h rist en ^aa/ns 0\K5 9 EEN NIEUWIGHEID VOOR ONS LAND EDIT ORIAAL Eventjes de puntjes op de i's NAKAARTEN OVER DE JONGSTE GEMEENTERAADSZITTING Zevenenvijftigste Jaargang Vrijdag 25 november 1983 De plaatselijke openbare bibliotheek. HERNIEUWING VAN DE ABONNEMENTEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 90. De vraag van het Schepencollege tot het ver lenen van machtiging voor het doen van tijdelijke aanstellingen tijdens het dienstjaar 1984 gaf vanwe ge de fractieleiders van de oppositie aanleiding om naar de bouwmaatschappij toe te insinueren. Volgens de heer Jacques Timmermans zou ook voor het verhuren van sociale woningen uitsluitend aan politieke vrienden en niet in de eerste plaats aan sociale gevallen worden gedacht. Zelfs iemand die in de E.E.G. werkt zou erin gelukt zijn een so ciale woning te bemachtigen. Wie kan het beter weten dan de heer Timmer mans. Hij was gedurende zes jaar voorzitter van Ni- nove-Welzijn. Vóór hem was dit de heer Milo, toen malig socialistisch Burgemeester. En inderdaad bij de socialisten ging de voor keur naar politieke vrienden, niet naar sociale ge vallen. Wie bij verkiezingen de wijken van Ninove- Welzijn doorrijdt ervaart dit. De vele rode affiches hangen er als blijken van politieke dankbaarheid. Het contract van Ninove-Welzijn met de E.E.G.- ambtenaar werd in 1976 ondertekend door... de heer Milo, toenmalig voorzitter. Er dient evenwel ge zegd dat bij de toewijzing geen onregelmatigheid werd begaan. Waarom dan nü insinueren De S.P. is veruit best geplaatst om te zwijgen over politieke klusjes-dienst. Wanneer Mevrouw De Kegel beweert dat de beurtrol niet gerespecteerd wordt dan vergist ze zich. Letter en geest van het reglement terzake wor den nü gerespecteerd. Aangezien ze de beurtrol niet kent, kan ze ook niet weten of ze wordt gevoigd. Het is tenslotte nuttig te vermelden dat noch de Gemeenteraad, noch het Schepencollege de bouwmaatschappij beheren, wel de Raad van Be heer van de maatschappij. Hoe alles bij alles kan worden ter sprake ge bracht Clement Prieeis Voorzitter «.Ninove-Welzijn'(». Op voorstel van Staatssecretaris voor P.T.T., Paula D'Hondt, zette het Ministerieel Comité voor Economische en Sociale Coördinatie het licht op groen voor het afsluiten van een conventie met de N.V. Opticable, die voor het eerst in de Belgische telefoongeschiedenis op grote schaal optische tele foonkabels zal leveren. De kabels met optische vezel, ook glasvezel kabel genoemd, is een ultra-moderne techniek die geleidelijk aan de klassieke koperen kabels zal ver vangen. Het belangrijkste pluspunt van de glasvezel is de zéér grote kapaciteit. Eén enkele, haarfijne vezel heeft een capaciteit om tot 2.000 gelijktijdige tele foongesprekken over te dragen. Verder moet men bij deze techniek veel minder gebruik maken van tussenversterkers. En een derde voordeel is het feit dat kabels met optische vezels ongevoelig zijn voor electro-magnetische storingen. De motor van een auto of iets dergelijks heeft geen invloed, omdat de boodschap in de vorm van licht door het glasvezeltje reist. In het midden van de jaren '60 werd begonnen met experimenten om glasvezel ook te gebruiken als kommunicatie-medium. Ondertussen vindt deze techniek reeds toepassingen in de geneeskunde, de industrie en de instrumentatie. Een eerste experimentele toepassing in ons land voor het gebruik van kabels met optische ve zels voor telecommunicatie-doeleinden is de R.T.T.- verbinding tussen Vilvoorde en Brussel. Op 17 mei van dit jaar werd de eerste operatio nele glasvezelverbinding door de R.T.T. tot stand gebracht tussen Jemelle en Lessive. De levering van kabels met optische vezels door de N.V. Opticable, een vennootschap van de kabelfabrieken te Charleroi, Dour, Eupen en Hui zingen. is het resultaat van een jarenlange studie die gedaan werd in overleg met de R.T.T. en het departement van Wetenschapsbeleid. Deze techniek zal de R.T.T. toelaten de voort durende aangroei van het zonaal en interzonaal telefoonverkeer evenals de digitalisering van de net ten op de meest efficiënte wijze te kunnen opvan gen. Bovendien is de optische vezel, zowel finan cieel als kwalitatief interessanter dan de huidig ge bruikte koperen kabels. De introductie op grote schaal van de optische vezels is volgens Staatssecretaris D'Hondt een nieu we, zeer belangrijke mijlpaal in de geschiedenis en toekomst van het Belgisch telecommunicatienet. De gemeentelijke openbare bibliotheek :werd met ingang van 1 januari 1982 erkend als een vol tijds werkende plaatselijke bibliotheek. De omvorming van het bibliotheekwezen was zowel op nationaal als op lokaal vlak een moeilijke zaak. ledereen herinnert zich nog wel hoe moeilijk het dekreet op het bibliotheekwezen in Vlaanderen tot stand kwam. Bovendien stelde men daarna vast dat voor de zoveelste maal een troetelkind op de wereld was gezet dat misschien wel zijn prijs waard was maar de reeds benarde overheidsfinanciën hoe dan ook verder de dieperik inhielp. Er werd dan zo drastisch gesnoeid in de werkingskosten met als gevolg dat heel bibliotheekminnend Vlaanderen aan de klaagmuur ging staan... Ook in Ninove was er heel wat om te doen. Vooreerst viel de centralisatiepolitiek niet in goede aarde bij de veie kleinere, bijna uitsluitend vrije bibliotheken van Groot-Ninove. Met zijn zevenen moesten zij in 1982 zich tevreden stellen met een toelage van 155.000 frank van de stad Ninove. Nu kan er heel wat gepleit worden voor een grote centrale bibliotheek het drukken van de vaste kosten, een uitgebreide kollektie aan boeken en zelfs audio visuele materialen. Anderzijds is een kleinere bibliotheek dicht bij de deur zeker voor jeugdige lezers niet te onderschatten. De overgang was dus moeilijk en iedereen zal zich nog wel herinneren hoe de toenmalige Schepen van Kuituur Moens zich de bijnaam van de Sche pen van de Pornografie op zijn lijf haalde... De bibliotheek is er nu en men kan moeilijk zeggen dat het aan belangstelling ontbreekt. In 1982 werden liefst 83.497 boeken uitgeleend aan 2.798 (Lees verder op pagina 2) Wij nodigen onze abonnenten vriendelijk uit hun abonnement voor 1984 te hernieuwen door storting of overschrijving van 600 F op postrekening nummer 000-0478685-87 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan dit bedrag ook betaald worden op ons redactieadres. Oprechte dank I ezind w/ee^/

Denderklok | 1983 | | pagina 1