d e z\n 6/7 /dams 6^ Raad szitti ng l Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 15 februari 1985 VAN 31 JANUARI 1985 Georgette De Kegel wil de lange muurvan de Langemuren afbreken Renaat Raes vergeet zijn stemnummer Fons Schorree! stemt technisch verkeerd I (Lees verder op pagina 2) Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Nlnove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. j Dienst Openbare Werken: 28) Sportcentrum Ninove Aanleg atletiekpiste Goedkeuring eindafrekening. Dhr Durant Bij raadsbeslissingen dd. 20 de cember 1979 en 7 april 1983 werd het ontwerp no pens de aanleg van een atletiekpiste te Ninove goedgekeurd. Bij Collegebeslissing dd 1 juni 1983 werd de opdracht toegewezen aan de N.V. Boucher, Water loosesteenweg 1429 te 1180 Brussel, voor de som van 24.371.778 F, BTW inclusief. Met dit schrijven dd. 26 juli 1983 verleent dhr Gouverneur goedkeuring aan de werken. Met het schrijven dd. 21 oktober 1982 verleent de Gemeenschapsminister van Kuituur een vaste be lofte van toelage ten bedrage van 8.125.000 F. Bij Collegebeslissing dd. 31 augustus 1983 werd aan de N.V. Boucher, aannemer te Brussel, bevel gegeven de werken aan te vangen op 1 september 1983. Bij gemeenteraadsbeslissing dd. 13 oktober '83 worden onvoorziene bijkomende werken omvattende de aanvoer van aanvullingsgrond, de aanvoer van zand B.2.1.2, het aanpassen van de fundering en het uitkuisen van de gracht goedgekeurd. Deze onvoorziene bijkomende werken geven aanleiding tot een meeruitgave van 2.430.897 F, BTW exclusief. Bij gemeenteraadsbeslissing worden onvoorzie ne bijkomende werken goedgekeurd, omvattende Levering van 15 supplementaire horden; leveren en plaatsen van een supplementaire af- zetbalk t.b.v. hinkstapspringen aanpassing van het gebouw aanpassing vensters aanpassing binnendeuren. Deze onvoorziene bijkomende werken geven aanleiding tot een meeruitgave van 88.423 F, BTW exclusief. De eindafrekening ten bedrage van 28.145.197 F BTW inclusief, werd ingediend. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Raes Er zijn dus voor 3 miljoen bijko mende subsidies Dhr Durant Ja. Dhr Raes Zoals de toestand nu is zijn de atleten verplicht zich te gaan wassen naar de zwem kom of ongewassen naar huis te keren. Dhr Durant Een atleet zal zich daar geen zorgen over maken. Dhr Raes Ah neen Dhr Durant Maar vandaag is het reglement van inwendige orde niet ter sprake. Dhr Schorreel Vanwaar die verhoogde sub sidie Dhr Durant Wij kregen die van het Departe ment van Minister Poma. Dhr Schorreel Hier werd daarover met geen woord gerept. Misschien omdat de verhoogde sub sidie verkregen werd na tussenkomst van dhr Walt- niel. Dhr Dtrant Staatssecretaris Waltniel zorgde voor het belang van de stad. Dhr Schorreel En hier mag men daar niets over weten Dhr Durant Ik vraag mij niet af hoe dit geld ter beschikking kwam. Dhr Schorreel U moet nu niet demagogisch doen. Wij hebben het recht te .weten van waar het geld komt. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 29) Leveren van een container - Goedkeuring voor waarden Goedkeuring van wijze gunning op dracht. Dhr Durant Bij raadsbeslissing dd. 17 mei '84 werd de opdracht voor de levering van een vracht wagen met containerafzetinstallatie evenals van drie containers goedgekeurd. Teneinde de werking van de dienst beplantingen te verbeteren is het aangewezen een bijkomende container met een hoogte van 1,75 m. aan te kopen. De aankoop dient onderhands te gebeuren om reden van eenvormigheid. Voor dekking van deze uitgave werden voldoen de kredieten voorzien in de buitengewone begroting dienstjaar 1984, doch de Stad zal beroep doen op een lening, die ten gepasten tijde aan de hogere overheid zal worden voorgelegd. Wij vragen uw goedkeuring. Er was een korte tussenkomst van dhr Raes die in de geluidsinstallatie de mist inging. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 30) Leveren van een trilplaat Goedkeuring voor waarden Goedkeuring van wijze gunning op dracht. Dhr Durant Een trilplaat zou een nuttig en noodzakelijk werktuig zijn ten behoeve van de dienst Openbare Werken. De aankoop mag geraamd worden op 130.000 F, inclusief BTW. De opdracht zal gegund worden bij wijze van een beperkte offerteaanvraag. Voor de dekking van de uitgave zijn voldoende kredieten ingeschreven in de buitengewone begro ting dienstjaar 1985. Wij vragen uw goedkeuring. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 31) Inrichting en uitrusting containerpark Goed keuring principe Aanvraag om betoelaging. Dhr Durant Het inrichten van een container park beoogt een dubbel doel, enerzijds grondstof- en energiebesparend door herbruik en recyclage van afval te vergemakkelijken en anderzijds het leefmi lieu te beschermen. In een containerpark kunnen ook afvalstoffen afgezet worden welke om milieuhygiënische rede nen niet met huisvuil worden meegegeven of in de riolering worden geloosd. Met het besluit van de Vlaamse Regering dd. 17 juii 1984 wordt voor het inrichten en uitrusten van een containerpark een subsidie van 90% verleend. Het ontwerp kan door onze diensten worden opgesteld. Het inrichten en uitrusten van een container park kan worden geraamd op 3 miljoen F. Er zijn voldoende kredieten in de buitengewone begroting dienstjaar 1985 ingeschreven, doch de Stad zal bij eventueel onvoldoende eigen middelen beroep doen op een lening, die ten gepasten tijde aan de Gemeenteraad zal voorgelegd worden. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Raes Vroeger heeft men hier vergeten te stemmen over mijn soortgelijk voorstel. Dhr Durant We hebben U toen gezegd dat wij al plannen terzake hadden. Dhr Raes Wij hadden geen kennis van de brief van de Minister. Mevr. De Kegel Het containerpark komt ach ter de gebouwen van Delhaize Dhr Durant Achter die gebouwen ligt nog een grond, eigendom van Delhaize, en daar achter zal het containerpark komen. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 32) Aanleg afvalwaterkollektor in de Beverstraat en de Lavendelstraat tot aan de Gentsestraat Toelichting nopens geplande aanpassingswer- ken in de binnenstad. Dhr Durant De aanleg van genoemde afval- waterkollector is voorzien in het investeringspro- programma 1985 van de Vlaamse Zuiveringsmaat schappij. Bij gemeenteraadsbeslissing dd. 17 mei 1984 werden de dossiers inzake afvalwaterzuivering aan de V.Z.W. overgedragen. Bij Collegebeslissing dd. 24 oktober 1984 werd aan de V.W.Z. toestemming verleend voor wat hoger- genoemde aangelegenheid betreft in de plaats te treden van de Stad Ninove. De provinciale Technische Dienst, ontwerper, wordt hierdoor in de mogelijkheid gesteld het be treffende ontwerp definitief op te stellen. Ik stel voor maandag op een sectievergadering de passende toelichtingen te bezorgen. Dhr Raes Maandag vergadert de Beheerraad van de Sportdag. Dhr Burgemeester En het is kermis Meer- beke

Denderklok | 1985 | | pagina 1