10 DE DENDERKLOK GEMEENTERAADSZITTING (Vervolg van pagina 1) Mevr. De Kegel Gij kunt gemakkelijk spreken omdat ge als toenmalig Schepen het dossier van A tot Z kende. Dhr Raes We zullen dit punt niet goedkeuren. Deze zaak werd niet ernstig aangepakt. Goedgekeurd met 26 stemmen tegen 3 (V.U.). Dienst Sport en Jeugd. 10.2) Aankoop van speeltuigen voor speelpleinen Goedkeuring Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Callebaut Het Stadsbestuur wenst over te gaan tot de aankoop van speeltuigen voor de bestaande speelpleinen, ten bedrage van 350.000 F. Dit bedrag is voorzien in de begroting 1984 onder artikel 761/745/51 van de buitengewone dienst. Het is wenselijk dat deze aankoop zou gebeu ren bij wijze van beperkte offerteaanvraag. Dhr Timmermans Akkoord met het principe, maar ik zou toch 50% betoelaging aan Bloso vragen. Dhr Callebaut We betwijfelen of dat kan voor reeds in gebruik zijnde speelpleinen. Bovendien zou dit veel te lang aanslepen. Dhr Moens Het is toch al te erg of ge al dan niet weet dat er toelagen kunnen verkregen worden. Dhr Timmermans Betoelaging vertraagt de levering niet want het is op de voorgelegde fakturen dat ge betoelaagd wordt. Dhr Prieels Dat is juist. Mevr. De Kegel Prijs dient gevraagd aan de handelaars van Ninove. Dhr Callebaut Wie in aanmerking komt zal aangeschreven worden. Dhr Burgemeester Aan het adres dat ge hebt aangegeven. Mevr. De Kegel (bitsig) Ik heb dat aan U niet gevraagd Dhr Verekens De veiligheidsnormen niet uit het oog verliezen. Dhr Callebaut Zeker niet. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. Dienst Onderwijs. 11) Stedelijke Technische- en Beroepsleergangen - Goedkeuring prestatie-uren van het personeel voor het schooljaar 1984/1985. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 12) Stedelijke Muziekacademie Goedkeuring les rooster en prestatie-uren van hit personeel, gel dig voor de periode van 1.9.84 tot en met 31.12. 84. Dhr Timmermans Ik dank de Schepen omdat de studiemeesters-opvoeders niet langer meer over uren moeten doen. Dhr Beeckmans 't Is graag gedaan. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. Dienst Secretariaat. 13) Politieverordening op de gemeentelijke begraaf plaatsen en op de begravingen Wijziging. Dhr Burgemeester geeft lezing van de wijziging. Dhr Timmermans Dank U voor de oplossing. Algemene goedkeuring met 28 stemmen (dhr Moens had even de zaal verlaten). 14) Opdrachten voor aanneming van werken, leve ringen en diensten Overdracht bevoegdhe den aan het Schepencollege gedurende het jaar 1985. Dhr Timmermans Akkoord, op voorwaarde dat de kredieten gebruikt worden zoals voorzien. Goedgekeurd met 25 stemmen tegen 3 (V.U.). 15) Personeel Verlenen machtiging aan het Sche pencollege voor het verrichten van tijdelijke aanstellingen tijdens het dienstjaar 1985. Goedgekeurd met 20 stemmen tegen 8 (S.P. en V.U.). 16) Administratief personeel Openverklaring van een betrekking van mannelijk of vrouwelijk op steller, te begeven bij aanwerving en aanleg van een werfreserve Vaststellen aanwervings- voorwaarden conform het statuut. Dhr Burgemeester De betrekking van archi varis part-time werd omgevormd in een betrekking van opsteller full-time. Deze betrekking van opsteller is nog steeds onbezet. Overwegende dat de aanwerving van dit perso neelslid noodzakelijk is, verzoeken wij U deze be trekking te willen openverklaren en de aanwervings- voorwaarden bepaald in het statuut te willen vast stellen. Tevens verzoeken wij U de aanleg van een werfreserve, geldig voor twee jaar, te willen goed keu.ren, daar binnen afzienbare tijd drie betrekkin gen van onderbureauchef onder de opstellers kun nen begeven worden. Dhr Timmermans Wij zullen ons onthouden omdat wij een archivaris met een volwaardig diplo ma voorstaan. Mevr. De Kegel We blijven terugkomen op ons voorstel, hier jaarlijks herhaald, vergelijkende examen in te voeren. Het zal heel wat moeilijkheden en spanningen vermijden in alle partijen en ik moet hier heel waarschijnlijk geen tekening maken... Met veel genoegen stellen we vast dat staats secretaris van het openbaar ambt, Louis Waltniel, schijnt werk te maken van de politieke benoemings ziekte van de staats- en andere ambtenaren. We veronderstellen dan ook, aangezien de staatsscretaris eveneens deel uitmaakt van deze ver gadering, zich eerstdaags de moeite zal getroosten eens aanwezig te zijn en een dergelijk voorstel zal indienen in zijn gemeenteraad. Hij krijgt de volledige steun van ons. Ik kom tijdens de begroting op dit punt nog terug. Dhr Burgemeester En als wij de uitslag van een vergelijkend examen toepasten waart ge ook niet teverden. Dr Timmermans Voor dit jaar gaat dit zeker nog niet. Dhr Burgemeester Ik denk het niet. Ik zal het hem overmaken. 17) Administratief personeel Openverklaring van twee betrekkingen van besfuurschef, te begeven bij bevordering Vaststellen bevorderings- voorwaarden overeenkomstig het statuut. Dhr Burgemeester In de door U goedgekeur de personeelformatie zijn twee betrekkingen van bestuurchef vakant. Wij menen dat het om dienstredenen noodzake lijk is deze betrekkingen te laten begeven. Overeenkomstig artikel 37 van de aanwervings- en bevorderingsvoorwaarden werd als overgangs maatregel gesteld dat met het oog op de eerste be zetting van deze graden, de onderbureauchefs tot die graad kunnen bevorderd worden en dat ze te dien einde van de benoemingsvoorwaarden worden vrijgesteld. Bij raadsbesluit van 8 mei 1980 werden deze betrekkingen reeds openverklaard, doch er werd geen kandidatuur ingediend. Voormelde bevorderingen zouden als gevolg hebben, dat twee bevorderingsbetrekkingen van on derbureauchef zouden vrijkomen. Bijgevolg stellen wij U voor voormelde betrek kingen te willen openverklaren. Deze openverklaring zal door middel van een dienstnota aan de in dienstzijnde onderbureauchefs ter kennis worden gebracht. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 18) Toczichts-meester- en vakpersoneel Open- verklaring van eeh betrekking van mannelijk of vrouwelijk mecanicien-elektricien (geschoolde B) bij het stedelijk sportcentrum Vaststelling aanwervingsvoorwaarden overeenkomstig het statuut. Dhr Burgemeester In het goedgekeurde per soneelskader is 1 betrekking van mecanicien elektricien (geschoolde B) voorzien bij het ste delijk sportcentrum. Voorheen werd deze functie uitgeoefend door dhr Eeckhoudt Robert die werd bevorderd tot bij zonder geschoolde arbeider B bij raadsbeslissing dd. 2 oktober 1980, waarvan kennis werd genomen door dhr Gouverneur op 24 oktober 1980. De functie van mecanicien-elektricien (ge- scoolde B) bij het stedelijk sportcentrum is derhalve onbezet en kan bijgevolg vacant verklaard worden. Algemene goedkeuring met 28 stemmen (dhr Verekens had even de zaal verlaten). Dienst Ontvangerij. 19) Kennisneming proces-verbaal van onderzoek van de stadskas over het vierde kwartaal. Gunstig geadviseerd. Rekendienst. 20) Goedkeuren aangaan van lening ter vereffening van de verbeteringswerken aan buurtweg nr 23 (Neep) te Meerbeke. Dhr Torrekens Het stadsaandeel wordt ge raamd op 4.000.000 1.982.000 2.018.000 F Voor dit bedrag zal de stad een lening moeten aangaan bij het Gemeentekrediet van België, dit met een looptijd van 20 jaar. Dhr De Quick Wanneer worden de werken aan De Neep aangevangen Dr Durant In de Lente. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 21) Goedkeuren aangaan van lening ter vereffening van de aankoopkosfen van een anodfsche be scherming voor de zandfiltters in het stedelijk zwembad. Dhr Torrekens Voor de financiering moet een lennig worden aangegaan van 334.000 F bij het Ge meentekrediet van België met een looptijd van 10 j. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 22) Goedkeuren aangaan van lening ter betaling der studiekosten i.v.m. het BPA Burchtdam. Dhr Torrekens Wij vragen uw goedkeuring voor het aanvragen van een lening van 147.000 F bij het Gemeentekrediet van België voor het betalen van de studiekosten. Mevr. De Kegel Op 29 maart 1981 diende het toenmalig gemeenteraadslid André Baro klacht in bij het Hoog Comité van Toezicht, wegens onregelma tigheden inzake het BPA Burchtdam en daarmee samenhangende contracten. Tengevolge daarvan de dossiers ever dit BPA door het Hoog Comité mee genomen, zodat controle van de gemeenteraadsle den om na te pluizen hoe nu eigenlijk de vork aan de steel zat, onmogelijk werd. Is dit dossier inmiddels teruggekeerd Gaf de minister zijn toelating om een ontwerper aan te stellen voor dit BPA? Dhr Burgemeester Dit staat niet aan de dag orde. Mevr. De Kegel De mistige omstandigheden waarin het BPA Burchtdam verliep, zijn nog altijd niet opgeklaard. Nu wordt ons 5 jaar na de feiten gevraagd een lening goed te keuren om de kosten ter betaling van het voorontwerp gemaakt door het studiebureau Van Acker. Andermaal lijkt de burger-belastingbetaler de verliezer te worden en te moeten opdraaien voor de fouten van het stadsbestuur. Om deze redenen blijft de V.U., trouw aan haar houding inzake het BPA Burchtdam, neen zeggen, ook na 5 jaar. Goedgekeurd met 20 stemmen tegen 9 (V.U. en S.P.). 23) Goedkeuren aangaan van lening ter betaling van de aankoop van een vrachtwagen met con- tainerafzefinstaliatie. Dhr Torrekens Voor de financiering zal de stad een lening moeten aangaan van 2.867.000 F bij het Gemeentekrediet van België. Deze lening is te rugbetaalbaar op 5 jaar. 24) Goedkeuren aangaan van lening ter vereffening van de 4de schijf verschuldigd aan de intercom munale vereniging voor crematoriumbeheer in de provincie Oost-Vlaanderen. Dhr Torrekens Hiervoor vragen we U een lening goed te keuren van 680.000 F bij het Ge meentekrediet van België, terugbetaalbaar op 20 j. Algemene goedkeuring met 29 stemmen.

Denderklok | 1984 | | pagina 10