0\Ks(2 Raadszitting EDIT ORIAAL Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 15 maart 1985 VAN 7 MAART 1985 Rustige sfeer... maar... toch enkele prikjesl En nu de sociaal-medische infrastruktuur. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het was ai 19.40 uur toen dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend verklaard. Afwezig dhren Waltniel en Stevens. Verontschuldigd dhren Evenepoel en De Spie- geleer. Dhr Burgemeester Ik meen de tolk van deze Raad te mogen zijn voor het aanbieden van ons rouwbeklag aan dhren De Spiegeleer en Van Eesbe- ke bij het afsterven van hun moeder en aan dhr Cas- teur bij het afsterven van zijn grootmoeder. Mevr. De Kegel Ik heb verleden zitting ge meld dat ik reeds de vorige keer gevraagd had de agenda van de gemeenteraad buiten te hangen. Dat het opnieuw vergeten was en dat we klacht zouden indienen indien het nog vergeten werd. Ik vind dit niet terug in het verslag van de gemeente raad. Wat me verder ook opvalt is dat geen enkele van mijn tussenkomsten genoteerd werd. Verder dat men twee en drie keer moest stem men om de uitslag van een stemming te kennen, vind ik ook niets van terug. Dhr Burgemeester In het vervolg worden al leen nog de stemmingen in het verslag vermeld. Mevr. De Kegel Dat wist ik niet. En de se cretaris aanvaardde nog teksten zonder ons iets van deze beslissing mede te delen. Dhr Burgemeester U was afwezig toen deze beslissing aan de Raad werd bekend gemaakt. Mevr. De Kegel Dat was dan in die geheime zitting die zo lang heeft geduurd. Dhr Burgemeester Het was om U de tijd te gunnen de pers te woord te staan. Dienst Secretariaat 1) Reglement van inwendige orde van de gemeen teraad Wijziging. Dhr Burgemeester Tijdens de zitting van de gemeenteraad dd. 31 januari 1985, werd overeenge komen artikel 14 van het reglement van inwendige orde van de gemeenteraad te wijzigen. Voormeld artikel 14 regelt de wijze van stem men en is als volgt geformueerd De leden van de gemeenteraad stemmen bij naamafroeping. Zij die zich onthouden, kunnen de redenen van hun onthouding doen kennen. Deze zullen op hun verzoek in de notulen worden opge nomen. Daar in de nieuwe gemeenteraadszaal een stern- installatie is ingericht, waarbij de gemeenteraadsle den hun stem kunnen uitbrengen door middel van druktoetsen, waarna de uitslag van de stemming verschijnt op een paneel, is het wenselijk ook deze mogelijkheid in het reglement op te nemen. Wij zijn de mening toegedaan dat de stemming door middel van de nieuwe steminstallatie niet af wijkt van de bedoeling van de wetgever die een mondelinge stemming voorschrijft. Sommige auteurs zijn van oordeel dat andere wijze van stemmen niet ongeldig zijn (citeert ver schillende auteurs). Uit hetgeen voorafgaat menen wij dat er geen twijfel kan bestaan dat de nieuwe steminstallatie, meer nog dat de aanvaarde stemming bij handopste king, tegemoet komt aan de eisen gesteld door de wetgever. Wanneer een besiuit niet met eenparig heid wordt opgenomen, kunnen immers alle uitge brachte stemmen individueel opgeroepen worden en worden de neenstemmen of onthoudingen ofwel door de fraktieleiders ofwel door de secretaris af geroepen. Wij verzoeken U derhalve de wijziging van arti kel 14 goed te keuren. Mevr. De Kegel Er is een paragraaf in de tekst die ik niet goed versta. (het moet zijn meer nog DAN de aanvaarde stemming bij handopsteking). Dhr Timmermans Wij aanvaarden uw voor stel. Mevr. De Kegel Wij zullen uw voorstel niet goedkeuren omdat het in strijd is met artikel 66 van de gemeentewet en geen ernstige controle van de stemming toelaat. Indien deze manier van stemmen door de voogdijoverheid wordt goedgekeurd zullen wij deze zaak aanhangig maken bij de Raad van State. Dhr Burgemeester Als deze wijze van stem men door de hogere overheid wordt aanvaard zult gij niet langer meer mondeling mogen stemmen. Mevr. De Kegel Akkoord. Goedgekeurd met 24 stemmen tegen 3 (V.U.). 2- Aktie Overleven Goedkeuring inschrijving bijdrage in de stadsbegroting. Dhr Torrekens De hongersnood welke heerst in sommige Afrikaanse landen tengevolge van de langdurige droogte heeft de westerse wereld der mate gesensibiliseerd, dat allerlei private en open bare intiatieven zijn ontstaan om de dringende no den aldaar te lenigen. In ons land werd daartoe, op initiatief van de B.R.T., de aktie Overeven op touw gezet. Wij menen dat het aangewezen is een bijdrage tot deze aktie te leveren en stellen U daarom voor een bedrag te willen inschrijven van 100.000 F in de eerstvolgende begrotingswijziging. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 3) Aanwervings- en bevorderingsvoorwaarden van het personeel Wijziging. Dhr Burgemeester De ervaring heeft uitge wezen dat bij de aanwerving van geschoolde arbei ders (A en B) en van sommige technische perso- (Lees verder op pagina 2) 152. In februari zette de gemeenteraaad het licht op groen voor de nieuwbouw van het administratief centrum van het O.C.M.W. Een beslissing die zeker niet te vroeg komt. De huidige toestand is niet lan ger houdbaar en beantwoordt geenszins aan het ka der waarin een moderne dienstverlening zich moet kunnen realiseren. Wellicht heeft de doorsnee Ninovieter er nog niet bij stilgestaan maar de infrastructuur voor de administratie het Rijksadministratief Centrum met post, belastingen, B.T.W., politierechtbank, politie, stadhuis... en voor de sport met zwemkom, sportzaal en atletiekpiste krijgen de infrastruk tuur voor de kulturele en sociaal-medische sektor de prioriteit. Voor de kulturele sektor zit men nochtans sinds jaren stevig in de knoei. Het groots opgezet plan men sprak van zo n 90 miljoen frank voor het Kultureel Centrum in het B.P.A. Koepoort, sleepte vele jaren aan en stierf uiteindelijk een stille dood. Tenslotte kwam het voorstel een polyvalente zaal te bouwen. Een zeer terecht voorstel maar ook nu zit men voorlopig vast. De inplantingsplaats is op zichzelf reeds een zware dobber. De tweestrijd rond de inplanting Koepoort versus Polder wordt nog verruimd. Er wordt nu zelfs voorgesteld de zaal in te planten op een weide achter het gemeentehuis van... Meerbeke. Dit zou alles behalve de Ninoofse middenstand zinnen. Voor kleinschalige aktiviteiten bieden de leeg staande lokalen van het vroegere stadhuis en stads diensten heel wat mogelijkheden die vrij vlug kun nen worden gerealiseerd. De grote sprong voorwaarts zal de komende ja ren naar alle waarschijnlijkheid worden gerealiseerd in de sociaal-medische infrastruktuur. Het nieuwe ziekenhuis laat nog steeds op zich wachten, maar alhoewel nog heel wat lichten op groen moeten wor den gezet zou er toch licht zijn in het einde van de tunnel. Door de bouw van een nieuw ziekenhuis waarbij het O.C.M.W. en het H. Harten Ziekenhuis zouden samenwerken zou de bestaande infra struktuur in aanmerking komen voor renovatie waar bij extra-aandacht kan worden gegeven aan het te kort aan ruimte in het rustoord en andere sociale dienstverlenende funkties. Het is een groots projekt met heel wat adminis tratieve en financiële hoofdbrekens in zicht. Een projekt van lange adem, een uitdaging waaraan de Ninoofse autoriteiten het O.C.M.W. en zijn voor zitter in het bijzonder niet zullen voorbijgaan.

Denderklok | 1985 | | pagina 1