r'st er, u^ams sb 0\KSQe zind uce KOLLEKTOR- EN WEGENISWERKEN IN DE NINOOFSE BINNENSTAD EDIT ORIAAL Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 11 januari 1985 De sociaai-ekonomische studie van RJ.N.T. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Door Schepen van Middenstand Jacques Eve nepoel en Schepen van Openbare Werken en Eco nomische Zaken Luc Durant, werd onlangs een in formatie-avond ingericht omtrent de aanleg van kol iektoren en de herinrichting van bepaalde straten in onze Ninoofse binnenstad. Met het inrichten van de info-avond werd een dubbel doel beoogd de misverstanden uit de weg te ruimen welke de ronde doen omtrent de aanleg van koliektoren in een paar straten van onze binnenstad een voorontwerp voor te leggen omtrent de her inrichting van deze straten na het aanleggen van de koliektoren. De eerste vraag die kan gesteld worden is: Waartoe dienen deze koliektoren Wel, ieder een is er onderhand van overtuigd dat het de hoog ste tijd is dat we wat gaan doen aan de verloedering van ons leefmilieu. Een belangrijk facet hierbij is de reiniging van de afvalwateren. Om afvalwateren te zuiveren heeft men twee zaken nodig een waterzuiveringsstation en afval water op de plaats van het zuiveringsstation. Vroeger dienden alle initiatieven uit te gaan van het stadsbestuur in verband met de afvalwaterpro- biematiek, maar sinds de oprichting van de Vlaamse Zuiveringsmaatschappij in 1983 werd deze bevoegd heid overgenomen door deze maatschappij. Deze V.Z.W. heeft voor een 3-tal weken de bouw van een waterzuiveringsstation in Ninove in aanbesteding ge geven. Hoewel omtrent de opportuniteit van de direkte bouw van dit station in Ninove vragen rijzen, heeft het stadsbestuur gemeend dat verzet hiertegen al leen maar tot vertraging in de bouw van de koliek toren kan leiden. Hierdoor zouden ook alle verTraaiïngswerken aan de binnenstad op de lange baan worden ge schoven. De huidige verfraaiïngswerken in het stadscen trum omvatten de volgende stratenOudstrijders- plaats, Beverstraat, Lavendelstraat en een gedeelte van de Geraardsbergsestraat tot aan de Vuurkrui- sersstraat. Slechts door de rijweg te beperken tot één rij strook (4 m.) ontstaat er een mogelijkheid tot de aanleg van bredere voetpaden, aanleg van terrasjes voor de café s, het plaatsen van straatmeubilair zo als bloembakken, rustbanken, sierverlichting enz... met behoud van de nodige parkeerplaatsen. Aangezien de Geraardsbergsestraat mag be schouwd worden als een invalsweg wordt derhalve een éénrichtingsverkeer richting Oudstrijdersplaats gepland. Om de snelheid van de auto's te verminderen wordt de rechtlijnigheid van de rijweg op verschil lende plaatsen gebroken door het verplaatsen van de as vap de weg, wat vooral de veiligheid van de voetgangers ten goede komt. Bovendien ontstaat hierbij nog een fraaier straatbeeld. Wat de materiaalkeuze betreft werd bewust ge kozen voor duurzamer en esthetischer materialen welke goed passen in het stadsbeeld. De rijweg en de watergreppels worden verhard met grijze betonstraatstenen. De parkings welke in geplant zijn ofwei evenwijdig of onder een schuine hoek t.o.v. de rijweg worden bestraat met een klei ner formaat van betonklinkers met een genuanceer de kleur. De rijweg met inbegrip van de parkings worden afgeboord met natuurhardsteen (arduin). Voor de voetgangers werd er gedacht aan een verharding bestaande uit blauwe hardsteentegels, formaat 20 x 20 cm. In de omgeving van het oude stadhuis zijn een aantal fietsenstallingen voorzien in het ontwerp. Hogervermelde initiatieven van het stadsbestuur werden verduidelijkt met een tentoonstelling. Door middel van foto's van de bestaande toe stand en van gekleurde perspektieven van de nieu we toestand krijgt met een beeld van de geplande verfraaiïngswerken in onze Ninoofse binnenstad. Tevens werden de te gebruiken bestratings materialen en straatmeubilair voorgesteld met tal van varianten. De tentoonstelling Verfraaiïngswerken binnen stad Ninove kan meh bezichtigen tot einde januari 1985 en dit op de 2de verdieping van het nieuwe stadshuis, Centrumiaan 100 (dit tijdens de dienst uren). Het stadsbestuur blijkt tevens bereid aile sug gesties omtrent dit dossier met de nodige aandacht te onderzoeken. 144. Tijdens het symposium van 14 december 1984 werd door R.I.N.T., Reconversie, Infrastructuur, Nij verheid en Tewerkstelling, de sociaal-ekonomische studie van de driehoek Ninove - Geraardsbergen - Zottegem toegelicht. Deze vereniging zonder winstoogmerk werd op gericht door een aantal mensen uit deze driehoek. Als Ninovieters treft men in de Raad van Beheer Joh- ny Timmermans, ondervoorzitter, en Armand De Rie- maecker aan. Daarnaast wordt de stad nog vertegen woordigd door de schepenen Jacques Evenepoei en Luc Durant. De uitgebreide sociaal-ekonomische stu die wordt gerealiseerd met een ploeg medewerkers uit het Derde Arbeidscircuit. De studie bevat heel wat interessante gegevens die wij U niet willen onthouden. Hei studiegebied telt 88.839 inwoners of 34 van het aantal inwoners van het arrondissement Aalst. Voor Ninove blijkt de bevolkingsontwikkeling en bevolkingsstruktuur gunstiger dan deze van Ge raardsbergen en Zottegem. Onze bevolking is jonger dan in de driehoek, het vrouwenoverschot kleiner. Sinds 1960 kent de gevolking een trage maar gesta dige groei die nu enigszins stagneert. Het natuur lijk saldo is klein maar het migratiesaldo is wel erg gunstig. Tussen 1973 en 1983 is het aantal uit keringsgerechtigde volledige werklozen meer dan verviervoudigd. De aangroei was in Ninove iets gro ter dan in Geraardsbergen en Zottegem maar duide lijk beter dan voor het hele arrondissement Aalst (448,3), de provincie Oost-Viaanderen (562) en het er sinds 1982 een sterke daling van de vrouwenwerk- loosheid is gekomen waardoor de aangroei van de werkloosheid bij de mannen, in procentuele verge- hele land (498). Opvallend voor Ninove is wel dat lijking tot tien jaar geleden, nu groter is dan bij de vrouwen. In Ninove zijn 26 van deze werklozen jonger dan 25 jaar. Voor Zottegem is dit 31 en voor het arrondissement Aalst gemiddeld 30 Reeds in 1973 werd de werkloosheid in het ge bied het sterkst beïnvloed door de bouwsektor en de konfektienijverheid. Dit is nog steeds het geval, maar daar heeft zich ook de dienstensektor bijge voegd. Liefst 36 van de volledige werkloze man nen zitten op het ogenblik in de bouw. Bij de vrou wen zijn de konfektienijverheid en de dienstenseq- tor goed voor 53 Volgende .week wat meer over de tewerkstel ling, de landbouw, de industrie en de tertiaire sektor in de driehoek.

Denderklok | 1985 | | pagina 1