^s/en amen Raadszitting EDIT ORIAAL Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 22 maart 1985 VAN 7 MAART 1985 De Socialisten wensen geen sanitaire installatie op het atletiekstadion De sanitaire installatie van de zwemkom op 400 meter afstand noemen zij... dichtbij De Raketten. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer: 14 F. 8) Gemeenteschool Denderwindeke Vernieuwen C.V.-installatie oude kieuterblok Goedkeu ring principe Machtiging aanstellen ontwer per. Dhr Desprets Ingevolge het voorval met de stukgevroren radiatoren is het noodzakelijk een pas sende en definitieve oplossing voor te stellen voor de verwarming van het lager gelegen gedeelte van de oude schoolgebouwen aldaar. Hiertoe lijken volgende werken aangewezen - leveren en plaatsen van 12 nieuwe radiatoren - afkoppelen van het circuit van het lager gelegen gedeelte van de oude stookplaats - afkoppelen van alle oude ondergrondse leidingen en deze vervangen door nieuwe (te plaatsen in opbouw) - leveren en plaatsen van nieuwe bijkomende ketel met brander in de stookplaats in de nieuwe kleu- terblok en verzekeren van de nodige aansluitingen op het vernieuwde circuit. Alle nodige voorzieningen voor het uitvoeren van deze werken werden bij de inrichting van de stookplaats in de nieuwe kleuterblok reeds getrof fen. Deze werken kunnen worden geraamd op 770.000 F (exclusief BTW en studiekosten). Gezien de dringende noodzaak de werken te laten uitvoeren voor het komende stookseizoen wer den door de rekendienst de nodige schikkingen ge troffen om de vereiste kredieten te voorzien op de begroting dienstjaar 1985. Dhr Daumerie Afkoppelen van alle oude on dergrondse ieidingen en deze vervangen door nieu we (te plaatsen in opbouw). Dit laatste wat bete kent dat Desprets Opbouw van de muur. Mevr. De Kegel De ene keer worden kost prijzen genoemd BTW inbegreven, een andere keer dan weer niet. Het ware toch best er steeds de BTW bij te rekenen. (Dhr Callebaut lacht). Mevr. De Kegel Ge moet daarmee niet la chen hoor I Dhr Callebaut Mag ik nu op U niet meer la chen?... (algemeen gelach). Dhr Desprets In het vervolg zullen we er steeds de BTW bijrekenen. Mevr. De Kegel Dank U. Dhr Desprets Ge kunt nu best uw tussen komst houden die U had aangevraagd. Mevr. De Kegel Reeds jaren heeft de school- direktie in Denderwindeke gemeld dat verscheidene radiatoren niet meer werkten, men kon de kranen zelfs niet meer vedraaien. Tientallen keren is men komen kijken vanuit de technische diensten. Men moet op de hoogte geweest zijn, want toen men de centrale verwarming in de nieuwe blok plaat ste heeft men voorzien radiatoren van de achter- bouw op die nieuwe installatie aan te sluiten. De vraag is waarom heeft men zo lang getreuzeld. Nu is natuurlijk het kwaad geschied, een tiental radiatoren sprongen stuk en evenveel kindertoilet ten stonden wekenlang bevroren. Zou de schepen van openbare werken met zijn bezit zo roekeloos omspringen Mogen we van hem vernemen wat hij gedaan heeft na de verwittigingen van de school directie Dhr Desprets Er is zeker en vast niet zo veel beschadigd als ge daar komt te zeggen. Mevr. De Kegel Ge wist het toch, ge hadt kunnen maatregelen nemen. Nu zijn het zware lasten die door iedereen moeten gedragen worden. Dhr Desprets We waren toch zinnens die werken uit te voeren. Mevr. De Kegel Ge werdt toch verschillende keren verwittigd. Er kwam geen reactie. Dhr Desprets Aan elk verzoek werd gevolg gegeven. Goedgekeurd met 24 stemmen bij 3 onthoudin gen (V.U.). 9) Begraafplaats Voorde Restauratie kerkhof muur Goedkeuring voorontwerp. Dhr Desprets Op 8 september 1983 hechtte de Raad goedkeuring aan het principe tot restaura tie van de bouwvallige kerkhofmuur op de begraaf plaats te Voorde. In zijn schrijven van 22.6.84 hecht dhr Gouver neur goedkeuring aan hoger vermeld Raadsbesluit. Bij Collegebesuit van 7.7.1984 werd dhr Bart Meganck, ingenieur-architekt, aangesteld als ont werper. Een voorontwerp terzake .werd ingediend om vattende de plannen, de beschrijving der werken en een raming ten bedrage van 1.421.375 F (exxclusief BTW). Voor het uitvoeren van deze werken kunnen staatstoelagen worden bekomen. Voor het dekken van het stadsaandeel beschikt de Stad niet over de nodige middelen zodat beroep dient gedaan op een lening. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Timmermans Men neme best contact op met de Commissie van Monumenten en Landschap pen en het dossier aan hen voorleggen. Er zijn daar (Lees verder op pagina 2) 123. Het is dan eindelijk zo ver. De eerste kernra ketten zijn er. Na het neen van Reagan aan Tinde- mans en Martens, na het neen van de bondgenoten was bijkomende uitstel voor de plaatsing van raket ten onmogelijk geworden. De vraag van Tindemans aan de Russen, naar aanleiding van de begrafenis van Tsjernenko, was een vraag waarop iedereen het antwoord kende... Het heJe geklungel binnen en^feuiten de partijen wekt heel wat kritische bedenkingen Het politiek establishment in dit land al niet te populair zakte verder in het moeras weg. De socialisten waren reeds vergeten dat zij, toen ze nog in de Regering zaten, de plaatsing goed keurden. De C.V.P. kwam onder zware druk te staan, de interne verdeeldheid was groot. Het was voor de zoveelste maal bij de C.V.P. dat de politieke ver antwoordelijkheid kwam te liggen. Zij moest voor de anderen die zoals de S.P. politiek-elektoraal rechtsomkeer maakte de beslissing treffen die in de huidige internationale kontekst onvermijdelijk was. Op zichzelf vormen kernraketten geen probleem. Zowat iedereen is er tegen. Het is de politiek die er een groot probleem van maakt. De opkomst voor de anti-rakettenbetoging was groot. De politieke gevolgen zullen pas na de ver kiezingen op het einde van het jaar duidelijk zijn. De kernraketten vormen een dankbaar onder werp voor de oppositiepartijen. De S.P. ziet het als een enige kans. De C.V.P.-P.V.V.-koalitie is immers ondanks de' vele beproevingen zeer hecht. Het so- ciaal-ekonomisch beleid begint zijn eerste vruchten af te werpen. De S.P. heeft wat betreft sociaai-eko- nomisch beleid weinig te weinig in te bren gen. In alle lagen van de bevolking heerst en groeit de overtuiging dat de verstaatsing, het etatisme, moet worden teruggedrongen. De kernraketten zijn dan ook erg welkom voor de socialisten. De bal ligt in het kamp van het A.C.W. De liefde voor de S.P. is zeker niet groot. Maar een twistavpel als de raketten vormt voor deze beweging een grote beproeving die de interesse om met links in een regering te gaan kan aanwakkeren. De anti-rakettenbeweging radikaliseert. Zal dit haar krediet dat zij in een aantal middens geniet niet aantasten Pogingen tot politieke uitbuiting en misleiding op een steenworp van de verkiezingen zijn niet onwaarschijnlijk. Tenslotte kon iedereen reeds met een sticker van 50 frank van het A.B.V.V. met een bus mee naar de betoging. Het worden hoe dan ook politiek onzekere da gen... - -

Denderklok | 1985 | | pagina 1