'er/7 m e Raadszitting E DI T O RI AAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 12 oktober 1984 VAN 6 SEPTEMBER 1984 Een heie resem benoemingen, bevorderingen en bekrachtigingen. Rekendienst En nu valoriseren. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. RVI GEHEIME ZITTING: 21Personeel Geldelijk statuut Aanvulling. De wedde van de 1ste sportfunktionaris wordt vastgesteld. 22) Stedelijke Muziekacademie Administratief personeel Tijdelijke aanstelling van eeft toe zicht (st) er. Mw Christiane De Meyer, Meerbeke, wordt aan gesteld. 23) Stedelijke Muziekacademie Administratief personeel Tijdelijke aanstelling van een toe- zichter. Dhr Willy Van Nieuwenhove, Aspelare, wordt aangesteld. 24) Stedelijke Muziekacademie Aanstelling op proef van een leerkracht voor de cursus gitaar. Dhr Luc Peremans wordt aangesteld. 25) Stedelijke Muziekakademie Aanstelling op proef van een leerkracht voor de cursus slag werk (L.S.O.). Dhr Philippe Souvagie, Aalst, wordt aangesteld. 26) Stedelijke Muziekacademie Tijdelijke aan stelling van een leerkracht voor de cursus kla rinet. Dhr John Van Laethem, Ninove, wordt aange steld. 27) Stedelijke Muziekacademie Tijdelijke aan stelling van een leerkracht voor de cursus slag werk. Dhr Mare Beernaert, Denderhoutem, wordt aan gesteld. 28) Stedelijke Muziekacademie Tijdelijke aan stelling van een leerkracht voor de cursus viool. Dhr Patrick Wynant, Denderleeuw, wordt aange steld. 29) Stedelijke Technische- en Beroepsleergangen - Toekenning van verlof zohder wedde wegens persoonlijke aangelegenheden aan een vastbe- noemd leraar technische en praktische vakken verlenging. Verlof zonder wedde wordt toegekend aan dhr Marcel Parmentier, Aalst. 30) Stedelijke Technische- en Beroepsleergangen - Tijdelijke aanstelling van een leerkracht voor de cursus Frahs. Mw Els Turtelboom wordt aangesteld. 31) Stedelijke Technische- en Beroepsleergangen - Tijdelijke aanstelling van een leerkracht voor de cursus informatica. Dhr Michaël Arents, Ninove, wordt aangesteld. 32) Stedelijke Technische- en Beroepsleergangen - Tijdelijke aanstelling van een leerkracht voor de cursus informatica. Dhr Chris Arents, Ninove, wordt aangesteld. 32.1) Stedelijke Technische- en Beroepsieergangen - Tijdelijke aanstelling van een leerkracht voor de cursus informatica. Dhr Barbé, Ninove, wordt aangesteld. 33) Stedelijke Technische- en Beroepsleergangen - Tijdelijke aanstelling van een leerkracht voor de cursus automechanica. Dhr Joseph Schouppe, Liedekerke, wordt aan gesteld. 34) Stedelijke Technische- en Beroepsleergangen - Tijdelijke aanstelling van een leerkracht voor de cursus automechanica. Dhr Herman Miciotte, Oudenaarde, wordt aan gesteld. 35) Stedelijk Basisonderwijs Afdeling Denderwin- deke Bekrachtiging aanstelling van een tijde lijke onderwijzeres. De aanstelling van Mw Karine De Dier, Meer beke, wordt bekrachtigd. 36) Stedelijk Basisonderwijs Afdeling Geraards- bergsestraat Bekrachtiging aanstelling van een tijdelijke onderwijzeres. De aanstelling van Mw Myriam Gailly, Ninove, wordt bekrachtigd. 37) Stedelijk Basisonderwijs Afdeling Geraards- bergsestraat Bekrachtiging tijdelijke aanstel ling van een gereaffecteerd onderwijzer. De aanstelling van dhr Ferdinand Torteiboom, Sint-Maria-Lierde, wordt bekrachtigd. 38) Stedelijk Basisonderwijs Afdeling Geraards- bergsestraat Bekrachtiging aanstelling van een tijdelijke onderwijzeres. De aanstelling van Mw Martine Herpelinckx, Ap- pelterre, wordt bekrachtigd. 39) Stedelijk Basisonderwijs Afdeling Geraards- bergsestraat Bekrachtiging aanstelling van een tijdelijke onderwijzeres. De aanstelling van Mw Gerda Van Den Abeele, Nederhasselt, wordt bekrachtigd. 40) Stedelijk Basisonderwijs Afdeling Geraards- bergsestraat Bekrachtiging aanstelling van een tijdelijke kleuterleidster. De aanstelling van Mw Hilda Van Cauwenberghe wordt bekrachtigd. 41) Stedelijk Basisonderwijs Afdeling Geraards- bergsestraat Aanvaarding ontslag van een vastbenoemde kleuterleidster. Het ontslag van Mw Diane Van Dijck, Ninove, wordt aanvaard. 41.1) Voorstel van dhr Beeckmans tot bekrachtiging van de aanstelling van een tijdelijke onderwij zer (es) aan de Stedelijke Lagere- en Kleuter school te Dehderwindeke. De aanstelling van Mej. Ann Van Liedekerke, Nederhasselt, wordt bekrachtigd. 41.2) Voorstel van dhr Beeckmans tot bekrachtiging van de aanstelling van een tijdelijke onderwij zer (es) aan de Stedelijke Lagere- en Kleuter school te Denderwindeke. De aanstelling van Mej. Els Van Den Steen, Meerbeke, wordt bekrachtigd. Sekretariaat 42) Gerechtelijke onteigening Berusting in een (Lees verder op pagina 3) 131. De grote openbare bouwprojekten van Groot- Ninove lopen stilaan eindelijk naar hun einde. Het stadhuis staat er nu tegen het zachte prijsje van 165 miljoen voor de ruwbouw en nog zowat 42 miljoen voor de verdere afwerking. Het is een goede tijd voor verhuizers. Het vre degerecht, de belastingen, de post, de registratie en de politie zijn reeds met pak en zak naar de nieuwe kwartieren getrokken. «Halen de andere stadsdiensten 1984?» zal vermoedelijk positief kun nen worden beantwoord. De eerste gemeenteraad van 1985 en wij sluiten hierbij de eindejaars-feest- zitting uit zal de eerste in het nieuwe stadhuis zijn. De Burgemeester zal kunnen zeggen dat de raadsleden met Nieuwjaar misschien niet met een nieuwe (politieke) lei, maar dan toch met een nieu we raadszaal zullen kunnen beginnen... Het probleem van de verlaten openbare gebou wen, waarvoor wij reeds zo lang de aandacht vroe gen, toont zich nu letterlijk in zijn totale omvang. De Dreefstraat ligt er nog doodser bij dan ooit te voren. De post en de eigendom Behn (met nog wat B.T.K.-ers), het vroegere vredegerecht, liggen er desolaat bij. Op de Graanmarkt takelt het oude politiekantoor verder af met op de achtergrond de spooksilhouet van de Sigtay. Het is als een woestijn die voortwoe kert... Ook op andere plaatsen dreigt dezelfde toe stand te ontstaan de Des. de Bodtkaai, het vroe gere gemeentehuis van Meerbeke. Het zou maar al te gemakkelijk zijn de schuld af te wimpelen op de huidige meerderheid. Tenslotte was het toch ook de S.P. die jaren geleden de grote voorstander was van de inplanting buiten het stads centrum. De verantwoordelijkheid is solidair en als zodanig de voornaamste beweegreden om met alie betrokkenen en geïnteresseerden tot een positieve oplossing te komen. Men mag immers niet vergeten dat het nieuwe Rijksadministratief Centrum zijn vol le waarde krijgt wanneer zijn vroegere gebouwen een zinvolle alternatieve beslissing krijgen. Wij zijn er van overtuigd dat dit wel degelijk mogelijk is. Een deel van het patrimonium zou in privé-handen kunnen overgaan. Dit heeft een drie voudig voordeel het leidt tot een zinvolle heraan wending, het wordt een weliswaar eenmalige ontvangstpost en het verhindert onderhoudskosten en verder verval. Er doen geruchten de ronde dat een warenhuisketen wel degelijk interesse zou heb ben voor het oude politiebureau. Een positieve ont wikkeling die hopelijk niet de prachtkans op de ont sluiting van het Sigtay-komplèks zou in de weg staan. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1984 | | pagina 1