het O.C.M.W. op te lichten, en pas nu omdat hij zich eerst volledig wou inwerken in het reilien en zeilen van het O.C.M.W.- Ninove», aiud dhr Voorzitter. xxx Voorzitter Johny Timmermans werd in de jong ste gemeenteraadsverkiezingen tot Raadslid verko zen en gaf als dusdanig zijn ontslag toen hij tot Voorzitter van het O.C.M.W. werd verkozen, aldus de beslissing van zijn partij respekterend die cumul verbod opiegde. Na zijn gasten te hebben verwelkomd en de samenstelling van de Raad en Comité's bekend te hebben gemaakt, hield Voorzitter Johny Timmer mans een glashelder betoog over de indeling, wer king en voortdurende beweging van zijn O.C.M.W. De stedelijke kliniek met 75 bedden, het rust oord Ninove met 102 bedden, het rustoord Dender- windeke met 32 bedden, het in wording zijnde dien stencentrum Okegem, enkele andere gebouwen en meer dan 200 hectaren gronden, weiden en bossen vormen het patrimonium. Een personeelsbestand van 164 personen, 15 dokters, zo wat 150 a 200 bezoekers per dag, con sultaties van soms ±100 patiënten, de Raad zelf met 11 mensen, de leveranciers en de verkopers, dit al les samen brengen zo wat 700 mensen in een als het ware dagelijkse echte volksbeweging in het O.C.M.W. y Dit getal wil ik aanhalen om te bewijzen hoe groot onze instelling wel is en welk dagelijks ge wriemel aan mensen dit elke dag met zich brengt Ik denk dan vooral aan het handelsleven en de an dere diensten in onze stad. Met een totale begroting van 250 miljoen F, blijven we even stilstaan bij de verschillende afde lingen STEDELIJKE KLINIEK Bijna altijd volzet, beschikt de kliniek over een uitstekend team van dokters en verpleegkundigen. De raad van het O.C.M.W. heeft zich Van bij de start van deze nieuwe legislatuur voorgenomen de patiënten van onze kliniek centraal te stellen. En wij zijn er tot nog toe hopelijk goed in gelukt. Onze eerste inzet wat verfrissing van gebou wen en gangen, reorganisatie der verschillende dien sten, bebloeming buiten, aankoop noodsignalisatie (700.000 F), aankoop nieuwe drankautomaten, stren ge controle op hygiëne en voeding de verzorging primeert, afschaffing van 1ste, 2de en 3de klasse op de voeding, bestendige aanwezigheid op de recep tie, ook op zaterdag en zondag. Niettegenstaande al deze wijzigingen blijft het onze plicht een saneringsplan door te voeren, een plan dat ons opgelegd wordt door het Ministerie van Volksgezondheid. Wij zullen zoals iederen saneren, maar niet ten koste van de verzorgingsdiensten en personeelsleden. Er zijn andere middelen genoeg zonder iemand pijn te doen. JOHNY TIMMERMANS de jonge, dynamische Voorzitter van het O.C.M.W. - Ninove stelt DE MENS CENTRAAL in alle dienstverleningen. Voorziene verbouwingen aan de Stedelijke Kliniek 1Verbouwing van de ingang wordt tot op de 2de verdieping doorgetrokken zoals het gelijkvloers. 2) De kapel wordt gerestaureerd. Spijtig ge noeg zitten beide dossiers vast te Brussel. 3) Er wordt in overweging genomen en dit in het kader van de stadsvernieuwing, om de oude ge bouwen aan de Burchtstraat gelegen, tussen het O.C.M.W. en de vroegere gebouwen van De Cooman te slopen en over te gaan tot het aanleggen van een parking voor het personeel met nachtdienst, de huis dokters en in het bijzonder voor de bezoekers. 4) Er komen een 27-tal richtingsaanwijzers om de bezoekers, leveranciers enz... wegwijs te maken in onze instellingen. 5) In samenspraak met het Beheerscomité en met de dokters wordt er uitgekeken naar het even tueel aankopen van modernere apparatuur. (Lees verder op pagina 2) 84. Deze week werd het jaarverslag (dienstjaar '82) verspreid. Dit jaarverslag moet door elke gemeente overeenkomstig de bepalingen van artikel 70 van de gemeentewet worden opgesteld en ter beschik king worden gesteld van de raadsleden en belanq- stellenden. Hoewel het verslag dat dit jaar honderdvijf enzestig bladzijden telt zeker nog geen bijbel van de gemeentelijke informatie is, belicht het toch een aantal interessante aspekten van het gemeentebe leid die al dan niet eigen zijn aan de Ninoofse qe- meenschap. Het jaarverslag is ingedeeld in drieëntwintig hoofdstukken die de meest uiteenlopende departe menten zoals personeel, bevolking, financies, onder wijs, O.C.M.W., maar ook onderscheidingen en plech tigheden, werkloosheid - sociale voorzorg - gezond heid, brandweer, reinigingsdienst, erediensten be handelen. In de ioekomst wordt nog teruggekomen op de ve schillende behandelde takken van het gemeente beleid. Een rode draad loopt wel door al die hoofd stukken de massa mensen die er geheel of gedeel telijk in aktief zijn en er een wedde of vergoedinq voor krijgen. y Vooreerst heeft men er de eenëndertig raadsle den die de ene ai aktiever dan de andere het beleid moeten maken in de gemeenteraad (die tien maal vergaderde of in een van de vier sekties die alles Dij elkaar geteld vijfendertig maal samenkwa men. Dan is er ook het gemeentepersoneel. Honderd en twaalf mensen zijn vast of op proef aangesteld onderverdeel over de departementen administra tie (27), technisch (2), politie (39), werklieden en gelijkgesteld (38), stedelijk zwembad (4), stedelij- Ke bibliotheek (1) en brandweer (1). Daar Ninove in een land ligt waar tijdelijke te werkstelling in is, zijn er een heleboel mensen die op een of andere manier voor enige tijd aan de slag kunnen. In 1982 waren er in Ninove slechts negen personeelsleden met een tussentijds kontrakt voor bepaalde duur. Het personeel dat in het kader van de bestrijding van de werkloosheid kon worden aan geworven was echter heel wat omvangrijker. Er wa ren eind 1982 liefst 69 werklozen tewerkgesteld Itlufr°? ilc 51 het kader van de tewerk stelling), 16 in het B.T.K.-stelse! en 2 stagiairs. Het aantal B.T.K.-ers dat in de loop van 1982 aan een of ander projekt werkte was wel omvang rijker aanleg wandelpaden, onderhoud voet- en buurtwegen (11), aanleg dorpskernen (11 en 10) verlenging ophalen glas en papier (5 en 4), omvor- (Lees verder op pagina 2) w

Denderklok | 1983 | | pagina 1