d w e U/Qams Raadszitting EDIT ORIAAL Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 4 november 1983 VAN 13 OKTOBER 1983 De werkloosheid in Ninove. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 12) Kennisneming van het verslag over het bestuur en de stand der zaken van de stad over het dienstjaar 1982. Dhr Burgemeester wenst de administratie pro ficiat met de samenstelling van dit jaarverslag. Er volgen enkele tussenkomsten van Mevr. De Kegel en dhren Moens, Raes en Verekens. Dhr Timmermans Wanneer dit verslag aan leiding geeft tot bespreking zouden wij ons moeten beperken tot een beleidsvisie. ledereen is het daar over eens. 13) Opdrachten voor aanneming van werken, leve ringen en diensten Overdracht bevoegdhe den aan het schepencollege gedurende het jaar 1984. Dhr Burgemeester Artikel 82 bis van de ge meentewet voorziet dat de gemeenteraad zijn be voegdheden om overheidsopdrachten af te sluiten voor aanneming van werken, leveringen en diensten en er de voorwaarden van te bepalen, kan overdra gen aan het College van Burgemeester en Schepe nen, voor overeenkomsten inzake dagelijks bestuur en binnen de perken van de op de gewone begro ting hiertoe ingeschreven kredieten. De wet heeft deze mogelijkheid voorzien ten einde een vlotte afhandeling te kunnen verrichten van opdrachten welke binnen het dagelijks beheer vallen. Wij menen dat deze delegatie dan ook verant woord is en verzoeken U deze gedurende het jaar 1984 aan het College over te dragen binnen de per ken en voorwaarden door de wet vastgesteld. Goedgekeurd met 27 stemmen tegen 3 (V.U.). 14) Personeel Verlenen van machtiging aan het schepencollege voor het doen van tijdelijke aan stellingen tijdens het jaar 1984. Dhr Burgemeester De machtiging welke de Raad op 21 oktober 1982 aan het Schepencollege gaf om gedurende het jaar 1983 tijdelijk personeel aan te stellen binnen de perken van de wettelijke en reglementaire voorschriften op dit stuk en voor zover de getalsterkte van de goedge keurde kaders niet wordt overschreden, vervalt op 31 december 1983. Niettegenstaande er reeds verschillende aan wervingen en bevorderingen werden gedaan, zullen alle in de diverse kaders opgenomen betrekkingen, op 31 december 1983 niet daadwerkelijk bezet zijn. Om de goede werking van de verschillende diensten te verzekeren zal het nodig zijn tijdelijk personeel aan te werven in het raam van de goed gekeurde personeelsformaties. Om die reden stellen wij voor dat de gemeente raad aan het Schepencollege machtiging zou verle nen om tijdens het jaar 1984 tijdelijk personeel aan te stellen voor een periode die zal eindigen bij de indiensttreding van de personeelsleden die in functie van de goedgekeurde formaties zullen benoemd wor den, mits deze tijdelijke aanstellingen gebeuren bin nen de perken van de terzake geldende reglementai re voorschriften en voor zover de getalsterkte van de goedgekeurde kaders niet wordt overschreden. Mevr. De Kegel Voor het toekennen van so ciale woningen wordt de beurtrol niet gerespecteerd Dhr Burgemeester Sinds 1.1.81 werd een register voor de aanvragen aangelegd en daar wordt niet van afgeweken. Mevr. De Kegel Oh Ik zwijg Ik zwijg Dhr Burgemeester Ziet dat ge niet zweet Mevr. De Kegel Ik zal U eens iets vertellen wanneer ik met U alleen ben. Dhr Burgemeester Nog best dat mijn vrouw dat niet hoort. Dhr Timmermans - We zouden ja stemmen mocht de coalitie eens eindelijk inzien dat werk aan stad of gemeente werk voor iedereen zou moeten betekenen. Onze staatssecretaris Waltniel spreekt van de politisering bij de staatsdiensten, prachtig doch zou hij niet beter in Ninove in zijn eigen stad, in zijn eigen coalitie erop toezien dat daar aan depolitise ring gedaan wordt Als men bij de stad aan het werk wil moet men niet zo heel veel diploma's be zitten, doch wel de geschikte partijkaart. De perso neelsleden die de nieuwe coalitie tot op heden aan de deur zette, zijn die onbekwaam of heeft hun partijkaart niet de juiste kleur Men doet in Ninove aan de politisering, zoals een plaatselijk blad het söhreef. en niet aan depoli tisering. Voorbeelden personeelsbeleid bij de stads diensten, personeelsbeleid bij OCMW, verhuren van sociale woningen uitsluitend aan politieke vrienden en niet in de eerste plaats aan sociale gevallen zo als het zou moeten Zelfs iemand die werkt bij de E.E.G. lukt erin te Ninove een sociale woning te bemachtigen... Dhr Burgemeester Wat partijdigheid en af dankingen betreft hebben we zeker van U geen les sen te krijgen. Goedgekeurd met 20 stemmen tegen 10 (V.U. en S.P.). 15) Personeel - Stedelijke Vrijwillige Brandweer Openverkiaring van een betrekking van eerste sergeant-vrijwilliger te begeven bij bevordering Vaststellen bevorderingsvocrwaarden over eenkomstig de organieke korpsverordening. Dhr Burgemeester Bij raadsbeslissing dd. 8. 9.83 werd dhr Marc Walravens met ingang van 1.10, 83 bevorderd tot sergeant-majoor-vrijwilliger bij de stedelijke brandweerdienst. Door deze bevordering is de functie van eerste-sergeant onbezet. Teneinde de goede werking van het korps te vrijwaren, is het noodzakelijk deze betrekking te la ten begeven. Bijgevolg stellen wij U voor de functie van eer- ste-sergeant-vrijwilliger bij de brandweer vacant te willen verklaren, ze te laten begeven bij bevordering en er de voorwaarden van vast te stellen overeen komstig de organieke korpsverordening. Algemene goedkeuring met 28 stemmen (dhren Prieels en Van Eeckhoudt hadden even de zaal ver laten). (Lees verder op pagina 2) 87. Ons arrondissement is altijd een zwak broertje geweest wanneer het om tewerkstelling gaat. Ninove is daar nooit een uitzondering op geweest. De aan leg van het industriepark zorgde voor enige toename in de arbeidsplaatsen maar dit was lang niet vol doende om het stijgend aantal arbeidskrachten op te vangen. De gebrekkige laattijdige ontsluiting van het industriepark pas meer dan tien jaar na de aanleg van de industrieterreinen wordt eindelijk werk gemaakt van een degelijke aansluiting op het autosnelwegennet verhinderde de doorbraak toen die nog mogelijk was. De ekonomische crisis maakt dit in de nabije toekomst of misschien definitief onmogelijk. In december 1982 waren er in Ninove 2.254 vol ledige werklozen. Hoewel er zoals elders een sei- zcenschommeling in zit, bleek de algemene tendens negatief van 2174 volledig werklozen in januari, 2218 in april, 2002 in juni, 2210 in september, ging het naar 2254 werklozen in december. De werkloosheid bij de vrouwen is, zoals elders in het land, steeds hoger geweest dan bij de man nen. Opvallend voor 1982 is wel dat het aantal vol ledig werkloze Ninoofse vrouwen stabiliseerde, weliswaar op een vrij hoog peil 1340 in januari! 1362 in april, 1230 in juii (seizoenarbeid?), 1347 in september, 1322 in december. Bij de mannen is de evolutie enigszins anders. De cijfers voor de zomer lagen enigszins lager maar de toenemende werkloosheid situeerde zich bij de mannen 834 in januari, 856 in april, 778 in juli. 863 in september, 932 in december. Het jaarverslag over het bestuur en de stand van zaken van de gemeente geeft spijtig genoeg geen cijfers over de aktieve bevolking en de opsplit sing per deelgemeente. Nochtans houdt dit interes sante informatie in. In het bijzonder wanneer dan blijkt dat de evolutie in 1982 uiteenlopend was in de verschillende deelgemeenten. In «klein» Ninove was er in de loop van 1982 een duidelijke toename van de werkloosheid die bijna uitsluitend was toe te schrijven aan de stijging bij de mannen. Ook in Appelterre was er in de tweede helft een duidelijke toename wegens een groeiende vrou wenwerkloosheid. In Meerbeke steeg de werkloosheid in beperkte mate naar het jaareinde toe. Dit was bijna uitsluitend toe te schrijven aan de stijgende werkloosheid bij mannen. Opvallend was wel de duidelijke terugval zowel bij de mannen als bij de vrouwen van de werkloos heid in Denderwindeke. Dit was in mindere mate ook het geval in Outer waar de daling vrijwel uitsluitend bij de vrouwen lag. In Nederhasselt is er tenslotte ook een lichte daling. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1983 | | pagina 1