h r'st. S/7 Q<y DIENSTENCENTRUM TE OKEGEM EDIT ORIAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 29 juni 1984 EEN INITIATIEF VAN HET O.C.M.W. - NINOVE: Wat nu Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortsfraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478585-87 Prijs voor Jaarabonnement: 600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Met Burgemeester Cosyns aan het hoofd waren vorige vrijdag zo wat alle vooraanstaanden uit Ni nove en Okegem aanwezig voor de plechtige inhuldiging en openstelling van het Dienstencentrum te Okegem in de Fonteinstraat. Omringd door leden van de Raad van het OCMW Nirtove sprak Voorzitter Johny Timmermans er de volgende welkomst- en openingsrede uit Mevrouwen, Mijne Heren, Nu ons nieuw dienstencentrum voor bejaarden hier m Okegem wordt geopend, is de dag van van daag een mijlpaal in de geschiedenis van het OCMW van Ninove. Ik ben erg blij dat U allen ge hoor hebt gegeven aan onze uitnodiging om deze openingsplechtigheid bij te wonen. Ik heet U dan ook van harte welkom. Bij deze gelegenheid wilt U mij toestaan dat ik nog even inga op de voorgeschiedenis en ook op de bouwgeschiedenis van dit dienstencentrum. De oprichting van een klein dienstencentrum werd gepland door de vroegere COO van Okegem, gezien er volgens hun appreciatie noodzaak was aan dergelijk centrum vermits er in de vroegere deelge meente Okegem geen enkele behoeftevoorziening van die aard aanwezig was. In zitting van 5.8.1974 richtte de vroegere COO Okegem, bestaande uit J. Ardans, voorzitter, Cor- nelis A., De Saeger C., Van Snick F., leden; De Dier P.," sekretaris (overleden), een princiepsaanvraag aan het Ministerie van Volks gezondheid voor de oprichting van een rekreatie- hu'tsje vóór bejaarden. In zitting van 5 mei 1974 stelt dezelfde commis sie dhr Guido Asselman aan tot architect voor de bouw van een klein dienstencentrum. In zitting van 30.6:1975 besliste dezelfde COO, met dhr Beeckman A., Burgemeester, dat zij zich akkoord verklaarde met het voorontwerp opgemaakt door dhr architect. In een schrijven van 15.4.1976 deelt het provin ciebestuur mede dat er een aanpassing van het ont werp voor het dienstencentrum dient te geschieden: In zitting van 7.1.1976 verklaart de COO Oke gem zie hakkoord met het definitief ontwerp van het kleine dienstencentrum. Bouwplannen mogen bij nieuwbouw belangrijk zijn, belangrijker nog is hoe kan het ook anders het voor de bouw beno digde geid. Gezien de fusie der gemeenten werd de COO van Okegem en dit zoals vele anderen opge slorpt door het OCMW van Ninove. Weliswaar was de eerder doör de toenmalige COO van Okegem aangelegde bouwreserve een goed startkapitaal voor de definitieve verwezenlijking moest krachtig een beroep op aanvullende financieringsmiddelen worden gedaan. De kwestie was, wat wilden we Het OCMW van Ninove zou deze kwestie moeten behandelen. Al betrof het een strijdvraag, echte strijd is er nooit geweest. Ook dit belangrijk punt kon in een menselijke en aangename atmosfeer wor den afgehandeld. In een schrijven van 23.3.1977 van het Ministe rie van Volksgezondheid laten deze weten dat er machtiging verleend wordt voor de bouw van een klein dienstencentrum voor een bedrag van 4.227273 F. In zitting van 19.6.1978 keurt het nieuwe OCMW Ninove een nieuwe raming voor een bedrag van 6.367 820 F. Na openbare aanbesteding werd door het OCM W Ninove beslist op 1.6.1979 de bouw van het cen trum toe te wijzen aan de Firma Kiekens voor een bedrag van 5.401.627 F, die het werk aanvaardde op 14.9.1979. Toen de startproblemen eenmaal waren over wonnen, kon dan eindelijk de eerste steen worden gelegd. De buitenwerkzaamheden waren in korte tijd voltooid. Wat langer duurde was de binnenaf werking. De voorlopige oplevering van het gebouw ge schiedde op 18.8.1980. De uiteindelijke kostpris be draagt 8 miljoen F, de waarde van de grond niet inbegrepen. Het naar mijn mening goed gelukte werk is nu klaar. Architect, ondernemer en allen die bij de bouw en de afwerking betrokken zijn geweest verdienen een compliment; daarom voor deze enorme presta tie onze hartelijke dank. Spreker weidde dan even uit over de histori. sche groei van het dienstencentrum, de doelstelling en de functionele aspecten, de bouw en inrichting, en waarvoor en voor wat de 60 plussers in het nieu. we dienstencentrum zo al terecht kunnen. Hij ging verder als volgt U ziet een overzicht van een belangrijke lijst aktiviteiten die hier binnenin kunnen gebeuren. Wat het ontspanningsleven buiten zal zijn, kun nen wij U nu al verzekeren dat we alles in 't werk zullen stellen om zo vlug mogelijk een degelijke om heining rond onze eigendom te plaatsen, maar dat is niet alles, wij voorzien hier achteraan een wandel park tot aan de Dender met rustbanken en een pe- tarique- en bollebaan. Spijtig was de tijd te kort om dat nog allemaal te verwezenlijken, gezien wij pas over een 4-tal weken de toelating hebben gekregen dit gebouw officieel als dienstencentrum te mogen openen. (Lees verder op pagina 2) 120. De verkiezingen brachten een reeks verschui vingen aan het licht waarmee pers noch politici op het ogenblik echt goed weg kunnen. Nochtans was het allemaal niet zo verrassend als sommigen het nu willen laten uitschijnen. De C.V.P. kreeg er goed van langs. Insiders wisterv reeds lang dat er van de vroegere zeven zetels niet de minste sprake meer was. De Europese verkiezin gen van 1979 situeerden zich op een hoogtepunt voor de christen-democraten. Het meest kenmerken de van een hoogtepunt voor een partij is wel dat het slechts tijdelijk is. Nochtans zal er in de Tweekerkenstraat nog een hartig woordje worden gesproken. Men wist dat de strijd ging gaan om de vijfde zetel. En voor die zetel hadden de christen-democraten slechts 16.000 stem men te kort Maar juist daarom is de kritiek zo hard dat met een onbekende lijsttrekker werd uitgepakt, de nationale kampagne te slap en verkeerd werd gevoerd. Het succes van Eric Van Rompuy met zijn 80.000 voorkeurstemmen een van de weinige kan didaten die echt kampagne heeft gevoerd, bekend is en zich een Europees profiel heeft aangemeten geeft heel wat voedingsbasis voor deze kritiek. De Vlaamse socialisten zijn zonder discussie de winnaars van deze verkiezingen. Hun bondgeno ten van over de taalgrens konden slechts het vage lijf redden door Happart voor nun lijst te spannen. Van politieke prostitutie gesproken... Eindelijk geraakte de S.P. opnieuw in de lift. In weinig landen van de EEG was de socialistische partij zo zwak als bij ons. Zij draagt nu de vruchten van een noodzakelijk overheidsbeleid ook in het Frankrijk van Mitterand moet men er nu op deze manier het economisch tij laten keren dat hoe dan ook en onvermijdelijk de kiezer weinig gunstig kan stemmen. Of de operatie «doorbraak» js gelukt met de verkiezing van priester Jet Ulbrughs is een andere zaak. Wij herinneren ons nog maar al te goed hoe een demokratisch verkozen voorzitter bij de Jong socialisten door een verkapte staatsgreep onder de bijl ging wegens een christelijke inspiratie. Opvallend is ook de personencultus van de so cialisten. Karei Van Miert werd ten tonele gebracht als een nieuwe god van vrede en werk. Als mindere goden-lijstduwers fungeerden Jeanne Brabants (ar tiestenwereld), John Bultinck (advokaat - meester kok) en Jet Geeraerts (schrijver). Alle drie samen nog niet goed voor 10.000 stemmen maar samen met Jet Ulbrughs goed genoeg om een lijst in een ander kleedje maar knalrood onderkleed te steken. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1984 | | pagina 1